Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-05, 20:04

Czy wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach w niektórych tematach to mądry i dobry pomysł na forum?

Moim zdaniem głupi i niedobry.
Ostatnio zmieniony 2023-08-05, 20:05 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: kacperek29 » 2023-08-05, 20:09

Jeśli ktoś nie potrafi dyskutować w temacie to oczywiście, że dobry, nawet bardzo.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-05, 20:12

kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:09 Jeśli ktoś nie potrafi dyskutować w temacie to oczywiście, że dobry, nawet bardzo.
Chodzi o wykluczanie z góry użytkowników o określonych poglądach niezależnie od tego czy potrafią czy nie potrafią dyskutować w temacie.
Ostatnio zmieniony 2023-08-05, 20:15 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-05, 20:27

No oczywiście że tak trzeba. Jak zakładam temat:wegetarianie dajcie mi przepisy, a wpada mięsożerca i pisze ze mięso jest zdrowe i mi daje przepisy na Golonkę.
To temat dla wegetarian.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
I to już nawet nie chodzi o bycie złośliwym, ale trudno później w gąszczu przepisów mięsnych, znaleźć te wege.Dlatego chodzi też o względy praktyczne.
Ostatnio zmieniony 2023-08-05, 20:28 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-05, 20:37

czy na tym forum ktos gdzies zostal wykluczony?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: kacperek29 » 2023-08-05, 20:39

Albertus pisze: 2023-08-05, 20:12
kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:09 Jeśli ktoś nie potrafi dyskutować w temacie to oczywiście, że dobry, nawet bardzo.
Chodzi o wykluczanie z góry użytkowników o określonych poglądach niezależnie od tego czy potrafią czy nie potrafią dyskutować w temacie.
Główne założenie wątku, o który płaczesz jest m.in takie: Nie jest to więc miejsce na dyskusję czy ewolucja istnieje, czy Wszechświat ma 6000 lat ani czy ewolucja jest spiskiem uczonych.
Wystarczy trzymać się założenia czego pewne osoby nie potrafią.

Po drugie np. zakładając wątek np. o grzechu nie chcę np. porad ateistów i mogę od razu napisać, że wątek dla wierzących.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-05, 20:40

CiekawaXO pisze: 2023-08-05, 20:30 No oczywiście że tak trzeba. Jak zakładam temat:wegetarianie dajcie mi przepisy, a wpada mięsożerca i pisze ze mięso jest zdrowe i mi daje przepisy na Golonkę.
To temat dla wegetarian.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
I to już nawet nie chodzi o bycie złośliwym, ale trudno później w gąszczu przepisów mięsnych, znaleźć te wege.Dlatego chodzi też o względy praktyczne.
Złe porównanie bo w takim temacie chodziłoby o konkretne przepisy a nie nad tym czy mięso jest zdrowe.

Czy jak ja założę temat o tym czy jedzenie mięsa jest zdrowe i z założenia wykluczę z tematu wszystkich wegetarian uzasadniając to że nie da się z nimi poważnie dyskutować to też będzie dobrze?

Dodano po 7 minutach 37 sekundach:
kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:39
Albertus pisze: 2023-08-05, 20:12
kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:09 Jeśli ktoś nie potrafi dyskutować w temacie to oczywiście, że dobry, nawet bardzo.
Chodzi o wykluczanie z góry użytkowników o określonych poglądach niezależnie od tego czy potrafią czy nie potrafią dyskutować w temacie.
Główne założenie wątku, o który płaczesz jest m.in takie: Nie jest to więc miejsce na dyskusję czy ewolucja istnieje, czy Wszechświat ma 6000 lat ani czy ewolucja jest spiskiem uczonych.
Wystarczy trzymać się założenia czego pewne osoby nie potrafią.
A niby dlaczego katolicy nie wierzący w ewolucję nie mieliby prawa przedstawiać swoich argumentów we wszystkich tematach dyskutowanych na otwartym forum katolickim?

Cenzura, zamordyzm?

Lepsze i gorsze kategorie katolików?

Nietolerancja dla odmiennych poglądów?

Niestety ale na to wygląda...

Taki na przykład katolicki apologeta Jan Lewandowski byłby z założenia wykluczony z dyskusji w tym temacie.

Po drugie np. zakładając wątek np. o grzechu nie chcę np. porad ateistów i mogę od razu napisać, że wątek dla wierzących.
Złe porównanie bo to chyba jest forum katolickie i faktycznie można wydzielić jakieś tematy tylko dla katolików ale dyskryminowanie i wykluczanie innych katolików bo tak się komuś zachciało to jest inna sprawa.
Ostatnio zmieniony 2023-08-05, 20:50 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: sądzony » 2023-08-05, 20:53

Albertus pisze: 2023-08-05, 20:04 Czy wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach w niektórych tematach to mądry i dobry pomysł na forum?
Moim zdaniem głupi i niedobry.
Wykluczenie użytkowników to zły pomysł.
Natomiast oczekiwanie trzymania się pewnych założeń wątku z jednej strony oraz spełnianie tych oczekiwań z drugiej to już kwestia osobista.
Ja zwykle nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą (tak mi się przynajmniej wydaje :-? )
Z drugiej strony, jeżeli wieżę w jakąś prawdę dotyczącą wiary, to jestem chyba w stanie wylecieć za nią z forum.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-05, 20:53

abi pisze: 2023-08-05, 20:37 czy na tym forum ktos gdzies zostal wykluczony?
Tak.

Katolicy niewierzący w ewolucję zostali wykluczeni z tematu o ewolucji. Nawet ci którzy dopuszczają stworzenie ludzkiego ciała w jakimś procesie ewolucyjnym.

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
sądzony pisze: 2023-08-05, 20:53
Albertus pisze: 2023-08-05, 20:04 Czy wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach w niektórych tematach to mądry i dobry pomysł na forum?
Moim zdaniem głupi i niedobry.
Wykluczenie użytkowników to zły pomysł.
Natomiast oczekiwanie trzymania się pewnych założeń wątku z jednej strony oraz spełnianie tych oczekiwań z drugiej to już kwestia osobista.
Ja zwykle nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą (tak mi się przynajmniej wydaje :-? )
Z drugiej strony, jeżeli wieżę w jakąś prawdę dotyczącą wiary, to jestem chyba w stanie wylecieć za nią z forum.
Spełnianie oczekiwań drugiej strony w dyskusji?

O czym ty w ogóle piszesz?

Tutaj zresztą chodzi o konkretne wykluczenie z założenia pewnej grupy dyskutantów ze względu na ich poglądy

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-05, 21:10

Nie,nie z tematu ewolucji, bo takich tematow jest dużo, a z tematu w którym chcieli rozmawiać tylko o pewnym konkretnym założeniu, a dyskusja została zalana Oftopem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: sądzony » 2023-08-05, 21:11

Albertus pisze: 2023-08-05, 20:56 Spełnianie oczekiwań drugiej strony w dyskusji?
O czym ty w ogóle piszesz?
Każda dyskusja ma jakieś ramy.

Można założyć temat "chrześcijańska duchowość charyzmatyczna" lub "chrześcijańska duchowość kontemplacyjna".
Nie muszę wierzyć w charyzmat by rozmawiać o kontemplacji i odwrotnie.

Bez sensu również gadać o duchowości charyzmatycznej w temacie kontemplacji.
No chyba, że chcesz dokonać jakiejś syntezy lub porównania tych dwu duchowości celem ukazania czegoś niewidocznego.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-05, 21:15

Albertus pisze: 2023-08-05, 20:56
abi pisze: 2023-08-05, 20:37 czy na tym forum ktos gdzies zostal wykluczony?
Tak.

Katolicy niewierzący w ewolucję zostali wykluczeni z tematu o ewolucji. Nawet ci którzy dopuszczają stworzenie ludzkiego ciała w jakimś procesie ewolucyjnym.
a to moim zdaniem grozi tym ze bedzie wybierane kto moze pisac w jakim temacie
( mozna by od razu nicki nad tematem, tych mile widzianych)
a reszta moze tylko czytac :-q
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Abstract » 2023-08-05, 21:21

Albertus pisze: 2023-08-05, 20:04 Czy wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach w niektórych tematach to mądry i dobry pomysł na forum?

Moim zdaniem głupi i niedobry.
Albertusie grałeś kiedyś w grę "co by było gdyby"? Wpływa świetnie na wyobraźnie.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Dezerter » 2023-08-05, 21:43

Każdy autor wątku ma prawo decydować o pewnych założeniach i celach tego wątku
Mieliśmy wątek tylko dla kobiet
jakoś Albertusie nie protestowałeś
wykluczaliśmy różnych niekatolików z działu Ważne sprawy dla chrześcijan - nie protestowałeś
mamy pięć innych wątków o ewolucji i grzechu pierworodnym czemu cię boli ten, który ma pewne założenia i ważne cele do osiągnięcia?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-05, 21:47

Dezerter pisze: 2023-08-05, 21:43 Każdy autor wątku ma prawo decydować o pewnych założeniach i celach tego wątku
Mieliśmy wątek tylko dla kobiet
jakoś Albertusie nie protestowałeś
wykluczaliśmy różnych niekatolików z działu Ważne sprawy dla chrześcijan - nie protestowałeś
mamy pięć innych wątków o ewolucji i grzechu pierworodnym czemu cię boli ten, który ma pewne założenia i ważne cele do osiągnięcia?
Niekatolicy to co innego bo to forum katolickie.Czym innym jest tworzenie podziałów wśród katolików.

Wątku tylko dla kobiet to szczerze mówiąc sobie nie bardzo przypominam, chyba go przegapiłem.

A wątki tylko i wyłącznie dla mężczyzn bez prawa wypowiadania się dla kobiet to będzie dobrze?

Nie boli mnie ten wątek o ewolucji i nawet nie boli mnie prośba Marka bo prosić każdy może, nawet jeśli nie jest to mądra prośba.

Natomiast boli mnie to że ty zatwierdziłeś tą prośbę wykluczając z góry z dyskusji pewną grupę katolików ze względy na ich poglądy.

To moim zdaniem zła i bardzo ryzykowna praktyka bo albo stworzy pewną uprzywilejowaną grupę katolików na forum którym wolno wiecej od innych albo otwiera to możliwość otwierania podobnych tematów z wykluczeniem możliwych oponentów przez wszystkich forumowiczów bo skoro jednym wolno to dlaczego innym nie?

Na przykład temat tylko dla niewierzących w ewolucję bez prawa odzywania się dla oponentów.

Albo temat o tym czy jedzenie mięsa jest zdrowe z wykluczeniem wegetarian bo z nimi poważnie się nie da dyskutować.... ;) :D
Ostatnio zmieniony 2023-08-05, 21:56 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”