Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6121
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 932 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 10:45

Ciągle tylko :nieprawda, nieprawda, wyjaśnij, wyjaśniłem, nie wyjaśniłeś, nie czytałeś itd itp.


Bo jak nieprawda to nieprawda, jak nie wyjaśniłaś to wyjaśnij, a jak coś wyjaśniłem to przeczytaj to wyjaśnienie i się do niego odnieś.

Proste.

I nie powtarzaj że w omawianej kwestii chodzi o jakieś odbieganie od tematu bo to nieprawda!

Wielokrotnie powtarzałaś że "to jest temat tylko dla osób wierzących w ewolucję". To jest ewidentne wykluczanie pewnej grupy osób dyskusji z góry, niezależnie od tego co chcą napisać, ze względu na to w co wierzą albo nie wierzą.

Proszę mi pokazać gdzie ja w tej dyskusji zaprzeczałem jakimś faktom?

I niby co jest tym faktem naukowym i dlaczego?

Twierdzenie że poligenizm rodzaju ludzkiego jest faktem naukowym to po prostu nieprawda.

Czemuś jeszcze zaprzeczałem poza negowaniem poligenizmu który jest sprzeczny z wiarą katolicką?
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 10:46 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6464
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 891 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 10:46

hektolitr pisze: 2023-08-05, 21:58 Dobry Wieczór,

Nazwa tematu przypomniała mi pewną fotografię:
Obrazek
A ja tylko wspomnę o dewizie tego forum:
Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

Osobiście uważam, że temat nas kategoryzuje. Odstrasza potencjalnych użytkowników (zwłaszcza nowych). Może przesadzam, ale nigdy nie wiadomo, kto będzie potrzebował pomocy, dobrego słowa. Wydzielanie tematów itd. jest delikatnie mówiąc dość kontrowersyjne i krzywdzące.

Pozdrawiam.
Wydzielanie tematów jest kontrowersyjne?
Jak ktoś potrzebuje pomocy, to pisze w odpowiednim wątku.
I nie ma wątku: ty nie możesz prosić o pomoc: masonie, ateisto, protestancie, buddysto.

Dodano po 53 sekundach:
abi pisze: 2023-08-06, 10:43 @CiekawaXO moze byscie zalozyli temat na kanale na discordzie?
Dlaczego tam?

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: kacperek29 » 2023-08-06, 10:48

abi a co chcesz ich wyrzucić z forum? Potraficie uszanować prośbę innych osób i pisać w temacie?

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6121
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 932 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 10:49

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 10:46
hektolitr pisze: 2023-08-05, 21:58 Dobry Wieczór,

Nazwa tematu przypomniała mi pewną fotografię:
Obrazek
A ja tylko wspomnę o dewizie tego forum:
Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

Osobiście uważam, że temat nas kategoryzuje. Odstrasza potencjalnych użytkowników (zwłaszcza nowych). Może przesadzam, ale nigdy nie wiadomo, kto będzie potrzebował pomocy, dobrego słowa. Wydzielanie tematów itd. jest delikatnie mówiąc dość kontrowersyjne i krzywdzące.

Pozdrawiam.
Wydzielanie tematów jest kontrowersyjne?
Jak ktoś potrzebuje pomocy, to pisze w odpowiednim wątku.
I nie ma wątku: ty nie możesz prosić o pomoc: masonie, ateisto, protestancie, buddysto.

Dodano po 53 sekundach:
abi pisze: 2023-08-06, 10:43 @CiekawaXO moze byscie zalozyli temat na kanale na discordzie?
Dlaczego tam?
Wydzielanie tematów dostępnych tylko dla konkretnych wyznań nie byłoby kontrowersyjne.

Natomiast bardzo kontrowersyjne jest ograniczanie katolikom możliwości wypowiadania się w określonych tematach według widzimisię ich autorów.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6464
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 891 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 10:49

Albertus pisze: 2023-08-06, 10:45
Ciągle tylko :nieprawda, nieprawda, wyjaśnij, wyjaśniłem, nie wyjaśniłeś, nie czytałeś itd itp.


Bo jak nieprawda to nieprawda, jak nie wyjaśniłaś to wyjaśnij, a jak coś wyjaśniłem to przeczytaj to wyjaśnienie i się do niego odnieś.

Proste.

I nie powtarzaj że w omawianej kwestii chodzi o jakieś odbieganie od tematu bo to nieprawda!

Wielokrotnie powtarzałaś że "to jest temat tylko dla osób wierzących w ewolucję". To jest ewidentne wykluczanie pewnej grupy osób dyskusji z góry, niezależnie od tego co chcą napisać, ze względu na to w co wierzą albo nie wierzą.

Proszę mi pokazać gdzie ja w tej dyskusji zaprzeczałem jakimś faktom?

I niby co jest tym faktem naukowym i dlaczego?

Twierdzenie że poligenizm rodzaju ludzkiego jest faktem naukowym to po prostu nieprawda.

Czemuś jeszcze zaprzeczałem poza negowaniem poligenizmu który jest sprzeczny z wiarą katolicką?
Ale w tym temacie nie chodzi o to, że ja mam ci udowadniać coś, pokazywać, tłumaczyć, wyjaśniać swoje stanowisko.
To jest temat dla ludzi, którzy chcą porozmawiać o ewolucji, że istnieje, tak jak to przedstawiają naukowcy.
Dokładnie tak.
A jak ty w to nie wierzysz, że tak jest, to czego szukasz w tym temacie się pytam? Zaśmiecasz wątek swoimi wnioskami, które tworzą OT, więc po co w ogóle piszesz? Nie wierzysz w ewolucję tak, jak to przedstawia nauka, tylko jakoś po swojemu, do pewnego momentu jak napisałeś.
To nie jest wątek dla ciebie, pisz gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 10:52 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5552
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 881 times
Been thanked: 1443 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 10:51

kacperek29 pisze: 2023-08-06, 10:48 abi a co chcesz ich wyrzucić z forum? Potraficie uszanować prośbę innych osób i pisać w temacie?
dobra, jak taka interpretacja, to sie po prostu zamkne
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6464
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 891 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 10:52

@abi a jest jakaś inna?
Zapytałam dlaczego na discordzie?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2037 times
Been thanked: 2224 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: sądzony » 2023-08-06, 10:54

abi pisze: 2023-08-06, 10:43 @CiekawaXO moze byscie zalozyli temat na kanale na discordzie?
https://discord.gg/85ACPxyvx7
przeczytałem "discovery"
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6464
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 891 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 10:55

JAk z płaskoziemcami:
Ktoś da wątek: piszmy tutaj dowody, że ziemia jest okrągła, dlaczego tak uważamy, czy mamy dowody, czy może ma bardziej owalny kształt?
A wbija płaskoziemca i tłumaczy PO RAZ ENTY, że jest płaska, i on ma dowody.
To nie jest temat dla niego założony.
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 11:07 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5552
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 881 times
Been thanked: 1443 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 10:56

ja w ogole nie pisze o waszej ewolucji [-(
na discordzie mozna zaprosic do kanalu konkretne osoby
a na forum trzebaby wykluczyc
taka roznica
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6121
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 932 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 10:56

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 10:49
Albertus pisze: 2023-08-06, 10:45
Ciągle tylko :nieprawda, nieprawda, wyjaśnij, wyjaśniłem, nie wyjaśniłeś, nie czytałeś itd itp.


Bo jak nieprawda to nieprawda, jak nie wyjaśniłaś to wyjaśnij, a jak coś wyjaśniłem to przeczytaj to wyjaśnienie i się do niego odnieś.

Proste.

I nie powtarzaj że w omawianej kwestii chodzi o jakieś odbieganie od tematu bo to nieprawda!

Wielokrotnie powtarzałaś że "to jest temat tylko dla osób wierzących w ewolucję". To jest ewidentne wykluczanie pewnej grupy osób dyskusji z góry, niezależnie od tego co chcą napisać, ze względu na to w co wierzą albo nie wierzą.

Proszę mi pokazać gdzie ja w tej dyskusji zaprzeczałem jakimś faktom?

I niby co jest tym faktem naukowym i dlaczego?

Twierdzenie że poligenizm rodzaju ludzkiego jest faktem naukowym to po prostu nieprawda.

Czemuś jeszcze zaprzeczałem poza negowaniem poligenizmu który jest sprzeczny z wiarą katolicką?
Ale w tym temacie nie chodzi o to, że ja mam ci udowadniać coś, pokazywać, tłumaczyć, wyjaśniać swoje stanowisko.
To jest temat dla ludzi, którzy chcą porozmawiać o ewolucji, że istnieje, tak jak to przedstawiają naukowcy.
Dokładnie tak.
A jak ty w to nie wierzysz, że tak jest, to czego szukasz w tym temacie się pytam?

Szukam możliwości zaprezentowania swoich racji i poglądów i odniesienia się do poglądów wyrażonych przez innych. Po to chyba jest forum?

I tak jak uważam że stworzenie tematu wyłącznie dla ludzi którzy wierzą w to ze świat ma sześć tysięcy lat bez możliwości wypowiadania się ludzi którzy w to nie wierzą to bardzo zły pomysł podobnie uważam że tworzenie tematu tylko dla ludzi wierzących w ewolucję bez możliwości wypowiadania się osób które w to nie wierzą to tez bardzo zły pomysł. bo w obydwu przypadkach byłoby to kneblowanie oponentów i blokowanie z góry pewnej grupie użytkowników udziału w dyskusji ze względu na to w co wierzą w w co nie wierzą.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2037 times
Been thanked: 2224 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: sądzony » 2023-08-06, 10:57

Wątek Marka jest rozwojowy, pomoże nam poznać nowe spojrzenia na tę sprawę, uruchamia kontemplacje nad księgą Rodzaju, własne spostrzezenia, własne hipotezy, które będą mądre, albo nie. Ale będą.
Ładne zdanie @CiekawaXO
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4480
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1152 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-08-06, 11:02

Albertusie, przypominam, że na forum jest kilka innych wątków o ewolucji, w których możesz polemizować, nikt nie ogranicza Ci wolności słowa. To, że istnieje jeden wątek dla osób wierzących w ewolucję, w żaden sposób nie dyskryminuje innych Forumowiczów. To raczej protesty przeciwko temu są rodzajem dyskryminacji, bo niby dlaczego osobom uznającym ewolucje miałoby się zabronić takiego tematu. Tyle jest wątków z polemiką, więc w niczym nie szkodzi jeden temat o odmiennym charakterze. Tu wcale nie chodzi o to, żeby wykluczyć kogokolwiek, ale żeby porozmawiać o trochę innej tematyce.
Zastanawia mnie też pewna sprzeczność Twoich z wypowiedzi z tym, co napisałeś dwa dni temu:
Albertus pisze: 2023-08-04, 21:40 Jeśli administracja forum zatwierdzi takie ograniczenie z zakazem pisania dla jakiejś kategorii użytkowników i dobrze określi jaka to grupa to będzie inna sytuacja ale na razie takiej sytuacji nie ma.
Wtedy dopuszczałeś ewentualność takiego ograniczenia, a gdy zostało to zrealizowane to już nie?

Wielokrotnie pisałeś, że zależy Ci na prawdzie, a jednak nie wspomniałeś tu o tym, że istnieją inne wątki o ewolucji, w których możesz pisać co tylko masz ochotę. Wierzę, że masz dobre intencje, ale jednak pominąłeś tę ważną informację, która poddaje w wątpliwość Twoje postulaty odnośnie rzekomej dyskryminacji. Ponadto Twoje zarzuty wobec Dezertera uważam za niesprawiedliwe, bo chyba wręcz nie znam nikogo, kto wykazywałby się bardziej otwartą postawą niż on. Jeśli chcesz pisać konstruktywną krytykę, to powinieneś raczej przenalizować jedynie konkretną sytuację, bez dopisywania do niej naciąganych wniosków i zarzutów o charakterze ogólnym. W przeciwnym razie nie jest to skierowane na prawdę, a raczej pozbawia kontekstu i zafałszowuje rzeczywistość, takie jest moje zdanie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6464
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 891 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 11:02

abi pisze: 2023-08-06, 10:56 ja w ogole nie pisze o waszej ewolucji [-(
na discordzie mozna zaprosic do kanalu konkretne osoby
a na forum trzebaby wykluczyc
taka roznica
Wykluczyć???
Przecież można o tym rozmawiać w innym wątku, aby nie było pomieszania i poplątania i temat był czytelny.
Wystarczy kogoś zaczepić, wpisać @ przed nikiem w odpowiednim wątku, i już tam pisać.
Żeby nie robić OT.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6121
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 932 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 11:08

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 10:55 JAk z płaskoziemcami:
Ktoś da wątek: piszmy tutaj dowody, że ziemia jest okrągła, dlaczego tak uważamy, czy mamy dowody, czy są inne hipotezy.
A wbija płaskoziemca i tłumaczy PO RAZ ENTY, że jest płaska, i on ma dowody.
To nie jest temat dla niego założony.
A dlaczego niby miałby się nie wypowiedzieć i nie przedstawić swoich argumentów?
Należałoby mu umożliwić ich przedstawienie , odnieść sie do nich i je obalić albo sprostować choćby dla dobra tego płaskoziemcy. Skoro jego argumenty są bez sensowne i łatwe do obalenia to po co go kneblować? Nie lepiej je obalić i wyprowadzić jego i jemu podobnych z błędów?

Poza tym to co piszesz to jest manipulacja podobna do tej jaką zaprezentował Konserwa porównując kwestę ewolucji do kopania prądem w gniazdku.
Kwestia płaskości ziemi i kopania prądu w gniazdu są możliwe do weryfikacji doświadczalnej.

Nie jest tak w kwestii ewolucji darwinistycznej i nie ma powszechnej zgody wśród katolików na jej prawdziwość o czym świadczy chociażby wypowiedź Jana Lewandowskiego na stronie Apologetyki.

A taki temat tylko dla wierzących w ewolucję na forum katolickim wprowadzałby czytelników w błąd sugerując że ewolucja to wśród katolików fakt bezdyskusyjny i akceptowany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”