Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: faraon » 2023-08-06, 14:31

konserwa pisze: 2023-08-06, 14:01 Faraonie - moze kiedys wpadne do Ciebie (moze tak, moze nie ) ... ale: jesli wppadne to jako ze Polska jest panstwem dla publiki, natychmiast wymienie u Ciebei firanki - bo sadze, ze Twoje sa nieladne i nieekologiczne. A co, zabronisz mi? A moze prezydent rzeczypospolitej mi zabroni ?
To co z tego, ze to Twoje mieszkanie - ale na terenie Rzeczypospolitej kazdy ma prawo do kazdego skrawka tejze rzeczypospoloitej.
Chetnie cie przyjme i pozwole na zalozenie firanek. ;)
Jesli nie wiesz, to nie mam jeszcze firanek, bo mieszkanie w remoncie, wiec chetnie skozystam z twojej oferty. ;) =))

Dodano po 9 minutach 34 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 14:24 @Albertus tak, wypowiadałęś się nie na temat, jak i dwie inne osoby, co spowodowało potężny OT, i chcąc sobie poczytać ciekawe hipotezy, muszę się przegrzebać przez spory o ewolucję, czy ona jest czy nie, (znowu),później ludzie próbują wam coś tłumaczyć(recki), i ja już nie wiem w jakim wątku jestem.
TEMAT MARKA:
Zakładam ten wątek, gdyż doszedłem do wniosku, że nie da się poważnie dyskutować na (trudne!) tematy stworzenia, grzechu pierworodnego itd z uzględnieniem najnowszej wiedzy naukowej, jednocześnie będąc wystawionym na ataki personalne ludzi negujących ustalenia naukowe.

Dlatego właśnie w tym wątku proszę o dyskutowanie tylko osoby, które nie wypierają faktów naukowych. Nie jest to więc miejsce na dyskusję czy ewolucja istnieje, czy Wszechświat ma 6000 lat ani czy ewolucja jest spiskiem uczonych.

Tu przyjmujemy stwierdzone przez naukę fakty (a także pomocniczo co bardziej prawdopodobne i ugruntowane hipotezy) i staramy się wykorzystać je do pogłębienia rozumienia dzieła Stworzenia, a także tematów trudnych (jak grzech pierworodny). Stwierdzonych faktów naukowych nie traktujemy jako dzieła szatana, ale jako szansę na to, by lepiej zrozumieć przekaz początkowych rozdziałów Księgi Rodzaju.
Nie chodzi przy tym, by kształtować teologię pod wpływem nauki, ani by naciągać naukę na teologię, ale o to, by uzgodnić nasze rozumienie z faktami.

To nic nowego: pewne rzeczy już uległy uzgodnieniu: wiemy na przykład na pewno, że nie należy literalnie traktować zapisów Poematu o Stworzeniu ani w kwestii wieku Ziemi, ani 7 dni stworzenia Wszechświata, ani grzechu jako zjedzenia owocu, ani tego, że sklepienie niebieskie to czasza ochraniająca Ziemię od wypełniającej kosmos wody, i że gwiazdy nie są poprzyczepiane do tego sklepienia.

Swoją drogą dziwna jest wybiórczość ludzi, którzy te fakty naukowe przyjmują (mimo literalnej sprzeczności z Księgą Rodzaju*) a inne odrzucają (ewolucja). No, nimi się w tym wątku zajmować nie będziemy - tu dyskutujemy poważnie.

Jest czas na podobne podejście do głębszego rozumienia takich zagadnień jak grzech, grzech pierworodny, symbol idealnego świata bez przemocy przed grzechem itd.
Wypowiadasz się nie na temat np tu:
"A nauczanie ze nie było ewolucji jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła? Dlaczego niby zwolennicy tej tezy mają być cenzurowani i ma się im zabraniać wypowiedzi?" Nie o tym tu rozmawiamy.

"Z tego co piszesz nie wynika że się nie kłóci tylko że twoim zdaniem nie powinniśmy się już trzymać tego nauczania bo rzekomo nauka stwierdziła definitywnie coś innego" Nie o tym tu rozmawiamy.

"Wiara nie może stać w sprzeczności z faktami." Nie o tym tu rozmawiamy.

"Pytanie - czy nauka zawsze decyduje o tym czy coś jest faktem czy nie?" Nie o tym tu rozmawiamy.

"O ile jakoś z wielkim trudem można jakoś próbować pogodzić z nauczaniem katolickim koncepcję stworzenia ludzkiego ciała jako naturalnego procesu ewolucyjnego to stworzenie pierwszej pary istot ludzkich w takim stanie o jakim naucza Kościół nie da się absolutnie wyjaśnić w sensowny sposób jakimś naturalnym procesem ewolucyjnym." I o tym właśnie rozmawiamy, jak daleko się da, czy całkowicie, czy połownicznie że są jakieś hipotezy, że Kościoł wcale się nie upiera przy Adamie i Ewie jako jednej parze. Tylko ty uważasz że się nie da. OT.

"Nauka nie potwierdza też zmartwychwstania Chrystusa. Czy z tego miałoby wynikać to że mamy się usilnie starać wyjaśnić zmartwychwstanie w sposób naturalistyczny?Moim zdaniem nie." Znowu nie na temat.

"Ja nie neguję istnienia różnych procesów ewolucyjnych w prehistorii." To fajnie. Czyli coś było, ale tylko to co ja uznam że było. To za mało, dyskutujemy z nauką a nie wybieraniem.

Ktoś pyta:Tylko że stworzenie pierwszej pary ludzkiej od której wszyscy pochodzimy w takim stanie w jakim opisuje ją nauczanie Kościoła zawarte w katechizmie KK to całkiem inna sprawa."
Albertus:"Aha! Czyli to wątek tylko dla wierzących w ewolucję?" Tak, ale jeśli piszesz na temat(jeśli to możliwe bo to przeczy twoim poglądom,) to pisz. Pisałeś coś o stanie pierwotnej szczęsliwości, bo było niesprzeczne z tematem, i nikt ci tego nie usunął, a Marek odpowiadał. Więc? I tych postów nie zgłaszałam.

"Chyba że jacyś katoliccy wyznawcy naukowego bożka uznają że czas na reinterpretację nauczania Kościoła o dziewiczym poczęciu Jezusa Chrystusa. I niestety obawiam się ze już się to dzieje..." Nie o tym tu piszemy. To ty o tym tu piszesz. OT

"MArek pyta:Czy dobrze rozumiem? Ciało formowało się miliony lat i nagle przestało być śmiertelne, a nadto przestały na nie polować miejscowe drapieżniki?
Albertus odpowiada:A dlaczegóż by nie?
" Bo rozmawiamy tylko w odniesieniu do naukowości, a nie ma tam takiego pojęcia. OT.

"Marek pyta:Czyli co? kawałek ziemi był wyłączony i tam był raj?
A co niby w tym miałoby być takiego dziwnego albo niemożliwego?
Według mnie wszystko.
Albertus odpowiada:A według mnie nie.
OT-tu chcieliśmy rozmawiać tylko w odniesieniu do nauki.

"A zmartwychwstanie to też tylko znak mit i symbol?"
Aha! Czyli Bóg mógł zmienić całą strukturę stworzenia i to wydaje ci się całkiem możliwe ale to że mógł umieścić człowieka w jakimś miejscy na ziemi o szczególnych warunkach do życia to już kompletnie niemożliwe!"
OT, nie jest to temat rozmowy :ymtongue:

"Czyli ,jak rozumiem, masz w nosie aktualne nauczanie Kościoła o tym że wszyscy pochodzimy od jednej pary ludzi wyrażone chociażby w encyklice Humani Generis?" Sugerowanie że KK przeczy tematowi. I OT.


"Takie pytanie rodzi się w sposób naturalny wobec tych wszystkich katolików którzy zaprzeczają pochodzeniu wszystkich ludzi od jednej pary, bo kłóci się to w sposób oczywisty z nauczaniem zawartym w tej encyklice."Nie kłóci, i nie o tym jest temat.

"Podobnie ironiczny uśmiech rodzi się u mnie w sposób naturalny gdy ktoś nie ma problemu z wiarą w jakąś abstrakcyjną zmianę struktury stworzenia a nie jest w stanie uwierzyć w możliwość umieszczenia człowieka w jakimś szczególnym miejscu na ziemi." Są tacy ludzie którzy patrzą na to inaczej, i dla nich jest ten temat.

Sam widzisz, że takie niewinne oftopiki, powodują jeden potęzny, gigantyczny, przez co cały temat się zatarł, bo musimy ci odpowiadać, i ktoś to robi, i znowu jest wojna forumowa o ewolucję .

Dlatego lepiej, żeby ten temat został od tego uwolniony.
Offtopy we wspomnianym temacie sa jedynie powodowane tym, ze autor watku nie majac konkretnych argumentow, zamiast odpowiadac merytorycznie, robi offtopy wykluczajace niewygodnych dyskutantow. Mozna to sprawdzic, bo wyraznie to widac ze po niemal kazdej wypowiedzi niewygodnej, autor i jego poplecznicy robia offtop na temat nie pisania w jego watku.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6283
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 14:43

Nie, OT z definicji jest pisaniem nie na temat. Argumenty, całą masę , milion milionów, i większość przez Marka, macie w wątku o Ewolucji, więc nikt przed wami nie ucieka. Serio.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 14:44

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 14:24 @Albertus tak, wypowiadałęś się nie na temat, jak i dwie inne osoby, co spowodowało potężny OT, i chcąc sobie poczytać ciekawe hipotezy, muszę się przegrzebać przez spory o ewolucję, czy ona jest czy nie, (znowu),później ludzie próbują wam coś tłumaczyć(recki), i ja już nie wiem w jakim wątku jestem.
TEMAT MARKA:
Zakładam ten wątek, gdyż doszedłem do wniosku, że nie da się poważnie dyskutować na (trudne!) tematy stworzenia, grzechu pierworodnego itd z uzględnieniem najnowszej wiedzy naukowej, jednocześnie będąc wystawionym na ataki personalne ludzi negujących ustalenia naukowe.

Dlatego właśnie w tym wątku proszę o dyskutowanie tylko osoby, które nie wypierają faktów naukowych. Nie jest to więc miejsce na dyskusję czy ewolucja istnieje, czy Wszechświat ma 6000 lat ani czy ewolucja jest spiskiem uczonych.

Tu przyjmujemy stwierdzone przez naukę fakty (a także pomocniczo co bardziej prawdopodobne i ugruntowane hipotezy) i staramy się wykorzystać je do pogłębienia rozumienia dzieła Stworzenia, a także tematów trudnych (jak grzech pierworodny). Stwierdzonych faktów naukowych nie traktujemy jako dzieła szatana, ale jako szansę na to, by lepiej zrozumieć przekaz początkowych rozdziałów Księgi Rodzaju.
Nie chodzi przy tym, by kształtować teologię pod wpływem nauki, ani by naciągać naukę na teologię, ale o to, by uzgodnić nasze rozumienie z faktami.

To nic nowego: pewne rzeczy już uległy uzgodnieniu: wiemy na przykład na pewno, że nie należy literalnie traktować zapisów Poematu o Stworzeniu ani w kwestii wieku Ziemi, ani 7 dni stworzenia Wszechświata, ani grzechu jako zjedzenia owocu, ani tego, że sklepienie niebieskie to czasza ochraniająca Ziemię od wypełniającej kosmos wody, i że gwiazdy nie są poprzyczepiane do tego sklepienia.

Swoją drogą dziwna jest wybiórczość ludzi, którzy te fakty naukowe przyjmują (mimo literalnej sprzeczności z Księgą Rodzaju*) a inne odrzucają (ewolucja). No, nimi się w tym wątku zajmować nie będziemy - tu dyskutujemy poważnie.

Jest czas na podobne podejście do głębszego rozumienia takich zagadnień jak grzech, grzech pierworodny, symbol idealnego świata bez przemocy przed grzechem itd.
Wypowiadasz się nie na temat np tu:
"A nauczanie ze nie było ewolucji jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła? Dlaczego niby zwolennicy tej tezy mają być cenzurowani i ma się im zabraniać wypowiedzi?" Nie o tym tu rozmawiamy.

"Z tego co piszesz nie wynika że się nie kłóci tylko że twoim zdaniem nie powinniśmy się już trzymać tego nauczania bo rzekomo nauka stwierdziła definitywnie coś innego" Nie o tym tu rozmawiamy.

"Wiara nie może stać w sprzeczności z faktami." Nie o tym tu rozmawiamy.

"Pytanie - czy nauka zawsze decyduje o tym czy coś jest faktem czy nie?" Nie o tym tu rozmawiamy.

"O ile jakoś z wielkim trudem można jakoś próbować pogodzić z nauczaniem katolickim koncepcję stworzenia ludzkiego ciała jako naturalnego procesu ewolucyjnego to stworzenie pierwszej pary istot ludzkich w takim stanie o jakim naucza Kościół nie da się absolutnie wyjaśnić w sensowny sposób jakimś naturalnym procesem ewolucyjnym." I o tym właśnie rozmawiamy, jak daleko się da, czy całkowicie, czy połownicznie że są jakieś hipotezy, że Kościoł wcale się nie upiera przy Adamie i Ewie jako jednej parze. Tylko ty uważasz że się nie da. OT.

"Nauka nie potwierdza też zmartwychwstania Chrystusa. Czy z tego miałoby wynikać to że mamy się usilnie starać wyjaśnić zmartwychwstanie w sposób naturalistyczny?Moim zdaniem nie." Znowu nie na temat.

"Ja nie neguję istnienia różnych procesów ewolucyjnych w prehistorii." To fajnie. Czyli coś było, ale tylko to co ja uznam że było. To za mało, dyskutujemy z nauką a nie wybieraniem.

Ktoś pyta:Tylko że stworzenie pierwszej pary ludzkiej od której wszyscy pochodzimy w takim stanie w jakim opisuje ją nauczanie Kościoła zawarte w katechizmie KK to całkiem inna sprawa."
Albertus:"Aha! Czyli to wątek tylko dla wierzących w ewolucję?" Tak, ale jeśli piszesz na temat(jeśli to możliwe bo to przeczy twoim poglądom,) to pisz. Pisałeś coś o stanie pierwotnej szczęsliwości, bo było niesprzeczne z tematem, i nikt ci tego nie usunął, a Marek odpowiadał. Więc? I tych postów nie zgłaszałam.

"Chyba że jacyś katoliccy wyznawcy naukowego bożka uznają że czas na reinterpretację nauczania Kościoła o dziewiczym poczęciu Jezusa Chrystusa. I niestety obawiam się ze już się to dzieje..." Nie o tym tu piszemy. To ty o tym tu piszesz. OT

"MArek pyta:Czy dobrze rozumiem? Ciało formowało się miliony lat i nagle przestało być śmiertelne, a nadto przestały na nie polować miejscowe drapieżniki?
Albertus odpowiada:A dlaczegóż by nie?
" Bo rozmawiamy tylko w odniesieniu do naukowości, a nie ma tam takiego pojęcia. OT.

"Marek pyta:Czyli co? kawałek ziemi był wyłączony i tam był raj?
A co niby w tym miałoby być takiego dziwnego albo niemożliwego?
Według mnie wszystko.
Albertus odpowiada:A według mnie nie.
OT-tu chcieliśmy rozmawiać tylko w odniesieniu do nauki.

"A zmartwychwstanie to też tylko znak mit i symbol?"
Aha! Czyli Bóg mógł zmienić całą strukturę stworzenia i to wydaje ci się całkiem możliwe ale to że mógł umieścić człowieka w jakimś miejscy na ziemi o szczególnych warunkach do życia to już kompletnie niemożliwe!"
OT, nie jest to temat rozmowy :ymtongue:

"Czyli ,jak rozumiem, masz w nosie aktualne nauczanie Kościoła o tym że wszyscy pochodzimy od jednej pary ludzi wyrażone chociażby w encyklice Humani Generis?" Sugerowanie że KK przeczy tematowi. I OT.


"Takie pytanie rodzi się w sposób naturalny wobec tych wszystkich katolików którzy zaprzeczają pochodzeniu wszystkich ludzi od jednej pary, bo kłóci się to w sposób oczywisty z nauczaniem zawartym w tej encyklice."Nie kłóci, i nie o tym jest temat.

"Podobnie ironiczny uśmiech rodzi się u mnie w sposób naturalny gdy ktoś nie ma problemu z wiarą w jakąś abstrakcyjną zmianę struktury stworzenia a nie jest w stanie uwierzyć w możliwość umieszczenia człowieka w jakimś szczególnym miejscu na ziemi." Są tacy ludzie którzy patrzą na to inaczej, i dla nich jest ten temat.

Sam widzisz, że takie niewinne oftopiki, powodują jeden potęzny, gigantyczny, przez co cały temat się zatarł, bo musimy ci odpowiadać, i ktoś to robi, i znowu jest wojna forumowa o ewolucję .

Dlatego lepiej, żeby ten temat został od tego uwolniony.
Nie ma tu żadnych off topów i wszystkie te moje wypowiedzi były jak najbardziej w temacie dyskusji wystarczy je przeczytać w pełnym kontekście.

A to że tobie się wydawały niezgodne to już inna sprawa.

Poza tym jeśli takich pytań nie wolno zdawać ani prezentować hipotezy że Bóg może interweniować w sposób nadnaturalny w procesy ewolucyjne i że może to być nieuchwytne dla naukowych metod badawczych, podobnie jak nieuchwytne dla naukowych metod badawczych są nadnaturalne interwencje Boga takie jak na przykład dziewicze poczęcie Jezusa Chrystusa, a o tym właśnie pisałem, to czymże to jest jeśli nie wykluczaniem z dyskusji osób o określonych poglądach?

A o tym czy takie ograniczanie jest dobre czy nie właśnie rozmawiamy w tym wątku.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6283
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 14:45

Tylko trzeba sobie z wami dać po prostu spokój, machnąć ręką, odseparować się, bo jak długo można ciągnąć niekończące się polemiki, i przytaczać te same pytania i dowody?
Nie Albertusie, nawet w kontekście, nie są na temat.
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 14:47 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-06, 14:47

Nie chciałem się wtrącać bo widzę, że to wątek do bicia piany (7 stron, a pewnie będzie więcej), ale gdzie wy tu widzicie "wykluczanie z dyskusji"?!
Macie na forum full wątków w których możecie (i robicie to) opowiadać [powstrzymam się od określenia, bo nie o to chodzi w tej wypowiedzi] na temat ewolucji. Nie ma więc "wykluczenia z dyskusji".
Jest JEDEN wątek, gdzie można porozmawiać o tym, czym zajmuje się w tej chwili bardzo wielu teologów , tj. o tym, jak ustalenia nauki mogą wzbogacić nasze rozumienie Księgi Rodzaju (bez nachalnej propagandy antyewolucyjnej), to nie możecie tego znieść. Prośba o uszanowanie trzymania się tematu tak, jak został sformułowany, prowokuje hamletowskie protesty i odsądzanie od czci i wiary moderacji.
Tyle mam w tej sprawie do powiedzenia. Wstydźcie się.
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 14:51 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: faraon » 2023-08-06, 14:52

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 14:45 Tylko trzeba sobie z wami dać po prostu spokój, machnąć ręką, odseparować się, bo jak długo można ciągnąć niekończące się polemiki, i przytaczać te same pytania i dowody?
Nie Albertusie, nawet w kontekście, nie są na temat.
Kazda wypowiedz bedzie na temat, jesli bedzie czytanie ze zrozumieniem, a dyskusje beda na argumenty, a nie dyskryminacje i chore uprzedzenia. Do tego potrzebna jest chocby minimalna tolerancia, a nie dyskryminacja kazdego kto choc raz cos zle lub niezgodnie z czyims pogladem napisal.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 14:53

w sensie ja tez mam sie wstydzic?
a dobra, co mi tam
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 14:56

Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-06, 14:47 Nie chciałem się wtrącać bo widzę, że to wątek do bicia piany, ale gdzie wy tu widzicie "wykluczanie z dyskusji"?!
Macie na forum full wątków w których możecie (i robicie to) opowiadać [powstrzymam się od określenia, bo nie o to chodzi w tej wypowiedzi] na temat ewolucji. Nie ma więc "wykluczenia z dyskusji".
Jest JEDEN wątek, gdzie można porozmawiać o tym, czym zajmuje się w tej chwili bardzo wielu teologów , tj. o tym, jak ustalenia nauki mogą wzbogacić nasze rozumienie Księgi Rodzaju (bez nachalnej propagandy antyewolucyjnej), to nie możecie tego znieść. Prośba o uszanowanie trzymania się tematu tak, jak został sformułowany, prowokuje hamletowskie protesty i odsądzanie od czci i wiary moderacji.
Tyle mam w tej sprawie do powiedzenia. Wstydźcie się.
Nie dramatyzuj.

Wątek jak każdy inny.

Omawiający funkcjonowanie forum.

Każdy może w nim przedstawić swój pogląd i argumenty na omawiany temat

Też chciałbyś aby wolno było się w nim wypowiadać tylko tak jak oczekujesz?

A czymże jest wycinanie z tematu takich wypowiedzi jak moje jeśli nie wykluczaniem z dyskusji?

Można się co najwyżej zastanawiać czy takie wykluczanie jest słuszne czy nie i czy powinno być praktykowane na forum. I po to jest właśnie ten temat.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: faraon » 2023-08-06, 15:10

Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-06, 14:47 Nie chciałem się wtrącać bo widzę, że to wątek do bicia piany (7 stron, a pewnie będzie więcej), ale gdzie wy tu widzicie "wykluczanie z dyskusji"?!
Macie na forum full wątków w których możecie (i robicie to) opowiadać [powstrzymam się od określenia, bo nie o to chodzi w tej wypowiedzi] na temat ewolucji. Nie ma więc "wykluczenia z dyskusji".
Jest JEDEN wątek, gdzie można porozmawiać o tym, czym zajmuje się w tej chwili bardzo wielu teologów , tj. o tym, jak ustalenia nauki mogą wzbogacić nasze rozumienie Księgi Rodzaju (bez nachalnej propagandy antyewolucyjnej), to nie możecie tego znieść. Prośba o uszanowanie trzymania się tematu tak, jak został sformułowany, prowokuje hamletowskie protesty i odsądzanie od czci i wiary moderacji.
Tyle mam w tej sprawie do powiedzenia. Wstydźcie się.
Nie widzisz nawet ze to co piszesz dotyczy takze ciebie, bo nie jestes ani naukowcem, ani teologiem, a teolodzy to co robia w tym temacie, robia to prywatnie, a nie na publicznych forach.
A od czci i wiary to wlasnie ty odsadzasz wiele osob i o tym ciagle pisalem.
Tym razem strzeliles sobie w kolano, bo przez sam ten twoj pierwszy wpis w tym dyskutowanym tu temacie sporo forumowiczow zauwazylo w koncu co ty tak naprawde robisz na tym forum.
Ja juz nie potrzebuje sie wysilac by to wytlumaczyc. Stalo sie to publiczna wiedza.
I to ty powinienes sie wstydzic ze jako podajacy sie za Chrzescijanina, tak manipulujesz innymi i odsadzas ich od czci i wiary.
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 15:15 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6283
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 15:13

@Albertus Zrobiłeś drame w jedym wątku, drugim. wątek załozyłeś, dziwisz się że ktoś chce pisać na inny temat niż ty i w zupełnie innym niż ty ujęciu, prosi cię abyś nie pisał w tym wątku, bo piszesz NIE NA TEMAT(dlatego cię prosi), a ty masz czelność komuś pisać, że dramatyzuje.
Na dodatek spuszczasz z tonu i się wycofujesz, żeby z kogoś zrobić pieniacza.
Myślisz że tego nie widać?

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 15:14

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 14:45 Tylko trzeba sobie z wami dać po prostu spokój, machnąć ręką, odseparować się, bo jak długo można ciągnąć niekończące się polemiki, i przytaczać te same pytania i dowody?
Nie Albertusie, nawet w kontekście, nie są na temat.
Nikt nie zmusza nikogo do dyskutowania z kimkolwiek.

Chodzi tylko o to aby nie wymuszać takiego odseparowania administracyjnie.

I w tym temacie zastanawiamy się czy takie administracyjne odseparowywanie jest dobre czy nie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6283
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 15:15

faraon pisze: 2023-08-06, 15:10
Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-06, 14:47 Nie chciałem się wtrącać bo widzę, że to wątek do bicia piany (7 stron, a pewnie będzie więcej), ale gdzie wy tu widzicie "wykluczanie z dyskusji"?!
Macie na forum full wątków w których możecie (i robicie to) opowiadać [powstrzymam się od określenia, bo nie o to chodzi w tej wypowiedzi] na temat ewolucji. Nie ma więc "wykluczenia z dyskusji".
Jest JEDEN wątek, gdzie można porozmawiać o tym, czym zajmuje się w tej chwili bardzo wielu teologów , tj. o tym, jak ustalenia nauki mogą wzbogacić nasze rozumienie Księgi Rodzaju (bez nachalnej propagandy antyewolucyjnej), to nie możecie tego znieść. Prośba o uszanowanie trzymania się tematu tak, jak został sformułowany, prowokuje hamletowskie protesty i odsądzanie od czci i wiary moderacji.
Tyle mam w tej sprawie do powiedzenia. Wstydźcie się.
Nie widzisz nawet ze to co piszesz dotyczy takze ciebie, bo nie jestes ani naukowcem, ani teologiem, a teolodzy to co robia w tym temacie, robia to prywatnie, a nie na publicznych forach.
A od czci i wiary to wlasnie ty odsadzasz wiele osob i o tym ciagle pisalem.
Tym razem strzeliles sobie w kolano, bo przez sam ten twoj pierwszy wpis w tym dyskutowanym tu temacie sporo forumowiczow zauwazylo w koncu co ty tak naprawde robisz na tym forum.
Ja juz nie potrzebuje sie wysilac by to wytlumaczyc. Stalo sie to publiczna wiedza.
Robią to na publicznych forach, a nie prywatnie. Ba! nawet robią to na publicznych stronach swoich zakonów!

Dodano po 29 sekundach:
Albertus pisze: 2023-08-06, 15:14
CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 14:45 Tylko trzeba sobie z wami dać po prostu spokój, machnąć ręką, odseparować się, bo jak długo można ciągnąć niekończące się polemiki, i przytaczać te same pytania i dowody?
Nie Albertusie, nawet w kontekście, nie są na temat.
Nikt nie zmusza nikogo do dyskutowania z kimkolwiek.

Chodzi tylko o to aby nie wymuszać takiego odseparowania administracyjnie.

I w tym temacie zastanawiamy się czy takie administracyjne odseparowywanie jest dobre czy nie.
Zmusza. Ty zmuszasz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 15:16

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 15:13 @Albertus Zrobiłeś drame w jedym wątku, drugim. wątek załozyłeś, dziwisz się że ktoś chce pisać na inny temat niż ty i w zupełnie innym niż ty ujęciu, prosi cię abyś nie pisał w tym wątku, bo piszesz NIE NA TEMAT(dlatego cię prosi), a ty masz czelność komuś pisać, że dramatyzuje.
Na dodatek spuszczasz z tonu i się wycofujesz, żeby z kogoś zrobić pieniacza.
Myślisz że tego nie widać?
Ad personam.

Robisz mi analizę psychologiczną?

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 15:15 Nikt nie zmusza nikogo do dyskutowania z kimkolwiek.

Chodzi tylko o to aby nie wymuszać takiego odseparowania administracyjnie.

I w tym temacie zastanawiamy się czy takie administracyjne odseparowywanie jest dobre czy nie.
Zmusza. Ty zmuszasz.
[/quote]

O!!

A jakimż to sposobem ja cie zmuszam do dyskutowania?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6283
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 15:18

Kto cię administracyjnie odseparował misiu?
No kto?
Masz zakaz pisania nie na temat, a twoje poglądy siłą rzeczy powodują, że nie będziesz pisał na temat.
Chyba że się jakoś zmusisz, jakoś zostawisz wykłócanie się o swoje racje, zauważysz jakiś punkt wspólny, i napiszesz na temat. I daj Ci Boże.
Napisz.
Ale na temat.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: faraon » 2023-08-06, 15:20

CiekawaXO pisze: 2023-08-06, 15:15
faraon pisze: 2023-08-06, 15:10
Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-06, 14:47 Nie chciałem się wtrącać bo widzę, że to wątek do bicia piany (7 stron, a pewnie będzie więcej), ale gdzie wy tu widzicie "wykluczanie z dyskusji"?!
Macie na forum full wątków w których możecie (i robicie to) opowiadać [powstrzymam się od określenia, bo nie o to chodzi w tej wypowiedzi] na temat ewolucji. Nie ma więc "wykluczenia z dyskusji".
Jest JEDEN wątek, gdzie można porozmawiać o tym, czym zajmuje się w tej chwili bardzo wielu teologów , tj. o tym, jak ustalenia nauki mogą wzbogacić nasze rozumienie Księgi Rodzaju (bez nachalnej propagandy antyewolucyjnej), to nie możecie tego znieść. Prośba o uszanowanie trzymania się tematu tak, jak został sformułowany, prowokuje hamletowskie protesty i odsądzanie od czci i wiary moderacji.
Tyle mam w tej sprawie do powiedzenia. Wstydźcie się.
Nie widzisz nawet ze to co piszesz dotyczy takze ciebie, bo nie jestes ani naukowcem, ani teologiem, a teolodzy to co robia w tym temacie, robia to prywatnie, a nie na publicznych forach.
A od czci i wiary to wlasnie ty odsadzasz wiele osob i o tym ciagle pisalem.
Tym razem strzeliles sobie w kolano, bo przez sam ten twoj pierwszy wpis w tym dyskutowanym tu temacie sporo forumowiczow zauwazylo w koncu co ty tak naprawde robisz na tym forum.
Ja juz nie potrzebuje sie wysilac by to wytlumaczyc. Stalo sie to publiczna wiedza.
Robią to na publicznych forach, a nie prywatnie. Ba! nawet robią to na publicznych stronach swoich zakonów!
I co? Nie dopuszczaja nikogo do wypowiedzi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”