Najświętszy sakrament wznoszenie

Rozmowy na temat świąt i zwyczajów religijnych Kościoła świętego.
ODPOWIEDZ
Yabadaccc
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2023

Najświętszy sakrament wznoszenie

Post autor: Yabadaccc » 2023-08-06, 07:53

Podczas jakich wydarzeń w Kościele katolickim podczas mszy czy jakiejkolwiek innej okazji zdarza się, że ksiądz prosi do siebie wiernych i wznosi nad ich głowami po kolei najświętszy sakrament. Nie chodzi mi o wystawienie, ale o to, że każdy po kolei klęka przed księdzem z najświętszym sakramentem, a on nad tą osobą go wznosi.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Najświętszy sakrament wznoszenie

Post autor: pom » 2023-08-06, 09:06

Może być indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej po modlitwie o uzdrowienie.

https://parafia-skierkowizna.pl/zycie-l ... drowienie/
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 09:16 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Yabadaccc
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2023

Re: Najświętszy sakrament wznoszenie

Post autor: Yabadaccc » 2023-08-06, 12:50

Ale ja nie jestem chory

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Najświętszy sakrament wznoszenie

Post autor: Andej » 2023-08-06, 12:57

pom pisze: 2023-08-06, 09:06 Może być indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej po modlitwie o uzdrowienie.
Głównie o uzdrowienie duszy. O wyzwolenie od grzechu.
Yabadaccc pisze: 2023-08-06, 12:50 Ale ja nie jestem chory
Podobno każdy jest chory, ale nie każdy zdiagnozowany. Poza tym nie należy ograniczać do chorób ciała. Albo tylko psychiki. Grzech jest choroba duszy. Też wymaga leczenia i uzdrawiania.

Czasem w Odnowie ksiądz udziela takiego błogosławieństwa. Nie modli się przy tym o uzdrowienie, ale o błogosławieństwo. O życie w łasce uświęcającej.
I nie ma znaczenia forma. Czy unosi na wiernym Najświętszy Sakrament, czy monstrancja z Hostią stoi na ołtarzu. Niezależnie od gestów Bóg działa tak samo. JEST.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święta i zwyczaje religijne”