Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Dezerter » 2023-10-14, 17:44

Albertus pisze: 2023-10-14, 12:15
Dezerter pisze: 2023-10-14, 11:44 Powiem wam, że ten opis jest zdumiewająco bliski opisowi z Księgi Rodzaju, że jeden Adam był na początku, że wszyscy pochodzimy w jednego rodu i jesteśmy potomkami z jednej rodziny - szok!
Dla mnie jeszcze większym szokiem jest to że dla katolików jest to szok.
Szokiem dla mnie jest to, że współczesna nauka to potwierdza, to co KK uznał za opowieść mitologiczną a nie historyczną.
Okazuje się , że nawet w tym symbolicznym opisie stworzenia jest tyle natchnienia Bożego, że przekazuje ono w sposób zdumiewający (wspomniana panią redaktor) pewną prawdę wiary.

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-10-14, 13:43 @Dezerter czemu uważasz, że to była jedna para? A nie kilkadziesiąt par?
Ale to nie ja uważam, taki jest dość mocny i potwierdzony stan wiedzy naukowej na ten temat, ja go tylko streściłem - nie słuchałaś podcastu?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-14, 17:54

Dezerter pisze: 2023-10-14, 17:48
Albertus pisze: 2023-10-14, 12:15
Dezerter pisze: 2023-10-14, 11:44 Powiem wam, że ten opis jest zdumiewająco bliski opisowi z Księgi Rodzaju, że jeden Adam był na początku, że wszyscy pochodzimy w jednego rodu i jesteśmy potomkami z jednej rodziny - szok!
Dla mnie jeszcze większym szokiem jest to że dla katolików jest to szok.
Szokiem dla mnie jest to, że współczesna nauka to potwierdza, to co KK uznał za opowieść mitologiczną a nie historyczną.
Okazuje się , że nawet w tym symbolicznym opisie stworzenia jest tyle natchnienia Bożego, że przekazuje ono w sposób zdumiewający (wspomniana panią redaktor) pewną prawdę wiary.
Co z Księgi Rodzaju zostało potwierdzone w tym podkście?
Moim zdaniem niewiele (nic?).
Trzeba bardzo, bardzo poluźnić opowieść z Rodzaju by dopasować ją do aktualnych ustaleń naukowych.
Wolę historię stworzenia odczytywać po prostu jako alegorię.
Ostatnio zmieniony 2023-10-14, 17:57 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 2 razy.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-14, 18:03

@Dezerter słuchałam i nawet dałam transkrybcję. Tylko że oni tam nie powiedzieli ze była,, Jedna para,, , jak Adam i Ewa, z naciskiem na jedna, tylko że w pewnym momencie musiała powstać para z odpowiednią ilością chromosomów by byli płodni. Mogło powstać z potomków Tego Adama kilka par i tak pewnie było. A to że jakaś była pierwsza to oczywiste.Ale nie jedna.
Zresztą o skoku temat założył Marek, i też pisaliśmy w nim o wybuchu Toby i Wąskim Gardle ludzkości, i doszliśmy nawet do wniosku, że to właśnie wtedy Bóg podarował człowiekowi Duszę.

Dodano po 22 minutach 10 sekundach:
Pablito ale to jest dalej alegoria, ale dającą się pogodzić z najnowszymi badaniami. I to jest przyznam fascynujące.

Ale żeby wymagać od naukowców, żeby łączyli to z Biblią jakby chciał Dez?
No nie. Podobnych Biblii opisów Raju jest wiele w innych religiach, więc czemu akurat Biblię mieliby brać pod uwagę?
Ostatnio zmieniony 2023-10-14, 18:26 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Dezerter » 2023-10-14, 18:28

Nawet na podlinkowanym rysunku nr 2 z publikacji naukowej jest w 3 rzędzie pokazana jedna para - mogli przecież pokazać dwie, by nie było nieporozumień.
wskaż cytat gdzie mówią, że par było wiele - ja sobie nie przypominam - musiała przecież znów zajść mutacja, więc to chyba nie zdarza się codziennie
a jak Ojciec podobieństwa nie widzisz go już ja na to nic nie poradzę :-\
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-14, 18:49

Ok, I też się nie upieram by harmonizować to z Biblią.
Bardziej fascynuje mnie historia powstania człowieka sama w sobie.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Arek » 2023-10-14, 19:25

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-14, 16:26
Arek pisze: 2023-10-12, 22:24
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-12, 20:18 Ciekawy temat. Będę słuchać
[film]
Wyobraźnia ludzka nie ma granic. Z nauką to nie ma nic wspólnego. Takie teorie to nawet przedszkolak może formułować. Ależ Ty masz czasu. Wydaje mi się, że lepiej go przeznaczyć na modlitwę. Czasem mi poprostu Ciebie żal.
Włącz się @Arek do merytorycznej rozmowy.
Wyjaśnij, w który miejscu nie zgadzasz sie z rozmówcami podkastu

masz coś merytorycznego do dodania?
Nie dziękuję.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Albertus » 2023-10-14, 19:45

Dezerter pisze: 2023-10-14, 17:48
Albertus pisze: 2023-10-14, 12:15
Dezerter pisze: 2023-10-14, 11:44 Powiem wam, że ten opis jest zdumiewająco bliski opisowi z Księgi Rodzaju, że jeden Adam był na początku, że wszyscy pochodzimy w jednego rodu i jesteśmy potomkami z jednej rodziny - szok!
Dla mnie jeszcze większym szokiem jest to że dla katolików jest to szok.
Szokiem dla mnie jest to, że współczesna nauka to potwierdza, to co KK uznał za opowieść mitologiczną a nie historyczną.
Okazuje się , że nawet w tym symbolicznym opisie stworzenia jest tyle natchnienia Bożego, że przekazuje ono w sposób zdumiewający (wspomniana panią redaktor) pewną prawdę wiary.
Na szczęście Kościół nie uznał że nasze pochodzenie od jednej pary ludzie to opowieść mitologiczna a nie historyczna.

Cały czas Kościół naucza że jest to fakt historyczny.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-14, 19:52

Albertus pisze: 2023-10-14, 19:45
Dezerter pisze: 2023-10-14, 17:48
Albertus pisze: 2023-10-14, 12:15
Dezerter pisze: 2023-10-14, 11:44 Powiem wam, że ten opis jest zdumiewająco bliski opisowi z Księgi Rodzaju, że jeden Adam był na początku, że wszyscy pochodzimy w jednego rodu i jesteśmy potomkami z jednej rodziny - szok!
Dla mnie jeszcze większym szokiem jest to że dla katolików jest to szok.
Szokiem dla mnie jest to, że współczesna nauka to potwierdza, to co KK uznał za opowieść mitologiczną a nie historyczną.
Okazuje się , że nawet w tym symbolicznym opisie stworzenia jest tyle natchnienia Bożego, że przekazuje ono w sposób zdumiewający (wspomniana panią redaktor) pewną prawdę wiary.
Na szczęście Kościół nie uznał że nasze pochodzenie od jednej pary ludzie to opowieść mitologiczna a nie historyczna.

Cały czas Kościół naucza że jest to fakt historyczny.
Naprawdę? Czy to nauczanie ma status nieomylnego?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Albertus » 2023-10-14, 20:06

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-14, 19:52
Albertus pisze: 2023-10-14, 19:45
Dezerter pisze: 2023-10-14, 17:48
Albertus pisze: 2023-10-14, 12:15
Dezerter pisze: 2023-10-14, 11:44 Powiem wam, że ten opis jest zdumiewająco bliski opisowi z Księgi Rodzaju, że jeden Adam był na początku, że wszyscy pochodzimy w jednego rodu i jesteśmy potomkami z jednej rodziny - szok!
Dla mnie jeszcze większym szokiem jest to że dla katolików jest to szok.
Szokiem dla mnie jest to, że współczesna nauka to potwierdza, to co KK uznał za opowieść mitologiczną a nie historyczną.
Okazuje się , że nawet w tym symbolicznym opisie stworzenia jest tyle natchnienia Bożego, że przekazuje ono w sposób zdumiewający (wspomniana panią redaktor) pewną prawdę wiary.
Na szczęście Kościół nie uznał że nasze pochodzenie od jednej pary ludzie to opowieść mitologiczna a nie historyczna.

Cały czas Kościół naucza że jest to fakt historyczny.
Naprawdę? Czy to nauczanie ma status nieomylnego?
Naprawdę.

Nieomylnego?

Nie wiem.

Ale na pewno na pewno nie mają statusu nieomylnego nauczania opinie różnych katolików a nawet jakichś tam katolickich teologów którzy uznają fakt pochodzenia wszystkich ludzi od jednej pary za niehistoryczny

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Dezerter » 2023-10-14, 21:29

Ale przecież ja cały czas mówię o jednej parze
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Albertus » 2023-10-14, 21:41

Dezerter pisze: 2023-10-14, 21:29 Ale przecież ja cały czas mówię o jednej parze
To co Kościół, twoim zdaniem, uznał za opowieść mitologiczną anie historyczną?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Dezerter » 2023-10-14, 22:56

Albertus pisze: 2023-10-14, 21:41
Dezerter pisze: 2023-10-14, 21:29 Ale przecież ja cały czas mówię o jednej parze
To co Kościół, twoim zdaniem, uznał za opowieść mitologiczną anie historyczną?
Nie moim zdaniem a zdaniem Kościoła- tak uczą na studiach przyszłych księży, więc taka jest nauka Kościoła
Ja pisze o nauce i jednej pierwszej parze gdzie mężczyzna i kobieta mieli po 46 chromosomów i mogli spłodzić zdrowe i płodne potomstwo
Nie można wykluczyć, że takich mutacji (ludzi ) było więcej ale wówczas to by było baaardzo mutagenne środowisko
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: faraon » 2023-10-14, 23:08

CiekawaXO pisze: 2023-10-14, 13:52 Jak ktoś nie chce słuchać, tutaj zapis najważniejszych kwestii. :

Genetyczny Adam – to on dał początek kluczowej mutacji? [E168
To mogła być zwrotnica ewolucyjna – mówi w Radiu Naukowym prof. Paweł Stankiewicz, genetyk z Baylor College of Medicine w USA. Razem z prof. Anną Gambin, bioinformatyczką z Uniwersytetu Warszawskiego zajmują się badaniem redukcji liczby chromosomów z 48 do 46 – kluczowej w historii naszej ewolucji. Redukcja spowodowała powstanie definitywnej bariery reprodukcyjnej między liniami ewolucyjnymi naczelnych (nie możemy mieć płodnego potomstwa z gorylami), mogła się przyczynić również do rozwoju intelektualnego i smuklejszej postawy.

– Nastąpiła w wyniku połączenia się dwóch chromosomów, które wciąż są obecne u naczelnych: chromosomu 2A i 2B, w wyniku tzw. fuzji. Analizując miejsce tej fuzji w genomie człowieka w różnych populacjach stwierdziliśmy, że jest on wszędzie takie samo. Metodami bioinformatycznymi i molekularnymi udowodniliśmy, że to zdarzenie wystąpiło w historii naszej ewolucji tylko raz – tłumaczy prof. Stankiewicz.

Ten jeden samiec ..........................
Czy wy w ogole czytacie to co Ciekawa zacytowala z jakimkolwiek rozumieniem?
Przeciez to sa normalnie jaja z genetyki. Kto im w ogole dal te ich tytuly?
To jest normalne bajkopisarstwo, bo wlasnie rozna liczba chromosomow jest jednym z glownych zabezpieczen przed krzyzowaniem roznych gatunkow, a to co pisza o tych rzekomych mutacja i redukcji chromosomow to czysta fantastyka, nie majaca nic wspolnego z genetyka, bo po prostu nawet jesli dojdzie do takiego bledu, to i tak nie bedzie zadnego potomstwa, a juz tym bardziej plodnego.
Jak widac najzwyczajnie chca ludziom nie rozumiejacym genetyki wmowic takie bzdury, by uzyskac wiecej zwolennikow teorii ewoluci.
Takich gatunkow zwierzat miedzy ktorymi jest roznica 2 chromosomow jest sporo i niegdy nie doszlo do ich skrzyzowania, a akurat u czlowieka musialo dojsc. ;) ciekawa sprawa. ;) Ta roznica liczby chromosomow jest nie do przeskoczenia dlatego tez niemal na sile probuja prowadzic badania w tym kierunku by wymyslec jakis sposob ze moglo do tego ich wymyslu dojsc, by napedzac ta propagande ewolucji.
Ktos jednak te bzdurne badania finansuje, a nikt nie winansuje zadnego sprawdzania tego co juz nawymyslali i wiekszosc ludzi przelknela ten haczyk.
Ostatnio zmieniony 2023-10-14, 23:15 przez faraon, łącznie zmieniany 5 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: Albertus » 2023-10-14, 23:10

Dezerter pisze: 2023-10-14, 22:56
Albertus pisze: 2023-10-14, 21:41
Dezerter pisze: 2023-10-14, 21:29 Ale przecież ja cały czas mówię o jednej parze
To co Kościół, twoim zdaniem, uznał za opowieść mitologiczną anie historyczną?
Nie moim zdaniem a zdaniem Kościoła- tak uczą na studiach przyszłych księży, więc taka jest nauka Kościoła
Jeśli tak uczą odnośnie pochodzenia ludzkości od jednej pary to uczą ich błędnie bez podstaw w nauczaniu Kościoła a nawet wbrew temu nauczaniu.

Encyklika Humani Generis mówi o tym jasno.

Na razie nikt mi nie pokazał żadnego innego dokumentu Kościoła który by nauczał inaczej.

Nie jest to oczywiście równoznaczne z dosłownym odczytywaniem wszystkiego z opowieści o stworzeniu z księgi Rodzaju ale odnośnie pochodzenia od jednej pary to oczywiście tak .

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Teoria ewolucji - szatanskie zwiedzenie

Post autor: faraon » 2023-10-14, 23:17

Widac chyba nauczanie wyewoluowalo z biblijnego na naukowe. ;)
Ktos chyba za to ostro beknie.

ODPOWIEDZ