Stygmaty

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1931
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Stygmaty

Post autor: Andy72 » 2023-11-18, 16:53

Mogą ale nie muszą, szatan potrafi małpować Boga. Ale nawet Ojciec Pio nie został kanonizowany za stygmaty, bilokację czy inne niesamowite rzeczy ale za heroizm cnót
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Stygmaty

Post autor: pom » 2023-11-18, 17:26

Stygmaty to moim zdaniem głównie powołanie do duchowości pasyjnej, także kontemplacji.

treści duchowości pasyjnej;
kontemplację cierpiącego Chrystusa,
współczucie cierpiącemu Chrystusowi,
podziękowanie Chrystusowi za całe dzieło zbawienia,
wynagradzanie i zadośćuczynienie za grzechy świata,
współdziałanie z Chrystusem w Jego zbawczej misji,
apostolstwo cierpienia w perspektywie zmartwychwstania,
apostolstwo nabożeństwa do Męki Pańskiej.
http://www.siostrypasjonistki.pl/duchowosc/

Każdy powinien w tym uczestniczyć, ale na ile robimy to świadomie?
W czasie każdej Mszy Świętej uobecnia się w sposób bezkrwawy krzyżowa ofiara Zbawiciela. Dzieje się to w czasie, gdy kapłan wypowiada słowa konsekracji.
Jako chrześcijanie mamy się współofiarować z Jezusem Chrystusem Ojcu Niebieskiemu zarówno w czasie każdej Mszy Św., jak i w życiu codziennym. To współofiarowanie się polega na przyjęciu takich postaw, jakimi odznaczał się Jezus Chrystus. Składamy siebie Bogu w ofierze wtedy, gdy kierujemy naszym życiem zgodnie z wolą Bożą, kiedy wyrzekamy się dobrowolnie samowolnego dysponowania sobą bez liczenia się z Bożymi życzeniami.
viewtopic.php?t=14286&p=325071#p323183


Czyli jest ta duchowość związana ściśle z Chrześcijaństwem.
Ostatnio zmieniony 2023-11-18, 17:27 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Stygmaty

Post autor: Andej » 2023-11-18, 18:00

pom pisze: 2023-11-18, 17:26 Stygmaty to moim zdaniem głównie powołanie do duchowości pasyjnej, także kontemplacji.
Właściwie powinien skrócić cytat, albowiem nie rozumiem duchowości pasyjnej, także kontemplacji. Jestem prostym człowiekiem, dla którego są to zbyt wysokie loty. Albo nie dociera do mnie, mimo wielu tłumaczeń, czym to jest.

Ale powołanie. Wydaje mi się, że powołanie nie jest czymś, co Bóg zrzuca na człowieka. Nie jest też zadaniem, które narzuca człowiekowi. Wydaje mi się, że jest odpowiedzią na człowieka. Na to, czego pragnie, w co wierzy i jak wierzy. Jest też zgodne z talentami posiadanymi przez człowieka.
Nie mam pojęcia do czego powołaniem są wzgl. mogą być stygmaty. Choć rzeczywiście kojarzą się z współodczuwaniem Męki. [A tu się buntuję, bo Męka nie była celem, ale środkiem.] Dlatego wydaje mi się, że człowiek powinien się skupiać nie na samej Męce, ale na jej celu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Stygmaty

Post autor: pom » 2023-11-18, 18:21

Andej pisze:Dlatego wydaje mi się, że człowiek powinien się skupiać nie na samej Męce, ale na jej celu.
Dokładnie na Zmartwychwstaniu do którego jesteśmy powołani wypełniając Wolę Bożą. A pewnego rodzaju tajemnicą jest ten Charyzmat Ducha Świętego. Wszyscy przez życie niesiemy swój krzyż, ale nie wszyscy ofiarowują go Bogu.

«Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.

Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
za grzechy swoje i innych ...

Dodano po 29 minutach 33 sekundach:
Obrazek
Obrazek

Powyższe zdjęcie ukazało się pod Imprimatur w książeczce ks. Ludwika Józefa Chiavariano

"Największy skarb
Codzienna Ofiara Mszy Świętej"

Dodano po 10 minutach 6 sekundach:
Każde cierpienie można ofiarować Bogu Ojcu w połączeniu z Cierpieniem Boga Jezusa. Ja ofiarowuję tymi słowami;
"Ojcze Przedwieczny Boże, przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, ofiarujemy Ci Krwawiące i Zwycięskie Rany Pana naszego, Jezusa Chrystusa, w połączeniu ze Łzami Jego Najświętszej Matki, a w nich całe nasze życie dla Twej Chwały i za każdą duszę - ze wszystkim, czym jesteśmy i co posiadamy, czego sobie życzymy i planujemy, łącznie z naszymi błędami."
Ostatnio zmieniony 2023-11-18, 19:48 przez pom, łącznie zmieniany 3 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Stygmaty

Post autor: Dezerter » 2023-11-18, 19:40

Andy nie broń fałszywego proroka i stygmatyka w jednym
Bongiovanni twierdził, że została mu objawiona trzecia tajemnica fatimska, która jest znana tylko papieżowi i ostatniej z trójki dzieci, która miała objawienia, siostrze Łucji. Treścią trzeciej tajemnicy fatimskiej zdaniem Bongiovanniego miały być: rozłam w Kościele katolickim, wojna światowa jeśli człowiek się nie nawróci, powtórne przyjście Chrystusa na Ziemię oraz spotkanie z istotami z kosmosu. Wszystkie te przepowiednie miały zostać zrealizowane do roku 2012[4
:p
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1931
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Stygmaty

Post autor: Andy72 » 2023-11-18, 19:48

Jeśłi słowa "Wygląda na biednego , zwiedzonego człowieka" uwazasz za obronę ;-)
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Stygmaty

Post autor: Dezerter » 2023-11-18, 20:41

Skupił się na problemach naszych czasów. Powiedział, że nadciągającego kryzysu nie da się opanować bez drastycznych cięć i samoograniczeń w ekspansji. Pytany o najbliższą przyszłość, odrzucił wszelkie wizje apokaliptycznego „łubudu-bum”. Choć był to dopiero rok 1999 (!) – zdecydowanie przesunął datę decydujących rozstrzygnięć poza rok 2000. Powiedział też, że około roku 2012(!) – nastąpi też udokumentowane (!) spotkanie z cywilizacją pozaziemską (!).
Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Niestety ten człowiek nadal głosi swoje rewelacje :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1931
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Stygmaty

Post autor: Andy72 » 2023-11-18, 20:48

O 2012 , zwłaszcza 21 grudniu to się dużo słyszało, zwłaszcza w środowiskach New Age
Ciekawe co będzie na Wielki Jubileusz Wielkanoc roku 2033? Jak zmieni się do tej pory świat, jeśli już dziś Microsoft przeznacza 10 miliardów dolarów na OpenAI i to ciągle mało? gdy już nie chcą budować AI z tranzystorów tylko z ludzkich neuronów? może to już nie będzie tylko inteligencja ale świadomość , istota. Bóg nie tworzy bubli, nawet szatan nie był bublem, był pięknym aniołem posiadającym wolność, gdzie sam zdecydował co chce. Natomiast istota stworzona przez OpenAI bylaby bublem, kto daje prawo do tego? Powoli zaczyna (nie tak znowu powoli) być gorzej niż przed potopem
Ostatnio zmieniony 2023-11-18, 20:50 przez Andy72, łącznie zmieniany 2 razy.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Stygmaty

Post autor: Albertus » 2023-11-18, 20:51

Andy72 pisze: 2023-11-18, 20:48 O 2012 , zwłaszcza 21 grudniu to się dużo słyszało, zwłaszcza w środowiskach New Age
I coś się ciekawego wtedy wydarzyło?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1931
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Stygmaty

Post autor: Andy72 » 2023-11-18, 20:53

John Kerry został mianowany przez prezydenta Baracka Obamę na stanowisko sekretarza stanu w miejsce Hillary Clinton, która ustąpiła z powodu choroby.
Teledysk Gangnam Style południowokoreańskiego rapera PSY jako pierwszy w historii YouTube osiągnął miliard wyświetleń.
Zakończył się dotychczasowy cykl długiej rachuby kalendarza Majów (według korelacji Goodmana-Martineza-Thompsona). Dla wielu zwolenników teorii ezoterycznych była to data końca świata lub moment wielkiej przemiany duchowej (por. fenomen roku 2012).

I jeszcze tak z 7 lat wcześniej pewna kobieta mając doświadczenie bliskie śmierci mówiła że spotkała istoty astralne, któ©e powiedziały co się wydarzy w roku 2012. (mi do głowy przyszło spotkanie z UFO) ale nie może o tym mówić co konkretnie.

Chłopcy z Marsa - znów odwołali lądowanie, Kosmos nie porwie mnie.
(Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,urszul ... mania.html)
Ostatnio zmieniony 2023-11-18, 20:59 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Stygmaty

Post autor: Albertus » 2023-11-18, 20:55

Andy72 pisze: 2023-11-18, 20:53 John Kerry został mianowany przez prezydenta Baracka Obamę na stanowisko sekretarza stanu w miejsce Hillary Clinton, która ustąpiła z powodu choroby.
Teledysk Gangnam Style południowokoreańskiego rapera PSY jako pierwszy w historii YouTube osiągnął miliard wyświetleń.
Zakończył się dotychczasowy cykl długiej rachuby kalendarza Majów (według korelacji Goodmana-Martineza-Thompsona). Dla wielu zwolenników teorii ezoterycznych była to data końca świata lub moment wielkiej przemiany duchowej (por. fenomen roku 2012).
Czyli nic specjalnego.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1931
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Stygmaty

Post autor: Andy72 » 2023-11-18, 21:00

Może desant kosmitów odwołano?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Stygmaty

Post autor: Dezerter » 2023-11-19, 00:09

Fałszywy prorok i tyle
jak i całe przepowiednie i zapowiedzi New Age - wstyd i blamaż całkowity!

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Przynajmniej nasz o. Klimuszko był prawdziwy i sprawdzalny w swoich proroctwach - cudzie chwalicie swego nie znacie ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”