Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: Lwica » 2023-08-18, 08:25

Witajcie!
Może są tutaj osoby, którym zależy przynajmniej spróbować powalczyć o nawrócenie ludzi?
Można w prosty sposób przyczynić się do próby nawrócenia wybranego przez Boga człowieka. Sama wróciłam do wiary pod koniec grudnia 2022r, dlatego temat dość mi bliski.

Jakiś czas temu dowiedziałam się, że istnieje takie "dzieło" na Jasnej Górze: "Z Maryją ratuj człowieka". Zdaję sobie sprawę, że niewielu ludzi o nim wie, dlatego postanowiłam założyć ten temat.

Zasady są proste:
Co dzień modlimy się. Czas jest nieokreślony. Można przerwać nawet za miesiąc.
Są to dwie krótkie modlitwy: za siebie i za daną osobę + Ojczę Nasz, Zdrowaś..., Chwała Ojcu... + o pomnożenie osób, które chcą pomóc: Pod Twoją Obronę (szczegóły w linku poniżej).

Jeśli ktoś chce, może oficjalnie zapisać się jako Członek tego dzieła. Ale nie ma takiej konieczności, liczy się szczera modlitwa i dobre chęci O:-)
W każdą pierwszą sobotę miesiąca o 15:30, na Jasnej Górze odbywa się msza święta za osoby, które podejmują się tej modlitwy.

Poniżej podaję link do oficjalnej strony. Wchodząc w zakładkę: Modlitwa, mamy gotowca oraz są teksty do przepisania/skopiowania/wydrukowania - jak kto woli.
Warto też przeczytać całość o tym dziele - zakładka: Istota dzieła "Z Maryją ratuj człowieka".
Oraz aby zapisać się oficjalnie, co jest dobrowolne - zakładka: Zgłoszenie uczestnictwa w dziele modlitwy.
@};-

LINK: http://centrumzawierzenia.jasnagora.pl/ ... czlowieka/

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-18, 13:00

A taka zwykła codzienna modlitwa nie wystarczy? Ja mam w codziennej intencje o nawrócenie i siebie i innych.
Ostatnio zmieniony 2023-08-18, 13:02 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: sądzony » 2023-08-18, 13:08

Pewnie wystarcza. To jednak kwestia wiary, duchowości sposobu pojmowania modlitwy...
Ja w ogóle, sam z siebie, rzadko miewam jakiekolwiek intencje. Chyba, że ktoś prosi o modlitwę.
"Proszenie" Boga nigdy nie było w centrum mojej relacji z Bogiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: Andej » 2023-08-18, 13:24

Od lat modlę się codziennie o wiarę, o nawrócenie kilku osób. I jak na razie czekam. Ale też to nie ja ma się dowiedzieć o skutkach modlitwy, bo moja wiedza nie ma znaczenie. Choć przyznaję, że brak postępów boli mnie. Staram się też swoim postępowaniem pokazywać drogę, ale tylko tym, z którymi mam regularny (w miarę) kontakt.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: faraon » 2023-08-18, 13:36

Wiem ze moje nawrocenie bylo wlasnie skutkiem takich modlitw, lecz nie wien czyich a takze nie rozumiem dlaczego to trwalo 3.5 roku, po kilka razy dziennie.
Starczylo by tego do nawrocenia kilku tysiecy niewierzacych.
Czyzbym byl az tak zatwardzialym grzesznikiem?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: Viridiana » 2023-08-18, 14:06

CiekawaXO pisze: 2023-08-18, 13:00 A taka zwykła codzienna modlitwa nie wystarczy? Ja mam w codziennej intencje o nawrócenie i siebie i innych.
Myślę, że Bóg patrzy na szczerość intencji, a nie na to, jaką formę wybierzesz.
Przypuszczam, że tego typu dzieła tworzy się po to, aby motywować ludzi, być może dla niektórych ważne jest poczucie, że istnieją jeszcze inne osoby, które biorą udział w takim przedsięwzięciu.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-18, 15:28

Andej pisze: 2023-08-18, 13:24 Od lat modlę się codziennie o wiarę, o nawrócenie kilku osób. I jak na razie czekam. Ale też to nie ja ma się dowiedzieć o skutkach modlitwy, bo moja wiedza nie ma znaczenie. Choć przyznaję, że brak postępów boli mnie. Staram się też swoim postępowaniem pokazywać drogę, ale tylko tym, z którymi mam regularny (w miarę) kontakt.
A post i jałmużna w tych intencjach?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: Andej » 2023-08-18, 17:46

Akurat w tej intencji tego nie czyniłem. Droga przede mną.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Z Maryją ratuj człowieka - pomoc dla niewierzących.

Post autor: Lwica » 2024-02-03, 13:14

Viridiana pisze: 2023-08-18, 14:06
CiekawaXO pisze: 2023-08-18, 13:00 A taka zwykła codzienna modlitwa nie wystarczy? Ja mam w codziennej intencje o nawrócenie i siebie i innych.
Myślę, że Bóg patrzy na szczerość intencji, a nie na to, jaką formę wybierzesz.
Przypuszczam, że tego typu dzieła tworzy się po to, aby motywować ludzi, być może dla niektórych ważne jest poczucie, że istnieją jeszcze inne osoby, które biorą udział w takim przedsięwzięciu.
Zgadzam się, też mi się wydaje, że jest to w celu po pierwsze motywacji, po drugie informacji i zachęty żeby to robić. Jeśli ktoś się już modli o nawrócenie innych, to pięknie. Ale na pewno nie każdy w ogóle zdaje sobie sprawę, że warto to robić albo, że inni potrzebują modlitwy.
Poziomy wiary są różne, sama coś o tym wiem, mój był masakrycznie podstawowy, mimo że byłam dorosłą osobą.

Także przypominam i odświeżam temat, czy to taką modlitwą gotową czy własnymi słowami - zachęcam :-h
Ja od jakiegoś czasu robię tak, że najpierw myślę o kilku osobach z mojego otoczenia i proszę o nawrócenie dla nich, później właśnie ta modlitwa za nieznaną mi osobę :)

ODPOWIEDZ