Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-23, 21:10

Dezerter pisze: 2023-08-23, 20:32 Czepiłaś się deszczu
a jak ludzie modlą się o deszcz na Eucharystii, bo susza i wychodząc z kościoła zaczyna lać, to natura, od Duch czy Toronto blessing? :p - komentarze wychodzących z kościoła niecharyzmatycznych katolików były jednoznaczne
- dzięki Bogu! (niektórzy dziękowali mojej żonie za skuteczność, bo to ona wówczas miała modlitwę wiernych )
jest to autentyczna opowieść z zeszłego roku.
Powinniśmy modlić się tak jak by wszystko zależało od Boga
i postępować tak jak by wszystko zależało od nas
Ciekawa - masz w sobie Ducha nazywanego Mocą Bożą, jesteś (ze wszystkimi tego konsekwencjami!) przybraną siostrą Jezusa Syna Bożego - wierzysz i korzystasz z tego?
No czepiłam się deszczu, bo to ani dar opisany w Biblii ani żadnych podstaw nie ma, żeby twierdzić że deszcz leci z sufitu, i że to nadprzyrodzone.
I o tym jest ten temat. TEN TEMAT o takich zjawiskach właśnie jest.
Nie, nie jestem tym wszystkim co napisałeś, jakąś siostrą Jezusa przybraną(co to w ogóle jest) i nie mam w sobie żadnego Ducha zwanego Mocą Bożą.
Jestem dzieckiem Jezusa, a nie żadną siostrą.
Skutecznie mnie tym tekstem odstraszyłeś od twojej grupy.
Nie wiem też, czemu ja pisze o deszczu z sufitu, a ty o zwykłym deszczu. Co ma jedno do drugiego?
Odróżniasz sufit od nieba?
Ostatnio zmieniony 2023-08-23, 21:14 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: Dezerter » 2023-08-23, 21:35

Ale ta "moja grupa" to oficjalne nauczanie KK, 100% ortodoksja, więc nie odstraszaj się przybrana siostro Jezusa, współdziedziczko Jego chwały, ale do tego jest potrzebne nowonarodzenie z Ducha
posłuchaj nie mnie a Jana i poszukaj tego w swoim życiu:
Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim». W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego».

Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: Arek » 2023-08-23, 21:39

Dezerter pisze: 2023-08-23, 21:35 Ale ta "moja grupa" to oficjalne nauczanie KK, 100% ortodoksja, więc nie odstraszaj się przybrana siostro Jezusa, współdziedziczko Jego chwały, ale do tego jest potrzebne nowonarodzenie z Ducha
posłuchaj nie mnie a Jana i poszukaj tego w swoim życiu:
Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim». W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego».

Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».
A może wszyscy poszukajmy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: Dezerter » 2023-08-23, 21:41

To jak tam Arku u ciebie z nowonarodzeniem i prowadzeniem Duchem?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: Arek » 2023-08-23, 22:17

Dezerter pisze: 2023-08-23, 21:41 To jak tam Arku u ciebie z nowonarodzeniem i prowadzeniem Duchem?
Trudniej trwać.

Dodano po 2 minutach :
Ale są owoce w postaci narastającej jedności w małżeństwie i rodzinie.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-24, 10:27

Kto to jest przybrana siostra JEzusa i skąd to się wzieło?

Dodano po 42 sekundach:
I co to jest narodzenie się na nowo?
Na kurs się idzie?

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: faraon » 2023-08-24, 13:11

CiekawaXO pisze: 2023-08-23, 21:10
Dezerter pisze: 2023-08-23, 20:32 Czepiłaś się deszczu
a jak ludzie modlą się o deszcz na Eucharystii, bo susza i wychodząc z kościoła zaczyna lać, to natura, od Duch czy Toronto blessing? :p - komentarze wychodzących z kościoła niecharyzmatycznych katolików były jednoznaczne
- dzięki Bogu! (niektórzy dziękowali mojej żonie za skuteczność, bo to ona wówczas miała modlitwę wiernych )
jest to autentyczna opowieść z zeszłego roku.
Powinniśmy modlić się tak jak by wszystko zależało od Boga
i postępować tak jak by wszystko zależało od nas
Ciekawa - masz w sobie Ducha nazywanego Mocą Bożą, jesteś (ze wszystkimi tego konsekwencjami!) przybraną siostrą Jezusa Syna Bożego - wierzysz i korzystasz z tego?
No czepiłam się deszczu, bo to ani dar opisany w Biblii ani żadnych podstaw nie ma, żeby twierdzić że deszcz leci z sufitu, i że to nadprzyrodzone.
I o tym jest ten temat. TEN TEMAT o takich zjawiskach właśnie jest.
Nie, nie jestem tym wszystkim co napisałeś, jakąś siostrą Jezusa przybraną(co to w ogóle jest) i nie mam w sobie żadnego Ducha zwanego Mocą Bożą.
Jestem dzieckiem Jezusa, a nie żadną siostrą.
Skutecznie mnie tym tekstem odstraszyłeś od twojej grupy.
Nie wiem też, czemu ja pisze o deszczu z sufitu, a ty o zwykłym deszczu. Co ma jedno do drugiego?
Odróżniasz sufit od nieba?
Wiesz, taki deszcz z sufitu to dosc czesto mialem w swoim garazu, dopuki nie zalozylem izolacji termicznej od spodu.
Wystarczylo ze cos robilem dluzej w garazu i para wodna z wydychanego z pluc powietrza skraplala sie na suficie i zaczynal padac deszczyk.
Musialem nawet na maszyny porobic pokrowce by blaty i loza maszyn nie rdzewialy od tego deszczu. ;)
Jakbym zaprosil kolegow na piwo do garazu to pewnie byla by mocna ulewa.
Na jakichs spotkaniach tlumow ludzi, to nie dziwota ze padal deszcz. Czesto wystarczy niewielka zmiana cisnienia i wszelka para wodna w powietrzu sie skropli.
Ostatnio zmieniony 2023-08-24, 13:16 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-24, 13:22

Ja piszę po chińsku. No po chińsku.
Albo z Chińczykami.
Lider uznał że to było ponadnaturalne.
Kapiszi?Obrazek
Dziwię się że katolicy wierzą w takie nie opisane w Biblii i tradycji zjawiska.
Ostatnio zmieniony 2023-08-24, 13:25 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: sądzony » 2023-08-24, 14:21

CiekawaXO pisze: 2023-08-24, 10:28 I co to jest narodzenie się na nowo?
Na kurs się idzie?
"KKK 2709 Co to jest kontemplacja? Św. Teresa odpowiada: "Kontemplacja myślna nie jest, według mnie, niczym innym jak głębokim związkiem przyjaźni, w którym rozmawiamy sam na sam z Bogiem, w przekonaniu, że On nas kocha" 7 . Kontemplacja szuka Tego, "którego miłuje dusza moja" (Pnp 1, 7) 8 , to znaczy Jezusa, a w Nim Ojca. Jest On poszukiwany, a pragnienie Boga jest zawsze początkiem miłości; jest On poszukiwany w czystej wierze, w tej wierze, która sprawia nasze narodzenie z Niego i życie w Nim. W czasie kontemplacji można jeszcze rozmyślać, w każdym jednak razie spojrzenie kieruje się na Pana."

"«Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. o, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić." J 3, 6-8
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: abi » 2023-08-24, 14:28

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec:
zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi
i rzeczywiście nimi jesteśmy.

Dodano po 30 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-08-24, 10:28 Kto to jest przybrana siostra JEzusa i skąd to się wzieło?

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-24, 15:47

Ale przecież Jezus jest Bogiem.

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
sądzony pisze: 2023-08-24, 14:21
CiekawaXO pisze: 2023-08-24, 10:28 I co to jest narodzenie się na nowo?
Na kurs się idzie?
"KKK 2709 Co to jest kontemplacja? Św. Teresa odpowiada: "Kontemplacja myślna nie jest, według mnie, niczym innym jak głębokim związkiem przyjaźni, w którym rozmawiamy sam na sam z Bogiem, w przekonaniu, że On nas kocha" 7 . Kontemplacja szuka Tego, "którego miłuje dusza moja" (Pnp 1, 7) 8 , to znaczy Jezusa, a w Nim Ojca. Jest On poszukiwany, a pragnienie Boga jest zawsze początkiem miłości; jest On poszukiwany w czystej wierze, w tej wierze, która sprawia nasze narodzenie z Niego i życie w Nim. W czasie kontemplacji można jeszcze rozmyślać, w każdym jednak razie spojrzenie kieruje się na Pana."

"«Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. o, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić." J 3, 6-8
Ochrzczona jestem, bierzmowanie mam.
To co jeszcze?
Jaki jest jeszcze sakrament który powoduje to narodzenie na nowo? Przecież już żaden.
Może @Dezerter odpowie, skoro mi radzi TO zrobić, to niech napisze jak się to robi.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: sądzony » 2023-08-24, 15:56

CiekawaXO pisze: 2023-08-24, 15:49 Ochrzczona jestem, bierzmowanie mam.
To co jeszcze?
Jaki jest jeszcze sakrament który powoduje to narodzenie na nowo? Przecież już żaden.
Może @Dezerter odpowie, skoro mi radzi TO zrobić, to niech napisze jak się to robi.
Może coś tędy:

„(…) co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.” Ef 4, 22-24

:-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: abi » 2023-08-24, 15:59

Jezus jest synem bożym i my przybranymi dziećmi Boga
tak to rozumiem

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
stąd przybrana siostra
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-24, 16:02

Niech już będzie z tymi dziećmi, ale siostra Jezusa??????????????????
Dla mnie to nowość, że jestem siostra Jezusa.

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
sądzony pisze: 2023-08-24, 15:56
CiekawaXO pisze: 2023-08-24, 15:49 Ochrzczona jestem, bierzmowanie mam.
To co jeszcze?
Jaki jest jeszcze sakrament który powoduje to narodzenie na nowo? Przecież już żaden.
Może @Dezerter odpowie, skoro mi radzi TO zrobić, to niech napisze jak się to robi.
Może coś tędy:

„(…) co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.” Ef 4, 22-24

:-?
No to jest o nawróceniu.
A on o jakimś narodzeniu na nowo.
Kiedyś mnie protestant chciał naciągnąć na narodzenie na nowo Chrztem w Duchu jakimś, nie pamiętam, że mam iść i tam krzyczeć że Jezus jest moim prywatnym Zbawicielem, i wtedy jestem narodzona na nowo.
Dlatego pytam @Dezerter co ma na myśli pisząc o tych narodzinach, i jak on to zrobił, że się narodził na nowo, cokolwiek to znaczy.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Nie wyrywaj mi zdań z kontekstu @sądzony :)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Zjawiska "Toronto Blessing" w katolickich wspólnotach charyzmatycznych

Post autor: Arek » 2023-08-24, 17:43

Być świadomym własnych grzechów, szczerze za nie żałować, zadośćuczynić i zmienić swoje życie na życie w Chrystusie. To tak krótko, ale dotyczy sedna Twojego pytania @CiekawaXO
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ