Cały wywiad z JE Abp. Janem Pawłem Lengą, cz.1 oraz cz.2

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15057
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4239 times
Been thanked: 2969 times
Kontakt:

Re: Cały wywiad z JE Abp. Janem Pawłem Lengą, cz.1 oraz cz.2

Post autor: Dezerter » 2023-08-23, 20:56

Arek pisze: 2023-08-23, 18:22
Dezerter pisze: 2023-08-23, 15:30 Jedność w Kościele jest dla mnie jedną z największych wartości dlatego tacy jak biskup emeryt robi bardzo złą robotę i rozbijają jedność Kościoła, bo to już nie jest dyskusja wewnątrz Kościoła, jak ktoś mówi to co mówi biskup emeryt - on siebie wyklucza sam...
Nie jestem pewien czy choć odrobiny prawdy w Jego słowach nie ma. Ale Ty wiesz najlepiej.
Oczywiście, że w tym co mówi jest wiele prawdy, ale całośc jego wypowiedzi jest przeciw KK, przeciw 4 papieżom, przeciw SOborowi Powszechnemu, Encyklikom i całemu Aktualnemu Magisterium kościoła Katolickiego - czy ty to rozumiesz i rozumiiesz waga jego słów?
Zdajesz sobie sprawę ilu może zwieść, zgorszyć, zniechęcić do chodzenia do kościoła i uczestniczenia w Eucharystii, do przyjmowania Komunii itd itp
Jak nazwać takiego kogoś?, to jest biskup KK, człowiek wykształcony, doświadczony, który od tego na którego teraz pluje czyli JP II dostał sakrę biskupią i arcybiskupią
zresztą moje zdanie jest zgodne ze zdaniem Episkopatu
W styczniu 2020 roku rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał komunikat potwierdzający, iż abp Lenga nie jest członkiem Episkopatu Polski, i wyrażający ubolewanie co do wystąpień arcybiskupa w środkach społecznego przekazu, które wprowadzają wiernych w błąd
i biskupa miejsca gdzie przebywa
Od 2020, decyzją biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, ma powstrzymać się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii oraz wypowiadania się dla mediów na terenie diecezji włocławskiej
oczywiście olewa sobie głos KK
Sprawa jest poważna, bo zobacz co mówi Słowo
Mt 18, 6-7: Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi
Ostatnio zmieniony 2023-08-23, 20:58 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Cały wywiad z JE Abp. Janem Pawłem Lengą, cz.1 oraz cz.2

Post autor: Arek » 2023-08-23, 21:12

Ja też kiedyś źle mówiłem o duchowieństwie i Kościele. Dlatego dziś staram się nie oceniać i nie potępiać duchowieństwa. Myślę, że nie chcę iść śladami tych, którzy to robią, nawet w przypadku biskup - biskupa. Ale może kiedyś z Biskupem Lengą będę miał okazję porozmawiać dlaczego w taki sposób się wypowiada. To moje tylko takie życzenie. Bardziej mnie niepokoi ton wypowiedzi wobec tego człowieka, bo przecież każdy czeka na nawrócenie - choć może nie być tego świadomy i myśleć, że jest blisko Boga. Jeszcze wiele niespodzianek pojawi się w naszym życiu zanim zdamy sobie sprawę z własnych ograniczeń.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ