Jeśli nie zostaniemy świętymi, czy to oznacza że będziemy potępionymi?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Zablokowany
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Jeśli nie zostaniemy świętymi, czy to oznacza że będziemy potępionymi?

Post autor: konserwa » 2023-09-04, 18:50

Sadze, ze wazne sa okolicznosci i to, czy chronimy pewnw wartosci odrzucajac sztywne i formalne oczekiwania.
Prawdopodobnie - moze byc , ze Ciekawa postapi slusznie , a w innej sprawie to samo postepowanie bedzie niesluszne. To juz w rekach Boga - On wie, na ile nas stac i dokad mozemy dojsc.
Osad zewnetrzny ( przez kogos) danej osoby w konkretnej sytuacj moze byc calkowieci bledny.
Ja ze swej strony mam przed oczami osad dokonany przez faryzeusz pewnej prostytutki, w obronie ktorej stanal Jezus.
Dlatego napisalem to, co napisalem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jeśli nie zostaniemy świętymi, czy to oznacza że będziemy potępionymi?

Post autor: Andej » 2023-09-04, 20:32

CiekawaXO pisze: 2023-09-04, 14:52 Andej to jeśli nie zrozumiałeś, wytlumacze ostatni raz.
Nie będę jeszcze raz cytował jednoznacznej wypowiedzi oraz pomówienia forumowiczów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Jeśli nie zostaniemy świętymi, czy to oznacza że będziemy potępionymi?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-04, 21:15

Ale ty kłamiesz. Ja nie miałam pretensji nigdy do Marka albo DO KOGOŚ,że tak pisał. Raczej byłam i jestem nadal zdziwiona.
Po prostu stwierdzili fakt jak ich zdaniem jest i tyle. Nie wiem czy taka jest nauka Kościoła jednak.
A na tym forum dowiedziałam się jeszcze innych rzeczy: że dar języków to prawdopodobnie ściema.
I co?
To też pomawianie? Czy stwierdzenie faktu, że o tym wcześniej nie wiedziałam?
Pewnie dostanę ostrzeżenie, ale trudno, należy ci się za usilne wmówienie mi, że stwierdzenie faktu że dowiedziałam się czegoś o czym wcześniej NIGDY nie wiedziałam, bo NIGDY o tym nie rozmawiałam i nie interesowałam się tym, to jakieś pomawnie: (...). :D ^#(^
Ostatnio zmieniony 2023-09-04, 21:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jeśli nie zostaniemy świętymi, czy to oznacza że będziemy potępionymi?

Post autor: Andej » 2023-09-04, 21:32

Kłamstwem jest przytaczanie wpisu? Wypierasz się, jak żaba błota. I bezczelnie obrażasz.
CiekawaXO pisze: 2023-09-03, 13:28 Ja się dowiedziałam dopiero na tym forum że muszę umrzeć za wiarę.
To jest pomówienie, że ktoś napisał, że musisz umrzeć za wiarę. Skończyłem. Bo ile razy można to samo.
Ostatnio zmieniony 2023-09-04, 21:40 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Jeśli nie zostaniemy świętymi, czy to oznacza że będziemy potępionymi?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-04, 21:43

Bo wyrwałeś z kontekstu człowieku. To była długa rozmowa a ty wpadłeś wpół zdania i piszesz banialuki.
Ale Biblie tez tak cytujesz, wyrywasz i okrajasz, więc widocznie taki masz styl.

Zablokowany

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”