Zapomnienie pokuty

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Zapomnienie pokuty

Post autor: Chrześcijanin » 2023-09-01, 20:17

Witam
Byłem dziś u spowiedzi. Nie byłem pewien ale wydawało mi się że nie odmówiłem pokuty. Nie powiedziałem o tym księdzu bo nie wiedziałem jak to powiedziec. Czy był to grzech?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Zapomnienie pokuty

Post autor: Andej » 2023-09-01, 20:30

Chrześcijanin pisze: 2023-09-01, 20:17 Witam
Byłem dziś u spowiedzi. Nie byłem pewien ale wydawało mi się że nie odmówiłem pokuty. Nie powiedziałem o tym księdzu bo nie wiedziałem jak to powiedziec. Czy był to grzech?
Zdecydowanie. Odprawienie pokuty jest warunkiem.
Teraz odpraw tę pokutę i kolejnej spowiedzi to wyznaj. Choć przyznam, że przystąpiłbym natychmiast do spowiedzi.
Jesli nie pamiętasz, co miałeś zadane, sam sobie zadaj i wykonaj. I o tym, też powiedz spowiednikowi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Re: Zapomnienie pokuty

Post autor: Chrześcijanin » 2023-09-01, 20:43

Andej pisze: 2023-09-01, 20:30
Chrześcijanin pisze: 2023-09-01, 20:17 Witam
Byłem dziś u spowiedzi. Nie byłem pewien ale wydawało mi się że nie odmówiłem pokuty. Nie powiedziałem o tym księdzu bo nie wiedziałem jak to powiedziec. Czy był to grzech?
Zdecydowanie. Odprawienie pokuty jest warunkiem.
Teraz odpraw tę pokutę i kolejnej spowiedzi to wyznaj. Choć przyznam, że przystąpiłbym natychmiast do spowiedzi.
Jesli nie pamiętasz, co miałeś zadane, sam sobie zadaj i wykonaj. I o tym, też powiedz spowiednikowi.
Dobrze. A zalicza się to jako grzech świętokradztwa?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Zapomnienie pokuty

Post autor: Andej » 2023-09-01, 20:51

Nie nazwałbym tak. Chyba, że było to celowym zatajeniem. Wtedy jest źle.
Nie potrafię za Ciebie ocenić, jak było.
Tak, jak wspominałem, starałbym się jak najszybciej oczyścić sumienie z tego problemu. Spowiednik oceni i odpowiedni zakwalifikuje. Żaden internauta nie ma prawa udzielić Ci wiążącej odpowiedzi. Wyłącznie spowiednik w bezpośredniej rozmowie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Re: Zapomnienie pokuty

Post autor: Chrześcijanin » 2023-09-01, 22:15

Andej pisze: 2023-09-01, 20:51 Nie nazwałbym tak. Chyba, że było to celowym zatajeniem. Wtedy jest źle.
Nie potrafię za Ciebie ocenić, jak było.
Tak, jak wspominałem, starałbym się jak najszybciej oczyścić sumienie z tego problemu. Spowiednik oceni i odpowiedni zakwalifikuje. Żaden internauta nie ma prawa udzielić Ci wiążącej odpowiedzi. Wyłącznie spowiednik w bezpośredniej rozmowie.
No było celowe, gdyż nie wiedziałem jak to powiedziec.

ODPOWIEDZ