Czy zakupy online w niedzielę to grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Ania_782
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 4 lip 2023
Has thanked: 22 times
Been thanked: 1 time

Czy zakupy online w niedzielę to grzech?

Post autor: Ania_782 » 2023-09-03, 10:30

Dzień dobry. Mam pewne pytanie. Czy zakupy online w niedzielę to grzech? W pewnym sklepie z ubraniami trwa promocja tylko do dziś. Myślałam że trwa do poniedziałku, ale okazało się że online tylko do dziś. Gdybym wcześniej o tym wiedziała i dobrze przeczytała regulamin zamówiłabym te rzeczy wczoraj, czyli w sobotę. Zamówię to wieczorem a do kościoła i tak idę i po południu będę spedzać czas z rodziną. Na jakiejś stornie internetowej pisało że raczej pownno się tego unikać, ale i tak dziś nie będzie nikt pracował i realizacją pracownicy zajmą się dopiero jutro.Co o tym myślicie?

gakowalski
Bywalec
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 11 lip 2023
Lokalizacja: Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 26 times
Been thanked: 36 times

Re: Czy zakupy online w niedzielę to grzech?

Post autor: gakowalski » 2023-09-03, 12:17

Nie uważałbym tego za grzech. Jeżeli jednak miałoby to tak wyglądać, że od teraz w kolejne niedziele będziesz sobie robić godzinne przeglądanie oferty sklepów internetowych i robienie zakupów, no to chyba nie taka jest koncepcja aby dzień święty święcić.

Ania_782
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 4 lip 2023
Has thanked: 22 times
Been thanked: 1 time

Re: Czy zakupy online w niedzielę to grzech?

Post autor: Ania_782 » 2023-09-03, 12:20

Dziękuję za odpowiedź :) Nie mam zamiaru robić zakupów online w kolejne niedzielę. Myślę że dzisiejsza to wyjątek.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy zakupy online w niedzielę to grzech?

Post autor: Viridiana » 2023-09-03, 18:42

Sklep pewnie i tak nie zrealizuje zamówienia dzisiaj. Osobiście grzechu nie widzę.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ