Cytaty Świętych z nauką dla nas

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Cytaty Świętych z nauką dla nas

Post autor: Arek » 2023-09-06, 09:03

Proponuję zabawę duchową w interpretacji słów ludzi, którzy zostali Świętymi. Podaj cytat i autora oraz naukę jaką odczytujesz dla siebie z podanego cytatu. Wskazane różne interpretacje. Kto zaczyna?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2542
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1066 times
Been thanked: 947 times

Re: Cytaty Świętych z nauką dla nas

Post autor: Susanna » 2023-09-06, 16:43

Może ja.

„W pewnym dniu ujrzałam dwie drogi: jedna szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki i różnych przyjemności. Ludzie idąc tą drogą tańcząc i bawiąc się dochodzili do końca, nie spostrzegają się, że już koniec. A na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść, jak szły, tak i wpadały. A była ich wielka liczba, że nie można było ich zliczyć. I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli ze łzami w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A w końcu drogi był wspaniały ogród przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach.“ —
sw. Faustyna Kowalska, Dzienniczek (Dz 153).

Od dawna ten fragment za mną chodzi. Według mnie chodzi w nim o to że im więcej cierpień ma w życiu człowiek i łez ale jeśli idzie przez z zycie z Bogiem to nie zginie na wieki.
Co innego można powiedzieć o drodze życia, gdzie jest tylko bogactwo, radość, szczęście, zabawy, przyjemność a ludzie nie pokutują za swoje grzechy-po śmierci niestety otchłań piekielna.
Ostatnio zmieniony 2023-09-06, 16:43 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Cytaty Świętych z nauką dla nas

Post autor: Arek » 2023-09-06, 18:19

Święta Siostro Faustyno módl się za nami. Wg mnie jedna z bardziej tkliwych Świętych. @Dayy też tak samo czytam jej słowa w tym cytacie. Dają nadzieję i są zarówno przestrogą, by nie zapominać o Bogu w życiu.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Cytaty Świętych z nauką dla nas

Post autor: Arek » 2023-09-06, 20:01

Najlepsze miejsce jest tam,
gdzie można drugim wyświadczyć najwięcej dobra.
św. Karol de Foucauld

Czyli z tych słów wynika, że nie można czuć, że dobra nie da się jeszcze więcej "wyświadczyć". Wszędzie tam gdzie jesteśmy powinniśmy zawsze czynić tego dobra jak najwięcej.
Ostatnio zmieniony 2023-09-06, 20:02 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Paweł
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 404
Rejestracja: 16 lip 2023
Has thanked: 70 times
Been thanked: 44 times

Re: Cytaty Świętych z nauką dla nas

Post autor: Paweł » 2023-09-24, 18:25

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”