Witam się z wami wszystkimi

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
John Wick

Witam się z wami wszystkimi

Post autor: John Wick » 2023-09-08, 15:07

Co mogę o sobie powiedzieć?
Mam już prawie bo niedługo 34 lata.
Mieszkam na wsi w Mazowieckim.
Jedynak nie mam żony nie mam dzieci.
Mam dwa koty samca i samiczke 5 lat mają bodajże i dwa psy samice. Jeden wilczur i jeden maltańczyk czarny.
Nie mam nałogów typu alkohol i papierosy aa też narkotyki nie lubie nie potrzebuje do szczęścia nie korzystam z takich używek.
Nie lubie smaku chmielu ani tytoniu.
Lubie książki kryminały chociaż nie wnoszą nic do mojego życia ale to tylko rozrywka.
Co do innych rozrywek fan kina grozy Hororry lubie chociaż też nie wnoszą nic do mojego życia poza rozrywką i oderwanie od szarej rzeczywistości. Lubie też sensacyjne filmy i kryminały a też thriller i komedie.
Z muzyki lubie gatunek taki jak hip hop głównie Polski i Amerykański rap.
Co jeszcze lubie też piękne, atrakcyjne, urocze i uwodzicielskie kobiety takie co to jest na czym oko zawiesić i podniecają swoim urokiem osobistym.
Lubie piękno krajobrazu i przyrody jak rzeki,jeziora, lasy, pola, łąki i sady.
Z lat młodzieńczych interesuje mnie też ze sztuki japońskiej manga i anime. Lubie oglądać ciekawe interesujące anime i czytać takową mange.
Co do muzyki słuchałem kiedyś hevy metalu a z black i death metalem się nie identyfikuje i nie lubie takiego stylu ani nie dla mnie ich przekonania albo styl wypowiadania się w piosenkach. Nie sięgam po takie tematy jak black metal bo nie popieram takich tekstów.

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 50 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: helperman » 2023-09-08, 15:25

Witaj serdecznie. Choć przecież już zdążyłeś napisać tu trochę postów :)

Bądź pewien że znajdziesz tu wiele osób które tak jak Ty trzymają się z dala od narkotyków, jak również od chmielu i tytoniu :)
Wszystkiego dobrego
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2500
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: Susanna » 2023-09-08, 15:28

Cześć Marcin :)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: Albertus » 2023-09-08, 16:47

Witaj! :)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-08, 19:33

Jak masz jakiś dobry kryminalny film to zapodaj tytuł.

Dodano po 44 sekundach:
Bry.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: sądzony » 2023-09-08, 19:39

Ja ostatnio oglądałem "portland tower". Serial nawet niezły. Ale ogólnie to mam taką refleksję, że coraz mniej dobrych filmów i seriali robią. No chyba, że ja zdziadziałem.

Dodano po 9 minutach 9 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-09-08, 19:34 Jak masz jakiś dobry kryminalny film to zapodaj tytuł.

Dodano po 44 sekundach:
Bry.
Ups .... pisałeś o książkach ... nie złapałem
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-08, 20:34

Chyba nie: ostatnio próbuję znaleźć coś z zakończeniem, kryminał, którego człowiek by nie przewidział.
Nie udało się narazie. No na kolanie każdy by to napisał.
Straciłam dwa razy po 5 godzin, żeby się dowiedzieć to co było wiadome.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: Andej » 2023-09-08, 20:51

Z kryminałów, które przeczytałem (a przeczytałem chyba kilka tysięcy - w czasach szkoły średniej połykałem codziennie jeden, a czasem dwa) został mi w pamięci chyba tylko jeden: trylogia Wilk Tadeusza Kosteckiego (Krystyn T. Wand).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

John Wick

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: John Wick » 2023-09-08, 20:53

Ciekawa mogę podać ale to są Hororry kino grozy z lat 80 bo takie lubie z tamtych lat nie było aż tak krwawo nie było takiego sadyzmu i aż takiej przemocy. To są filmy dostępne na Cda ja tam oglądam. Polecam tam można znaleźć i stamtąd na Cda pobieram. Lubie kino gdzie jest lata 1980- 1989. Bardzo polecam na Cda możesz sobie znaleźć te tytuły i tam obejrzeć ale to nie są kryminalne.

1.Lunapark (1981)
2.Intruz (1989)
3.Krwawy odwet (1986)
4.Odsłony (1983)
5.Podpalenie (1981)
6.Moja krwawa walentynka (1981)
7.Metalowa zemsta (1986)
8.Nocne koszmary (1988)
9.Las (1982)
10.Mauzoleum (1983)
11.Wcielenie (1982)
12.Ciemnia mordercy (1988)
13.Sny o śmierci (1988)
14.U babci straszy (1989)
15.Martwy i pogrzebany (1981)
16.Deliria (1987)
17.Nadawca (1982)
18.Pułapka na turystów (1979)
19.Amerykański gotyk (1987)

To można znaleźć na stronie Cda jest dostępne i można obejrzeć pobrać. Ja tam oglądam takie starocie i też można wszystko pobrać sobie.

Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
Jak książki kryminały to Harlena Cobena powieści lubie czytać to lubie jego powieści. Podobaja się mnie jego powieści.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2500
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: Susanna » 2023-09-08, 21:15

Ostatnio czytałam kryminały autorki B. A. Paris np. "za zamkniętymi drzwiami"♥️
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-08, 21:53

E horrory to ja tak średnio.

John Wick

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: John Wick » 2023-09-09, 17:40

CiekawaXO pisze: 2023-09-08, 21:53 E horrory to ja tak średnio.

Takie seriale oglądałaś jak Gliniarz i prokurator albo Columbo? Stare seriale kultowe dosyć popularne. To były takie kryminalne jakby albo nie wiem co jeszcze było Crime story też był dobry serial stary Usa kultowy. Co jeszcze pamiętam z dawnych lat Policjanci z Miami.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2500
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: Susanna » 2023-09-09, 18:41

Marcin89 pisze: 2023-09-09, 17:40
CiekawaXO pisze: 2023-09-08, 21:53 E horrory to ja tak średnio.

Takie seriale oglądałaś jak Gliniarz i prokurator albo Columbo? Stare seriale kultowe dosyć popularne. To były takie kryminalne jakby albo nie wiem co jeszcze było Crime story też był dobry serial stary Usa kultowy. Co jeszcze pamiętam z dawnych lat Policjanci z Miami.
Ja pamiętam te seriale i inne. Strażnik Teksasu czy Żar tropików 😄 chętnie bym obejrzała
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

John Wick

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: John Wick » 2023-09-09, 18:53



Żar tropików żeby jakaś stacja tvp to emitowała typu Puls albo Tv4 czy Stopklatka. Podoba się mnie ten serial mały byłem jak tvp 1 go emitowała to słabo pamiętam bo to były lata 1994 albo 1995 to mały kajtek byłem. Ale pamiętam jak oglądałem po angielsku ten serial na you tube z 4 lata temu wszystko było dodane.
Teraz skasowane jest szkoda żałuję.
Co więcej Macgaivera albo Drużyna A pamiętam jeszcze albo co jeszcze z seriali Xena wojownicza księżniczka. Lubie Xene oglądałem jak powtarzali na jakimś kanale.
Co pamiętam to że jak byłem mały to leciało właśnie Gliniarz i prokurator i Drużyna A albo Crime Story.

pertrus1947
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2023
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Witam się z wami wszystkimi

Post autor: pertrus1947 » 2023-11-15, 09:13

hm. ja się już z Wami gdzieś przywitałem,które przywitanie jest aktualne.Wychodzi na to że,są dwa małe i duże.W zasadzie to do mnie mówi się tylko raz,i ja mówię do adwersarza też tyko,raz .Dziś jednak (bo Was bardzo lubię,i na zbity pysk nie wyleciałem,no i pisać mogę).I wymyśliłem ze dla młodych mam (babcie też mogą być),kopytka ziemniaczane.Moi mali synkowie (Adaś,i Zbysiu),bardzo je lubili,różnica między tym co Wy robicie,to dodawałem mąki kartoflanej,(za to domagam się Nagrody Nobla),kluseczki gumki,płaskie spłaszczone kulki z dziurką w środku (jak ta dziurka chłopów podnieca ;),do tego u mnie,gęsty sos pomidorowy (koniecznie z koncentratu Pudliszki!). Posmażona cebulka,wraz z koncentratem gotowana 15- 20 min,odcedzone.
Zawiesina z gęstej śmietany,rozbełtanej z mąką.Na kolację "raki",zamknąłem drzwi od kuchi prosząc nie wchodzić,stali we troje,żona i synkowie i prosili wpuść nas- chcemy zobaczyć.Ja nie wolno tajemnica służbowa.A to były obrane ziemniaki,starte na cienkie plasterki,i podsmażone na złoty kolor na oleju (lepszy słonecznikowy) rzepakowym.Ruskie pierogi (dziś słynne na całą niemal Polskę) ja robię z dużą ilością cebulki,i białego pieprzu (powąchaj to się dowiesz dlaczego),do zaciery możesz dodać,drobno posiekany lubczyk.Mam matryce na pierogi i uszka,więc nie było problemu zrobiś ich w jedno południe 200 szt,ugotowane,i podsmażone na złoty kolor,i posypane siekanym zielonym koperkiem,bądź pietruszką.Już kończę bo nadkwasoty dostaniesz droga pani ;)

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
ps. są jeszcze placki kartoflane,więc proszę zamów sobie z góry wizytę u internisty ;)

ODPOWIEDZ