blągam o pomoc

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Paweł
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 404
Rejestracja: 16 lip 2023
Has thanked: 70 times
Been thanked: 44 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: Paweł » 2023-09-09, 23:47

Maya pisze: 2023-09-09, 23:43 a ta twoja wypowiedź udowodnila tylko jak bardzo jestes zielony w tych rzezcach i nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz i probojesz to zaslonic takimi tanimi tekstami
Grzech jest grzechem!
Nie zgrywaj tutaj skrupulantkę. Żaden normalny katolik nie będzie cię klepał po pleckach i mówił: tak córko dotykaj się, to tylko kompulsywność.
No chyba, że takiego idiotę znajdziesz.
Ale to coś jakby ślepy kulawego prowadził...

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6066
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 460 times
Been thanked: 922 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: Albertus » 2023-09-09, 23:47

Maya pisze: 2023-09-09, 23:43
Albertus pisze: 2023-09-09, 23:36
Maya pisze: 2023-09-09, 23:32 W konfesjonale uslyszalam ze wszystko mam interpretowac na swojąkorzysc i ze nie jestem zdolna do popelnienia grzechu ciezkiego.
Ksiądz chciał ci pomóc ale najwyraźniej zrobił ci krzywdę.

Każdy jest zdolny do popełnienia grzechu ciężkiego, również i ty.

To ty nie masz racji. Nie masz pojecia o czym piszessz.
Wlasnie pisalam z ksiedzem i twierdzi ze nie ma tuwogole grzechu a takie zachowania do wyleczenia a dos poweidzi nie ma z czym isc
Nie wiem i nie piszę o jakiejś konkretnej sytuacji bo to tylko ty możesz wiedzieć jak było naprawdę ale o tym czy jesteś zdolna do popełnienia grzechu ciężkiego.

Oczywiście że jesteś tak jak wszyscy.

Maya
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 9 wrz 2023

Re: blągam o pomoc

Post autor: Maya » 2023-09-09, 23:48

Albertus pisze: 2023-09-09, 23:36
Maya pisze: 2023-09-09, 23:32 W konfesjonale uslyszalam ze wszystko mam interpretowac na swojąkorzysc i ze nie jestem zdolna do popelnienia grzechu ciezkiego.
Ksiądz chciał ci pomóc ale najwyraźniej zrobił ci krzywdę.

Każdy jest zdolny do popełnienia grzechu ciężkiego, również i ty.
Nieprawda, osoby skrupulatne caly czas robią wszytsko zeby przypadkiem grzechu nie popelnic wiec jak moglyby to zrobic ? nie dosc ze wsezdzie go widza to jeszcze dreczone pokusami nawet im ulegając robią wszystko zeby nie isc dalej drogą zła wiec tu nie ma dobrowolnosci do konca bo skrupuly atrectwa i kompulsywnosc mają nad nimi troche wladze a z zasady takie osoby hcca zrobic wszystko aby nie popelnic grzechu

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Paweł pisze: 2023-09-09, 23:47
Maya pisze: 2023-09-09, 23:43 a ta twoja wypowiedź udowodnila tylko jak bardzo jestes zielony w tych rzezcach i nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz i probojesz to zaslonic takimi tanimi tekstami
Grzech jest grzechem!
Nie zgrywaj tutaj skrupulantkę. Żaden normalny katolik nie będzie cię klepał po pleckach i mówił: tak córko dotykaj się, to tylko kompulsywność.
No chyba, że takiego idiotę znajdziesz.
Ale to coś jakby ślepy kulawego prowadził...
NIEPRAWDA! a swoim gadaniem udowodnileś swoj brak wiedzy, i małomiasteczkowe myslenie mam na mysli ubogie. Jak nie wiesz na czym zjawiska polegają to nie pisz takich zakłamanych rzeczy bo SZKODZISZ i najlepeij nie zabieraj gosu

Po pierwszze nie szkodzic

Paweł
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 404
Rejestracja: 16 lip 2023
Has thanked: 70 times
Been thanked: 44 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: Paweł » 2023-09-09, 23:54

Maya pisze: 2023-09-09, 23:51 z zasady takie osoby hcca zrobic wszystko aby nie popelnic grzechu
Bredzisz. Ty chcesz zrobić wszystko by popełniać dalej ten grzech.
Chcesz by ci wszyscy w tym przyklaskiwali. NIEDOCZEKANIE!

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6066
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 460 times
Been thanked: 922 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: Albertus » 2023-09-09, 23:55

Maya pisze: 2023-09-09, 23:51
Albertus pisze: 2023-09-09, 23:36
Maya pisze: 2023-09-09, 23:32 W konfesjonale uslyszalam ze wszystko mam interpretowac na swojąkorzysc i ze nie jestem zdolna do popelnienia grzechu ciezkiego.
Ksiądz chciał ci pomóc ale najwyraźniej zrobił ci krzywdę.

Każdy jest zdolny do popełnienia grzechu ciężkiego, również i ty.
Nieprawda, osoby skrupulatne caly czas robią wszytsko zeby przypadkiem grzechu nie popelnic wiec jak moglyby to zrobic ? nie dosc ze wsezdzie go widza to jeszcze dreczone pokusami nawet im ulegając robią wszystko zeby nie isc dalej drogą zła wiec tu nie ma dobrowolnosci do konca bo skrupuly atrectwa i kompulsywnosc mają nad nimi troche wladze a z zasady takie osoby hcca zrobic wszystko aby nie popelnic grzechu

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Paweł pisze: 2023-09-09, 23:47
Maya pisze: 2023-09-09, 23:43 a ta twoja wypowiedź udowodnila tylko jak bardzo jestes zielony w tych rzezcach i nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz i probojesz to zaslonic takimi tanimi tekstami
Grzech jest grzechem!
Nie zgrywaj tutaj skrupulantkę. Żaden normalny katolik nie będzie cię klepał po pleckach i mówił: tak córko dotykaj się, to tylko kompulsywność.
No chyba, że takiego idiotę znajdziesz.
Ale to coś jakby ślepy kulawego prowadził...
NIEPRAWDA! a swoim gadaniem udowodnileś swoj brak wiedzy, i małomiasteczkowe myslenie mam na mysli ubogie. Jak nie wiesz na czym zjawiska polegają to nie pisz takich zakłamanych rzeczy bo SZKODZISZ i najlepeij nie zabieraj gosu

Po pierwszze nie szkodzic
Ja oczywiście nie wiem czy ty grzeszysz ciężko.

Natomiast wiem na pewno że jesteś w stanie zgrzeszyć ciężko tak jak wszyscy.

Maya
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 9 wrz 2023

Re: blągam o pomoc

Post autor: Maya » 2023-09-09, 23:55

tak wogole wiesz o czym wogole jest mowa ? popelniles kiedys w taki sposob grzech ? da sie wogole popelnic tak grzech ? cos takiego wogole istnieje ?

Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Paweł pisze: 2023-09-09, 23:54
Maya pisze: 2023-09-09, 23:51 z zasady takie osoby hcca zrobic wszystko aby nie popelnic grzechu
Bredzisz. Ty chcesz zrobić wszystko by popełniać dalej ten grzech.
Chcesz by ci wszyscy w tym przyklaskiwali. NIEDOCZEKANIE!
ale kłąmiesz masakra....myslisz ze gdybym chcciala cos robic dalej to szukalabym usprawiedliwienia? swoim tekstem pokazales jak bardzo jestes zaklamany i za wszelką cene musisz udowodnic swoją wyzszosc

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6066
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 460 times
Been thanked: 922 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: Albertus » 2023-09-09, 23:59

Maya pisze: 2023-09-09, 23:55 tak wogole wiesz o czym wogole jest mowa ? popelniles kiedys w taki sposob grzech ? da sie wogole popelnic tak grzech ? cos takiego wogole istnieje ?
Wiem. Popełniłem.Da się. Istnieje.

I nie grzech jest największym problemem tylko brak nawrócenia z grzechu a jeszcze większym problemem jest przekonanie o swojej bezgrzeszności.
Ostatnio zmieniony 2023-09-10, 00:00 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Paweł
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 404
Rejestracja: 16 lip 2023
Has thanked: 70 times
Been thanked: 44 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: Paweł » 2023-09-10, 00:01

A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: faraon » 2023-09-10, 00:57

Widze ze Maya nie daje za wygrana, tak jak alkocholik, ciagle powtarza ze to tylko jeden kieliszek, gdy juz nie moze sie bez niego obejsc.

Maya
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 9 wrz 2023

Re: blągam o pomoc

Post autor: Maya » 2023-09-10, 03:10

Konsultowałam to z księżmi o oni nie widzą tu grzechu. Jak coś mnie zmusza do jego popełniania to takie rzeczy nie są robione dobrowolnie w pełni.

Jedna osoba już na samym początku nazwała to zachowaniami kompulsowymi nerwicowymi i tak jest.
A poza tym to są za małe rzeczy żeby mogły być ciężkimi grzechami. Są to lekkie grzechy maksymalnie bo jednak jest ulegnięcie pokusom, natomiast jest zawròcenie z tej drogi zaraz na początku więc nie są to grzechy ciężkie.

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-09, 15:21
Maya pisze: 2023-09-09, 14:46 Nic innego nie robie jak uwazanie zeby przypadkiem nie popelnic grzechu.
To fatalna taktyka.
W tamtych chwilach ulegałam ale wyszłam z tego I wydaje mi się że to nie mogą być ciężkie grzechy bo są to za małe rzeczy żeby były ciężkimi grzechami. Czynnośc o której pisze to sekundowe - kilkusekundowe jakies takie wewnetrzne spiecie ja to nazywam silą woli i skupienie tej woli na narzadach pluciowych aby jakos je poczuc.
To mi wygląda na zachowanie kompulsywne, bardziej z zakresu nerwic niż grzechu.

Proszę, zerknij na nasze wątki z poradami dla skrupulantów (dodam, że sam miałem problem ze skrupulanctwem i wiem, jakie to dokuczliwe. I chyba bardziej niszczące dla Twojej wiary niż ten "grzech" (cudzysłów konieczny).
Wydaje się, że najlepiej zrobisz, gdy bezwzględnie (wręcz "ślepo") skorzystasz z rady spowiednika, którą opisałaś:
kiedys w konfesjonale yslyszalam zeby wszystko interpretowac na swoją korzysc, ze nie jestem zdolna do popelnienia ciezkiego grzechu jako skrupulant.
I nie zastanawiaj się z "ale" (np."Ale tu gdzies byla ta chec czucia nieczystych rzeczy i dobrowolnosc ale no chyba w dziewnych okolicznosciach sama nie wiem") bo skrupulant zawsze znajdzie sobie tego typu oskarżenie.

Jedyna metoda na skrupuły to ZLEKCEWAŻYĆ. WIem, że do tego trzeba zacisnąć zęby, bo pokusa skrupułów jest bardzo, ale to bardzo silna. W dodatku szatan podsuwa zaraz "przecież to dobrze, że zastanawiasz się nad grzechem". NIE jest dobrze.

Idź spokojnie do Komunii Świętej i odrzuć pokusę skrupulanctwa - ona jest niszcząca dla wiary i męcząca dla człowieka.
I proszę zajrzyj
viewtopic.php?t=9695#p195651
Dobre rady są też na siostrzanym forum:
https://dolinamodlitwy.pl/forum/viewtop ... yzm#p22481
A tu dwie "techniki" które czasem pomagają w zmaganiach https://dolinamodlitwy.pl/forum/viewtop ... 9793#p9793
Te zachowania na ktòre odpisałeś uważasz że są one kompulsywne i nie musze na nie zwracać uwagi i traktować je jak grzechy ?

Dodano po 9 minutach 38 sekundach:
Albertus pisze: 2023-09-09, 23:59
Maya pisze: 2023-09-09, 23:55 tak wogole wiesz o czym wogole jest mowa ? popelniles kiedys w taki sposob grzech ? da sie wogole popelnic tak grzech ? cos takiego wogole istnieje ?
Wiem. Popełniłem.Da się. Istnieje.

I nie grzech jest największym problemem tylko brak nawrócenia z grzechu a jeszcze większym problemem jest przekonanie o swojej bezgrzeszności.
Haha to twoje problemy ? Wspòłczuje

Co da sie? O czym ty mòwisz. Jak twoim zdaniem da sie zgrzeszyc w ten sposòb bo ja tego nie rozumiem a ty nawet nie wiesz o co chodzi a mòwisz ze tak robiles ( to co napisalam to wytwòr wyobrazni i to nie istnieje ja sobie to uriołam. Jak twoim zdaniem sie da to napisz w jaki sposob no slucham

Dodano po 13 minutach 48 sekundach:
I zdaniem ksiedza bardzo trudno jest popelnic ciezki grzexh a osoba ktora pilnuje wszystkiego przed nim tymbardziej nie ma jak go popelnic. To lekkie grzechy maksymalnie.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: blągam o pomoc

Post autor: faraon » 2023-09-10, 04:33

Ale w ogole co ty chcesz?
Jesli ksieza ci cos mowia przy spowiedzi to tak rob jak ci mowia, a na forum nikt ci rozgrzeszenia nie da bo nikt tu nie ma takich uprawnien.
Ostatnio zmieniony 2023-09-10, 04:36 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany