Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
John Wick

Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: John Wick » 2023-09-11, 20:05

To nie jest sprzeczne z Biblia i nauką Pana Jezusa? Wiara w jakieś zielone ufoludki które latają w latających spodkach? Serio wierzycie że żyją gdzieś we wszechświecie jakieś istoty pozaziemskie? No i ci kosmici niby są to inteligentniejsze od nas formy życia co nas z góry obserwują ale nie chcą kontaktu z ludźmi? No i niby gdzie ci kosmici mieszkają na jakich planetach? To Biblia pochwalała to że istnieją inne cywilizacje? Nie uznają ludzie tutaj tego że były ludzie pierwotni jak Homo Ercertus albo Australopitek czy Homo Habilis ale wierzą że są kosmici. To niby jak istnieje jakiś zielony ufoludek z dużymi czarnymi oczami i długimi rękami jak u goryla?
Ale niby gdzie oni żyją za układem słonecznym? Jakby tak leciał statek kosmiczny i minął słońce i leciał dalej to tam za słońcem jest inna cywilizacja i planety gdzie niby te ufo żyje? Bo ja nie wiem czy to nie sprzeczne z nauką Pana Jezusa? To kosmici niby co mają latające spodki latają sobie po naszym niebie może też porywaja ludzi do badań? To czemu ludzie nie wierzą w smoki albo że istnieją syreny albo elfy czy krasnoludki? Ale ufo istnieje i kto niby ich stworzył nasz Pan Bóg i żyją gdzieś w innej galaktyce w innej drodze mlecznej? Serio tak na poważnie ufo jest uznawane przez Kościół ? Ja nie widzę żeby kler mówił na kazaniu że istnieją ufo i że być może latają latającymi talerzami. To niby może też na niebie ich można zaobserwować jak obserwują ziemian? Albo porywaja ludzi do badań bo też o tym słyszałem że porywaja i badają ludzi na swoich statkach. Tylko czy to kosmici żyjący w innej galaktyce ale jak za słońcem? Nie wiem bo ja już czytałem kiedyś że nasz Pan Bóg jest obcą cywilizacją. Nie chce tutaj mówić o tym ale dla mnie zaskoczenie że na forum religijnym uznaje się kosmitów ufo?
To tak jakby uznać krasnoludki za prawdziwe albo syreny albo elfy czy smoki za prawdziwe formy życia. To tutaj ludzie kłócą się że nie było Homo Ercetus albo Habilis ale zastanawiaja się czy kosmici dosątpią zbawienia? Serio...
To pan Jezus nauczał w ewangelii że mamy latające spodki i kosmitów którzy latają nad ziemią i nas obserwują? No dla mnie szok przecież to sprzeczne z nauką Kościoła.

Dodano po 26 minutach 36 sekundach:
Powiem wprost i jak ja mam to forum traktować poważnie jak tutaj się ludzie zastanawiają czy Pan Jezus umierając zbawił także jakieś zielone ufoludki latające spodkami i czy one staną przed nim na Sądzie Ostatecznym ?
Tak i ufoludki będą w niebie albo w piekle.
Szkoda że nie istnieją jeszcze smoki, elfy, krasnoludki albo syreny. Ale kosmici istnieją i USA gdzie najwięcej ich podobno widzano i się pojawiały na niebie mówią prawde.
Nie wiem czemu tylko Biblia nie mówi że istnieją obce cywilizacje to Pan Bóg by ich nie znał by to wyznać ziemianom ?

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Abstract » 2023-09-11, 20:37

Po co ta prowokacja?
Chodzi o istnienie życia gdzie indziej niż na ziemi.
A i pamiętaj, jeśli ja teraz napiszę "wy" piszę też o tobie. Jesteś użytkownikiem tego forum jak każdy inny, nie oszukuj się pisząc wy.
A pan Jezus mówił coś o splątaniu kwantowym?
O superpozycji cząstki?
O horyzoncie zdarzeń w czarnej dziurze?
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 20:40 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

John Wick

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: John Wick » 2023-09-11, 20:50

Mnie chodzi o kosmitów nie jest to żadna prowokacja. Tylko zastanawia mnie że ludzie wierzą w obce cywilizacje i że jakieś ufo istnieje i żyją na innych planetach. Dlatego pisze czy to nie sprzeczne z Biblią i tym co nauczał Pan Jezus? Czy to nie dziwne że akurat ludzie zastanawiają się czy Pan Jezus zbawił obce formy życia i jakiś kosmitów z nie wiadomo jakiej galaktyki albo czy będą sądzeni na Sądzie Ostatecznym ci kosmici i będą w niebie albo w piekle takie obce cywilizacje?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 20:54

Na razie to Ty się tu zastanawiasz :)
Osobiście nie wierzę w kosmitów, ale nie ma to związku z wiarą: tak jak odkrycie Ameryki i Indian, tak odkrycie kosmitow niczego by nie zmieniło w wierze.
https://deon.pl/kosciol/katolicy-a-wiar ... ych,459227
https://pl.aleteia.org/2021/03/16/zycie ... i-kosciol/

John Wick

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: John Wick » 2023-09-11, 20:57

Witam Pana Marka ja nie atakuje nikogo tutaj z forumowiczów tylko że ludzie wierzący uznają takie rzeczy jak kosmici obce cywilizacje istoty pozaziemskie?
Jeszcze tutaj widziałem że nie zgadzają się że byli ludzie pierwotni jak Australopitek czy Homo Ercetus albo Habilis ale Ufo istnieje zielone stworki w latających spodkach.

Kiedyś oglądałem taki kanał Aron jasnowidz tam dopiero cuda były.
Moderacjo Administracjo jeśli coś to nie że obraza tylko że takie rzeczy mają miejsce i są takie kanały gdzie ludzie je prowadzący mają takie twierdzenia albo strony internetowe gdzie opisują takie rzeczy z Biblii i mają takie teorie nie że obrażać chce religie i wiare.
Tak więc przytoczę: Czytałem gdzieś że podobno mędrców ze wschodu prowadził do stajenki gdzie się narodził pan Jezus latający spodek ( bez obrazy to tylko takie teorie gdzie tworzą na jakiś stronach o cywilizacji pozaziemskiej )
2. Czytałem też że Ezechiel to widział latający spodek mu się ukazał i z niego Pan Bóg no niezłe nie był to tron Boży tylko latający spodek statek kosmiczny.
3.Jeszcze lepiej kosmici podobno napisali Biblie i zrzucili ją z latającego spodka na jakimś soborze w Konstancji bodajże ludziom na dziedzińcu co tam się znajdowali i był nawet fresk historyczny to wydarzenie ukazujący jak od kosmitów ludzie otrzymują Biblie.

Co ma powiedzieć człowiek młody jak trafi na takie filmiki z takimi teoriami i takie przemyślenia jakiś nie wiem czy to jasnowidze czy inni co takie mają swoje wymysły.
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 21:07 przez John Wick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 21:06

A niektórzy nie zgadzają się, że Ziemia jest okrągła. Czy musimy się nimi zajmować? ;)

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Abstract » 2023-09-11, 21:07

Nieco dalej w swoich rozważaniach idzie obecny główny astronom papieski, również jezuita, o. Guy J. Consolmagno, pełniący tę funkcję od 2015 roku. Gdy na Marsie NASA odkryło ślady istnienia wody w stanie ciekłym, astronom stwierdził, iż oceny, że odkrycia kosmiczne mogą spowodować wielki kryzys chrześcijaństwa, Kościoła i wiary są przesadzone.

Jeżeli Bóg stworzył wszechświat, w której my jesteśmy jedynymi istotami, mówi to nam coś o nas i o Bogu. Jeżeli jednak Bóg stworzył wszechświat, w którym życie może znajdować się w każdym jego miejscu, przynosi nam to nieco inny obraz Boga. Ale równocześnie pozwoliłoby nam poznać lepiej obraz naszego Stworzyciela – przyznał wtedy o. Consolmagno.

Jak interpretować te słowa? Wydaje się, że podobnie jak w przypadku innych opinii papieskich astronomów. Jeżeli gdziekolwiek poza Ziemią istniałyby różne formy życia, w tym nawet hipotetyczne istoty rozumne, pochodziłyby one, podobnie jak życie na Ziemi, tylko i wyłącznie od Boga. Byłyby po prostu kolejnym owocemdzieła stworzenia wszechświata.
https://pl.aleteia.org/2021/03/16/zycie ... i-kosciol/

Znowu niepotrzebnie robi się z Boga zapchajdziurę, warunkuje Jego istnienie od warunku istnienia życia tylko na ziemi.
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 21:10 przez Abstract, łącznie zmieniany 3 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

John Wick

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: John Wick » 2023-09-11, 21:16

Bez obrazy uczuć religijnych jakby co to nie że chce tutaj robić jakieś wymysły .

Na jednym z kanałów który zwie się Aron jasnowidz to podaje tylko jako ciekawostke że ludzie takie mają swoje wymysły teorie rozważania. Ten pan twierdził że Bóg który ukazał się Mojżeszowi był kosmitą bo nie pokazywał mu swojego oblicza albo że Mojżesz nie widział pana Boga to według tego Arona był to zaraz kosmita bo Mojżesz by zmarł jakby ujrzał oblicze pana Boga. Co dalej ten Aron jasnowidz głosił za teorie że jak Pan Bóg kazał składać sobie ofiary albo odczuwał gniew jak był Bogiem bo żeby nie uznawali Izraelici innych bóstw bo Pan Bóg jest Bogiem zazdrosnym. Hmm no ciekawe to Pan Bóg przecież stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Do tego tak kosmita bo nie można zobaczyć jego oblicza bo może grzecznicy nie mogą ujrzeć oblicza Boga ? Tylko tak przytaczam to jako takie ciekawostki że takie teorie spiskowe ludzie umieją tworzyć.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Arek » 2023-09-11, 21:21

Marcin89 pisze: 2023-09-11, 20:57 Witam Pana Marka ja nie atakuje nikogo tutaj z forumowiczów tylko że ludzie wierzący uznają takie rzeczy jak kosmici obce cywilizacje istoty pozaziemskie?
Jeszcze tutaj widziałem że nie zgadzają się że byli ludzie pierwotni jak Australopitek czy Homo Ercetus albo Habilis ale Ufo istnieje zielone stworki w latających spodkach.
Marcin jest prawdą o czym piszesz, wielu z nas wybiera drogi, które są zwiedzeniem. I to wśród chrześcijan i to katolików. Zabobony, przesądy, magia, życie na pozór porządne. Wielu z nas nie rozumie o czym jest mowa i o co tu może chodzić. Nie wiem czy to jest droga na skróty, bo nawet o skrótach nie ma tutaj mowy. Czy my jeszcze wierzymy, jeśli tak to ile jest tej wiary w nas. A czas płynie nieodwracalnie. Obyśmy go nie tracili. Obyśmy zdążyli kiedy zgaśnie płomyk naszej świeczki. Ile wątków w życiu poruszamy, które dają mało lub nic nie dają. Rzeczy najważniejsze schodzą na odległy plan, a głupota staje się próżną królową, drwiącą sama z siebie.
Gdybyśmy całą swoją energię poświęcili tylko na dobro ile z tego korzyści wszyscy, by mieli.

Czy tak ma być, by nie dało się lepiej? Czy chcemy tego dobra, patrząc bardziej w stronę drugiego człowieka, ujmując sobie wszystkiego co zbędne? I niepotrzebnych słów i niegodziwych czynów.

Taka krótka refleksja po obejrzeniu filmu "Ukryte życie".
Jezus Chrystus jest moim Królem.

John Wick

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: John Wick » 2023-09-11, 21:26

No właśnie to ja też czytałem te głupoty że kosmici napisali Biblie,nawet ten fresk mnie rozbawił jak to oni zrzucają z latającego spodka Biblie ludziom na dziedzińcu i niby że to fresk historyczny. Dobre też że do stajenki prowadził mędrców latający spodek też nieźle. Ci badacze jacyś ufolodzy mają takie swoje teorie spiskowe.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6018
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Albertus » 2023-09-11, 21:34

Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 20:54 Na razie to Ty się tu zastanawiasz :)
Osobiście nie wierzę w kosmitów, ale nie ma to związku z wiarą: tak jak odkrycie Ameryki i Indian, tak odkrycie kosmitow niczego by nie zmieniło w wierze.
https://deon.pl/kosciol/katolicy-a-wiar ... ych,459227
https://pl.aleteia.org/2021/03/16/zycie ... i-kosciol/
Abstrahując od wypowiedzi Marcina89, bo znowu nie bardzo rozumiem o co mu chodzi, to muszę kolejny chyba raz napisać że oparcie tej tezy którą prezentujesz na opiniach papieskich astronomów( Niby dlaczego ich opinie miałyby być bardziej znaczące w tej kwestii? Że patrzą na gwiazdy przez teleskop?) i żartobliwej wypowiedzi papieża o chrzczeniu kosmitów gdyby ich spotkał u mnie wywołuje tylko zażenowanie...

No i mogę też powtórzyć moje żartobliwe pytanie - czy jakby papież spotkał jakiegoś sympatycznego centaura który właśnie się nawrócił na chrześcijaństwo to powinien go ochrzcić?

John Wick

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: John Wick » 2023-09-11, 21:39

Chodzi mnie o to że wierzący ludzie w pana Boga i Jezusa Chrystusa uznają coś takiego jak kosmici i ich istnienie że mamy niby cywilizacje pozaziemskie. Albo że oni czy zostaną ci kosmici zbawieni i staną przed Panem Bogiem na Sądzie Ostatecznym? To dla mnie niedorzeczne. No papież też niby wierzy że kosmici są? To przytoczyłem swoje newsy na które się kiedyś na you tube czy portalach społecznościowych natknąłem jakie to cuda ludzie wymyślają .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Andej » 2023-09-11, 21:46

Czy można mieć przekonanie, że jakiekolwiek istocie myślącej można odmówić drogi do zbawienia?

Uważam, że żartem nie jest gotowość do starań o zbawienie każdej istoty myślącej. Nie ma tu nic do rzeczy spór o istnienie kosmicznych centaurów. Jeśli istnieją i są istotami myślącymi, to mają prawo do zbawienia. A każdy wierzący powinien w tym pomagać.
Uważam, że nie należy mylić fantazji z odpowiedzialnością.

Poza tym, istnienie lub nieistnienie kosmicznych centaurów nie jest przedmiotem wiary. Wierzą w ich istnienie głównie fantaści i czytelnicy brukowców. Natomiast katolicy w sposób otwarty stwierdzają, że jeśli się okaże, że są i mamy na nich jakiś wpływ, to należy pomoc w zbawieniu.

Zastanów się co zrobisz jeśli spotkasz takiego kosmicznego centaura. Nie zastanawiaj się czy istnieje. Bo jak spotkasz, to uznasz, że to omam? Iluzja? A dopóki nie spotkasz, nie ma sensu przekonywać, że nie podlegają zbawieniu. Nie masz wpływu ani na ich istnienie, ani zbawienie - dopóki nie spotkasz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-11, 21:50

Albertus pisze: 2023-09-11, 21:34
Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 20:54 Na razie to Ty się tu zastanawiasz :)
Osobiście nie wierzę w kosmitów, ale nie ma to związku z wiarą: tak jak odkrycie Ameryki i Indian, tak odkrycie kosmitow niczego by nie zmieniło w wierze.
https://deon.pl/kosciol/katolicy-a-wiar ... ych,459227
https://pl.aleteia.org/2021/03/16/zycie ... i-kosciol/
Abstrahując od wypowiedzi Marcina89, bo znowu nie bardzo rozumiem o co mu chodzi, to muszę kolejny chyba raz napisać że oparcie tej tezy którą prezentujesz na opiniach papieskich astronomów( Niby dlaczego ich opinie miałyby być bardziej znaczące w tej kwestii? Że patrzą na gwiazdy przez teleskop?) i żartobliwej wypowiedzi papieża o chrzczeniu kosmitów gdyby ich spotkał u mnie wywołuje tylko zażenowanie...

No i mogę też powtórzyć moje żartobliwe pytanie - czy jakby papież spotkał jakiegoś sympatycznego centaura który właśnie się nawrócił na chrześcijaństwo to powinien go ochrzcić?
No jakby sam chciał, to powinien.
A co stoi na przeszkodzie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Naprawde wierzycie w kosmitów i latające spodki?

Post autor: Andej » 2023-09-11, 21:51

Marcin89 pisze: 2023-09-11, 21:39 Chodzi mnie o to że wierzący ludzie w pana Boga i Jezusa Chrystusa uznają coś takiego jak kosmici i ich istnienie że mamy niby cywilizacje pozaziemskie. Albo że oni czy zostaną ci kosmici zbawieni i staną przed Panem Bogiem na Sądzie Ostatecznym? To dla mnie niedorzeczne. No papież też niby wierzy że kosmici są? To przytoczyłem swoje newsy na które się kiedyś na you tube czy portalach społecznościowych natknąłem jakie to cuda ludzie wymyślają .
Czy nie zaprzeczasz sam sobie?
Kosmici, jeśli istnieją, to mam nadzieję, że zostaną zbawieni.
A jeśli nie istnieją, to masz problem. Ja nie mam, bo wiem, że nieistniejący kosmicie nie moga zostać ani zbawienie, ani potępieni, bo nie istnieją.
Skąd pomysł, że papież wierzy w istnienie kosmitów?
Czy wiesz czym jest tryb warunkowy? Czy zauważyłeś w wypowiedziach słowa takie jak "jeśli", "jeżeli" itp?
Papież nie stwierdzał, że są. Ale, że jeśli są, to mają prawo do zbawienia. Bo każde myślące stworzenie stworzone przez Boga ma prawo do zbawienia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ