Polityka / wybory 15.X.2023

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: konserwa » 2023-10-20, 16:25

A czemu ta Polonia do kraju nie wraca? Tera przecia rzady beda co sie patrzy...

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: pom » 2023-10-21, 09:07



Jakie są Wasze refleksje? :-?
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-21, 09:58

Ponoć Siemoniak stwierdził ze amia będzie maks 150 tysiecy.
CZYLI DOKTRYNA KONONOWICZA.
NIE BEDZIE NICZEGO. ATAK PRZY OKAZJI KINCZY SIE ARCZA ENERGETYCZNA. JAK MYSLICIE PRAD 2 X DO GÓRY?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andy72 » 2023-10-21, 10:01

Co oni z tymi pieniędzmi zrobią? wszystko obcinają.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-21, 12:04

Mafia vatowska comes back.
Gospodarka niemiecka w zadyszce wiec ratować trzeba.
A KPO i tak nie będzie.
Za około rok kiedy skończy się wojna na Ukrainie klęska Kijowa pójdziemy my pod nóż.
Nam tez zaproponują nowe ułożenie stosunków.
Znaczy stare ale będzie " nowe pijarowo"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Dezerter » 2023-10-21, 22:32

Przestańcie biadolić i czarnowidztwo uprawiać
Jak rzeczywiście coś złego się będzie działo to będziemy działać
a na razie długo nic się nie zmieni, a jak zmieni to na lepsze - same podwyżki - budżet nie zostanie zmieniony, nie ma takich szans!, bo nie będzie czasu. TV nie będzie rządziła jedna partia, tylko 10 więc pluralizm i demokracja, - znów zmiana na lepsze, bo przecież ta propaganda była nie do zniesienia.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: faraon » 2023-10-21, 23:17

W komunizmie oddano wladzw masom, a jak ta wladza wygladala to chybc wszyscy wiemy i znamy z dswiadczenia
Podabne efekty beda tak w demoracji, jak i u wladzy.
Pdobne efekty bezie mial synod.
To tak jak w 1917 roku oddanie wladzy wiesniakom. Efekt byl w 100% przewidywalny, i potwierdzzony historia.
Ostatnio zmieniony 2023-10-21, 23:21 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-22, 07:23

Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 Przestańcie biadolić i czarnowidztwo uprawiać
Jak rzeczywiście coś złego się będzie działo to będziemy działać
a na razie długo nic się nie zmieni, a jak zmieni to na lepsze - same podwyżki - budżet nie zostanie zmieniony, nie ma takich szans!, bo nie będzie czasu. TV nie będzie rządziła jedna partia, tylko 10 więc pluralizm i demokracja, - znów zmiana na lepsze, bo przecież ta propaganda była nie do zniesienia.
Sorry ale sie mylisz. Gdyby to były swiezaki to mialbys racje.
Tyle ze ta kamaryla juz u władzy byla.
To te same ludki które potrafiły oddać najważniejsze śledztwa Rosjanom To te same ludki które potrafily nas uzależnić od gazu .
To te same ludki które wypięły sie na sojusze .
To te same ludki które uczyły przemysłu pogardy ( i dostaly rykoszetem)
Pewne rzeczy zdążyłem zobaczyc od środka.
Może nie pamiętasz ale ja jeszcze pamiętam prezentacje z " niepalacym sie węglem" pieprzenie ze węgla nie będzie do tego ze wegl jest za dużo.Darcie japy od 2015 od jesieni o tragedii dla demokracji.Pisanie " donosów" do Europy.
Przypomnę ze tarcza antyinflcyjn jest do konca tego roku. Pomysłem na zduszanie inflacji byly stopy procentowe. Co zaskutkuje bezrobociem.
I mamy tez pomysły na uwalenie projektów infrstrukturlnych.
Czrnowidztwo?
Obysmy sie mylili. Lepsze czarnowidztwo niż wierzenie ze wilk sie zmienił.
A co do propagandy. Nikt nie zmuszal do oglądania Choleckiej.
A te ludki które rządziły jakos ogarnialy i kryzysy i sytuacje wojenne. A jedyna niedogodniascia oprócz skoku inflacji bylo siedzenie na d***pie na kanapie przez okolo miesiąc.
A jesli li kto wyskoczy z argumentem ze śmiertelnie za cividu byla wyzsza niż u sąsiadów to przypomnę ze Polak idzie do szpitala jak umiera.. Gdyby nie szpitale to miałbym 4 pogrzeby w rodzinie. Na kolo 30 osób
Wiec sorry Dez ale nadmierny optymizm tez nie jest zbyt pozytywnym rozwiązaniem .
Jedyny plus ze w aborcji chyba nie namieszają.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-22, 09:52

Wg tego https://niezalezna.pl/polska/na-czyja-k ... res/501435

3,5 procenta poszlo na przemiał. Nawet bez dHondta to 15 -16 posłów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-22, 10:24

Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 Przestańcie biadolić i czarnowidztwo uprawiać
Jestem czarnowidzem. Inaczej nie potrafię. Zawsze przewiduję najgorsze i zawsze mam wielka nadzieję, że moje przewidywania się nie spełnią. I często , właśnie dzięki takiemu podejściu, nie chodzę zdołowany, tylko szczęśliwy, że czarny scenariusz się nie spełnił. Dzięki takiemu podejściu czekają na mnie miłe niespodzianki. Zamiast niespodziewanych ciosów.
Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 Jak rzeczywiście coś złego się będzie działo to będziemy działać
Dobrze by było. Niestety, pozostaniemy bierni. Będziemy gadać, krytykować i ew. modlić się. Nie wyjdziemy masowo demonstrować. Nie będziemy obrzucać wyzwiskami ani kamieniami.
Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 a na razie długo nic się nie zmieni,
Nie wiem, czy długo. Zapewne do czasu powołania rządu i jego zaprzysiężenia, ani też przed pierwszą (drugą) sesją sejmową, niewiele się zmieni. Chociaż, c bardziej lizusowskie urzędy już teraz będą się przemalowywać. I ostrożnie przemeblowywać kadry. Chorągiewki odwrócą się zgodnie z wiatrem.
Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 jak zmieni to na lepsze - same podwyżki
To watro wydrukować wielką czcionką i opatrzyć datą. I jak kapsułę czasu odczytać za rok. Przyznaję, że cieszy mnie i bawi ten naiwny optymizm. Tak samo całą listę 100 obietnic Tuska na 100 dni, przeczytajmy za rok, i odhaczmy. Bo 101 już została odhaczona, wszak świadkami byliśmy poniedziałkowej wizyty Tuska w Brukseli i jego powrotu w worami KPO.
Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 budżet nie zostanie zmieniony, nie ma takich szans!,
A to, akurat niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że tego co nie zostało uchwalone nie da się nie zmienić. Po prostu jest tylko pewna propozycja. A jak zapowiadają prominenci, zostanie dość mocno okrojona.
Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 TV nie będzie rządziła jedna partia, tylko 10 więc pluralizm i demokracja, - znów zmiana na lepsze,
A to się okaże. Przede wszystkim TVP jest rządowa. I jej zadaniem jest propagowanie tego co robi władza. I informowanie o tym co robi władza oraz dlaczego. Nie będzie żadnego pluralizmu, będzie propaganda rządowa. Tak jak było od samego początku powstania TVP. A za trzy dni wypada 71 rocznica powstania TVP. Cały czas ta sama misja. Rządy się zmieniały, zatem i kierunki się zmieniały. Ale zawsze był to kierunek prorządowym. Dopóki TVP nie zostanie sprywatyzowana (tak jak starzy-nowi prominenci zapowiadają, np. w odniesieniu do Orlenu), będzie ona telewizją rządową. A jak się skomercjalizuje, to będzie tak działać, aby zarabiać kasę. I prezentować poglądy donatora. Oby nie Sorosa, Adenauera i innych organizacji, którzy dotują większość mediów.
Dezerter pisze: 2023-10-21, 22:32 znów zmiana na lepsze, bo przecież ta propaganda była nie do zniesienia.
Propaganda TVP była nie do zniesienia? A propaganda TVN była słodziutka jak miód? A propagandę GW można było znosić z uśmiechem?
Przyznaję rację, że TVN podkupiła najlepszych propagandystów. Takich, którzy się tego uczyli z pokolenia na pokolenie. Chyba już czwarte. Faktem jest też, że komuna doprowadziła propagandę do perfekcji. Tylko żydowska może się z nią równać. Bo już gejowska, pomimo wsparcia udzielanego przez tę pierwszą, nie potrafi tego.
========================

A teraz warto na troszkę wstrzymać się z przepowiedniami. Uważam, że lepiej jest się przypatrywać. Śledzić deklaracje prominentów. Na nowy rząd. Który na pewno nie będzie chciał w początkowej fazie wywierać złego wrażenia. Ale który, aby komuś dać (swoim), będzie komuś musiał zabrać (obrzydliwym pisiorom i katolom).

Celowo użyłem określeń pejoratywnych, ale kolokwialnie są one dość powszechnie używane przez totalsów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: pom » 2023-10-22, 11:34

Ale jest nadzieja, że tak jak kiedyś było `komuno wróć` podczas wyborów prezydenta Kwaśniewskiego tak teraz będą słodkie wspomnienia o rządach PIS.

Dodano po 5 minutach 48 sekundach:
i opowieści jakie to było niskie bezrobocie za miodowych czasów PIS ...
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-22, 11:47

Kiedyś, gdzieś czytałem pewne słowa... Chyba nawet przymuszono mnie do nauki tegoż na pamięć. Słowa dawno napisane. Zapewne dziś już niemal nikt nie wie kiedy, po co, przez kogo itd...

Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił.
Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy
I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy
Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!
Jak mnie dziecko do zdrowia powróciłaś cudem

Gdy od płaczącej matki, pod Twoją opiekę
Ofiarowany martwą podniosłem powiekę;
I zaraz mogłem pieszo, do Twych świątyń progu
Iść za wrócone życie podziękować Bogu

Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono!...
Tymczasem, przenoś moją duszę utęsknioną
Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,
Szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych;
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-28, 10:38

Co to się stało na Orlenie, że ceny paliw tak podskoczyły? Przed wyborami było tak tanio. Nawet Do dnia spotkania Dudy z PiS było tanio a potem poszybowało :-o
Ostatnio zmieniony 2023-10-28, 10:38 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-28, 10:44

Opozniona reakcja na ceny ropy na rynkach światowych. Wojnę mamy na Bliskim Wschodzie.
I tak długo wstrzymywali
Zreszta podobny numer za Krawca. Tam sie nawet co nieco nagrało.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-28, 12:03

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-28, 10:38 Co to się stało na Orlenie, że ceny paliw tak podskoczyły? Przed wyborami było tak tanio. Nawet Do dnia spotkania Dudy z PiS było tanio a potem poszybowało :-o
Ceny paliw stymulują rynek. Wiele światowych koncernów podobnie czyniło. Gdyby był inny wynik wyborów, to zapewne Orlen pod presją polityczną, dalej łagodziłby sytuację. W przypadku braku nacisków działa ekonomicznie, gospodarczo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany