Polityka / wybory 15.X.2023

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-17, 21:56

Praktyk pisze: 2023-10-17, 19:51Ważne żeby odróżnił dobre od złego w sprawach o których będzie decydować: Np. kradnij/nie kradnij. Nie wiem czy tak będzie ale jest nadzieja, że tak.
Albo: nie zabijaj lub zabijaj, jak jak przegłosują.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-18, 10:32

Teraz kolejne wybory. Wybory premiera.
Jaki pomysł na to, aby Tusk nie musiał się tłumaczyć ze 100 niespełnionych obietnic (100 plasterków kiełbasy kłamstwa wyborczego)? Jest bardzo prosty, wybór na premiera Kosiniaka. Tusk będzie go trzymać za mordę szantażując głosami, którymi dysponuje, i Tygrysek będzie tańczył, jak mu zagrają. Ale obietnic nie będzie musiał spełniać, bo to nie on obiecywał. Wilk syty i owca cała.
Mnie pragmatycznie ciekawią ceny energii w przyszłym roku. Gaz uda się jakoś załatwić taniej, via Nord Steram i Niemcy, ale z prądem taki numer się nie uda. Węgiel przyjedzie z Niemiec i Czech, oraz Donbasu via Niemcy. Czyli też się uda. Ale niedostatku prądu się obawiam, jak też radykalnego wzrostu cen spowodowanego m.in. niedoborem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Arek » 2023-10-18, 10:39

Pan Bóg ma plan na wszystko. Trzeba tylko stawać się lepszym i starać się patrzeć oczami dziecka. Czyż nie wystarczy tylko Bóg? Tak niewiele nam potrzeba, a zabiegamy o cały świat, bo mogą zabrać i to co ostanie nam zostanie.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-18, 11:00

Arek pisze: 2023-10-18, 10:39 zabiegamy o cały świat, bo
Tak, rzeczywiście zabiegamy o cały świat, bo otrzymaliśmy zadanie: Czyńcie ją sobie poddaną! Bo ponosimy odpowiedzialność za ten cały świat, a także za jego przyszłość i przyszłe pokolenia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-18, 11:34

Andeju. Mysle ze jankesi beda w stanie przypilnować swoich interesów.
I nie Donald bedzie rozdawał karty.
A Amerykanom ni bedzie zalezec na uwiazaniu nas w podójna zależnosc od nich i Niemców . Bo nie da rady obu panom, słuzyć

Donald juz dokonał wolt w 2008 roku . I to mu pamiętają.
A i Niemcy maja pare blokad które z checia by zerwali.
Trzecia droga to projekt usmański był przypomnę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-18, 12:47

Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-18, 11:34 Andeju. Mysle ze jankesi beda w stanie przypilnować swoich interesów.
W NIemczech wychodzi im to średnio. We Francji też. Nie sądzę, aby dla Niemców nagle USA było ważniejsze, niż Rosja. Owszem, ugięli się pod presją. Ale tylko czekają na ponowny rozkwit interesów.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-18, 11:34 I nie Donald bedzie rozdawał karty.
Co do tego nie mam wątpliwości. Jak też do tego, że rozdającym będzie (właściwie już jest) Scholz.

------------
PO obiecywała "100 konkretów" na 100 dni. Petru już zapowiada: "Część rzeczy trzeba będzie odłożyć w czasie"
Ryszard Petru oświadczył również, że "prywatyzacja jest wartością samą w sobie".
(...) mem z obraźliwym gestem usunięty- Dez
Ostatnio zmieniony 2023-10-18, 21:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-18, 13:24

Andej pisze: 2023-10-18, 12:47
Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-18, 11:34 Andeju. Mysle ze jankesi beda w stanie przypilnować swoich interesów.
W NIemczech wychodzi im to średnio. We Francji też. Nie sądzę, aby dla Niemców nagle USA było ważniejsze, niż Rosja. Owszem, ugięli się pod presją. Ale tylko czekają na ponowny rozkwit interesów.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-18, 11:34 I nie Donald bedzie rozdawał karty.
Co do tego nie mam wątpliwości. Jak też do tego, że rozdającym będzie (właściwie już jest) Scholz.

------------
PO obiecywała "100 konkretów" na 100 dni. Petru już zapowiada: "Część rzeczy trzeba będzie odłożyć w czasie"
Ryszard Petru oświadczył również, że "prywatyzacja jest wartością samą w sobie".
(...) mem z obraźliwym gestem usunięty- Dez
No własnie w zywotnym interesie Amerykanów jest by mieli głowny wpływ na to co sie tu dzieje.
Przypomne ze wojne umozliwił reset kacapsko niemiecki z Tuskopolską jako droga autostradą i płatnikiem.
A Ponowny import gazu z Kacapii pozbawi dochodów Amerykanów.
Juz przy okazji próby wymuszenia na nas przyjecia zboza Ameryjanie sugerowali ze głownych donatorów nie mozna karac dodatkowymi kosztami.
Ostatnio zmieniony 2023-10-18, 21:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1925
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andy72 » 2023-10-18, 13:48

Nie ma innego wyjścia aby premierem został Tusk. (trzeba walczyć o prezydenturę - Morawiecki?)
PiS rządziło ostatnio 8 lat, a Polacy już nie będą kochać Tuska po 4 latach. A jak jeszcze załapie się na 4 lata, to już będą rzygać Tuskiem.
Kaczyński jest świetnym taktykiem, ale wymagana jest strategia. Nie na pół roku a na conajmniej jedno pokolenie. Genialnym strategiem jest Korwin-Mikke (niestety), który od lat konsekwentnie realizuje swój cel i jest już blisko. Konfederacji wzrosło z 11 na 18 posłów czyli o 63% a jeszcze uznają to za klęskę.
Czego chcą? nowych wybórów, wyborcy będą zmęczeni, jedynie karni i zdyscyplinowani wybory Konfederacji się zmobilizują, i przy nie większym niz teraz bezwzględnym poparciu mogą zyskać 20-30%, co wykorzystają do ponownego obalenia Sejmu, nowych wyborów z których wyjdą zwycięsko.
O ile Tusk jest jaki jest, to choćby nie chciał to jednak wywodzi się z naszego kręgu cywilizacji łacińskiej, opartej o chrześcijaństwo, wolności Pierwszej Rzeczypospolitej itd. Korwin to barbarzyńca, tak jak w 1933 roku Hitler, a w 1917 Lenin. Co prawda niekoniecznie będzie wszczynał wojnę czy robił czystki, ale jak dojdą do władzy, to potrwać to może dłużej niż 12 lat Hiltera czy nawet 70 lat ZSRR, Pełne zniewolenie, bez możliwości demokratycznego powrotu do tego co było, "ukryta" tyrania, bo dotąd ludzie mogli psioczyć na PiS, a teraz na Tuska, tymczasem za korwinstów wszystko będzie się zwalało na "obiektywne prawa rynku", tyrania, w której biedni będą w piekle za życia a bogaci po śmierci. Ogromna pycha bogatych wobec biednych, gdzie będzie się mówiło "biednyś? boś głupi!". Może to potrwać bardzo długo aż pojawi się nowy Lenin, z poparciem zrozpaczonych ludzi i znowu będzie wyżynał milionami. Kto nie chce się nauczyć na historii, będzie musiał ją powtarzać..
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Morkej » 2023-10-18, 14:52

Andy72 pisze: 2023-10-18, 13:48 11 na 18 posłów czyli o 63% a jeszcze uznają to za klęskę. Czego chcą?
Zamiast klęski użyłbym określenia rozczarowanie. Niektórzy mieli po prostu wysokie oczekiwania, a nastrój pogłębił to, jak później odnoszono się do wyników.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: pom » 2023-10-18, 15:14

Ja zauważam zmianę tonacji wypowiedzi PSL. Więc sądzę, że możliwe, że dojdzie do `rządu pojednania narodowego` z premierem Kosiniakiem-Kamyszem i wicepremierami Hołownią i np Glińskim.
Program PIS i Trzeciej Drogi da się połączyć, natomiast TD z Lewicą nie da się.

Dodano po 5 minutach 10 sekundach:
Wcześniej będzie z miesiąc spokoju, by opadł kurz wyborczy. Pierwsze posiedzenie sejmu najwcześniej 12 listopada.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1925
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andy72 » 2023-10-18, 15:26

"Program PIS i Trzeciej Drogi da się połączyć"
To po 4 latach Polacy jeszcze bardziej będą nie chcieli PiS. Polacy są tacy ( i nie tylko Polacy) że mają zastrzeżenia tylko z tego powodu że ktoś jest u władzy. Może PiS powinno odpocząć?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: pom » 2023-10-18, 15:29

Czas pokaże. Moim zdaniem tak będzie jak napisałem. Przy czym wicepremierzy to sprawa dyskusyjna ...

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Obstawiam, że będzie koalicja TD z PIS`em pod przewodnictwem PSL.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-18, 17:27

Andy72 pisze: 2023-10-18, 15:26 "Program PIS i Trzeciej Drogi da się połączyć"
To po 4 latach Polacy jeszcze bardziej będą nie chcieli PiS. Polacy są tacy ( i nie tylko Polacy) że mają zastrzeżenia tylko z tego powodu że ktoś jest u władzy. Może PiS powinno odpocząć?
Samo PiS troche wyczerpało formę.
Ale nam nie jest potrzebna rewolucja sfrustrowanych idiotów.Idiotów którzy juz popuszczają w majty na mysl o fruktach.
Jesli ma byc zmiana to ewolucyjna.
Myslisz ze ci (...) [Bez takich określeń. Jeśli już, to oceniaj zachowania, fakty i czyny tych ludzi - M] z KO i Lewicy beda w stanie ogarnąć termat ( miedzy innymi i wiedzę wywiadowcza, plany , oraz ustalenia ustne ) ?
A Amerykanie nie oddadza wszystkiego Berlinowi bo ten czeka tylko na mozliwosc usuniecia USA z Naszego regionu oraz tani gazik z Mordoru
Chłopie za płotem mamy wojne którą Ukraina zaczyna przegrywać.
Władza która mialaby sie z Paktu Senackiego wyłonić w wiekszosci jest na pasku BND.
Musi byc korekta ( chocby pokazowe danie po łapach PiSowi ( premier Hołownia ? ) by wilk był syty i owca cała.
gadałem z ludzmi którzy głosowali przeciw piSowi . Takze z przyjaciołmi. kto byl w zakonie POKO jest nieroformwalny > (...)[Ogranicz wulgaryzmy]
Natomiast częsc zagłosowała bo (...) pis ale glosowali dlatego by sie jeszcze bardziej nie zdegenerował.
DLATEGO KOREKTE I TO SILNA MOGĄ KUPIĆ>
Trzecia Droga tez nie ma duzo czasu. Sa na fali i gdyby miały by byc kolejne wybory to
Wbrew pozorom ten elektorat co pozbierali Kamysz Kosianikiem zwany czy Hołownia to ci którzy zaglosowaliby na PiS gdyby nie był tak pyszny.
Amerykanom zależy na konrtolowaniu Niemiec .
My geograficznie spełniamy taka funkcję. Po to kapital amerykański zacazł inwestowac w atom i inne pomysły. Po to powstac ma port w swinoujsciu by Niemcy nie pełnili roli jednego hubu dla przepływów towaru do Europy srodkowej
Amerykanie znależli dla siebie lit u siebie jak sie okazuje . duzo litu dlatego Ukraina na raz spadła u nich na znaczeniu.
Chodzi o to by do skarbonki na Ukrainie nie drowali sie sami Niemcy. Ukraina jest juz powoli odcieta od Morza czarnego. ( i poprzez nie odbicie Krymu i poprzez comiesieczne za przeproszeniem wolty Erdogana.
Zostajemy my.

Na ten moment mysle ze Amerykanie kombinuja co zrobić by nie wypuscic z rak atutu.
Pierwsze to musza sie zorientowac jakie naprawde straty poniesli.
Drugie to zorientować sie na kim ewentualnie mozna sie oprzeć ( przeciez i PiS moze zaczac isc w rozsypkę na wskutek upadku ducha/konfitur)
Po stronie Opozycji musza ujawnic sie muchomorki róznego rodzaju i inne nadreńskie grzybnie czyli te ludki które nie powinny sie pojawić na nowo u władzy.
A które raz zdradziły.
I musi byc to układ stabilny przynajmniej na cztery lata.
NIE WOLNO PO PROSTU WPUSZCZAC MAŁP DO HURTOWNI Z BANANAMI
Ostatnio zmieniony 2023-10-18, 17:43 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1925
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

"Dobrowolny ZUS" - populizm Konfederacji

Post autor: Andy72 » 2023-10-18, 17:29


dałem taki komentarz, zacytuję, bo może zostać usunięty

Czy ktoś kto zdecyduje się nie płacić dobrowolnego ZUSu to czy za 20-30 lat nie będzie miał emerytury? czy też za 20 lat będzie pokazywał fucka tym, którzy płacili ZUS? Jeśli ileś osób nie będzie płaciło ZUS, to pozostali będą musieli płacić więcej, jak nie będą mogli to jeszcze więcej pozostali aż nikt nie będzie zasilał ZUS. Do tego dążycie?
Konfederacja to banda populistów. Jak prowadziłem działalność gospodarczą to najgorszy był nie podatek dochodowy, który płaciłem z tego co mi zbywało, ale ZUS, który trzeba było płacić tyle samo, nawet gdyby nie zarobiło się grosza. Dlatego Działalność Gospodarcza to takie ryzyko. Największym problemem z ZUS jest to że jest to podatek POGŁÓWNY dla prowadzących DG. Prawidłowym rozwiązaniem byłoby uzależnienie wysokości ZUS od dochodów a nie jakiś dobrowolny ZUS. Wam za to marzy się pogłówny nie tylko dla przedsiębiorców ale za to że się żyje.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1925
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andy72 » 2023-10-18, 17:33

A taki układ, gdzie KO kontroluje tylko gospodarkę, nic strategicznego. A resztę będzie pilnowała Trzecia Droga, plus silna opozycja PiS + prezydent
KO rządzi w trudnych warunkach 4 lata , mało może zrobić, poparcie spada. Strategia. Czasem trzeba poświęcić wieżę by uratować się przed matem.
Ostatnio zmieniony 2023-10-18, 17:40 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Zablokowany