Polityka / wybory 15.X.2023

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-18, 18:37

Andy72 pisze: 2023-10-18, 17:33 A taki układ, gdzie KO kontroluje tylko gospodarkę, nic strategicznego. A resztę będzie pilnowała Trzecia Droga, plus silna opozycja PiS + prezydent
KO rządzi w trudnych warunkach 4 lata , mało może zrobić, poparcie spada. Strategia. Czasem trzeba poświęcić wieżę by uratować się przed matem.
:D

Andy72 . za cztery lata to bedziemy mieli wielka wojnę na swiecie.
I do niej mamy byc gotowi.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andy72 » 2023-10-18, 18:50

Rząd PiS + 3cia Droga byłaby owszem na te 4 lata najlepsza
Hołownia i Kamysz to teraz
Kasiu, Kasieńko - ANDRE - LMZ WTD - Augustów 2021 r.


za cztery lata to ja obstawiam, że będzie już po (dość krótkiej - 3-4 miesiące) wojnie i objawi się już Antychryst, :D
ale trzeba być przygotowanym na to że nie i na przyszłość wiele pokoleń naprzód.

Więc o ile Pis + 3Cia droga bez KO byłoby najlepszym rozwiązaniem, to źle gdyby z powodu dążenia do tego ideału został rozwiązany Sejm za pół czy półtora roku, co byłoby prezentem dla korwinistów
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Wybory dla katolika

Post autor: kacperek29 » 2023-10-18, 21:25

Ks. Kazimierz Sowa: Przez miesiąc PiS może jeszcze ozłocić kuwety wielu tłustych kotów, a nawet zatrzeć ślady przestępstw...
... Niemniej podtrzymuję, że tej zwykłej radości w Polsce jest dziś więcej niż przed tygodniem.

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177 ... BoxMMtImg2

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Wybory dla katolika

Post autor: Praktyk » 2023-10-19, 13:13

kacperek29 pisze: 2023-10-18, 21:25 Ks. Kazimierz Sowa: Przez miesiąc PiS może jeszcze ozłocić kuwety wielu tłustych kotów, a nawet zatrzeć ślady przestępstw...
... Niemniej podtrzymuję, że tej zwykłej radości w Polsce jest dziś więcej niż przed tygodniem.

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177 ... BoxMMtImg2
Z tych wyników wyborów jest faktycznie taki plus, że duża część narodu, która żyła 8 lat uwięziona w myśli "nie żądzą moi" teraz może powiedzieć "moje na wierzchu" i to powoduje dużo radości i rozluźnienia różnych mięśni :)

Natomiast patrząc na pierwsze 3 dni zapowiedzi opozycji odnośnie swoich planów to mnie depresja bierze.
Balcerowicz : sprzedać Orlen, podwyższyć wiek emerytalny
Henning : nie ma kasy na 500 plus
jakiś tam kogo nie pamiętam : pakt migracyjny zapewni nam większe bezpieczeństwo niż płot na granicy

Zastanawiam się kiedy wyskoczą z rezygnacją z reparacji i veta w unii europejskiej.

Boże miej nas w opiece :) Wierzę, że masz na to jakiś plan.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: kacperek29 » 2023-10-19, 13:21

Ja mam wrażenie, że większość tych partii to szła na wybory na zasadzie: odsunąć PIS od władzy (pisząc delikatnie) a potem to jakoś to będzie. Zresztą na razie to więcej czytam dyskusji o stanowiskach, kto jakie by chciał niż czegoś o wspólnym programie, a z drugiej strony dyskusje a raczej kłótnie przez internet o aborcji itp to nie napawają optymizmem. Dla mnie jeżeli Tusk chce rządzić i to w sumie praktycznie natychmiast, to najpierw powinien spotkać się z szefami partii i dogadać się co do programu a potem żądać od prezydenta decyzji o premierze.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: pom » 2023-10-19, 14:21

Ja mam sumienie czyste w tym temacie. Popieram Suwerenną Polskę i głosowałem na jej przedstawiciela z listy PIS (dostał się do Sejmu). Także na PIS do Senatu i brałem udział w referendum. Dążę do świętości i staram się opierać swoje życie na wartościach. Pamiętam też jak rządziły różne formacje i nietrudno przewidzieć jaka będzie przyszłość Polski jeżeli będzie miała światopogląd decydentów spod ośmiu gwiazdek. Ale jest demokracja i wolna wola. Każdy jest kowalem swego losu i ma wpływ na historię Polski i swoje życie. Życie to próba, za które jest nagroda albo kara.


Jest wolna wola i wąska brama miłości. Czy osiem gwiazdek się do niej zalicza? Czy trudno było to rozeznać?

Ale zawsze jest szansa na poprawę. :x
Ostatnio zmieniony 2023-10-19, 14:22 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-19, 22:50

pom pisze: 2023-10-19, 14:21 Ale zawsze jest szansa na poprawę.
Teoretycznie, tak. Ale najpierw trzeba spostrzec, gdzie jest dobro, a gdzie zło. Co jest zgodne z Nauką Kościoła, a co jest z nią sprzeczne. Warto też czasem wyjść z siebie, stanąć obok, i starać się obiektywnie ocenić samego siebie.
Cały czas uważam, że ten, kto wsparł, m.in. aborcję, głosując na partię ja wspierającą, sprzeniewierzył się Kościołowi, jak też Chrystusowi, którego Kościół głosi i idzie Jego drogą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: pom » 2023-10-20, 00:58

Codzienne nawracanie się jest podstawą rozwoju duchowego.

A co do polityki to jak Władysław Kosiniak-Kamysz będzie kandydatem na premiera TD, Lewicy, PO to PIS tego nie przebije i przejdzie do opozycji wg mnie.

Dodano po 20 minutach 52 sekundach:
Ile tek w rządzie premiera Kosiniaka-Kamysza z TD i PIS, PIS by musiał oddać by otrzymać możliwość wpływu na kierunek rządów w Polsce?
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-20, 09:31

Uważam, że nie ma co się łudzić. Szanse na taki scenariusz są mniej niż nikłe. Poza tym historia sprzed lat by się powtórzyła. Dotychczas konieczne było uleganie żądaniom ambitnych przywódców różnych frakcji. Uważam, że skończyłby się źle. Kaczyński, aczkolwiek wódz, nie potrafi tak jak Tusk, trzymać wszystkich za mordy. I nie potrafi niszczyć. Poza tym, cała lewica ma wpojoną lojalność. Tak jak Rywin, wolał siedzieć, niż zdradzić partię. Tusk ma podobne możliwości. Ludzie wiedza, że zapisując się do jego partii, muszą się liczyć z mafijnymi metodami sterowania. Omerta.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: pom » 2023-10-20, 11:34

Czy ulegnie PSL pokusie?
DoRzeczy.pl pisze:Prezes PSL jest także, według mediów, kuszony propozycjami ze strony Prawa i Sprawiedliwości, którego politycy zapowiadają twardą walkę o możliwość utworzenia rządu. Jedną z takich oferta opisywał niedawno Onet.

"Oferta dla PSL ma być bardzo hojna. Władysław Kosiniak-Kamysz miałby zostać premierem, jego partyjni koledzy mieliby objąć może nawet połowę ministerstw, a nominaci stronnictwa mogliby zasiąść w zarządach kluczowych spółek Skarbu Państwa. W PiS krąży nawet scenariusz, w którym oferta zawierałaby możliwość poparcia prezesa PSL w wyborach prezydenckich w 2025 r." czytamy na portalu.
https://dorzeczy.pl/opinie/494256/nieof ... strem.html
Ostatnio zmieniony 2023-10-20, 11:34 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-20, 12:11

Wiemy ze TD aborcji nie ruszy.PiS pozaczynal kupę fajnych projektów geostrategicznych i one powinny byc skończone.aNiestety nie zrobil tego projktami strategicznymi i za to powinien dostać becki. Myślę ze jak kotki oddadzą 40 procent wpływów to będzie ok. A KPO olać.Z tego i tak już nic nie będzie..
Nawet jakby PO było patriotczne jak sama konfa to tak jest naszpikowane niemiecką agenturą jak świąteczna kasza skwarkami.
I ich sprawczosc jest niczym.Tam musiałoby wejść nowe pokolenie i to nie powiązane ze sekta pisojebaczy.
A tak przy okazji jak rozwiniemy to hasełko to pierwszy czlon oznacza pogardliwy stosunek połączony z poniżeniem i to wulgarnym a jak rozłożymy drugi człon to mamy słowa prawo i sprawiedliwość.Abstrahjac od wykorzystania tych slow przez partie także cynicznego ( w niewielkim stopniu ale jednak )

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
To jeszcze mamy zwykle znaczenia tych słów.
Staram sue byc wierzący widziałem wiele ponadnaturalnej działalności. Może popadnę w przesade ale to hasło mogly siły zla uznać jako zaproszenie. Cos jak zaklęcia czy inne maleficium .
PS ktoś z was sie modlil w intencjach tych wyborów? Tak szczerze?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Praktyk » 2023-10-20, 14:39

Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-20, 12:14
PS ktoś z was sie modlil w intencjach tych wyborów? Tak szczerze?
Nie, modliłem się jedynie, żeby była "wola Twoja".
Jeśli tak musiało być, to niech się dzieje dalej.
Jestem w stanie wywnioskować kilka scenariuszy, z których może wynikać taka kolej rzeczy jeśli założyć, że Bóg nie sprowadza na nas kary za grzechy, tylko chce czegoś dobrego. A niestety i pisowi może być trochę batożenia konieczne, bo nepotyzmu i pychy urodziło się tam sporo. Oczywiście pod parasolem szczytnych działań społecznych i geopolitycznych. Ale jednak.

Np.
1) Może to być okazja, do tego, żeby wyborcy opozycji spostrzegli na czynach a nie na gadaniu, co robi Tusk. To doprowadziło w pierwszej kolejności do wygranej Pisu 8 lat temu. A teraz znowu są ogłupieni jego gadaniem.
2) Jest to okazja do pogodzenia umiarkowanej strony pisu, z umiarkowaną stroną opozycji. Pis też zrobił tak, że odciął od państwowych pieniędzy wszystkich, którzy mogli by tam się znaleźć z drugiej strony. To nie do końca fair. Jeśli Hołownia poszedł by po natchnienie do Ducha, to może wymyśliłby, żeby zrobić koalicję z obu stron pod swoim przywództwem. ( mało realne, że się za to weźmie, ale udałoby mu się to, bo ma odpowiednie środki).
3) Możliwe, że zadaniem Pis-u było przeprowadzić Polskę przez moment natarcia Rosji na Ukrainę. To się rozładowało i może faktycznie teraz wolą Boga jest jakoś dogadać się z Niemcami. Nie można zakładać, że Jego wolą jest trwanie w konflikcie. Może to być np konieczne w przededniu zawieruchy muzułmańsko-żydowskiej.


Boski plan jest pewnie jeszcze inny, ale na stole są również opcje pozytywne.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-20, 15:21

PiSowi batozenie a w międzyczasie zdemontują ci kraj.
Przypomnę ze po wygranej Targowicy Rzeczypospolita została rozszarpaną q nie zostawioną w spokoju.
To ja juz wolę Mejzę u szczytu...I Polskę starająca sie wybrac swój los.Niz Brejzę i los zostawiony w rękach sąsiadów...

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
Przypomnę ze tzw afery PiSu to w zdecydowanej większości efekt pomyłek przy Srovidzie i przy sytuacji wojennej.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-20, 15:57

Obrazek
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-20, 16:17

Swego czasu ogol wyborców wybrał NSDAP.
I co z tego?
Większość ludzi uważa ze aborcja pod pewnymi warunkami może być .I co z tego?
Gowno nawet będące pokarmem dla much i tak śmierdzi.

Zablokowany