Polityka / wybory 15.X.2023

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-10-17, 14:19

Fakty są takie:
  • wybory wygrał PiS - nie mówimy, że pierwszy na mecie nie wygrał, bo drugi, trzeci i czwarty zdobyli łącznie tyle samo punktów :)
  • jest to pyrrusowe, bezużyteczne zwycięstwo, bo raczej nie jest w stanie utworzyć rządu
  • najprawdopodobniej rząd utworzy szeroka koalicja dotychczasowej opozycji
Czas przestać już obrzucać się wzajemnie obelgami – to nie służy Państwu, poczekamy, sami zobaczymy, co pokażą następni.

Od nowych rządzących oczekuję wywiązania się z obietnic wyborczych (pewnie jestem naiwny, ale trzeba uczciwie dać im szansę). W tym tych, które mówiły, że referendum dlatego jest niepotrzebne, bo „nikt z partii opozycyjnych nie mówi „tak” na pytania referendalne.

Czego oczekuję od PiS?
  • że nie będzie naśladować "totalnej opozycji" i przeszkadzać w sprawowaniu władzy
  • że będzie pilnował, alarmował i blokował wszystkie posunięcia odnośnie:
    • wprowadzenia aborcji
    • zlikwidowania prawa veta
    • przyjęcia nielegalnych imigrantów
    • rozdzielenia Orlenu
    • rezygnacji z CPK, inwestycji lokalnych, przezwyciężania wykluczenia komunikacyjnego itd

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Albertus » 2023-10-17, 14:48

Ja od PIS oczekuję przede wszystkim tego że się nie rozleci. Pamiętamy jakie problemy były kiedyś ze zjednoczeniem strony antylewackiej.

Oraz tego że nie pójdzie na żadne ustępstwa w sprawach moralnościowo światopoglądowych w ewentualnych rozpaczliwych próbach szukania możliwości zachowania władzy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 15:02

Jesli liczycie że będzie normalnie to gratuluję.
Ci ludzie juz chodzili do obcych by zrobic w ojczyżnie "porządek".
teraz nikt sie nie sprzeciwi reformom w UE. A te zrobia z nas jedną z prowincji . ( ku ciesze tybylczych elit którym zalezy na konfiturach, nie odpowiedzialnosci)
To będzie pierwszy raz kiedy Polacy sami pozbeda sie wolnosci.
pewnie z myślą o misce . Ale u niewolnika to pan wyznacza ilosć zarcia w misce.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Praktyk » 2023-10-17, 15:17

Ja mam nadzieję, skoro już jesteśmy w sytuacji takiej a nie innej, że Szymon Hołownia będzie działał w zgodzie ze swoimi katolickimi wartościami. Generalnie jest teraz najsilniejszą postacią w sejmie. Wszyscy go chcą. Jeśli Donald będzie fikał, to śmiało może przepchnąć jedną czy drugą ustawę z PIS-em. Mam nadzieję, że Hołownia widząc już nie teoretyczne wywody Tuska, a faktyczne podejmowane przez niego działania szybko dostrzeże, że w tym jest oszustwo.
Patrząc na działalność Szymona jest w niej dużo takiej naturalnej dobroci. I trochę chyba niestety naiwności w stosunku do swojego rudego kolegi. Naiwność leczy się doświadczeniem. Miejmy nadzieję, że nie będzie tego doświadczenia trzeba dużo.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 16:10

na razie módlmy sie by "tygrysek"KK nie uległ w sprawie aborcji...

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-17, 16:31

Praktyk pisze: 2023-10-17, 15:17 Ja mam nadzieję, skoro już jesteśmy w sytuacji takiej a nie innej, że Szymon Hołownia będzie działał w zgodzie ze swoimi katolickimi wartościami. Generalnie jest teraz najsilniejszą postacią w sejmie. Wszyscy go chcą. Jeśli Donald będzie fikał, to śmiało może przepchnąć jedną czy drugą ustawę z PIS-em. Mam nadzieję, że Hołownia widząc już nie teoretyczne wywody Tuska, a faktyczne podejmowane przez niego działania szybko dostrzeże, że w tym jest oszustwo.
Patrząc na działalność Szymona jest w niej dużo takiej naturalnej dobroci. I trochę chyba niestety naiwności w stosunku do swojego rudego kolegi. Naiwność leczy się doświadczeniem. Miejmy nadzieję, że nie będzie tego doświadczenia trzeba dużo.
Da sobie radę. Za inteligentny jest i oczytany na polityczne gierki. Ale z racji że jest w polityce, nigdy rąk czystych miał nie będzie, bo się nie da.
Ale najczystsze ze wszystkich.
Ostatnio zmieniony 2023-10-17, 16:32 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Albertus » 2023-10-17, 18:07

Praktyk pisze: 2023-10-17, 15:17 Ja mam nadzieję, skoro już jesteśmy w sytuacji takiej a nie innej, że Szymon Hołownia będzie działał w zgodzie ze swoimi katolickimi wartościami.
To znaczy jakimi katolickimi wartościami? W jakich sprawach? Co konkretnie?

To znaczy że zmieni swoje aktualne poglądy?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-10-17, 18:13

Wydaje mi się, że kluczowym słowem jest "swoimi". A słowo "katolickimi" to już chyba nie bardzo.

Może go krzywdzę, tak oceniając jego poglądy. Ale swego czasu oglądałem jego programy religijne, jak też reakcja na religijne zaczepki Prokopa. I te obserwacje skłaniają mnie do uznanie, że będzie działać bardziej ze swoimi, niż katolickimi wartościami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 18:22

wygladałoby ze jakies zakulisowe rozmowy sie toczą.
Jakos bardzo mocno Tuskowi zalezy by być desygnowanym . Teraz Juz. Natychmiast . Oznaczałoby ze próbuje wymusić decyzje juz teraz. Wiadomym ze jak prezydent ogłosi kto jest kandydatem to będzie amba fatima .
Jednoczesnie z PiSu ida informacje ze oni to raczej demokratyczna opozycja bedą. Znaczy nie beda sie łasić do duetu .
Jednoczesnie trzecia droga opóźnia jak mozę .
No i sie żrą miedzy sobą. Jakby teraz sie chcieli dogadywać.

a Hołownia teraz moze juz miec swoje poglady. Nie musi juz usmiechać sie do lewaciego eletoratu by wyłowić co " jego "

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-17, 19:43

Oglądam Wiadomości TVP. Oj jątrzą i wbijają szpile w opozycję. W rozbiciu opozycji nadzieja PiS. Walczą jak mogą.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Praktyk » 2023-10-17, 19:49

Andej pisze: 2023-10-17, 18:13 Wydaje mi się, że kluczowym słowem jest "swoimi". A słowo "katolickimi" to już chyba nie bardzo.

Może go krzywdzę, tak oceniając jego poglądy. Ale swego czasu oglądałem jego programy religijne, jak też reakcja na religijne zaczepki Prokopa. I te obserwacje skłaniają mnie do uznanie, że będzie działać bardziej ze swoimi, niż katolickimi wartościami.
Ważne żeby odróżnił dobre od złego w sprawach o których będzie decydować: Np. kradnij/nie kradnij. Nie wiem czy tak będzie ale jest nadzieja, że tak.

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-10-17, 16:31
Praktyk pisze: 2023-10-17, 15:17 Ja mam nadzieję, skoro już jesteśmy w sytuacji takiej a nie innej, że Szymon Hołownia będzie działał w zgodzie ze swoimi katolickimi wartościami. Generalnie jest teraz najsilniejszą postacią w sejmie. Wszyscy go chcą. Jeśli Donald będzie fikał, to śmiało może przepchnąć jedną czy drugą ustawę z PIS-em. Mam nadzieję, że Hołownia widząc już nie teoretyczne wywody Tuska, a faktyczne podejmowane przez niego działania szybko dostrzeże, że w tym jest oszustwo.
Patrząc na działalność Szymona jest w niej dużo takiej naturalnej dobroci. I trochę chyba niestety naiwności w stosunku do swojego rudego kolegi. Naiwność leczy się doświadczeniem. Miejmy nadzieję, że nie będzie tego doświadczenia trzeba dużo.
Da sobie radę. Za inteligentny jest i oczytany na polityczne gierki. Ale z racji że jest w polityce, nigdy rąk czystych miał nie będzie, bo się nie da.
Ale najczystsze ze wszystkich.
Inteligencja i oczytanie to nie wszystko. Bóg jeszcze musi dać człowiekowi dar bycia wodzem. To nie wynika z oczytania.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 20:06

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-17, 19:43 Oglądam Wiadomości TVP. Oj jątrzą i wbijają szpile w opozycję. W rozbiciu opozycji nadzieja PiS. Walczą jak mogą.
Bo wyglada na to ze nie sa dogadani.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: kacperek29 » 2023-10-17, 20:22

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-17, 19:43 Oglądam Wiadomości TVP. Oj jątrzą i wbijają szpile w opozycję. W rozbiciu opozycji nadzieja PiS. Walczą jak mogą.
Na razie to opozycja sama sobie wbija szpile. Zaraz będą kłótnie o stołki.
Jeżeli koalicja składa się z kilku partii, to premierem musi być polityk, który cieszy się zaufaniem wszystkich i nie jest kontrowersyjny - powiedział w rozmowie z "Wprost" Władysław Teofil Bartoszewski. - Dla mnie, jako członka PSL, najlepszym kandydatem na premiera jest nasz lider, Władysław Kosiniak-Kamysz. Jest merytoryczny, doświadczony i może się dogadać ze wszystkimi, a to jest bardzo ważne - dodał poseł. Jego zdaniem lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie powinien być szefem rządu ze względu na duży negatywny elektorat.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... oxMMtCzol2

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-17, 20:23

Oczytanie powoduje że masz dar wiedzy, że nie popadniesz w różnorakie socjotechniczne sztuczki. To był kontekst mojej odpowiedzi.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: faraon » 2023-10-17, 20:56

Praktyk pisze: 2023-10-17, 19:51
CiekawaXO pisze: 2023-10-17, 16:31
Praktyk pisze: 2023-10-17, 15:17 Ja mam nadzieję, skoro już jesteśmy w sytuacji takiej a nie innej, że Szymon Hołownia będzie działał w zgodzie ze swoimi katolickimi wartościami. Generalnie jest teraz najsilniejszą postacią w sejmie. Wszyscy go chcą. Jeśli Donald będzie fikał, to śmiało może przepchnąć jedną czy drugą ustawę z PIS-em. Mam nadzieję, że Hołownia widząc już nie teoretyczne wywody Tuska, a faktyczne podejmowane przez niego działania szybko dostrzeże, że w tym jest oszustwo.
Patrząc na działalność Szymona jest w niej dużo takiej naturalnej dobroci. I trochę chyba niestety naiwności w stosunku do swojego rudego kolegi. Naiwność leczy się doświadczeniem. Miejmy nadzieję, że nie będzie tego doświadczenia trzeba dużo.
Da sobie radę. Za inteligentny jest i oczytany na polityczne gierki. Ale z racji że jest w polityce, nigdy rąk czystych miał nie będzie, bo się nie da.
Ale najczystsze ze wszystkich.
Inteligencja i oczytanie to nie wszystko. Bóg jeszcze musi dać człowiekowi dar bycia wodzem. To nie wynika z oczytania.
Z tymi darami to jest tak jak w tym humorze o gosciu co prosil Boga by dal mu wygrac w totolotka, ale ciagle nie wypelnial i nie wysylal kuponu tego totolotka. ;)
By dar byl skuteczny, trzeba podazac za Wola Boza. Sam Bog nie podejmie za nas decyzji i dzialan.
Ostatnio zmieniony 2023-10-17, 20:57 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany