Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-19, 17:31

Sprawa jest prostsza niż myślimy. Obraz Boga budowany jest na bazie obrazu ojca ziemskiego.
Tu miesza demon.
Kto mial do czynienia z kluczami Lozano wie w czym rzecz..Jak to kosmate scierwo wykorzystuje niedoskonałości i nieszczęścia w tym zakresie

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Repart » 2023-09-19, 18:47

Gdyby to było takie proste, to ludzie nie szukaliby pomocy. Na tym polega m.in. życie - na ciągłej pracy w oddzielaniu dobra od zła.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-19, 20:09

Repart pisze: 2023-09-19, 18:47 Gdyby to było takie proste, to ludzie nie szukaliby pomocy. Na tym polega m.in. życie - na ciągłej pracy w oddzielaniu dobra od zła.
O obrazie Boga Ojca mówię.
Obrazie ojca zakodowanym już w emocjach. Bog nie narzuci sie ze swoim ojcostwem. Musisz zechcieć. Już w tym działanie diabla byś nie widział tej opcji. Byś na samo stwierdzenie BogOjciec, Big jest ojcem odbieral emocjami " skoro Big jest ojcem a mij ojciec mial takie a takie braki wiec wszyscy ojcowie sa tacy także Bog Ojciec. Umysl ćwiczony wiara mówi jedno a emocje dra się NIEPRAWDA NIEPRAWDA BO .... Diabeł zwodzi. Nawet podsuwajac pokusy byś myślał jeden z drugim ze skoro macie negatywne przekonania o Ojcu Niebieskim to z wami jest niehalo . I nie zaslugujecie na Ojca Niebieskiego.

Jazda wtedy na samym umyslowym przekonaniu z wiary ze Bog jest najlepszym ojcem jest trudna i bolesna , ibfituje w bledy itp

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Repart » 2023-09-20, 08:39

Racja @Gzresznik Upadający, ale nie każdy od razu to widzi. Zły jest o wiele sprytniejszy od wszystkich ludzi razem wziętych. Dlatego to nie takie proste odróżnić, czy właśnie Zły w danej chwili nie przestawia Twoich myśli poprzez swoje sztuczki. Autorka tego nie widziała, dlatego szuka pomocy. Oby znalazła :)

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: greg77 » 2023-09-22, 11:14

W którejś z książek wyczytałem że zostały przeprowadzone badania wśród młodzieży,które dotyczyły autorytetu.Z badań okazało się że na pierwszym miejscu jako autorytet moralny dla młodego człowieka są rodzice nawet przed Bogiem.Moim zdaniem powinno to uświadomić rodzicom jak ważną rolę spełniają w życiu młodego człowieka,na pewnym etapie życia dziecka są ważniejsi jako autorytet moralny od Boga.Tak więc nie ma w tym nic dziwnego że fałszywa religijność rodzica zakłamuje obraz Rodzica w Niebie.
Ostatnio zmieniony 2023-09-22, 11:14 przez greg77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-22, 12:13

Repart pisze: 2023-09-20, 08:39 Racja @Gzresznik Upadający, ale nie każdy od razu to widzi. Zły jest o wiele sprytniejszy od wszystkich ludzi razem wziętych. Dlatego to nie takie proste odróżnić, czy właśnie Zły w danej chwili nie przestawia Twoich myśli poprzez swoje sztuczki. Autorka tego nie widziała, dlatego szuka pomocy. Oby znalazła :)
A co jeśli nie ma "Złego"? I ten "Zły" to personifikacja sił sprzeciwiających się Bogu? Ludzi, zjawisk itd itp.
Trochę zbyt łatwo zrzucamy z siebie odpowiedzialność na kogoś innego, w tym przypadku tego "Złego".
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Repart » 2023-09-22, 12:38

Nie miałem na myśli zrzucenie odpowiedzialności z siebie na kogoś/coś innego. Bardziej chodziło mi o utratę czujności, opuszczenie gardy, gdzie pozwalamy złu na stworzeniu warunków do przejęcia sterów. W trudnych chwilach trudniej ocenić, co jest dobre a co złe. Często działamy impulsywnie, a pokusy lubią być nagłe i pojawić się znienacka.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-22, 13:02

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-22, 12:13
Repart pisze: 2023-09-20, 08:39 Racja @Gzresznik Upadający, ale nie każdy od razu to widzi. Zły jest o wiele sprytniejszy od wszystkich ludzi razem wziętych. Dlatego to nie takie proste odróżnić, czy właśnie Zły w danej chwili nie przestawia Twoich myśli poprzez swoje sztuczki. Autorka tego nie widziała, dlatego szuka pomocy. Oby znalazła :)
A co jeśli nie ma "Złego"? I ten "Zły" to personifikacja sił sprzeciwiających się Bogu? Ludzi, zjawisk itd itp.
Trochę zbyt łatwo zrzucamy z siebie odpowiedzialność na kogoś innego, w tym przypadku tego "Złego".
Sugerujesz ze Jezus kłamał kiedy mowil ze widział jak szatan jak błyskawica zlatuje na ziemie?
Nie za dużo symbolizmu?

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-22, 13:03

Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-22, 13:02
Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-22, 12:13
Repart pisze: 2023-09-20, 08:39 Racja @Gzresznik Upadający, ale nie każdy od razu to widzi. Zły jest o wiele sprytniejszy od wszystkich ludzi razem wziętych. Dlatego to nie takie proste odróżnić, czy właśnie Zły w danej chwili nie przestawia Twoich myśli poprzez swoje sztuczki. Autorka tego nie widziała, dlatego szuka pomocy. Oby znalazła :)
A co jeśli nie ma "Złego"? I ten "Zły" to personifikacja sił sprzeciwiających się Bogu? Ludzi, zjawisk itd itp.
Trochę zbyt łatwo zrzucamy z siebie odpowiedzialność na kogoś innego, w tym przypadku tego "Złego".
Sugerujesz ze Jezus kłamał kiedy mowil ze widział jak szatan jak błyskawica zlatuje na ziemie?
Nie za dużo symbolizmu?
Dlaczego od razu kłamał?
Trzeba by się raczej zastanowić co miał na myśli gdy to mówił?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-22, 13:15

Pewnie mial na myśli takiego małego kosmatego stworka z rogami ktory wypadl z balkonu bawiącym sie dzieciom..


Nie wiem czego was tam uczą w tym waszym zborze ale zbor Chrystusowy to NIE JEST. .

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: AdamS. » 2023-09-29, 00:11

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-22, 12:13 Trochę zbyt łatwo zrzucamy z siebie odpowiedzialność na kogoś innego, w tym przypadku tego "Złego".

Co jest groźniejsze - odciążanie własnego sumienia poprzez dopatrywanie się źródeł zła w szatanie, czy mitologizowanie jego postaci, które w efekcie prowadzi do psychologizacji zła i rozeadniania winy? Sądzę, że to ostatnie. Niewiara w osobowe zło w konsekwencji prowadzi do zakwedtionowania osobowego dobra i wcielonej Miłości.

Wracając do źródłowego problemu tego wątku, myślę, że powiedziano tu wiele prawdy na temat źródeł zwątpienia w Boga za sprawą załamania się autorytetu ojca. Mogę tylko służyć modlitwą. Wiara jest łaską, która spływa nagle i niezasłużenie.
Ostatnio zmieniony 2023-09-29, 00:15 przez AdamS., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-29, 00:15

AdamS. pisze: 2023-09-29, 00:11
Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-22, 12:13 Trochę zbyt łatwo zrzucamy z siebie odpowiedzialność na kogoś innego, w tym przypadku tego "Złego".

Co jest groźniejsze - odciążanie własnego sumienia poprzez dopatrywanie się źródeł zła w szatanie, czy mitologizowanie jego postaci, które w efekcie prowadzi do psychologizacji zła i rozeadniania winy? Sądzę, że to ostatnie. Niewiara w osobowe zło w konsekwencji prowadzi do zakwedtionowania osobowego dobra i wcielonej Miłości.
Brzmi chwytliwe, tylko czy da się to uzasadnić? Wyjaśnić?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Przez ojca przestałam wierzyć w Boga

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-29, 00:47

ksiega Hioba jest szatan osoboy
sw Piotr pisze o szatanie osobowym
Jezus mówi o ojcu kłamstwa , szatanie tracacym zeby po spadnieciu z nieba jak błyskawica
Apokalipsa pisze o szatanie czychajacym na niewiaste , szatanie uwiazanym ,
u Izajasza jest wypowiedz o powodach buntu wyzej wymienionego
u Ezechiela jest opis kim on dokladniej był.
dopatruja sie ludzie w opisie łuskonosnego beznogiego w ksiedze Rodzaju


TAK Ojcze Pablito . Szatan , diabeł , oskarzyciel naszych braci to tylko symbol....

ODPOWIEDZ