Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
marekz77
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2023

Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: marekz77 » 2023-09-20, 23:05

(...) usuwam wpis jako nie wiarygodny
Zajrzałem na twitera Medlara - brak takiego wpisu jak cytuje autor tego wątku
Wpis jakiejś gazety z Angli jest dla mnie słabym źródłem
proszę autora o uwiarygodnienie tego wpisu to go przywrócę - Dezerter
Przywracam uwiarygodniona część posta


Trzej księża z Dąbrowy Górniczej współżyli z opłaconym chłopakiem prostytuującym się. Gdy chłopak zemdlał tylko jeden z księży zdecydował się zadzwonić po pogotowie. Pozostali dwaj wyrzucili rozłamowca z plebanii i zamknęli drzwi. Nagi chłopak leżący na środku pokoju został zabrany do szpitala dopiero gdy na miejscu pojawiła się policja. Dwóm księżom bardziej zależało na dyskrecji niż na życiu chłopaka.

O sprawie informuje m.in. Daily Mail i ks. Jacek Międlar

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... andal.html
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 23:31 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-20, 23:08

Marek Sekielski to ty?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: abi » 2023-09-21, 07:19

dramatyczne, ale uważam jeśli chodzi o wezwanie pomocy wystarczające "tylko jeden z księży zdecydował się zadzwonić po pogotowie"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Repart » 2023-09-21, 08:03

a po co mam szukać artykułów na ten temat?

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 938 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Susanna » 2023-09-21, 08:09

Szok :( no nic pozostaje modlitwa
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Andej » 2023-09-21, 12:25

Repart pisze: 2023-09-21, 08:03 a po co mam szukać artykułów na ten temat?
Po to, aby epatować złem. Aby znów komuś dowalić.
Zła nie powinno się stawiać na świeczniku.

A sugestia "A bp albo przymknie oko,albo weźmie w łapę (co?),albo przeniesie do innej parafii." jest pomówienie, oskarżeniem. Dobrze świadczy o zamyśle autora postu. Podobnie jak podana rada "Szukajcie artykułów na ten temat a znajdziecie". Jak ktoś lubi się babrać w kloace, to włazi tam i delektuje się. Człowiek zły szuka zła. Widzi zło i koncentruje się na nim. Człowiek dobry koncentruje się na tym co dobre. A gdy trafia na zło, stara się je naprawić, tak jak może. Na pewno nie rozpowszechnia zauważonego zła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-21, 14:09

W temacie artykułu, aby odwórcić uwage od zła, jakie się tam wydarzyło a skupić się raczej na pięknie i dobru, polecam rozmowę z księdzem Tomaszem Zmarzłym, wikariuszem parafii Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

https://katowice.tvp.pl/56638937/rozmow ... aczmarczyk
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-21, 16:14

To że się przenosi niewygodnych do innej parafii jest pomówieniem??
Przecież nie raz udowodniono i nie 100,że tak się robi. Po co kłamać i zaprzeczać faktom?
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 16:14 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Albertus » 2023-09-21, 16:34

Niestety ale wychwytywanie i odrzucanie ludzi o takich skłonnościach na etapie seminarium zawodzi.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-21, 16:46

CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 16:14 To że się przenosi niewygodnych do innej parafii jest pomówieniem??
Przecież nie raz udowodniono i nie 100,że tak się robi. Po co kłamać i zaprzeczać faktom?
Bo ksiądz czy pastor jest kimś więcej niż Ty czy ja. Jego nie obowiązuje zwykła moralność. Taki ksiądz Tomasz Z****y może więcej. Przecież on swoimi świętymi dłońmi dotyka Boga.
Nie znasz powiedzenia: "Co wolno wojewodzie to nie tobie ..."?
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 17:18 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 3 razy.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 201 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Tek de Cart » 2023-09-21, 16:49

"komu więcej dano o tego więcej wymagać się będzie"... więc jego / ich obowiązuje moralność jeszcze bardziej niż nas... :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-21, 16:50

Nie znam 😁
Na szczęście klerykalizm, mam nadzieję, odchodzi do lamusa.
No są jeszcze jednostki którzy księży traktują z wielkim szacunkiem, większym niż do kogokolwiek innego, ale ja wolę ich traktować jak zwykłego obywatela.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2023-09-21, 16:49 "komu więcej dano o tego więcej wymagać się będzie"... więc jego / ich obowiązuje moralność jeszcze bardziej niż nas... :)
Pytanie, czego ksieżom więcej dano.

John Wick

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: John Wick » 2023-09-21, 17:14

Powtórzę to co już pisałem myślę że nie będę za to atakowany ani czepianie się.
Jak ksiądz który jest pedofilem albo homoseksualistą może rozdawać komunie świętą albo spowiadać ludzi i odpuszczać im grzechy ? To jest gorsze od tego co ja grzesze. To oni się nie boją wiecznego potępienia i piekła? Tylko idzie tak na inną parafie za kare bo tak to załatwia biskup w kurii ? Tak i grzechem jest masturbacja to ja się boje potępienia i piekła a taki ktoś bydle takie nie boi się piekła tylko czuje się bezkarny? Bo kto atakuje kościół to atakuje samego Pana Boga? Tak i taki bydlak bo to nie jest człowiek dla mnie powołany przez pana Boga i co służy dla pana Boga tylko takie gorsze od zwierzęcia i on na starość będzie w domu opieki społecznej. Siostra zakonna będzie mu jabłuszko przynosić pokrojone w kostkę śmiechu warte.
No a tak to będą straszyć piekłem swoje ofiary jak komuś powie że pójdzie dzieciak skrzywdzony do piekła. Tak a ten się piekła nie boi jak on może rozdawać ciało pana Jezusa i stać przed ołtarzem jak mu nie wstyd? Tacy ludzie to nie powinni być brani do seminarium duchownego no ale jak czytam o seminarium duchownym gdzie ci co donoszą na innych są pupilkami ojca dyrektora. To co czytałem o klerze niektóre artykuły byłych księży co odeszli z seminarium to masakra. No a taki co jest ksiądz homoseksualista albo ma grzech ciężki pedofilii to jak on może ludzi spowiadać? Jeszcze biskup takiego obroni i z ofiary zrobi niewinnego. Tacy oni są a winny będzie obroniony. Tak i najlepiej tuszować takie sprawy w Watykanie i zakrywać. Tylko żeby ludzie cierpieli.
Czemu nie mówić o tym bo oni mają czuć się bezkarni? Albo ksiądz pedofil będzie przeniesiony na inną parafie i co to da że będzie tam uczył dzieci i znowu robił to samo ? Oczywiście nie można nic powiedzieć bo to jest ksiądz. Oni tak na pewno będę klękał i całował biskupa w pierścień śmiechu warte. Tak a papież Paweł VI błogosławieństwo dawał dla gestapowców co szli na wojnę i mordowali.
Tak więc to jest czasem chore co się w Watykanie dzieje. Ratzinger też miał odpowiadać za tuszowanie księży którzy dopuszczali się pedofilii kiedy on był młody jeszcze i wiedział o tym. Oczywiście nie można nic powiedzieć tylko milczeć. Nasz papież śp Jan Paweł II też tuszował czy nie tuszował ile wiedział o tym? Bo tak nie mówić nic tylko ukrywać jasne. Ciekawe jakby to było wasze dziecko syn córka albo chrześniak czy byście tak chcieli żeby nie mówić o tym oj bo to są ludzie co służą panu Bogu. Tak i mogą czuć się bezkarni robić co im się podoba. Aa biskup będzie atakować rodzinę pokrzywdzonego bo atakują zwierzchnika Kościoła.

Dodano po 14 minutach 10 sekundach:
Jak patrzyć to na to co mówił Pan Jezus czego nauczał w Ewangelii to jest dla mnie wzorem nauka Jezusa Chrystusa a nie to co mówią te całe sobory co sobie ustalali duchowne osoby. Oni nigdy nie będą tacy w pełni doskonali jak Jezus. Tak że ja nie patrzę na to co sobie tam mówią oni swoje Katechizmy tylko na Pana Jezusa bo to on oddał za nasze grzechy życie na krzyżu żeby nas zbawić .Dla mnie liczy się Syn Boży nie żaden ksiądz co tam sam nie przestrzega tego o czym naucza. Księża w większości sami są chciwi pazerni obmawiają jeden drugiego, pieniądze są dla nich najważniejsze, patrzą tylko na chęć zysku i na to ile zarobią na wiernych. Ilu z nich stosuje się tak w pełni do tego co głosił Jezus co nauczał w Ewangelii? Ilu z nich to kieruje w swoich parafiach? A ile księży jest takich że biznes robią z wiary i z tego że są księżmi. Zbijaja na tym kase i na swojej chciwości. Nie wiedzą że to jeden z 7 grzechów głównych bycie pazernym? Żeby mieć wypasione fury drogie? No i tak jeżdżą nimi za pieniądze parafian. No tak i mogą wszystko a Pan Jezus to stosują się do tego co nauczał czy tylko udają przed ołtarzem i grają role wyuczone? Ilu z nich przestrzega tego co mówi Pismo Święte? Ilu ma jakąś godność z tych księży?
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 17:45 przez John Wick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Repart » 2023-09-21, 17:51

Ogólnie ten temat to chyba prowokacja jakiegoś trollika. Mimo wszystko nie cierpię, jak wywyższa się księży. Jak wywyższa się kogokolwiek. Bóg kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo. Niezależnie kto kim jest, kim się stał, kim został mianowany, wybrany, czy do czego powołany. Wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy równo odpowiadać względem siebie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kłamstwo ważniejsze od zdrowia i życia sekworkera

Post autor: Andej » 2023-09-21, 19:07

Repart pisze: 2023-09-21, 17:51 Wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy równo odpowiadać względem siebie.
W zasadzie tak, ale są funkcje wynikające z powołania. Od takich ludzi oczekujemy więcej. A księża należą do grupy zaufania społecznego. Dlatego wymagania większe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany