Jak głębiej poznać Pana Boga

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: wierzacy » 2023-09-21, 08:27

Witam,
Jestem młodym, początkującym katolikiem. Od 2-3 tygodni zacząłem codziennie modlić się 2 razy dziennie modlitwami takimi jak Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, Zawierzenie dnia Jezusowi itp; czasami też rozmawiam z Bogiem własnymi słowami. Jak zgłębić swoją wiarę w Boga? Jak polecacie czytać Pismo Święte?
Proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1422
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: AdamS. » 2023-09-21, 09:17

wierzacy pisze: 2023-09-21, 08:27 Jak zgłębić swoją wiarę w Boga? Jak polecacie czytać Pismo Święte?
Chwała Panu za takich jak Ty! Czy masz kontakt z jakąś wspólnotą? To bardzo ważne, aby zwłaszcza na początku swej drogi duchowej otwierać się na zrozumienie Słowa i zgłębianie ducha w jakiejś żywej wspólnocie. Samemu trudno jest wszystko dobrze zrozumieć i łatwo zgasnąć w woli podążania za naszym Panem. A jeśli nie wspólnota, to przynajmniej jakiś ugruntowany w wierze brat lub siostra...

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-21, 09:33

Czemu ważne? Wcale nie musi mieć wspólnoty. Biblię można czytać samodzielnie w domu.
A żeby wszystko zrozumieć może studiować to sam w domu, nie potrzeba aby mu ktoś tłumaczył.
W dobie internetu teologia jest dostępna dla każdego.

Dodano po 3 minutach :
Jeśli jesteś katolikiem, to polecam ci stronę https://www.teologia.pl/ na początek.
A jeśli nie jesteś katolikiem to nie wiem:)
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 09:34 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: wierzacy » 2023-09-21, 09:49

AdamS. pisze: 2023-09-21, 09:17
wierzacy pisze: 2023-09-21, 08:27 Jak zgłębić swoją wiarę w Boga? Jak polecacie czytać Pismo Święte?
Chwała Panu za takich jak Ty! Czy masz kontakt z jakąś wspólnotą? To bardzo ważne, aby zwłaszcza na początku swej drogi duchowej otwierać się na zrozumienie Słowa i zgłębianie ducha w jakiejś żywej wspólnocie. Samemu trudno jest wszystko dobrze zrozumieć i łatwo zgasnąć w woli podążania za naszym Panem. A jeśli nie wspólnota, to przynajmniej jakiś ugruntowany w wierze brat lub siostra...
Niestety nie mam, moi rodzice są ateistami i ja też niestety do niedawna nim byłem, zanim odkryłem wiarę katolicką.

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 09:36 Dodano po 3 minutach :
Jeśli jesteś katolikiem, to polecam ci stronę https://www.teologia.pl/ na początek.
A jeśli nie jesteś katolikiem to nie wiem:)
Dziękuję za stronę, chętnie poczytam.
Jestem katolikiem, tak jak pisałem na początku postu.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-21, 10:04

a no tak:P Jeszcze rano:D

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: Andej » 2023-09-21, 11:55

wierzacy pisze: 2023-09-21, 08:27 Jak zgłębić swoją wiarę w Boga?
Naśladując Chrystusa. Kierując się w życiu przykazaniami miłości. Miłość do Boga, ludzi i siebie samego jest najlepszym sposobem na poznawanie Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: Repart » 2023-09-21, 12:07

wierzacy pisze: 2023-09-21, 08:27 Witam,
Jestem młodym, początkującym katolikiem. (...) Jak zgłębić swoją wiarę w Boga? Jak polecacie czytać Pismo Święte?
Proszę o odpowiedź.
Cześć młody katoliku. Dobrze trafiłeś. Pewnie będziesz miał wiele pytań, zapraszamy do dyskusji na naszym forum. Na wiele z nich znajdziesz już odpowiedzi w jakimś temacie, także zachęcam do studiowania :)

Pismo Święte czytam z apki na tel, codziennie wieczorem. Najczęściej czytam czytania z danego dnia, ale Tobie polecam start od Ewangelii Mateusza.

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: wierzacy » 2023-09-21, 13:26

Repart pisze: 2023-09-21, 12:07
wierzacy pisze: 2023-09-21, 08:27 Witam,
Jestem młodym, początkującym katolikiem. (...) Jak zgłębić swoją wiarę w Boga? Jak polecacie czytać Pismo Święte?
Proszę o odpowiedź.
Cześć młody katoliku. Dobrze trafiłeś. Pewnie będziesz miał wiele pytań, zapraszamy do dyskusji na naszym forum. Na wiele z nich znajdziesz już odpowiedzi w jakimś temacie, także zachęcam do studiowania :)

Pismo Święte czytam z apki na tel, codziennie wieczorem. Najczęściej czytam czytania z danego dnia, ale Tobie polecam start od Ewangelii Mateusza.
Tak, założyłem profil właśnie aby zdobyć odpowiedź na różne pytania dotyczące wiary.
Dzięki za informację, zabiorę się do czytania :)

Dodano po 3 minutach 41 sekundach:
Andej pisze: 2023-09-21, 11:55
wierzacy pisze: 2023-09-21, 08:27 Jak zgłębić swoją wiarę w Boga?
Naśladując Chrystusa. Kierując się w życiu przykazaniami miłości. Miłość do Boga, ludzi i siebie samego jest najlepszym sposobem na poznawanie Boga.
Postaram się do tego zastosować :)

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1422
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: AdamS. » 2023-09-21, 15:45

wierzacy pisze: 2023-09-21, 09:54 Niestety nie mam, moi rodzice są ateistami i ja też niestety do niedawna nim byłem, zanim odkryłem wiarę katolicką.
Rozumiem - tym większa radość z Twojego odkrycia tej życiodajnej studni! A pisząc wcześniej o wspólnocie, miałem na myśli grupy przykościelne. Możesz przy okazji kiedyś zagadnąć księdza z Twojej parafii, pewnie wskazałby Ci taką najodpowiedniejszą dla Ciebie (bo każdy ma indywidualny profil, który należy uwzględnić w odszukaniu własnego miejsca w Kościele). A katolickość (powszechność) naszego Kościoła polega właśnie na tym, że jest wiele ofert w zakresie duchowego rozwoju. Będę się dziś za Ciebie modlił - trzymaj się, Bracie!

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: Albertus » 2023-09-21, 16:14

Adam S bardzo dobrze ci radzi. Bez bliższej relacji z innymi wierzącymi, w sytuacji gdy w rodzinie nie masz oparcia dla rozwoju wiary, może być ci bardzo trudno wzrastać w wierze. Kontakty internetowe to za mało a poza tym łatwo trafić na różnych oszustów i zwodzicieli.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-21, 16:15

Tak samo jak we wspólnotach.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: Albertus » 2023-09-21, 17:03

CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 16:15 Tak samo jak we wspólnotach.
Masz rację. Wszędzie mogą się zdarzyć takie zagrożenia i do końca ich się nie uniknie ale jednak chyba lepiej mieć relacje z wierzącymi we wspólnocie której działalność jest zatwierdzona przez Kościół niż wyłącznie przez internet nie wiadomo z kim.

Oczywiście mogą być i bardzo dobre relacje przez internet ale jeśli się tylko do internetu ograniczają to siłą rzeczy będą tylko namiastką.

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: wierzacy » 2023-09-21, 17:06

AdamS. pisze: 2023-09-21, 15:45
wierzacy pisze: 2023-09-21, 09:54 Niestety nie mam, moi rodzice są ateistami i ja też niestety do niedawna nim byłem, zanim odkryłem wiarę katolicką.
Rozumiem - tym większa radość z Twojego odkrycia tej życiodajnej studni! A pisząc wcześniej o wspólnocie, miałem na myśli grupy przykościelne. Możesz przy okazji kiedyś zagadnąć księdza z Twojej parafii, pewnie wskazałby Ci taką najodpowiedniejszą dla Ciebie (bo każdy ma indywidualny profil, który należy uwzględnić w odszukaniu własnego miejsca w Kościele). A katolickość (powszechność) naszego Kościoła polega właśnie na tym, że jest wiele ofert w zakresie duchowego rozwoju. Będę się dziś za Ciebie modlił - trzymaj się, Bracie!
Dzięki za odpowiedź i za modlitwę :)
Przy okazji postaram się zapytać księdza o grupę przykościelną.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: Abstract » 2023-09-21, 17:25

https://modlitwawdrodze.pl/

Jest też aplikacja na androida. Słowo Boże na każdy dzień z omówieniem.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Jak głębiej poznać Pana Boga

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-21, 17:32

I trafi do jakiś starych babć i będzie z nimi klepał różaniec. Lepiej poszukać wspólnoty zgodne z naszym temperamentem i wiekiem.

ODPOWIEDZ