Jak wybaczyć ludziom, którzy mnie skrzywdzili?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6385
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Jak wybaczyć ludziom, którzy mnie skrzywdzili?

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-03, 11:46

Czyli jak ktoś robi na obcej ziemi, to chuligan i życie go zweryfikowało.

John Wick

Re: Jak wybaczyć ludziom, którzy mnie skrzywdzili?

Post autor: John Wick » 2023-11-03, 11:57

O matko znowuż się zaczyna pielgrzymka bo jakby inaczej.
Nie wrzucam każdego do tego samego worka.
Tacy chuligani co się źle uczyli mieli złe świadectwa często powtarzali jedną i tą samą klasę albo nie dokończyli szkoły bo już byli pełnoletni i ich wydaliła dyrekcja to jak mają zarobić na życie ? Jadą zaa granice bo tam może mają większe możliwości rozwoju i zarobku. Tutaj jak wyrywali za młodu torebki albo wykręcali felgi w aucie to tam będą robić ciężko.
A czy pisałem że tylko takie co były blokersy za tą pracą jadą za granice ?
Temat nie jest o tym akurat.
To tylko taki przykład był że życie taką osobę zweryfikuje prędzej czy później że zobaczy jak to jest. W szkole jest paczka trzymaja razem tworzą siłę ale jak przyjdzie co do czego to się skończy i będzie musiał działać sam.
Tutaj chodziło o przemoc w szkole o przebaczenie tym co znęcaja się nad słabszym i go upokarzają. Czy przebaczyć? No więc pisze że wiadomo w sercu mamy żeby oni doznali tego co my doznaliśmy tej samej krzywdy. Ale to nie tędy droga że zrobię to samo komuś co on mnie zrobił. Przykład tego filmu " Nasza klasa " gdzie dwaj chłopcy zabili z broni palnej chuliganów którzy w okrutny sposób ich dręczyli. Tam doszło do tragedii bo szkoła nie zareagowała i nikt nie widział problemu. Ale to nie tędy droga żeby sięgać po takie rozwiązania bo ktoś pomyśli że tak się uwolni albo tak zakończy swoje cierpienie. To jest może brak tego że człowiek już jest bezsilny nie wie co zrobić i tak się kończy.

Dodano po 6 minutach 53 sekundach:
Taki chuligan czasem musi dostać od kogoś potem kopa w życiu żeby zrozumiał jak to jest być upokorzonym. Bo jak nie miał on litości nad kimś tylko bił kogoś oklaskiwany przez koleżków to niech teraz jego ktoś weźmie podręczy na zmywaku albo niech robi w polu u Holendra. Bo to co było w tym filmie Nasza klasa to dla mnie by była za łatwa kara. Taki ktoś powinien mieć całe życie potem ciężkie co dręczył kogoś prześladował upokarzał. To jego powinno życie tak pokarać żeby całe życie właśnie robił ciężko za marne grosze był przez ludzi poniwierany. To potem sobie przypomni że biłem przykładowo tego Karola w liceum to teraz wiem jak to jest jak się dostanie od życia solidnego kopa.

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
Jeszcze co innego powiem ciekawe jakby się role odwróciły i to ofiara się staje katem i daje łupnia tym co go dręczyli/ znęcali się to by te osoby mu to wybaczyły? Na pewno nie było by tak bo jak to naruszyło się ich honor godność bo oni po pysku dostali oklep to jak to się pokażą na osiedlu?
To pomyśleć czy jakbyś zrobił im tak jak oni tobie to czy by oni tobie wybaczyli nie szukali zemsty?

ODPOWIEDZ