Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie - Gniezno

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie - Gniezno

Post autor: Dezerter » 2023-10-01, 12:37

Kochani ja z żoną będziemy, będzie wiele ciekawych osób, jak ktoś by chciał przy okazji się spotkać w realu, wypić kawę czy coś, to zapraszam :)
z tego co piszę to kawa i posiłek będzie, a jak nie to ja zapraszam, a wszystko to w pobliżu katedry z drzwiami gnieźnieńskimi , muzeum katedralnego, Muzeum początków państwa Polskiego
➡️ Co zrobić, by rodzina była szkołą wiary?

➡️ Jak pogłębić wiarę w Chrystusa i Jego Kościół?

➡️ Jak wytrwać w tej wierze w epoce kryzysu?

➡️ Jak dzielić się wiarą dzisiaj, także z tymi, którzy jeszcze albo już nie wierzą?

➡️ Jak odnaleźć własne miejsce w Kościele?

➡️ Czy naprawdę potrzebuję Kościoła, a Kościół mnie?

➡️ Czy Kościół Chrystusowy to także „mój” Kościół?

Zapraszamy do uczestnictwa w Archidiecezjalnym Forum Duszpasterskim, które 28 października 2023 odbędzie się w Gnieźnie. Spotkamy się, by dzielić się doświadczeniem i wiarą, nadziejami i troskami, pytaniami i odpowiedziami. Chcemy rozmawiać o Kościele i za Kościół się modlić. Chcemy umocnić się świadectwem Ewangelii i pozwolić, by Pan Jezus wyprawił nas w drogę. To zaproszenie adresowane jest do każdego, kto pragnie świadomie przeżywać własne powołanie, czy to w codziennych rodzinnych obowiązkach, czy też w konkretnej posłudze w Kościele. Mamy nadzieję, że i Ciebie nie zabraknie!

Forum odbędzie się w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w godzinach 10:00-15:00. Do udziału w sposób szczególny zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i świeccy, zwłaszcza przedstawiciele rad parafialnych, ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, katecheci, nadzwyczajni szafarze Komunii św., doradcy życia rodzinnego, wolontariusze i wszystkie osoby zaangażowane w dzieła duszpasterskie, ewangelizacyjne i formacyjne. Szczegółowy program na plakacie.

Udział w forum jest bezpłatny.

Dla zapewnienia sprawnej organizacji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego
https://archidiecezja.pl/dzieje_sie/63625/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie - Gniezno

Post autor: Dezerter » 2023-10-28, 21:46

Byliśmy dzisiaj na zaproszenie Prymasa Polaka, dobrego Pasterza Kościoła Gnieźnieńskiego, miałem okazję przy kompocie pochwalić go w 4 oczy i były to szczere słowa - żachnął się z uśmiechem tylko i przyjaźnie klepnął mnie w ramię odchodząc, bo czas był na Adorację
Była zdumiewająco duża frekwencja - Faraonie - w auli musiałem siedzieć na balkonie piętra, bo na dole nie było miejsca!
Spędziłem bardzo pożytecznie i przyjemnie dzień, więc chcę się podzielić
Poznałem przede wszystkim bardzo mądrego i ciekawego księdza, któremu warto się przyjrzeć dokładniej i polecić
https://archidiecezja.pl/odchodza-bo-ks ... ligijnego/
podyskutowaliśmy trochę w długiej kolejce do obiadu, bo w swoim wykładzie podważył sens współczesnej apologetyki a jej broniłem i przekonywałem, że warto.
Jestem zmęczony, bo później były jeszcze spotkania wspólnotowo-towarzyskie przy kawie i niedawno wróciłem do domu więc polecam
https://archidiecezja.pl/archidiecezjal ... ransmisja/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie - Gniezno

Post autor: Andej » 2023-10-28, 22:32

Niedługo mam spotkanie z jakimś biskupem w związku z Synodalnością. '
Tematyka:
1. Co byś zrobił by adekwatnie odpowiedzieć na współczesne wyzwania (sekularyzacja, odchodzenie młodych z Kościoła, malejąca liczba praktykujących) jakie stoją dziś przed Twoją parafią i Twoją diecezją?
2. Jakie wskazałbyś konkretne metody i sposoby aktywizacji ludzi z Twojej parafii do świadomego uczestniczenia we wspólnocie Kościoła?
3. Jak oceniasz sens (skuteczność) lekcji religii w szkołach? Czy widzisz jakieś rozwiązanie dla katechezy w szkole?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie - Gniezno

Post autor: Dezerter » 2023-10-28, 22:40

To bardzo dobry objaw, że biskupi i prezbiterzy pytają się i zapraszają do dyskusji nas świeckich
- warto w tym uczestniczyć aktywnie
- warto ich za to pochwalić
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”