Oszukiwanie państwa

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
fircyszyn
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2022
Has thanked: 1 time

Oszukiwanie państwa

Post autor: fircyszyn » 2023-10-01, 13:19

Szczęść Boże!
Pisze w sprawie zapytania jak to jest z oszukiwaniem państwa (np.unikanie płacenia podatków) przez firmy lub zwykle osoby. Jakie mieć do tego stanowisko? Moi bliźni mają firmy i wiele z nich tak robi i nie wiem jak na to reagować. Nie da się ukryć ze naprawdę niektóre podatki lub inne opłaty są naprawdę wysokie i także państwo nas oszukuje. Co o tym wszystkim myśleć? Jeśli postawa bliźnich jest zła proszę o podpowiedzi jak przekonać innych aby nie oszukiwali państwa?
Pozdrawiam
Z Panem Bogiem!

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6409
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 725 times

Re: Oszukiwanie państwa

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-01, 16:54

Dobre pytanie. Nie wiem co mógłbyś powiedzieć. Jak kogoś stać, powinien płacić. Gorzej jak nie stać...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Oszukiwanie państwa

Post autor: Andej » 2023-10-01, 17:33

przeczytaj w Biblii Mk 12.17 Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego. Jest to jasna i jednoznaczna odpowiedź. Ale można też odszukać treść VII przykazania. Też jednoznaczne wskazanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15102
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4250 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: Oszukiwanie państwa

Post autor: Dezerter » 2023-10-01, 17:53

fircyszyn pisze: 2023-10-01, 13:19 Szczęść Boże
Pisze w sprawie zapytania jak to jest z oszukiwaniem państwa (np.unikanie płacenia podatków) przez firmy lub zwykle osoby. Jakie mieć do tego stanowisko? Moi bliźni mają firmy i wiele z nich tak robi i nie wiem jak na to reagować. Nie da się ukryć ze naprawdę niektóre podatki lub inne opłaty są naprawdę wysokie i także państwo nas oszukuje. Co o tym wszystkim myśleć? Jeśli postawa bliźnich jest zła proszę o podpowiedzi jak przekonać innych aby nie oszukiwali państwa?
Pozdrawiam
Z Panem Bogiem!
Oszukiwanie państwa, to oszukiwanie siebie
Łamanie prawa grozi poważnymi konsekwencjami, oszukiwanie na podatkach, czy ZUS może wiele kosztować :!: ,
ja prowadzę firmę i jestem odważną osobą, ale na podatkach i Zusie nie oszukuję, bo to stąpanie po linie nad przepaścią.
prawda, że obciążeń jest wiele
ale ja wierze w Boga i to, że Jego błogosławieństwo obejmuje również moją firmę.
Czy mógłbym liczyć na takie błogosławieństwo gdybym oszukiwał?
Ja bym bliźniego zapytał, czy chce iść do więzienia, albo zapłacić gigantyczne kary i stracić dobre imię?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ