"Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-02, 21:33

Obrazek
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Albertus » 2023-10-02, 21:37

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-02, 21:33 Obrazek
Czy możesz wyjaśnić co jest złego w powiedzeniu - będą się za ciebie modlić?

Po co to inaczej formułować?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1991
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 420 times
Been thanked: 439 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Praktyk » 2023-10-02, 21:57

Dezerter pisze: 2023-10-02, 15:52

Oglądałem kilka razy, patrzyłem na twarze, czy ja wiem?
Raczej To ty Praktyku przesadzasz z doszukiwaniem się jakichś ukrytych złych intencji dziennikarza, nie widać u niego agresji, za to wyraźnie widać ta agresję z drugiej strony - zobacz jak żona go powstrzymuje, by agresja była tylko słowna. A tekst z pomodleniem ? sam nie wiem, może był naturalną reakcją na agresję , a może prowokacyjna odpowiedzią na agresję - nie jestem wstanie odczytać intencji dziennikarza
ale w takich przypadkach to istnieje domniemanie niewinności a nie winy.
Nie wydaje mi się żebyś miał rację. Do intencji nie da się dogrzebać i ocenić, ale do owoców już tak. Jeśli reporterowi zależałoby na pokoju z metalowcem, o czym mogłaby świadczyć modlitwa, to nie wykorzystałby jego agresji w kampanii wyborczej. Zrobił z faceta pośmiewisko i już pokoju nie będzie. W deklaracji modlitwy na szybko mogła być po prostu chwilowa emocja, przyzwyczajenie. ale szczere to nie było. A podejrzewam celowe działanie.

I przypominam, jestem wyborcą pis, i widzę agresję u PO. Natomiast nie zwalnia to z uczciwej oceny swojej strony.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-02, 22:07

Albertus pisze: 2023-10-02, 21:37
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-02, 21:33 Obrazek
Czy możesz wyjaśnić co jest złego w powiedzeniu - będą się za ciebie modlić?

Po co to inaczej formułować?
Same słowa deklaracji modlitwy, bez gotowości rzeczywiście poświęcenia człowiekowi czasu i wysiłku są puste.
To tak, jak ta "sama wiara", która tak bardzo krytykuje się u protestantów.

A złość tego metalowca wynika z bezsilności po prostu. Trudno się dziwić, że gdy spotkał propagandzistę z TVP to nie wytrzymał. Jak jak oglądam TVP to też nie wytrzymuję. Ile tam jadu i nienawiści.
A tu koleś, który ten jad serwuje nagle wyskakuje z modlitwą.
Wypisz wymaluj z tym dyskutował Jezus gdy rozmawiał z faryzeuszami.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Albertus » 2023-10-02, 22:49

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-02, 22:07
Albertus pisze: 2023-10-02, 21:37
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-02, 21:33
Czy możesz wyjaśnić co jest złego w powiedzeniu - będą się za ciebie modlić?

Po co to inaczej formułować?
Same słowa deklaracji modlitwy, bez gotowości rzeczywiście poświęcenia człowiekowi czasu i wysiłku są puste.
Tylko co to ma do rzeczy?

Czy ta deklaracja inaczej sformułowana przestaje być pusta?

Poza tym nie ma podstaw aby stwierdzać czy dana deklaracja była pusta czy nie.

Poza tym to taka deklaracja była bardzo dobrą odpowiedzią na nienawistne wyzwiska które wszyscy mogą usłyszeć.
Ostatnio zmieniony 2023-10-02, 22:51 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Andej » 2023-10-03, 08:06

Praktyk pisze: 2023-10-02, 09:11 Reporter mówi do do człowieka "Pomodlę się za pana". Przy tym deko się uśmiechając.
To poważny problem? Czy można mówiąc o modlitwie się uśmiechać? Czy można śmiać się modląc? Czy można modlić się z radością?

No i troszkę inne: Czy można modlić się o zło? Bo tylko taka modlitwa jest zdecydowanie zła. Wszelkie dobre intencje sa słuszne i właściwe. A obietnice można składać w różnej formie.

Napisaliście o wzajemnym szczuciu. Zauważam, że lemingi w swojej telewizji nie widzą zła. Widzą je wyłącznie w tej drugiej. Lemingi nie myślą samodzielnie, bo za nich myślą ich propagandyści. Powtarzają slogany, quasi argumenty, którymi są tuczeni jak gęsi. Łykają największe bzdury. I są pozbawieni pamięci. Liczy się tylko to, co dana tuba propagandowa powiedziała. Lemingi nie kierują się rozumem, tylko emocjami. Emocjami, które rozbudzają telewizyjni propagandyści. A ci inteligentniejsi z nich potrafią wyszukiwać argumentów potwierdzających ich emocje i tezy. Całkowicie pomijając wszystko, co świadczy o czymś innym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1991
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 420 times
Been thanked: 439 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Praktyk » 2023-10-03, 10:48

Andej pisze: 2023-10-03, 08:06
Praktyk pisze: 2023-10-02, 09:11 Reporter mówi do do człowieka "Pomodlę się za pana". Przy tym deko się uśmiechając.
To poważny problem? Czy można mówiąc o modlitwie się uśmiechać? Czy można śmiać się modląc? Czy można modlić się z radością?
Nie chodzi o uśmiechanie się. Chodzi o to, że publiczne powiedzenie komuś "pomodlę się za ciebie" nie buduje pokoju, tylko rodzi kolejne podziały. "My to ci po stronie Boga, a za was trzeba się modlić". I nawet jeśli to prawda, to pokoju nie buduje się wykorzystując ten element jako broń wyborczą. Można do faceta podejść "offline" i pogadać. Ci ludzie po drugiej stronie też mają normalne rodziny, kochają swoje dzieci, pracują, żeby przeżyć. A to, że zostali oszukani przez inteligentne zagrywki wrogich (obcych i własnych ) służb. Nie do końca ich wina. Jest tam oczywiście podgrupa ze złymi zdradzieckimi intencjami. Ale to jest tylko jakiś niewielki %.
Ostatnio zmieniony 2023-10-03, 10:50 przez Praktyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-03, 10:52

Im dłużej będzie trwał "sojusz tronu i ołtarza" czyli związek władzy z religią, tym gorzej będzie dla religii.
Władza (a media to czwarta władza) ośmiesza i kompromituje religię.
Tak jak ma to tutaj miejsce.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 267 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Repart » 2023-10-03, 10:58

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-03, 10:52 Im dłużej będzie trwał "sojusz tronu i ołtarza" czyli związek władzy z religią, tym gorzej będzie dla religii.
Władza (a media to czwarta władza) ośmiesza i kompromituje religię.
Tak jak ma to tutaj miejsce.
Jestem podobnego zdania. Wiara to nie polityka. A tutaj mamy uprawianie polityki poprzez posługiwanie się wiarą.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1991
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 420 times
Been thanked: 439 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Praktyk » 2023-10-03, 11:37

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-03, 10:52 Im dłużej będzie trwał "sojusz tronu i ołtarza" czyli związek władzy z religią, tym gorzej będzie dla religii.
Władza (a media to czwarta władza) ośmiesza i kompromituje religię.
Tak jak ma to tutaj miejsce.
Z tym się nie zgadzam, władza powinna być powiązana z religią. Bo religia to zasady dane od Boga. I władza powinna je realizować. One powinny być źródłem decyzji władzy. Problem w tym, że nie często władza to robi.
Ale i tak teraz częściej niż wcześniej ( w przypadku Polski ).
Ostatnio zmieniony 2023-10-03, 12:44 przez Praktyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Andej » 2023-10-03, 16:26

Praktyk pisze: 2023-10-03, 10:48 Chodzi o to, że publiczne powiedzenie komuś "pomodlę się za ciebie" nie buduje pokoju, tylko rodzi kolejne podziały. "My to ci po stronie Boga, a za was trzeba się modlić".
No, cóż, każdy sądzi według siebie. Nie raz mówię komuś, że się za niego modlę lub pomodlę. Wielokrotnie także tu, tak pisałem. I zwykle ktoś mi dziękuje za to. Sądzę, że tak reagują chrześcijanie. Bo widzą, że w takim stwierdzeniu jest troska. I, że jest to przejawem miłości bliźniego.
Dla mnie jest czymś normalnym modleniem się w czyjejś intencji. Jak też ze wsparciem w intencjach tego kogoś.

Dodano po 4 minutach 13 sekundach:
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-03, 10:52 Im dłużej będzie trwał "sojusz tronu i ołtarza" czyli związek władzy z religią, tym gorzej będzie dla religii.
Zgadzam się z tym. I całe szczęście, że tak jest. Mam nadzieję, że nie będzie się powtarzać strofowanie księży przez prezydenta i pouczanie ich, jak mają prawić kazania. Wydaje mi się, że było spowodowane przyjaźnią prezydenta z arcybiskupem.
Widzę też, jak niektóre media w ten sposób walczą z Kościołem. Krytykują, potępiają i starają się ośmieszać. Na szczęście nie wszystkie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1991
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 420 times
Been thanked: 439 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Praktyk » 2023-10-03, 16:42

@Andej jak sam powiedziałeś dobrze reagują na to chrześcijanie. A i to nie zawsze, widziałem raz reakcję u człowieka „ja się sam za siebie pomodlę”. A ten metal z dużą dozą prawdopodobieństwa chrześcijaninem nie był.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Andej » 2023-10-03, 16:46

Praktyk pisze: 2023-10-03, 16:42 @Andej jak sam powiedziałeś dobrze reagują na to chrześcijanie. A i to nie zawsze, widziałem raz reakcję u człowieka „ja się sam za siebie pomodlę”. A ten metal z dużą dozą prawdopodobieństwa chrześcijaninem nie był.
Tym bardziej jest potrzebna modlitwa w jego intencji. Niezależnie od tego, czy wierzy, czy nie. Dla każdego zbawienie jest dobrem. Także dla najzagorzalszych i walczących ateistów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3531
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 378 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-03, 16:50

Ja sie spotkałem raz z czymś podobnym.
Raz kiedy zaczepiajaca mnie aktywistka proaborcyjna rzuciła mięsem , takim odstajnikiem z dna odstajnika.

Zaczepiały mnie tez naganiaczki i naganiacze z agencji towarzyskich. Tez po chwili rozmowy proponowałem ze sie pomodle.
Tylko jedna odmówiła ale dosc grzecznie . Inne nie miały nic przeciw.
Nie jestem od oceny stanu duchowego tego człowieka , ale wciskanie kitów o prowokacji dziennikarza TVP nalezy włozyc miedzy bajki.
Jest pierdyliard innych sposobów na zrobienie wała z osoby podlegajacej wywiadowi. I to takie które mogły byc znacznie łatwiejsze do wykorzystania politycznie.
Myslicie ze dziennikarze idący na prookację nie sa uczeni co mozna co nie mozna zrobić.
Naprawdę tak myslicie ?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1991
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 420 times
Been thanked: 439 times

Re: "Ja się za pana pomodlę" - reporter TVP

Post autor: Praktyk » 2023-10-03, 17:05

@Gzresznik Upadający nie chodzi o wała. Chodzi o to, że powiedzenie „pomodlę się” publicznie i wykorzystanie tego w kampanii ma przeciwne skutki niż miałoby gdyby mówiącemu chodziło o dobro duszy adresata. A ocenia się po owocach. Efekty mówią o tym że mówiącemu chodziło o naznaczenie rozmówcy jako tego złego. Co można odczytać po tem jak dalej wykorzystywany jest nagrany materiał.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ