Pytania do papieża Franciszka

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Pytania do papieża Franciszka

Post autor: pom » 2023-10-03, 17:00

Co sądzicie na ten temat? Może uda się komuś przedstawić jakąś esencję.
Grupa kardynałów, w tym kard. Raymond Leo Burke, skierowała do papieża Franciszka szereg bardzo ważnych pytań w zakresie doktryny Kościoła katolickiego.
https://dorzeczy.pl/religia/487839/dokt ... pieza.html
Ostatnio zmieniony 2023-10-03, 21:16 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 203 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Pytania do papieża Franciszka

Post autor: Tek de Cart » 2023-10-03, 17:03

jes już wątek o tym
viewtopic.php?t=14898
Ostatnio zmieniony 2023-10-03, 21:15 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Pytania do papieża Franciszka

Post autor: pom » 2023-10-03, 17:10

Tam jest tylko pierwszy list, a temat dotyczy także
W kolejnej korespondencji kardynałowie ustosunkowali się do listu papieża.
Nie ukrywam, że mam pewien niepokój w sercu, więc wolę usłyszeć głos mądrzejszych ode mnie.

Dodano po 6 minutach 8 sekundach:
Wydaje mi się, że papież ma szczere intencje, ale sytuacja jest trudna.
Ostatnio zmieniony 2023-10-03, 21:15 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Six
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Pytania do papieża Franciszka

Post autor: Six » 2023-10-03, 17:18

Mi się bardzo podobają odpowiedzi papieża, szczerze mówiąc. Nie rozumiem, jak ci kardynałowie mogli oczekiwać prostego „tak” lub „nie” na tak złożoną rzeczywistość.
Ostatnio zmieniony 2023-10-03, 21:15 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Pytania do papieża Franciszka

Post autor: pom » 2023-10-03, 17:29

Czy nie tu jest clou?
... jako następcy Piotra – Pan powierzył zadanie utwierdzania braci w wierze. Jest to sprawa szczególnie nagląca w obliczu zbliżającego się Synodu, który wielu chce wykorzystać do zanegowania katolickiej doktryny właśnie w tych kwestiach, których dotyczą nasze dubia. ...
Dodano po 50 minutach 11 sekundach:
Trochę światła ...
Szpicą „liberalno-lewicowego” nurtu w Kościele są katolicy języka niemieckiego. Tzw. synod niemiecki ma ambicje wprowadzenia rewolucyjnych zmian nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie i na całym świecie. Można się spodziewać, że na Synodzie w Rzymie przedstawiciele Kościołów języka niemieckiego będą bardzo aktywni.
Mamy tu do czynienia z dość butną postawą, podobną do tej, którą możemy obserwować na poziomie politycznym w Unii Europejskiej.


https://opoka.org.pl/News/Polska/2023/synod-zbojecki

Sytuacja w Kościele jest napięta, a Synod budzi obawy. Różnego rodzaju lewicowo-liberalne ideologie, sprzeczne z 2-tysiącletim dziedzictwem chrześcijańskim, zdają się triumfować. Tym bardziej trzeba przypominać sobie obietnice Jezusa: „Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16,33); „Zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16,18); „Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 20);

„Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy” (J 16,13). Pamiętajmy też o gorliwej modlitwie za rozpoczynający się w Rzymie Synod. Rozważmy podjęcie postu w tej intencji. Wszak sam Jezus poucza nas, że pewien rodzaj złych duchów „można wyrzucić tylko modlitwą i postem” (Mk 9,29).
może dołączmy się do postu np. w najbliższy piątek w tej intencji
Ostatnio zmieniony 2023-10-03, 21:14 przez Morkej, łącznie zmieniany 4 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

ODPOWIEDZ