Dziękuje za przyjęcie na forum

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 777
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 88 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: pom » 2023-10-12, 21:16

Byłoby miło, ale na marginesie, czy sądzisz że nie pisze tu żadna osoba konsekrowana, czy nawet prezbiter?

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
Ale im więcej osób konsekrowanych tym lepiej. :x
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: Andej » 2023-10-12, 21:32

Jadzia007 pisze: 2023-10-12, 19:23 jestem w domie Wspólnocie Błogosławieństw w Strzelcach Opolskich.
Nie słyszałem o tej wspólnocie. Informacje na stronie, zdjęcia rozbudzają zaciekawienie. Napoisz coś więcej o Waszej działalności.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: faraon » 2023-10-12, 21:58

Moze powinienem zrobic cos w rodzaju oferty, jesli w zgromadzeniu nie macie organow, a pewnie wiele Siostr potrafi grac na organach.
Zajmuje sie renowacja antykow i jestem w stanie dostarczyc odnowiona fisharmonie bezplatnie.
Wlasnie oczekuje zakonczenia aukcji fisharonii wyprodukowanej przez jedna z najlepszych firm je produkujacych, Estey
Wiadomo ze p tyl latach od wyprodukowania wymaga renowacji, i zrobie ja nieodplatnie i dostarcze nieodplatnie, jedynie za godzine dyzury na forum.
https://www.ebay.co.uk/itm/126126301678
Ja jestem tym jednym ktory chce to kupic i nie sadze ze sa inni ktorzy chcieli by mnie przebic kupujac fisharmonie ktora wymaga solidnej renowacji.
A po jego wycofaniu z e-baya, tych organow skontaktowalem sie z nim, mimoo rstrykcji systemu podajac moj numer telefonu jako kod wystukiwany na cklawiaturze telefonu. Zdecycydowal oddac ta fisharmonie za darmo, byle by nadal sluzyla w Kosciele.
W sumie mam obecnie 8 sztukk z tym ze conajmniej 2 beda dawcami czesci-organow, do pozostalych.
Jedna, w sumie ta najlepsza pod wzgledem muzycznym uzyskalem jako dar charytatywny od powyzej opisanej osoby. Jedna z odnawianych musi trafic do odnawianej obecnie kaplicy i mam ja odebrac za dwa dni w Niedziele. Ofiarodawca liczy jedynie na modlitwe w jego intencji.
Dwie inne w bardzo dobrym stannie kupilem za £10 za sztuke z wysprzedarzy wyposazenia kosciola w Ramsgate, ktory ze wzgledu na brak wiernych, musial zostac sprzedany.
Wszystkie zdatne do renowacji musza wrocic do sluzby w Parafiach, ktore nie maja akopaniamentu muzycznego podczas Mszy Sw.

Musze jednak zaznaczyc ze renowacja jednej zajmuje ok. 2 miesiecy, wiec 6 sztuk, zajmie ok. roku, wiec termin dostarczenia zalezy od kolejnosci renowacji poszczegolnych fisharmonii.


Po przeczytaniu strony podanej ponizej przez innego uzytkownika, koryguje powyzsza oferte, dostarczyc ta fisharmonie do ktoregokolwiek waszego zgromadzenia w Pollsce, ktore nie posiada organow ani innego tego typu sprawnego instrumentu muzycznego.
Ogolnie, to trudno mi obecie zestawic konkretna kaplice, czy koscio z konkretna fisharmonia.
Ostatnio zmieniony 2023-10-12, 23:27 przez faraon, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2506
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 940 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: Susanna » 2023-10-12, 22:00

Znalazłam. Wspólnota Błogosławienstw Strzelce Opolskie..

https://wspolnotablogoslawienstw.pl/
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-13, 09:23

Tek de Cart pisze: 2023-10-07, 23:06 pamiętam kiedyś koleżanka rozważała że przydałby się zakon który poświęcałby się na pracę/ewangelizację w Internecie ;) i to było ze 20 lat temu
ale jakoś na razie chyba nie ma takiego
5000 zakonow, księży, wiernych robi to każdego dnia. I to forum też. Po co zakon?

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: faraon » 2023-10-13, 11:11

Z internetem jest taki problem ze nie ma osobistego kontaktu, a tym samym raczej nie jest ta wlasciwa forma ewangelizacji.
To taki raczej polsrodek, a ze coraz wiecej ksiezy, czy innych ewangelizatorow przenioslo swoja dzialalnosc on line, to mamy to co mamy.
Wspolnoty bez wspolnoty. Internet zastepuje wszystko.
Taki nowy bozek ludzkosci, ktorego wszyscy wielbia i bez ktorego nie moga sie obejsc.
Ostatnio zmieniony 2023-10-13, 11:13 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-13, 11:26

Hej, Smerf Maruda ;)
Szklanka jest do połowy pełna albo pusta. Dzięki internetowi możemy rozmawiać a tak nie moglibyśmy. Dla ludzi z diaspor jest to niesamowita możliwość wyjścia z izolacji, wyjścia z osamotnienia.
Ja dzięki internetowi nawiąząłem duzo fajnych relacji.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: faraon » 2023-10-13, 12:27

nie marudze, tylko stwierdam fakty.
to ze bylo kiepsko z ewangelizacja to wlasnie przez brak kontaktu we wspolnotach, a teraz ten brak kontaktu jest zastepczo realizowany przez internet, ale nawet internet tu nie pomoze tylko powrot do codziennych fizycznych kontaktow miedzyludzkich we wspolnotach.
Zdalnie przez internet nie da sie wielu rzeczy zrobic, by wspolnoty byly wspolnotami.
Nawet stadionowe spedy tu nie pomoga.
I nie znaczy to ze forum jest zle, a jedynie ze forum to powinien byc dodatek do ewangelizacji, a nie jego podstawa.
Ostatnio zmieniony 2023-10-13, 12:33 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
TwojWlasnyJezus
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 7 paź 2023
Wyznanie: Katolicyzm

Re: Dziękuje za przyjęcie na forum

Post autor: TwojWlasnyJezus » 2023-10-13, 20:22

ceńcie każdego bliźniego

ODPOWIEDZ