Przez co jestesmy zbawieni?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Nowa do wiary
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2023

Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: Nowa do wiary » 2023-10-09, 12:32

Bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu. Ja jestem nowa do wiary i zwrocilam sie do Bibli, bo myslalam, ze to najlepsze zrodlo odpowiedzi na pytania, ale nie na wszystkie niestety znajduje odpowiedz. W wielu miejscach w Bibli, stoi, ze wiara w Jezusa Chrystusa jest wystarczajaca do tego abysmy byli zbawieni np:
List do Efezjans 2:8-9
List do Rzymian 11:6
List do Rzymian 3:20
List do Rzymian 5:1
List do Rzymian 4:5
Dzieje Apostolskie: 16:31 i wielle innych

Stad moje pytanie: po co nam sakramenty, po corhrzest i bierzmowanie, po co chodzic do kosciola? Jestem zagubiona! Ja nie znalazlam takich nakazan w Bibli! Ktos, cos? Znalezliscie cos?

Dziekuje z gory!

John Wick

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: John Wick » 2023-10-09, 12:54

https://blog.bibliedlaeuropy.org/pewnos ... -zbawiony/

Dobrze to może taka strona to jest na temat tego o co zadaje pytanie autorka.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: faraon » 2023-10-09, 12:55

Nowa do wiary pisze: 2023-10-09, 12:32 Bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu. Ja jestem nowa do wiary i zwrocilam sie do Bibli, bo myslalam, ze to najlepsze zrodlo odpowiedzi na pytania, ale nie na wszystkie niestety znajduje odpowiedz. W wielu miejscach w Bibli, stoi, ze wiara w Jezusa Chrystusa jest wystarczajaca do tego abysmy byli zbawieni np:
List do Efezjans 2:8-9
List do Rzymian 11:6
List do Rzymian 3:20
List do Rzymian 5:1
List do Rzymian 4:5
Dzieje Apostolskie: 16:31 i wielle innych

Stad moje pytanie: po co nam sakramenty, po corhrzest i bierzmowanie, po co chodzic do kosciola? Jestem zagubiona! Ja nie znalazlam takich nakazan w Bibli! Ktos, cos? Znalezliscie cos?

Dziekuje z gory!
Wiara w Jezusa to nie uwierzenie ze ktos taki byl, tylko jest to postepowanie zgodne z Jego Nauczaniem.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 13:01

Nowa do wiary pisze: 2023-10-09, 12:32 Bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu. Ja jestem nowa do wiary i zwrocilam sie do Bibli, bo myslalam, ze to najlepsze zrodlo odpowiedzi na pytania, ale nie na wszystkie niestety znajduje odpowiedz. W wielu miejscach w Bibli, stoi, ze wiara w Jezusa Chrystusa jest wystarczajaca do tego abysmy byli zbawieni np:
List do Efezjans 2:8-9
List do Rzymian 11:6
List do Rzymian 3:20
List do Rzymian 5:1
List do Rzymian 4:5
Dzieje Apostolskie: 16:31 i wielle innych

Stad moje pytanie: po co nam sakramenty, po corhrzest i bierzmowanie, po co chodzic do kosciola? Jestem zagubiona! Ja nie znalazlam takich nakazan w Bibli! Ktos, cos? Znalezliscie cos?

Dziekuje z gory!
Bo jak wierzysz w Jezusa to wierzysz Jezusowi. A on kazał robić sakramenty. Chociaż nie do końca rozumiemy jak działają.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

John Wick

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: John Wick » 2023-10-09, 13:04



Tutaj materiał Ojca Szustaka na temat zbawienia o co pytałaś.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: sądzony » 2023-10-09, 14:20

Nowa do wiary pisze: 2023-10-09, 12:32 Stad moje pytanie: po co nam sakramenty, po corhrzest i bierzmowanie, po co chodzic do kosciola? Jestem zagubiona! Ja nie znalazlam takich nakazan w Bibli! Ktos, cos? Znalezliscie cos?

Dziekuje z gory!
Sakramenty, liturgia, rytuały, święta, obrzędy są widzialnymi znakami, wydarzeniami, procesami, aktami duchowego czy mistycznego, a zatem głęboko wewnętrznego doświadczenia Boga i wspólnoty. Podobnież jak rodzinną relację, więź, bliskość, spotkanie i jedność wyrażamy np. w cotygodniowym wspólnym objedzie niedzielnym.

Dla mnie osobiście sakramenty i liturgia nie tylko stanowią drogę ku Bogu, a wynikają z tego, że nią kroczę.

Zresztą to działa w dwie strony. Dopóki jem wspólny niedzielny obiad z rodziną oznacza to, że mam z Nimi relację, ale również obiad wpływa na budowanie i utrwalanie tej więzi.

Wiara, duchowe spotkanie z Bogiem „łaknie” spotkania z innym, ze wspólnotą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: Arek » 2023-10-09, 14:48

Z tym obiadem to duże okrojenie i uproszczenie istoty rodziny czy wspólnoty. Wiara pozwala poznawać Boga, utożsamiać się z Nim i odczuwać Jego działanie w naszym życiu. Dzięki temu istota człowieczeństwa staje się bardziej dla nas zrozumiała, a tym samym nasze miejsce w świecie jest powołaniem do wypełnienia tego co podoba się Bogu. Jeśli poznamy naukę Jezusa Chrystusa i będziemy nią żyć będziemy zbawieni.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: sądzony » 2023-10-09, 15:03

Arek pisze: 2023-10-09, 14:48 Z tym obiadem to duże okrojenie i uproszczenie istoty rodziny czy wspólnoty.
A to przepraszam. Również za kard. G. Rysia, który tej metafory używa w "Mandatum. To czyńcie na moją pamiątkę."
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: Arek » 2023-10-09, 15:21

Czasem się zastanawiam co oznaczają założone ręce podczas spotkań i wypowiedzi kardynała Rysia :-s Może ktoś pomoże mi w interpretacji takiej postawy ciała jak już wspominamy kardynała.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: Quinque » 2023-10-09, 15:59

Nowa do wiary pisze: 2023-10-09, 12:32 Bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu. Ja jestem nowa do wiary i zwrocilam sie do Bibli, bo myslalam, ze to najlepsze zrodlo odpowiedzi na pytania, ale nie na wszystkie niestety znajduje odpowiedz. W wielu miejscach w Bibli, stoi, ze wiara w Jezusa Chrystusa jest wystarczajaca do tego abysmy byli zbawieni np:
List do Efezjans 2:8-9
List do Rzymian 11:6
List do Rzymian 3:20
List do Rzymian 5:1
List do Rzymian 4:5
Dzieje Apostolskie: 16:31 i wielle innych

Stad moje pytanie: po co nam sakramenty, po corhrzest i bierzmowanie, po co chodzic do kosciola? Jestem zagubiona! Ja nie znalazlam takich nakazan w Bibli! Ktos, cos? Znalezliscie cos?

Dziekuje z gory!
Jesteśmy zbawieni przez łaskę (udzielaną w sakramentach) a nie przez wiarę. Rozumiem że padłaś ofiarą protestanckiej propagandy i powtarzasz ich bzdury

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: sądzony » 2023-10-09, 16:03

Arek pisze: 2023-10-09, 15:21 Czasem się zastanawiam co oznaczają założone ręce podczas spotkań i wypowiedzi kardynała Rysia :-s Może ktoś pomoże mi w interpretacji takiej postawy ciała jak już wspominamy kardynała.
Osobiście skupiam się na rozpostartych ramionach Chrystusa na krzyżu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-09, 17:00

Nowa do wiary pisze: 2023-10-09, 12:32 Bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu. Ja jestem nowa do wiary i zwrocilam sie do Bibli, bo myslalam, ze to najlepsze zrodlo odpowiedzi na pytania, ale nie na wszystkie niestety znajduje odpowiedz. W wielu miejscach w Bibli, stoi, ze wiara w Jezusa Chrystusa jest wystarczajaca do tego abysmy byli zbawieni np:
List do Efezjans 2:8-9
List do Rzymian 11:6
List do Rzymian 3:20
List do Rzymian 5:1
List do Rzymian 4:5
Dzieje Apostolskie: 16:31 i wielle innych

Stad moje pytanie: po co nam sakramenty, po corhrzest i bierzmowanie, po co chodzic do kosciola? Jestem zagubiona! Ja nie znalazlam takich nakazan w Bibli! Ktos, cos? Znalezliscie cos?

Dziekuje z gory!
Biblia nie jest prostą księgą.
Na pewno wybierz jakiś przystepny, współczesny przekład. Na przykład Nowy Przekład Dynamiczny: https://vocatio.com.pl/pl/p/Nowy-Testam ... orami/1367
Czytaj też coś pomocnego. Nie tylko samą Biblię. Na przykład: Kurs Wiary https://edycja.pl/ksiazki/youcat-2757/y ... 15028.html
No i tak jak apostołowie i uczniowie - nie bądź sama - spotykaj sie z innymi wierzącymi.
A poza tym zadawaj tutaj pytania :-bd
I daj sobie czas. Decyzja Wiary to droga na wiele lat. NIe musisz zrozumieć wszystkiego już dzisiaj :)
Ostatnio zmieniony 2023-10-09, 17:00 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Przez co jestesmy zbawieni?

Post autor: Arek » 2023-10-09, 17:47

sądzony pisze: 2023-10-09, 16:03
Arek pisze: 2023-10-09, 15:21 Czasem się zastanawiam co oznaczają założone ręce podczas spotkań i wypowiedzi kardynała Rysia :-s Może ktoś pomoże mi w interpretacji takiej postawy ciała jak już wspominamy kardynała.
Osobiście skupiam się na rozpostartych ramionach Chrystusa na krzyżu.
To dobrze :)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”