Twórczość SI

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Adam01 » 2023-12-18, 12:55

Szalona chemiczka, wersja lata 20. Obraz 1 – fajna fryzura, zwłaszcza ta róża na grzywce. Taka trochę nierealna, jak w snach.
Bibliotekarka, wersja lata 20. Obraz 1 – czy można obrócić głowę, żeby zobaczyć upięcie z tyłu? Może jest jakiś porządek geometryczny?
Czy jest jakiś program (strona) lub apka, która działa w drugą stronę, tj. zamienia grafikę na opis?

INSTI
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 lis 2023
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Twórczość SI

Post autor: INSTI » 2023-12-18, 13:04

Jane pisze: 2023-12-18, 12:12
INSTI pisze: 2023-12-18, 09:51 Rewelacja, bing żąda numeru telefonu do odblokowania konta.
To częsta praktyka na wielu stronach. Ja mam akurat podany e-mail i w razie potrzeby przychodzi mi kod.
Mail z kodem przyszedł, kod wpisany, ale konto zablokowane, więc "podaj nr telefonu do odblokowania przez telefon" - niedługo trzeba będzie podać konto bankowe - kiedyś fejsbuk żądał skanu dowodu osobistego, ilu naprawdę ten skan wysłało?
Wybaczcie pozatemacie.
Ostatnio zmieniony 2023-12-18, 13:05 przez INSTI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-18, 13:30

Ja sądzę, że podobieństwo wygenerowanych postaci w niczym nie sugeruje tego, kim one są. Nie da się wytypować, który to JK, a który DT.
Zdecydowanie nie są to żywe osoby.
Nie ma w tym nic prześmiewczego poza tym, że SI nie radzi sobie z podobiznami osób publicznych. Być może, jest to celowym ograniczeniem.

Treściami wygenerowanymi przez SI, tak jak treściami wygenerowanymi przez trolli, oraz treściami wygenerowanymi przez zwykłych ludzi można wprowadzać w błąd. Klasyczny przykład: Nóż. Może służyć do krojenia chleba, może służyć do zadawania ran. I nie jest to powodem do zakazania produkowania i sprzedawania noży.

Zdecydowanie, jeśli Wam nie odpowiada jakaś droga, to nie chodźcie nią. Znajdźcie taka, na której jesteście bezpieczni.

Bardzo proszę moderacjo, nie bądźcie poprawni politycznie. Nie dajcie się zwariować. Nigdy nie działajcie prewencyjnie, jak w komunie. Walczcie z totalitaryzmem, nakładaniem kagańców. Traktujcie dyskutantów jak osoby odpowiedzialne i inteligentne. Które nie poddają się naiwnej propagandzie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-18, 18:20

Jane pisze: 2023-12-18, 12:12
Abstract pisze: 2023-12-17, 19:41 Obecnie już dokonuje się szantaży za pomocą generatorów. Można wytrenować AI z twarzą prawdziwego danego człowieka a później tworzyć fejkowe sprośne, kompromitujące zdjęcia. Za chwilę będzie zalew kompromitujących zdjęć (1-2 lat filmy) i drwin z przerobionych bohaterów na nich. Wystarczy kilka zdań aby skopiować twój głos z intonacją i używać go do czegokolwiek. Obecnie naciąganie na wnuka weszło na nowy level.
Dlatego AI będzie wymagała pewnych regulacji. Moim zdaniem niedopuszczalna jest sytuacja, gdy możliwe jest tworzenie grafik czy dźwięków z postaciami istniejącymi (lub zmarłymi).
Myślę że to będzie wyglądać jak walka z piractwem komputerowym (walka z wiatrakami), każdy jak chce ma do tego dostęp. Narzędzia do generowania są dostępne również offline. Po drugie ciężko mi sobie wyobrazić ogólnoświatowe prawo i wszystkie kraje współpracujące ze sobą na tym szczeblu.
Mamy do czynienia z wyścigiem technologicznym między krajami, głównie jeśli chodzi o AI.
Mogę również przerabiając twoje prawdziwe zdjęcie twierdzić że wygenerowało je AI bez trenowania, w metadanych pliku mamy tylko prompt, metadane da się łatwo wymazać.

https://businessinsider.com.pl/technolo ... ze/llfqftt
https://vibez.pl/wydarzenia/sztuczna-in ... 738091392a
Organizacja zajmuje się analizowaniem kampanii i działań w mediach społecznościowych. Według Graphiki wyłącznie we wrześniu 2023 r. aplikacje oferujące rozbieranie kobiet przyciągnęły 2,4 mln osób.
Ostatnio zmieniony 2023-12-18, 18:30 przez Abstract, łącznie zmieniany 2 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: Twórczość SI

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-18, 18:23

Jak to rozbieranie kobiet?
W sensie jest aplikacja która automatycznie dorabia to i owo?????????????
AI nie może nikogo rozebrać:P
Ostatnio zmieniony 2023-12-18, 18:24 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Morkej » 2023-12-18, 18:28

Andej pisze: 2023-12-18, 13:30 Bardzo proszę moderacjo, nie bądźcie poprawni politycznie. Nie dajcie się zwariować. Nigdy nie działajcie prewencyjnie, jak w komunie. Walczcie z totalitaryzmem, nakładaniem kagańców. Traktujcie dyskutantów jak osoby odpowiedzialne i inteligentne. Które nie poddają się naiwnej propagandzie.
Ależ Andeju. Jeszcze nikt z moderacji nie wypowiedział się na temat tego, co napisała Jane. Zatem skąd ta "zapobiegawcza prośba" z Twojej strony?

@Jane, odnosząc się do Twojej prośby:
Jane pisze: 2023-12-18, 12:12 Proszę, nie wstawiajmy tutaj grafik z żywymi osobami, grafik prześmiewczych (chyba że coś pozytywnie humorystycznego) czy w jakikolwiek sposób kontrowersyjnych.
A czemu uważasz, że nie powinno się w żadnym wypadku wstawiać tutaj takich grafik? Może masz rację, ale fajnie jakbyś podała jakieś konkretne argumenty za.
Jane pisze: 2023-12-18, 12:12 Przewijało się tutaj zagadnienie, że pewnymi treściami wygenerowanymi przez AI można wprowadzać w błąd i że to niebezpieczne.
Między innymi dlatego wątek nosi nazwę "Twórczość SI". To chyba wystarczająca forma, która podkreśla, że grafiki znajdujące się w niniejszym wątku nie przedstawiają prawdę, ale są wytworem sztucznej inteligencji, nie uważasz?
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-18, 18:31

CiekawaXO pisze: 2023-12-18, 18:23 Jak to rozbieranie kobiet?
W sensie jest aplikacja która automatycznie dorabia to i owo?????????????
AI nie może nikogo rozebrać:P
Będziesz się rozbierać żeby udowodnić że to nie ty? B-)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-18, 18:34

Morkej pisze: 2023-12-18, 18:28 Ależ Andeju. Jeszcze nikt z moderacji nie wypowiedział się na temat tego, co napisała Jane. Zatem skąd ta "zapobiegawcza prośba" z Twojej strony?
To jeno przeciwwaga do apelu, na który reagowałem. Aby zrównoważyć prośbę o cenzurę prewencyjną, napisałem prośbę o to, aby jej nie było.

Zatem to nie tyle "zapobiegawcza prośba", co ustosunkowanie się do konkretnego apelu. Forma polemiki.

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:
Abstract pisze: 2023-12-18, 18:31
CiekawaXO pisze: 2023-12-18, 18:23 Jak to rozbieranie kobiet?
W sensie jest aplikacja która automatycznie dorabia to i owo?????????????
AI nie może nikogo rozebrać:P
Będziesz się rozbierać żeby udowodnić że to nie ty?
Mam nadzieję, że nie będziecie tego publikować na niniejszym Forum. Wydaje mi się, że są portale o wiele bardziej tym zainteresowane.

A co do rozbierania, to trochę podobne do ubierania w ciało szkieletów czy czaszek osób zmarłych. Na podstawie widocznych fragmentów ciała, oraz zarysów pod ubraniem, możliwe jest dla pewnych algorytmów dobieranie tego, co ukryte. Na podstawie znajomości anatomii, proporcji, oszacowanie tkanek miękkich, tłuszczowych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: Twórczość SI

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-18, 19:26

Abstract pisze: 2023-12-18, 18:31
CiekawaXO pisze: 2023-12-18, 18:23 Jak to rozbieranie kobiet?
W sensie jest aplikacja która automatycznie dorabia to i owo?????????????
AI nie może nikogo rozebrać:P
Będziesz się rozbierać żeby udowodnić że to nie ty? B-)
:))
To byłoby trochę nielogiczne, ale jak inaczej oczyścić swoje dobre imię :D

Dodano po 7 minutach 35 sekundach:
Trochę dla przeciwwagi bo za dużo tu barbiowatej płci pięknej się zrobiło, która w ogóle mi się nie podoba ale widzę płci męskiej to i owszem, więc daję Scroogea.
No bardzo mi się podobają te obrazy, sądzę że graficy komputerowi czują oddech AI na plecach.
ObrazekObrazek
Obrazek

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
EDIT: i modele i cała branża foto.
Ostatnio zmieniony 2023-12-18, 19:35 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 938 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-18, 20:45

Obrazek

wpisałam po angielsku: dziecko leży w wózku, pomieszczenie pokój różowe ściany, dziecko 2 lata, białe włosy, niebieskie oczy, różowe ubranie, uśmiechnięte

Dodano po 7 minutach 21 sekundach:
Obrazek
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Twórczość SI

Post autor: konserwa » 2023-12-18, 21:20

Profile wychodza bardziej naturalnie - oby tak dalej.
Za to brwi i wlosy takie bardzo sztuczne - jakby marcepanowe figurki na weselnym torcie. Rowniez usta sa jakby z innej formy biologicznej - osmiele sie uzyc okreslania; sa nieludzkie.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 938 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-18, 22:37

Obrazek
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-18, 22:47

CiekawaXO pisze: 2023-12-18, 19:36 EDIT: i modele i cała branża foto.
pracownicy IT niższego szczebla, architekci, prawnicy, urzędnicy, pracownicy biurowi, księgowi, kasjerzy, pracownicy ds obsługi klientów, kopirajterzy, pracownicy marketingu, graficy i dekoratorzy, sprzedawcy, magazynierzy, pracownicy produkcyjni, mechanicy, kucharze, pracownicy sezonowi przy zbiorach itd. W zasadzie biura będą odchudzone o 50%, później więcej. Ludzie będą uszczelniać to gdzie jeszcze AI/robotyzacja nie ma spoiwa, aż wypełni większość zawodów które obecnie znamy. Bill Gates nie na darmo mówił chyba 10 lat temu, że za nie tak długo pracować będzie tylko 5% wybrańców, a reszta na hybrydzie dochodu gwarantowanego.
Ostatnio zmieniony 2023-12-18, 22:49 przez Abstract, łącznie zmieniany 2 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Twórczość SI

Post autor: konserwa » 2023-12-18, 23:59

Albo ludzie zamiast tyrac, beda mogli przy mniejszym nakladzie pracy i zredukowaniu zbednej produkcji materialowej - w wiekszym stopniu korzystac z dobra jakim jest czas ... i przeznaczyc go na np. na duchowosc, przy dochodzie za prace porownywalnym do sredniej stopy zyciowej w miare zamoznego i stabilnego spoleczenstwa.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-12-19, 05:37

Jeszcze nikt za darmo nikomu nie dał. System raczej jest stworzony do ekspoloatacji , nie do dawania za free.
Jestesmy pierwsza generacja która podcina galezie swego rozwoju ograniczajac zasoby dzieki którym jest rozwój , i wywala wszystkie wentyle bezpieczeństwa.

Wariant Rzymski z plebsem utrzymywanym przez Państwo nie wchodzi w grę gdyz rozdawnictwo było dziek eksploatacj tanich zasobów i wbrew pozorom dotyczyło niewielkiej ilosci samego spoleczenstwa zaledwie kilku max procent czyli biedoty samego Rzymu.
Reszta szczerze zasuwała na chlebek.


nieuchronny spadek dzietnosci spowoduje ze pokoloneiu nie bedzie chciało sie starac a na obnizenie swojego poziomu zycia raczej sie nie zgodzi.
Biznesowi przez kilkanascie lat nie bedzie zalezalo na ludziach bo dochody beda czerpac z oszczednosci spowodowanych zastosowaniem AI . Ale to sie urwie.

Do tego konflikty polityczne.
Wierzacy ekoterror i ekoterroryzm indywidualny.


Mysle ze jak sie odpowiednio spozycjonuje Koscioł to nie długo zaliczy renesans wiary z powodu idacej apokalipsy

ODPOWIEDZ