Twórczość SI

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6286
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Twórczość SI

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-19, 07:04

Abstract pisze: 2023-12-18, 22:47
CiekawaXO pisze: 2023-12-18, 19:36 EDIT: i modele i cała branża foto.
pracownicy IT niższego szczebla, architekci, prawnicy, urzędnicy, pracownicy biurowi, księgowi, kasjerzy, pracownicy ds obsługi klientów, kopirajterzy, pracownicy marketingu, graficy i dekoratorzy, sprzedawcy, magazynierzy, pracownicy produkcyjni, mechanicy, kucharze, pracownicy sezonowi przy zbiorach itd. W zasadzie biura będą odchudzone o 50%, później więcej. Ludzie będą uszczelniać to gdzie jeszcze AI/robotyzacja nie ma spoiwa, aż wypełni większość zawodów które obecnie znamy. Bill Gates nie na darmo mówił chyba 10 lat temu, że za nie tak długo pracować będzie tylko 5% wybrańców, a reszta na hybrydzie dochodu gwarantowanego.
Wytłumacz jak AI ma zastąpić kucharza?

INSTI
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 lis 2023
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Twórczość SI

Post autor: INSTI » 2023-12-19, 07:28

Trwają prace na drukarkami 3D do tkanek więc wydrukowanie schabowego od razu w stanie upieczonym może nie być kiedyś wielkim problemem ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-19, 08:02

INSTI pisze: 2023-12-19, 07:28 Trwają prace na drukarkami 3D do tkanek więc wydrukowanie schabowego od razu w stanie upieczonym może nie być kiedyś wielkim problemem
To kwestia filamentu. Jeśli to będzie najbardziej typowy, czyli ABS, to chyba podziękuję za przyjemność takiego schaboszczaka. Trochę lepiej z PTA, ale też daleki, jaki mniemam, od ideału.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-19, 08:31

CiekawaXO pisze: 2023-12-19, 07:04 Wytłumacz jak AI ma zastąpić kucharza?
Urządzenia zastępujące kucharzy, ogólna automatyzacja procesów. Nie chodzi o całkowite zastępowanie, ale zastępowanie większości z nich.
Tak jak obecnie pracuje zespół grafików, w przyszłości może działać jeden plus rozwiązania AI.

Parę tygodni temu AI zostało wytrenowane do rozpoznawania wina, było lepsze niż specjaliści od win, trafniej podawało datę produkcji i rodzaj. Jeśli rozpowszechni się urządzenia syntetyzujące substancje kwestia smaku nie będzie leżeć już jedynie w kubkach smakowych i receptorach węchowych człowieka, a w maszynie, wówczas obecny atut i przewaga kucharza nad maszyną zmaleje.



Ostatnio zmieniony 2023-12-19, 08:39 przez Abstract, łącznie zmieniany 3 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-19, 09:27

Abstract pisze: 2023-12-19, 08:31 Jeśli rozpowszechni się urządzenia syntetyzujące substancje kwestia smaku nie będzie leżeć już jedynie w kubkach smakowych i receptorach węchowych człowieka, a w maszynie, wówczas obecny atut i przewaga kucharza nad maszyną zmaleje.
W okresie pracy zawodowej musiałem kilka razy w roku biesiadować w restauracjach. Podobno uznawanych za dobre. Wiele osób wychwalało kuchnię. Pytano mnie. Z grzeczności odpowiadałem, że smakuje. A jednak zawsze brakowało mi czegoś. Takiej nieuchwytnej finezji, która wkłada pichcący z sercem. Czegoś, co można wyczuć w potrawie sporządzonej, dla kogoś, komu się chce zrobić przyjemność. W najlepszej restauracji nie czułem ręki kucharza. Wszystko było smaczne. Bez zarzutu. Nie było się do czego przyczepić. A jednak czułem, że jest to produkt ex machina, seryjny. Sztampa, bez tej odrobiny inwencji. Bez piętna twórcy. Po prostu rzemiosło, a nie sztuka.

Tak te ż we wszystkich zastosowaniach SI. Rzemiosłom, sztampa, Kolaż elementów z jakiegoś zbioru. Nic więcej. Żadnej w tym twórczości nie ma.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-19, 09:54

Obrazek

Obrazek
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-21, 08:43

Obrazek

Obrazek

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
Obrazek


Obrazek
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Twórczość SI

Post autor: konserwa » 2023-12-21, 09:53

Ladne , choc bezduszne.
Ale czy zycie przez to nabierze smaku? Czy bedziemy choc odrobine zyczliwsi i szczesliwsi?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-21, 10:57

Zastanawiam się, czy ta SI nauczyła się malować od ŚJ? Czy też ŚJ potrafili z niej korzystać od wielu lat.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Repart » 2023-12-21, 11:02

Andej pisze: 2023-12-21, 10:57 Zastanawiam się, czy ta SI nauczyła się malować od ŚJ? Czy też ŚJ potrafili z niej korzystać od wielu lat.
Nie rozumiem co mają wspólnego ŚJ. Możesz rozwinąć?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-21, 11:16

Repart pisze: 2023-12-21, 11:02Nie rozumiem co mają wspólnego ŚJ. Możesz rozwinąć?
Skojarzenie plastyczne. Ten sam sposób wyrazu. Stylistyka.

===================================
Miałem już się tym nie bawić. Ale jeszcze spróbowałem. Myślałem, że znajdę natchnienie do zrobienia kartki świątecznej. Nie znalazłem. Zamiast tego znalazłem następujące ilustracja. U góry każdego podaję polecenie.
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-21, 11:35

konserwa pisze: 2023-12-21, 09:53 Ladne , choc bezduszne.
Ale czy zycie przez to nabierze smaku? Czy bedziemy choc odrobine zyczliwsi i szczesliwsi?
Na pewno ani życzliwsi ani szczęśliwsi. To poprostu coś innego niż generowanie ludzi. Chcialam sprawdzić jak wygeneruje rzecz, mogłobyć to cokolwiek; miś, pierścionek, kubek, wazon z rózami itp.
:)

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Andej pisze: 2023-12-21, 11:16
Repart pisze: 2023-12-21, 11:02Nie rozumiem co mają wspólnego ŚJ. Możesz rozwinąć?
Skojarzenie plastyczne. Ten sam sposób wyrazu. Stylistyka.

===================================
Miałem już się tym nie bawić. Ale jeszcze spróbowałem. Myślałem, że znajdę natchnienie do zrobienia kartki świątecznej. Nie znalazłem. Zamiast tego znalazłem następujące ilustracja. U góry każdego podaję polecenie.
Obrazek




Obrazek


Obrazek

Piękne
Mają klimat
Ostatnio zmieniony 2023-12-21, 11:36 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-21, 12:01

Susanna pisze: 2023-12-21, 11:36 Piękne
Mają klimat
Cieszę się, że Ci się podoba.
Mi, niestety nie. Dla mnie jest to karykatura. Poprawna politycznie. Bez odniesień do Bożego Narodzenia. Sam klimat, ale bezduszny. Martwy. Sztuczny.

Ale to zapewne jakaś moja ułomność. Nie powinienem się bawić zapałkami.
Przepraszam. Nie chciałem Cię urazić. Ale tak to widzi zgorzkniały starzec.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-22, 10:46

Obrazek

Obrazek
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Jane

Re: Twórczość SI

Post autor: Jane » 2023-12-22, 11:58

Adam01 pisze: 2023-12-18, 12:55 Bibliotekarka, wersja lata 20. Obraz 1 – czy można obrócić głowę, żeby zobaczyć upięcie z tyłu? Może jest jakiś porządek geometryczny?
Czy jest jakiś program (strona) lub apka, która działa w drugą stronę, tj. zamienia grafikę na opis?
Co do pierwszego pytania, nie wiem. Co do drugiego: czat Bing robi opisy wysłanych grafik, ale pod warunkiem, że nie ma na nich ludzi (przynajmniej tak było, kiedy sprawdzałam przed paroma tygodniami).
Morkej pisze: 2023-12-18, 18:28

@Jane, odnosząc się do Twojej prośby:
Jane pisze: 2023-12-18, 12:12 Proszę, nie wstawiajmy tutaj grafik z żywymi osobami, grafik prześmiewczych (chyba że coś pozytywnie humorystycznego) czy w jakikolwiek sposób kontrowersyjnych.
A czemu uważasz, że nie powinno się w żadnym wypadku wstawiać tutaj takich grafik? Może masz rację, ale fajnie jakbyś podała jakieś konkretne argumenty za.
Bo to jest właśnie problem, który się tu przewija, czyli wykorzystywanie AI do szerzenia nieprawdy. Jeśli AI wygeneruje nieistniejącą postać, jest to twórczość (w pewnym sensie), jeśli istniejącą w nieistniejącej sytuacji i kontekście, to jest to fałsz.
Morkej pisze: 2023-12-18, 18:28 Między innymi dlatego wątek nosi nazwę "Twórczość SI". To chyba wystarczająca forma, która podkreśla, że grafiki znajdujące się w niniejszym wątku nie przedstawiają prawdę, ale są wytworem sztucznej inteligencji, nie uważasz?
Nie, nie uważam. Bo to może łatwo pójść w świat i wprowadzić kogoś w błąd.

@Susanna
Te misie, pierścionki i filiżanki są jak dla mnie w zbyt intensywnej kolorystyce... takiej sylwestrowej. ;) Kwestia gustu.
Ostatnio zmieniony 2023-12-22, 12:00 przez Jane, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ