Rocznica wielkiego cudu

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1926
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Andy72 » 2023-10-12, 14:36

Jutro rocznica wielkiego cudu w Fatimie. Ale i tak nie wszystkich przekonał, bo kto się uprze to i tak nie uwierzy.
Wiara jest zależna od woli, gdyby tak nie było, nie miałoby sensu nawoływanie Jezusa do wiary.
Cud miał być jeszcze większy ale z powodu jednego masona został zmniejszony.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Dezerter » 2023-10-12, 18:32

A co to za słynny mason, że nawet niebo się ugięło przed nim ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1926
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Andy72 » 2023-10-12, 18:40

Siostra Łucja ujawniła, że słynny „cud słońca” mógłby być jeszcze większy. Dzieci zostały jednak uprowadzone przez Arthura Oliveira Santosa, administratora Rady Administracyjnej Vila Nova de Ourém.

Jest to przykład przestępstwa popełnionego wbrew woli Matki Bożej, którego nie ukarała. Tak czy inaczej, tłumy osób zebranych w Fatimie po południu 13 października 1917 r. zostały pozbawione możliwości ujrzenia znacznie większego cudu, niż i tak ogromny „cud słońca”.
https://fatima.pl/news/87-10-faktow-na- ... czesto-za/
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Arek » 2023-10-12, 18:55

Niestety, wielu nie uznaje objawień takich jak ten w Fatimie, które nawołują do nawrócenia. Ale przecież nie muszą, bo zbawienie człowieka nie jest uzależnione od takich objawień.
Ja osobiście zauważam przesłania Objawień Maryjnych. Być może to jedyna z ostatnich możliwości powrotu do Boga. Z całą pewnością pobudzają moją wiarę i pozwalają zrozumieć kim jest i co chce nam powiedzieć Matka Boża.
Dla niedowiarków proponowałbym, by chociaż nie lekceważyć tego głosu, bo Bóg mówi na Swój sposób. Kwestia tylko tego czy chcemy tego głosu słuchać. Często mądrość ludzka stoi na przeszkodzie, aby zobaczyć i usłyszeć to co przez pryzmat grzechu niewidoczne.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Dezerter » 2023-10-14, 23:00

A co powiesz o 3 przepowiedni i jej interpretacji, że dotyczy zamachu na JP II - mi ta interpretacja kompletnie nie pasuje
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Arek » 2023-10-15, 08:38

Wg mnie najważniejszym przesłaniem Maryi jest to byśmy się nawrócili. Być może jeśli chodzi o przepowiednie, które zostały objawione część z nich jeszcze się nie spełniły. Mają miejsce analizy i przypuszczenia, czy to już miało miejsce. Wg mnie jeśli chodzi o Jana Pawła II to On miał się zająć ujawnieniem tej 3 części. Ja 3 część odczytuję bardzo pesymistycznie mówiąc bardzo łagodnie. To co jest przed nami i następuje to wprost niewyobrażalna ateizacja jeśli chodzi o skalę i tępo. Człowiek ściąga na siebie karę, której możemy już nie uniknąć. Dlatego zachęcam do modlitwy i zawierzenia się Maryi, aby ta kara na ile to możliwe mogła być złagodzona. Czasy, które są przed nami będą o wiele cięższe niż koniec poprzedniego stulecia. Nie straszę ale mówię o konsekwencjach naszego bezbożnego życia. Nie wolno wybierać sobie z tego co Boże. Należy przyjąć wszystko co daje Kościół tylko to gwarantuje ratunek. To co nam się wydaje jest gdybaniem z której strony zawieje wiatr. Prawo Boże jest ustanowione i człowiek nie może Jego zmieniać, nawet w najmniejszym stopniu. Ale czy ktoś to słyszy i kogoś to interesuje? Garstka ludzi zjednoczonych z Jezusem Chrystusem trzyma ten świat przy istnieniu. Dzięki Bogu, że jeszcze oni są.
Ziemia zamiast poddanął człowiekowi stała się jego niewolnikiem, gdzie wydajność jest celem. Stała się rzeczą, którą dowolnie można niszczyć. Życie ludzkie nie ma wartości o którym ktoś inny decyduje czy będzie trwało czy już nie.
Zwierzęta albo stały się narzędziem badań naukowych penetrujących genetykę albo obiektem znęcania się w sadystycznych zapędach albo pupilkami podobnymi do zabawek stawianych wyżej w opiekuńczości niż drugim człowiekiem.
Wiedza sprowadza się do tego, aby Boga pokazać, że jest niepotrzebny albo Jego nie ma.
Ideologie wypaczają miłość, a w miejsce tego potęguje rozpusta i hasła nawołujące, że można robić co tylko się chce.
Wartość pracy jest umniejszania i powstaje wiele zawodów, które stają się próżnym przekazem, że wysiłek nie ma sensu.
Pieniądze stały się narzędziem, które gwarantują zaspokojenie prawie wszystkiego: zadowolenia z samego siebie, zdrowia, pogardę dla innych. A najgorsze jest to, że za marne "trzydzieści srebrników" można sprzedać duszę.
Teorie przysłaniają jasność religii i tworzą wypaczenia jako np. narzędzie do zabijania.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1926
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Andy72 » 2023-10-16, 20:05

Czy Maryja w Fatimie poniosła klęskę? nie spełniono żądań Nieba
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: faraon » 2023-10-16, 20:34

Kleske ponosi czlowiek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Dezerter » 2023-10-16, 21:45

Arek pisze: 2023-10-15, 08:38 Wg mnie najważniejszym przesłaniem Maryi jest to byśmy się nawrócili.
i jak po `100 latach ;)
dlatego ja nie przywiązuję wagi do objawień prywatnych zbadałem prawie wszystkie i przynajmniej w jednym wypadku ja bym go nie uznał z całą pewnością za prawdziwe. Nie, nie powiem, które - sami zbadajcie albo przeszukajcie forum , kiedyś o tym pisałem.
Garstka ludzi zjednoczonych z Jezusem Chrystusem trzyma ten świat przy istnieniu.
Obawiam się, że to nie jest poprawne teologicznie
Ostatnio zmieniony 2023-10-16, 21:47 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Rocznica wielkiego cudu

Post autor: Arek » 2023-10-16, 21:48

Dezerter pisze: 2023-10-16, 21:45
Arek pisze: 2023-10-15, 08:38 Wg mnie najważniejszym przesłaniem Maryi jest to byśmy się nawrócili.
i jak po `100 latach ;)
dlatego ja nie przywiązuję wagi do objawień prywatnych zbadałem prawie wszystkie i przynajmniej w jednym wypadku ja bym go nie uznał z całą pewnością za prawdziwe. Nie, nie powiem, które - sami zbadajcie albo przeszukajcie forum , kiedyś o tym pisałem
Nikt Tobie nie broni stać przy swoim :)
Czy muszę mieć tak jak Ty?

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
Nie jestem teologiem i zapewne nigdy nim nie będę.

Dodano po 30 minutach 49 sekundach:
Kościół uznaje Objawienia Fatimskie? Wydaje mi się, że biorę udział w Mszach Świętych i nabożeństwie w pierwsze soboty miesiąca. To dziwne :-?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ