Odprawianie różańca bez koronki

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: wierzacy » 2023-10-13, 22:31

Witam,
Mam pytanie , czy mogę odprawiać różaniec bez koronki, np. na palcach (i jak się to robi). Nie posiadam niestety koronki, a chciałbym go odprawiać.
Proszę o odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Andej » 2023-10-13, 22:45

Nie wiem, o co chodzi z tą koronką? Co to jest ta koronka? Czy masz na myśli sznureczek z koralikami zwany różańcem? Albo taką dziesiątkę na palec zakładaną?
Odmawianie różańca polega na rozważaniu tajemnic i odmawianiu konkretnych modlitw. Jakiekolwiek przedmioty nie są konieczne, aczkolwiek ułatwiają. Zwalniają z liczenia i dzięki temu pozwalają na lepsze skupienie na samych rozważaniach i modlitwie. Rozumnej modlitwie. Zaangażowanej. Modlitwa różańcowa nie polega na odklepywaniu iluś formułek, ale na przeżywaniu, na myśleniu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: pom » 2023-10-13, 22:53

Dokładnie. A długość określa ilość Zdrowaś Maryjo. Mi czasami zdarza się modlić przy użyciu palców rąk i czasem jest to więcej niż 10 Zdrowaś Maryjo. Najważniejsza jest kontemplacja Tajemnic.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: wierzacy » 2023-10-13, 23:48

Andej pisze: 2023-10-13, 22:45 Nie wiem, o co chodzi z tą koronką? Co to jest ta koronka? Czy masz na myśli sznureczek z koralikami zwany różańcem? Albo taką dziesiątkę na palec zakładaną?
Odmawianie różańca polega na rozważaniu tajemnic i odmawianiu konkretnych modlitw. Jakiekolwiek przedmioty nie są konieczne, aczkolwiek ułatwiają. Zwalniają z liczenia i dzięki temu pozwalają na lepsze skupienie na samych rozważaniach i modlitwie. Rozumnej modlitwie. Zaangażowanej. Modlitwa różańcowa nie polega na odklepywaniu iluś formułek, ale na przeżywaniu, na myśleniu.
Miałem na myśli ten sznureczek z koralikami. Tak jak pisałem w poprzednich postach, dopiero zaczynam w wierze katolickiej i w sumie nie wiem , jak odmawia się różaniec na palcach. Tzn jak zamienić koraliki na palce i jak to się liczy?
Rozumiem, że sznureczek pomaga w modlitwie i w skupieniu (które według mnie umacnia relację z Bogiem), ale że takiego nie posiadam to właśnie zastanawiam się, jakbym mógł to zastąpić.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: pom » 2023-10-14, 01:14

Uczyń znak Krzyża i odmów:

"Wierzę w Boga Ojca...",
"Ojcze nasz...",
3 razy "Zdrowaś Maryjo...",
"Chwała Ojcu...".

Następnie odmawiaj Tajemnice Różańcowe w podanej kolejności - każda Tajemnica zaczyna się
"Ojcze nasz..." później 10 razy "Zdrować Maryjo...", na zakończenie poszczególnych Tajemnic "Chwała Ojcu...". Na zakończenie Różańca odmów "Pod Twoją obronę..." Na koniec każdej dziesiątki jeszcze odmawiamy modlitwę Fatimską "O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do Nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia."

Odmawiam na Różańcu lub wyjątkowo na palcach następująco;
na palcach jednej ręki "Zdrowaś Maryjo ..." łącząc poszczególne palce, aż do złączenia wszystkich od 1 do 5 i następnie rozłączając palce od 6 do 10 "Zdrowaś Maryjo ...". Na drugiej zaś ręce zliczam dziesiątki (Tajemnice) , czyli 5 dziesiątków.

Dodano po 5 minutach 22 sekundach:
Tajemnice Różańcowe


Tajemnice Radosne (poniedziałki i soboty)
Tajemnice Światła (czwartki)
Tajemnice Bolesne (wtorki i piątki)
Tajemnice Chwalebne (środa i niedziela)

Tajemnice Radosne

1. Zwiastowanie
2. Nawiedzenie
3. Narodzenie Pana Jezusa
4. Ofiarowanie Pana Jezusa
5. Znalezienie Pana Jezusa

Tajemnice Światła

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
2. Pierwszy cud w Kanie Galilejskiej
3. Głoszenie nauk o Królestwie Bożym
4. Przemienienie na górze Tabor
5. Ustanowienie Eucharystii

Tajemnice Bolesne

1. Modlitwa w Ogrójcu
2. Biczowanie Pana Jezusa
3. Cierniem ukoronowanie
4. Droga Krzyżowa Pana Jezusa
5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa

Tajemnice Chwalebne

1. Zmartwychwstanie
2. Wniebowstąpienie
3. Zesłanie Ducha Świętego
4. Wniebowzięcie NMP
5. Ukoronowanie NMP


Dodano po 26 minutach 1 sekundzie:




Ostatnio zmieniony 2023-10-14, 01:55 przez pom, łącznie zmieniany 4 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Susanna » 2023-10-14, 06:19

A ja polecam różaniec z ojcem Szustakiem. :)
Jeśli ktoś nie ma różańca to oczywiście że może się modlić bez. :)

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
wierzacy pisze: 2023-10-13, 23:48
Miałem na myśli ten sznureczek z koralikami. Tak jak pisałem w poprzednich postach, dopiero zaczynam w wierze katolickiej i w sumie nie wiem , jak odmawia się różaniec na palcach. Tzn jak zamienić koraliki na palce i jak to się liczy?
Rozumiem, że sznureczek pomaga w modlitwie i w skupieniu (które według mnie umacnia relację z Bogiem), ale że takiego nie posiadam to właśnie zastanawiam się, jakbym mógł to zastąpić.
Gdybyś mieszkał gdzieś blisko to z chęcią bym ci Różaniec podarowała.
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Andej » 2023-10-14, 08:54

wierzacy pisze: 2023-10-13, 23:48 Miałem na myśli ten sznureczek z koralikami. Tak jak pisałem w poprzednich postach, dopiero zaczynam w wierze katolickiej i w sumie nie wiem , jak odmawia się różaniec na palcach. Tzn jak zamienić koraliki na palce i jak to się liczy?
Rozumiem, że sznureczek pomaga w modlitwie i w skupieniu (które według mnie umacnia relację z Bogiem), ale że takiego nie posiadam to właśnie zastanawiam się, jakbym mógł to zastąpić.
Możesz wziąć 11 guziczków lub kamyczków. 10 mniejszych i jeden większy. I przekładać je.
Ale najpierw katechumenat. Ktoś musi kierować. Internet, choćby najwspanialszy portal nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z osoba wykwalifikowaną, posiadającą odpowiednią wiedzę, która wprowadzi Cię do Kościoła.
Czynisz bardzo dobrze starając się. Bardzo wysoko oceniam Twoje starania, ale też zauważam, że poruszasz się na oślep. Rady internetowe mogą zwieść, wpuścić w maliny. Przecież nie wiem, kto z doradzających jest wierzącym, a kto udaje. Nie wiesz, kto należy do Kościoła, a kto jest poza nim.
Proszę, skontaktuj się z odpowiednim ośrodkiem i niech oni Cię prowadzą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: wierzacy » 2023-10-14, 23:30

pom pisze: 2023-10-14, 01:45 Uczyń znak Krzyża i odmów:

"Wierzę w Boga Ojca...",
"Ojcze nasz...",
3 razy "Zdrowaś Maryjo...",
"Chwała Ojcu...".

Następnie odmawiaj Tajemnice Różańcowe w podanej kolejności - każda Tajemnica zaczyna się
"Ojcze nasz..." później 10 razy "Zdrować Maryjo...", na zakończenie poszczególnych Tajemnic "Chwała Ojcu...". Na zakończenie Różańca odmów "Pod Twoją obronę..." Na koniec każdej dziesiątki jeszcze odmawiamy modlitwę Fatimską "O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do Nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia."

Odmawiam na Różańcu lub wyjątkowo na palcach następująco;
na palcach jednej ręki "Zdrowaś Maryjo ..." łącząc poszczególne palce, aż do złączenia wszystkich od 1 do 5 i następnie rozłączając palce od 6 do 10 "Zdrowaś Maryjo ...". Na drugiej zaś ręce zliczam dziesiątki (Tajemnice) , czyli 5 dziesiątków.

Dodano po 5 minutach 22 sekundach:
Tajemnice Różańcowe


Tajemnice Radosne (poniedziałki i soboty)
Tajemnice Światła (czwartki)
Tajemnice Bolesne (wtorki i piątki)
Tajemnice Chwalebne (środa i niedziela)

Tajemnice Radosne

1. Zwiastowanie
2. Nawiedzenie
3. Narodzenie Pana Jezusa
4. Ofiarowanie Pana Jezusa
5. Znalezienie Pana Jezusa

Tajemnice Światła

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
2. Pierwszy cud w Kanie Galilejskiej
3. Głoszenie nauk o Królestwie Bożym
4. Przemienienie na górze Tabor
5. Ustanowienie Eucharystii

Tajemnice Bolesne

1. Modlitwa w Ogrójcu
2. Biczowanie Pana Jezusa
3. Cierniem ukoronowanie
4. Droga Krzyżowa Pana Jezusa
5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa

Tajemnice Chwalebne

1. Zmartwychwstanie
2. Wniebowstąpienie
3. Zesłanie Ducha Świętego
4. Wniebowzięcie NMP
5. Ukoronowanie NMP


Dodano po 26 minutach 1 sekundzie:




Dziękuję za wskazówki jak odmówić różaniec, z chęcią skorzystam :)

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Susanna pisze: 2023-10-14, 06:21 A ja polecam różaniec z ojcem Szustakiem. :)
Jeśli ktoś nie ma różańca to oczywiście że może się modlić bez. :)

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
wierzacy pisze: 2023-10-13, 23:48
Miałem na myśli ten sznureczek z koralikami. Tak jak pisałem w poprzednich postach, dopiero zaczynam w wierze katolickiej i w sumie nie wiem , jak odmawia się różaniec na palcach. Tzn jak zamienić koraliki na palce i jak to się liczy?
Rozumiem, że sznureczek pomaga w modlitwie i w skupieniu (które według mnie umacnia relację z Bogiem), ale że takiego nie posiadam to właśnie zastanawiam się, jakbym mógł to zastąpić.
Gdybyś mieszkał gdzieś blisko to z chęcią bym ci Różaniec podarowała.
W sumie zobaczę polecanego o. Szustaka

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
Andej pisze: 2023-10-14, 08:54
wierzacy pisze: 2023-10-13, 23:48 Miałem na myśli ten sznureczek z koralikami. Tak jak pisałem w poprzednich postach, dopiero zaczynam w wierze katolickiej i w sumie nie wiem , jak odmawia się różaniec na palcach. Tzn jak zamienić koraliki na palce i jak to się liczy?
Rozumiem, że sznureczek pomaga w modlitwie i w skupieniu (które według mnie umacnia relację z Bogiem), ale że takiego nie posiadam to właśnie zastanawiam się, jakbym mógł to zastąpić.
Możesz wziąć 11 guziczków lub kamyczków. 10 mniejszych i jeden większy. I przekładać je.
Ale najpierw katechumenat. Ktoś musi kierować. Internet, choćby najwspanialszy portal nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z osoba wykwalifikowaną, posiadającą odpowiednią wiedzę, która wprowadzi Cię do Kościoła.
Czynisz bardzo dobrze starając się. Bardzo wysoko oceniam Twoje starania, ale też zauważam, że poruszasz się na oślep. Rady internetowe mogą zwieść, wpuścić w maliny. Przecież nie wiem, kto z doradzających jest wierzącym, a kto udaje. Nie wiesz, kto należy do Kościoła, a kto jest poza nim.
Proszę, skontaktuj się z odpowiednim ośrodkiem i niech oni Cię prowadzą.
W sumie dzięki za sposób z kamyczkami. W sumie chciałbym zgłębić się w wierze i uczestniczyć w katechumenacie ale nie wiem czy moi rodzice ateiści pozwolą mi uczestniczyć w tych spotkaniach, dlatego zadaję pytania na forum. Ale tak czy siak spróbuję sie zapytać.

Dodano po 5 minutach 24 sekundach:
Susanna pisze: 2023-10-14, 06:21 A ja polecam różaniec z ojcem Szustakiem. :)
Jeśli ktoś nie ma różańca to oczywiście że może się modlić bez. :)

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
wierzacy pisze: 2023-10-13, 23:48
Miałem na myśli ten sznureczek z koralikami. Tak jak pisałem w poprzednich postach, dopiero zaczynam w wierze katolickiej i w sumie nie wiem , jak odmawia się różaniec na palcach. Tzn jak zamienić koraliki na palce i jak to się liczy?
Rozumiem, że sznureczek pomaga w modlitwie i w skupieniu (które według mnie umacnia relację z Bogiem), ale że takiego nie posiadam to właśnie zastanawiam się, jakbym mógł to zastąpić.
Gdybyś mieszkał gdzieś blisko to z chęcią bym ci Różaniec podarowała.
I jakby co to mieszkam ok. Warszawy

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Susanna » 2023-10-15, 06:58

@wierzacy ty okolice Warszawy a ja okolice Katowic,troche daleko niestety.

Mogłabym ci pocztą wysłać, albo do paczkomatu żeby przypadkowo twoi rodzice nie odebrali paczki ale to już od ciebie zależy. Dla mnie to przyjemność podarować komuś różaniec. Mam też taką książeczkę z której nie korzystam a też kiedyś dostalam za darmo.



Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-10-15, 07:23 przez Susanna, łącznie zmieniany 2 razy.
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Andej » 2023-10-15, 08:45

wierzacy pisze: 2023-10-14, 23:41 W sumie chciałbym zgłębić się w wierze i uczestniczyć w katechumenacie ale nie wiem czy moi rodzice ateiści pozwolą mi uczestniczyć w tych spotkaniach, dlatego zadaję pytania na forum. Ale tak czy siak spróbuję sie zapytać.
Zanim porozmawiasz z rodzicami, porozmawiaj we wskazanym miejscu. Spotkaj się tam z osobami kompetentnymi. Od nich uzyskasz także informacje prawne. Poinformują, jak nalży postępować. Zapewniam, że nie będą namawiać do łamania prawa. I z pewnością nie będą skłaniać do łamania IV przykazania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: wierzacy » 2023-10-15, 16:18

pom pisze: 2023-10-14, 01:45 Uczyń znak Krzyża i odmów:

"Wierzę w Boga Ojca...",
"Ojcze nasz...",
3 razy "Zdrowaś Maryjo...",
"Chwała Ojcu...".

Następnie odmawiaj Tajemnice Różańcowe w podanej kolejności - każda Tajemnica zaczyna się
"Ojcze nasz..." później 10 razy "Zdrować Maryjo...", na zakończenie poszczególnych Tajemnic "Chwała Ojcu...". Na zakończenie Różańca odmów "Pod Twoją obronę..." Na koniec każdej dziesiątki jeszcze odmawiamy modlitwę Fatimską "O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do Nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia."

Odmawiam na Różańcu lub wyjątkowo na palcach następująco;
na palcach jednej ręki "Zdrowaś Maryjo ..." łącząc poszczególne palce, aż do złączenia wszystkich od 1 do 5 i następnie rozłączając palce od 6 do 10 "Zdrowaś Maryjo ...". Na drugiej zaś ręce zliczam dziesiątki (Tajemnice) , czyli 5 dziesiątków.

Dodano po 5 minutach 22 sekundach:
Tajemnice Różańcowe


Tajemnice Radosne (poniedziałki i soboty)
Tajemnice Światła (czwartki)
Tajemnice Bolesne (wtorki i piątki)
Tajemnice Chwalebne (środa i niedziela)

Tajemnice Radosne

1. Zwiastowanie
2. Nawiedzenie
3. Narodzenie Pana Jezusa
4. Ofiarowanie Pana Jezusa
5. Znalezienie Pana Jezusa

Tajemnice Światła

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
2. Pierwszy cud w Kanie Galilejskiej
3. Głoszenie nauk o Królestwie Bożym
4. Przemienienie na górze Tabor
5. Ustanowienie Eucharystii

Tajemnice Bolesne

1. Modlitwa w Ogrójcu
2. Biczowanie Pana Jezusa
3. Cierniem ukoronowanie
4. Droga Krzyżowa Pana Jezusa
5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa

Tajemnice Chwalebne

1. Zmartwychwstanie
2. Wniebowstąpienie
3. Zesłanie Ducha Świętego
4. Wniebowzięcie NMP
5. Ukoronowanie NMP


Dodano po 26 minutach 1 sekundzie:




Wczoraj wieczorem odmówiłem Różaniec według zaleceń. W sumie liczenie zdrowasiek i tajemnic nie było trudne, a ciekawie było poznać jak narodził się Jezus.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Andej pisze: 2023-10-15, 08:45
wierzacy pisze: 2023-10-14, 23:41 W sumie chciałbym zgłębić się w wierze i uczestniczyć w katechumenacie ale nie wiem czy moi rodzice ateiści pozwolą mi uczestniczyć w tych spotkaniach, dlatego zadaję pytania na forum. Ale tak czy siak spróbuję sie zapytać.
Zanim porozmawiasz z rodzicami, porozmawiaj we wskazanym miejscu. Spotkaj się tam z osobami kompetentnymi. Od nich uzyskasz także informacje prawne. Poinformują, jak nalży postępować. Zapewniam, że nie będą namawiać do łamania prawa. I z pewnością nie będą skłaniać do łamania IV przykazania.
Spoko, skontaktuję się w sprawie katechumenatu i jak to wygląda w przypadku mojego wieku.

Dodano po 7 minutach 24 sekundach:
Susanna pisze: 2023-10-15, 06:58 @wierzacy ty okolice Warszawy a ja okolice Katowic,troche daleko niestety.

Mogłabym ci pocztą wysłać, albo do paczkomatu żeby przypadkowo twoi rodzice nie odebrali paczki ale to już od ciebie zależy. Dla mnie to przyjemność podarować komuś różaniec. Mam też taką książeczkę z której nie korzystam a też kiedyś dostalam za darmo.



Obrazek

Obrazek
Rozumiem chęci i bardzo dziękuję za chęć pomocy w rozwoju mojej wiary. Jednak niestety nie wiem zbytnio, jak miałbym odebrać podarunek (nie chcę podawać swojego adresu, a jeśli chodzi o paczkomat to rodzice będą się dopytywać od kogo to, czy od kolegi/koleżanki itp., chyba że przy jakiejś innej okazji.)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Susanna » 2023-10-15, 16:59

Ok rozumiem
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 17:52

wierzacy pisze: 2023-10-13, 22:31 Witam,
Mam pytanie , czy mogę odprawiać różaniec bez koronki,
Muszę przyznać że źle zrozumiałem temat posta
Shame on me :ymblushing:
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: Andej » 2023-10-16, 13:59

wierzacy pisze: 2023-10-15, 16:27 Jednak niestety nie wiem zbytnio, jak miałbym odebrać podarunek
A nie możesz sobie kupić za 4,90? Np. w https://www.panachwal.pl/produkty/rozaniec/50-caly/
ul. Marcina Kasprzaka, 27 05-092 Łomianki
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Odprawianie różańca bez koronki

Post autor: wierzacy » 2023-10-18, 09:06

Andej pisze: 2023-10-16, 13:59
wierzacy pisze: 2023-10-15, 16:27 Jednak niestety nie wiem zbytnio, jak miałbym odebrać podarunek
A nie możesz sobie kupić za 4,90? Np. w https://www.panachwal.pl/produkty/rozaniec/50-caly/
ul. Marcina Kasprzaka, 27 05-092 Łomianki
Nie no, planuję kupić różaniec, tylko chciałem się zapytać czy można modlić się różańcem na palcach.

ODPOWIEDZ