Grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Grzech

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2023-10-15, 00:06

Mam pytanie.
w skrócie: 3 klasa LO, kartkówka z informatyki, przedmiot totalnie nieinteresujący dla mnie. i niepotrzebny przede wszystkim
sytuacja: spytałam koleżankę czy już ją miała i czy ma zdjęcie zadań, wysłała mi, ja to wysłałam klasie na grupie klasowej (no bo byłoby chamskie mieć, wiedzieć i się nie podzielić, tym bardziej wiem że większość klasy ma do tego przedmiotu podejście podobne do mojego) no i wykułam odpowiedzi na pamięć
no i chodzi o to że to nie jest takie do końca uczciwe jednak mimo wszystko
dodam że o jak pytałam tej koleżanki to nie było to jeśli dobrze pamiętam z taką myślą "mwahahaha, ale ja jestem bad girl"
czy jest tu grzech ciężki?
sorry za interpunkcję
pozdrawiam i dziękuję
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1726
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Grzech

Post autor: Morkej » 2023-10-15, 08:58

Według mnie sytuacja nie jest wątpliwa moralnie, ciężko doszukiwać się grzechu ciężkiego. To nie jest u Ciebie sposób na życie, ale coś w rodzaju incydentu. U mnie się zdarzało, zdarza, i pewnie będzie się zdarzać takie ogarnianie odpowiedzi dla siebie i innych z grupy jeśli mowa o przedmiocie zapychającym - byle zdać.
Pamiętam jak raz zdobyłem odpowiedzi dla klasy, wszyscy je wykuliśmy, a ostatecznie nauczycielka dała zupełnie inne pytania. Te spoglądające na siebie miny przy rozdawaniu kartkówki były bezcenne.
Z innych klas pytano mnie, co było, jakie pytania były itd. Miałem powiedzieć no sorry, ale nie powiem, naucz się sam? No raczej nie fajnie bym się zachował, tak nie po koleżeńsku.

Ostatecznie zdobywanie wiedzy jak i sposób jest kwestią indywidualną. Będąc w LO chcesz skupić się stricte na przedmiotach maturalnych, a system edukacji trochę utrudnia tę sprawę. Także trzeba sobie jakoś radzić.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Grzech

Post autor: Andej » 2023-10-15, 09:48

W moich czasach nie słyszałem, aby ktoś oceniał negatywnie ściąganie, podpowiadanie, robienie gotowców, odpisywanie. Raczej wyśmiewane było wykuwanie. Wytykano to osobom tak postępującym.
Ale każdy ma swój sposób nauki. Jedni lubią wkuwanie, uczenie na pamięć, inni tego nie potrafią. {Nie potrafiłem niczego nauczyć się na pamięć, dat, nazwisk, wzorów...} Uczenie na pamięć jest jej ćwiczeniem. I zawsze coś zostaje w głowie.
Tak samo doskonałym sposobem uczenia się, jest sporządzanie ściągawek. Bo aby zrobić dobrą, trzeba orientować sie w temacie, wyłowić to, co najważniejsze, zawrzeć kwintesencję. I to jest formą nauki. A więcej, często taka ściągawka zostaje w głowie.
Wszystko, czego się nauczyło procentuje w przyszłości. Niezależnie, czy nauczyło się rozumowo, logicznie, czy wykuwając.

Natomiast moje wątpliwości budzi uczenie młodych ludzi, tego, co im do głów nie wchodzi. Uczono mnie geografii, biologii, chemii. Jakoś przecierpiałem. Ale ignorantem jak byłem, tak jestem. Gdyby zamiast tego uczono mnie, np. matematyki, polskiego, języków obcych (do tych też mam antytalent), to korzyść miałbym znacznie większą. Społeczeństwo też. Matematyka czy polski to była przyjemność. Samo wchodziło do głowy. Informatyki niestety nie było.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2572
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 414 times

Re: Grzech

Post autor: Abstract » 2023-10-15, 10:04

Nie będę oceniał skuteczności obecnego nauczania w szkołach.
Natomiast uczeń powinien działać według zasad, że jeśli intencją nauczyciela jest nieznajomość konkretnych pytań przed sprawdzianem, a tak jest zazwyczaj to pozyskiwanie pytań przed sprawdzianem jest działaniem niezgodnym z zasadami. A jeśli chcesz na to nałożyć aspekt moralny to możemy przejść do podatków i przepisów. Tu nie konsekwencje stanowią o tym czy doszło do przewinienia czy też nie, lecz fakt obejścia zasad.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Grzech

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 10:11

itsjustmemichelle1 pisze: 2023-10-15, 00:06 Mam pytanie.
w skrócie: 3 klasa LO, kartkówka z informatyki, przedmiot totalnie nieinteresujący dla mnie. i niepotrzebny przede wszystkim
[...]
Zdziwię Cię. To jeden z najbardziej potrzebnych w dzisiejszych czasach przedmiotów.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6448
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Grzech

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-15, 10:49

No i co? Nie każdego musi interesować.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Grzech

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 10:52

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-15, 10:11
itsjustmemichelle1 pisze: 2023-10-15, 00:06 Mam pytanie.
w skrócie: 3 klasa LO, kartkówka z informatyki, przedmiot totalnie nieinteresujący dla mnie. i niepotrzebny przede wszystkim
[...]
Zdziwię Cię. To jeden z najbardziej potrzebnych w dzisiejszych czasach przedmiotów.
CiekawaXO pisze: 2023-10-15, 10:49 No i co? Nie każdego musi interesować.
Odnosiłem się do tego "niepotrzebny"
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6448
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Grzech

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-15, 11:05

Aha.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 797
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Grzech

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2023-10-15, 11:06

zdecydowałam, że wyspowiadam się z tego normalnie tj powszechnie
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

ODPOWIEDZ