Kościół: uciekać czy zostać

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-17, 09:37

Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-17, 09:34
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-17, 09:04
Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-17, 08:50 Az tak bardzo nienawidzisz?
Nie nienawidzę.
Uważam, że miejsce w którym teraz jestem jest lepsze dla mojego rozwoju duchowego.

Skora ja bym tak uwazał to bym sie tylko tym zajał. A nie nurzał sie w starociach
Pytam czy az tak bardzo "ojca nienawidzisz" a raczej tego co ci zrobił ze wszystko widzisz juz przez ten pryzmat ? Kosciół zly , Trójca Sw zła Nie masz wrazenia że tak faktycznie sam sie bawisz ze sobą samym w berka ?
Co ma mój ojciec do Trójcy czy Kościoła?
Ja w Boga wierzę i Boga kocham. A zdaje się, że to na relację z Bogiem rzutuje się często swoją relację z ojcem.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 09:55

Sam pisałeś ze czujesz złość i masz do niej prawo.
A jednoczesnie wiesz ze Bóg jest
Wiec znalazłeś sobie koncept . Najbardziej zwodniczy ale jednak.
A ponieważ na dnie serca zywisz nienawisć , to ona musi znaleźć upust.
Zły KK, Bóg nie ma Równego sobie Syna . Każda kleska czy porażka wywołuje u ciebie " chorą radość"
To duch zemsty i rewanżu. Odpowiednio skrojony. Pod wymagania "prawdziwego chrzescijanina" .

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-17, 09:59

Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-17, 09:55 Sam pisałeś ze czujesz złość i masz do niej prawo.
A jednoczesnie wiesz ze Bóg jest
Wiec znalazłeś sobie koncept . Najbardziej zwodniczy ale jednak.
A ponieważ na dnie serca zywisz nienawisć , to ona musi znaleźć upust.
Zły KK, Bóg nie ma Równego sobie Syna . Każda kleska czy porażka wywołuje u ciebie " chorą radość"
To duch zemsty i rewanżu. Odpowiednio skrojony. Pod wymagania "prawdziwego chrzescijanina" .
Zajmij się swoją psychiką i w mojej nie grzeb.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
krz30
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 616
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 161 times
Been thanked: 151 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: krz30 » 2023-10-17, 10:01

Gzresznik Upadający pisze: 2023-10-17, 09:55 Sam pisałeś ze czujesz złość i masz do niej prawo.
A jednoczesnie wiesz ze Bóg jest
Wiec znalazłeś sobie koncept . Najbardziej zwodniczy ale jednak.
A ponieważ na dnie serca zywisz nienawisć , to ona musi znaleźć upust.
Zły KK, Bóg nie ma Równego sobie Syna . Każda kleska czy porażka wywołuje u ciebie " chorą radość"
To duch zemsty i rewanżu. Odpowiednio skrojony. Pod wymagania "prawdziwego chrzescijanina" .
Grzeszniku Upadający, wrzuć sobie na luz proszę…

Temat nie jest o Pablito, a nawet mnie jako postronnego czytelnika zaczynają męczyć i zniechęcać takie wycieczki personalne
~Krzysztof

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 11:07

Innych zaczynają męczyć dyżury innowierców ze szpilą do wetknięcia. Z przekonaniem ze KK jest zly i winien sie zmienić.Wiec czasem.warto nakluc balonik.

Awatar użytkownika
krz30
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 616
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 161 times
Been thanked: 151 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: krz30 » 2023-10-17, 11:08

To może uznajmy, że baloniki zostały nakłute z obu stron i skończmy wycieczki personalne
~Krzysztof

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 11:56

A czy ja robię tu wojnę partyzancką z KK. ? Pisze wprost co widzę. Sam kiedys dyszalem zemstą. I cele zastępcze obrywały.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Abstract » 2023-10-17, 14:28

Właśnie jestem w trakcie słuchania.
Fijałkowski trafił w punkt o dużych i małych rzeczach. Z drugiej strony człowiek skażony, jest skazony w jakiejś materii a nie w całym jestestwie.
Samobój logiczny ze strony Fijałkowskiego "MOJĄ najlepszą DECYZJĄ w życiu było odejście od Kościoła", a wcześniej "nauka nie pozostawia miejsca na wolną wolę".
Pan Fijałkowski powinien się zdecydować czy wole ma i decyduje, że podąża ścieżką z którą wola nie ma nic wspólnego ponieważ nie istnieje.
Jeśli nie mamy woli, każdy kto wierzy jest do tego determinowany.
Zastanawiam się dlaczego determinizm nie determinuje do zmiany operowania językiem który emanuje wolą.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Tek de Cart » 2023-10-17, 14:48

z wolną wolą to on ma problem od dawna, ale ciągle operuje językiem wolnej woli, co więcej nakłania innych do wykorzystywania własnej wolnej woli (np. żeby podjęli decyzję odejścia z Kościoła). Ta sprzeczność jest praktycznie zawsze w jego wypowiedziach.

czy skażeni jesteśmy w całym jestestwie czy w jakiejś materii (czyli w jakiejś części człowieczeństwa)? Protestanci uważają, że jesteśmy 'całkowicie zdeprawowani' (najbardziej kalwiniści tak twierdzą, inni może trochę mniej, ale i tak w tą stronę). Kościół katolicki głosi że nasza natura jest zraniona, ale nie zepsuta całkowicie. Zraniona w całości swej natury, nie w jakimś tylko jej wybranym aspekcie.
Ostatnio zmieniony 2023-10-17, 14:49 przez Tek de Cart, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Abstract » 2023-10-17, 14:56

@Tek de Cart pisałem tu o reprezentowaniu Boga przez biskupów którzy jadą do Rzymu. Skażenie grzechem zawiera się w zasadzie w tym, ale nie ten punkt odniesienia.
Fijałkowski jest ZAWSZE na lepszej pozycji ponieważ nihilista próbuje obalać światopoglądy zorientowane na sens nie dając nic w zamian, pustki nie trzeba bronić. Sensu trzeba bronić, ponieważ jest "czymś", ma swoje założenia, fundament, filary, ściany, dach, nihilizm jest pustką - NIEistnieniem, nie broni się czegoś co nie jest zorientowane na sens. "Sens w bezsensie" jest oksymoronem.

Dodano po 17 minutach 57 sekundach:
CD. O woli Boga i panowanie nad światem mamy ze strony Fijałkowskiego małą manipulację.
W ramach panowania nad światem i nad naszymi sercami Bóg może wycofywać się ustępując miejsca na wolną wolę, a więc jest to wyraz panowania a nie jego zaprzeczenie. W ramach panowania nad światem Bóg robi ruch pozostawiając pole dla wolnej woli.

Owoc panowania w postaci wolnej woli nie może być wykorzystany jako zarzut wobec tej pełni panowania. Fijałkowski sprytnie chce aby pełnie panowania przemianować na pełen determinizm woli Boga.
Ostatnio zmieniony 2023-10-17, 14:57 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 15:51

dlatego pisałem że "wpusciliscie na salon" przedstawiciela piekielnej szkoły teologiczno eschatologicznej.
Ku aplauzie niektórych

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-10-17, 15:52

Ktoś (choćby i duchowni) rani Kościół - Ciało Chrystusa. Czyżby na tę ranę było panaceum, jeszcze bardziej Go zranić, odchodząc?
"Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść?
Odpowiedział Mu Szymon Piotr: Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.
A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Bożym.
Na to rzekł do nich Jezus: Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem.
Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać."
/J 6,67-71/

Widząc Jezusa na Krzyżu zdradzonego przez Judasza, powiedzieć: "nie będę chrześcijaninem, bo zgorszył mnie Judasz"?

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: faraon » 2023-10-17, 21:08

Marek_Piotrowski pisze: 2023-10-17, 15:52 Ktoś (choćby i duchowni) rani Kościół - Ciało Chrystusa. Czyżby na tę ranę było panaceum, jeszcze bardziej Go zranić, odchodząc?
"Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść?
Odpowiedział Mu Szymon Piotr: Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.
A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Bożym.
Na to rzekł do nich Jezus: Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem.
Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać."
/J 6,67-71/

Widząc Jezusa na Krzyżu zdradzonego przez Judasza, powiedzieć: "nie będę chrześcijaninem, bo zgorszył mnie Judasz"?
A ja bym powiedzial ze uciekac, jak najbardziej i jak najdalej uciekac, ale od zepsucia, do Kosciola. ;)

Ps. witaj Marku spowrotem. choc sie klocilismy ostro, jednak mi Ciebie brakowalo. I dziekuje ze pozwoliles mi troche narozrabiac pod twoja nieobecnosc. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-10-17, 21:12 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Arek » 2023-10-18, 10:04

Wiele z tego jest prawdy ale i wiele nie prawdy. Czy wierzyć Jezusowi? A jeśli nie to komu lub czemu wierzyć? Nawet pustka jest drogą ku wierze. Grunt to nie udawać wierzącego lub nie wierzącego. Poprostu trzeba słuchać głębiej niż powierzchownie i po łebkach. Zasadą jest, iż każdy ma swoją drogę, jedyną, niepowtarzalną. A oto głos wołającego na pustyni, który słyszy powiew wiatru i widzi promienie słońca, czuje gorący piasek i zaspokaja pragnienie nikłym źródełkiem.
Ostatnio zmieniony 2023-10-18, 10:08 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Kościół: uciekać czy zostać

Post autor: Arek » 2023-10-18, 12:39

Sama dyskusja chyba bardziej ma na uwadze własne aspiracje dyskutantów i przyciąganie na swoją stronę niż szukanie obiektywizmu. Wysłuchałem 2/3 taśmy. Wg mnie w tych wszystkich dyskusjach brakuje sedna. Szukam na zewnątrz, a środek zostawiam z boku. Mówię o tym aby samemu się doskonalić. I jeszcze pytanie czy Papież namawia mnie do grzechu mówiąc to o czym mówi? Jeśli chodzi o mnie to uważam, że nie.
Ostatnio zmieniony 2023-10-18, 12:40 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ