Psychopaci

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 18:26

„masz problem”. Psychopata ma tę zdolność do sprawiania, że czujesz, jakby to z Tobą było coś nie tak, gdy odkryjesz, że coś jest nie tak z nim.

Jeśli wciąż doświadczasz takich myśli, emocji i sytuacji – możliwe, że masz do czynienia z psychopatą.

Gdy nauczysz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze u psychopaty, możesz zacząć powoli uciekać z relacji z nim. To może nie być łatwe, ale świadomość drugiej osoby, to pierwszy krok do wolności.

*Żródła:
https://www.sciencedirect.com




JEST NIEZDOLNY DO ODCZUWANIA WSTYDU I POCZUCIA WINY. Zwykli ludzie mają intensywne poczucie winy, gdy robią to, co psychopata robi na co dzień (kłamie, zdradza, kradnie, manipuluje). Ale psychopata nie ma wyrzutów sumienia z tego powodu. To też cecha narcyza, ale psychopata jeszcze się dodatkowo cieszy z tego, co zrobił. Czerpie z tego autentyczną radość.

Psychopata wie, że jego zachowania ranią innych. Dlatego właśnie to robią. Psychopata przeprosi Cię tylko wtedy, gdy będzie czegoś od Ciebie chciał. Każdy, kto cieszy się czyimś bólem i nigdy nie ma prawdziwych wyrzutów sumienia, to ktoś, z kim natychmiast trzeba zerwać wszelkie kontakty. To emocjonalna czarna dziura.
Ostatnio zmieniony 2023-10-26, 18:29 przez John Wick, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Psychopaci

Post autor: Arek » 2023-10-26, 18:28

Nie zaprzeczam. Ale nie wykluczam działa złego ducha/ów.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 18:35

Jakie słowa zdradzają psychopatów?

Aby zbadać emocjonalne treści wypowiedzi morderców, profesor Jeffrey Hancock i jego koledzy spojrzeli na wiele czynników, w tym, jak często mordercy opisywali swoje zbrodnie, używając czasu przeszłego. Użycie czasu przeszłego może być wskaźnikiem psychologicznego dystansu, naukowcy odkryli, że psychopaci używali go znacznie częściej niż czasu teraźniejszego w porównaniu do osób niebędących psychopatami. Odkryli również u psychopatów większe niepłynności mowy, wynikające z użycia tzw. przerywników typu „ymm”, „yyyy”, „eee”. Były one niemal powszechne w mowie psychopatów, co wskazuje na to, że potrzebowali czasu na przemyślenie tego, co chcieli powiedzieć. Badacze sądzą, że owe „ymm”, „yyyy” czy „eee” stanowią maskę normalności.

– Psychopaci zdają się widzieć świat i innych instrumentalnie, jako swoją własność, cel do zdobycia – stwierdził Stephen Porter z University of British Columbia.

Zgodnie z oczekiwaniami naukowców, język psychopatów zawiera więcej słów znanych jako spójniki podrzędne. Takie słowa jak „ponieważ” i „dlatego, że” są związane z oświadczeniami przyczynowo-skutkowymi. Wzorzec ten sugeruje, że psychopaci byli bardziej skłonni, aby zobaczyć zbrodnię jako logiczną konsekwencją planu (coś co mieli zrobić, aby osiągnąć cel).

Podczas gdy większość z nas reaguje na potrzeby wyższego rzędu, takie jak: rodzina, religia, duchowość, poczucie własnej wartości, psychopaci pozostają zajęci takimi potrzebami, które są związane z podstawową egzystencją. Badania wykazały, że psychopaci używali około dwa razy więcej słów związanych z podstawowymi potrzebami fizjologicznymi i własnym przeżyciem, w tym jedzeniem, piciem i pieniędzmi, niż osoby niebędące psychopatami.

Dla porównania, niepsychopatyczni mordercy mówili więcej o duchowości, religii i rodzinie, co było zbieżne z tym, co na temat morderstwa myśli przeciętny, zwykły człowiek.

Naukowcy interesują się również tym, co ludzie piszą na Facebooku lub w innych mediach społecznościowych, ponieważ nasz nieświadomy umysł posiada także władzę nad tym, co piszemy.

Analiza mowy morderców może być bardzo przydatna dla organów ścigania, tak jak w przypadku seryjnego mordercy z Long Island, który jest poszukiwany za zabójstwo co najmniej czterech prostytutek i prawdopodobnie innych osób, odkąd zabójca użył w internecie strony ogłoszeniowej, by nawiązać kontakt z ofiarami. Oprogramowanie do analizy mowy może być pierwszym etapem rozpracowywania podejrzanego. Po stwierdzeniu, że jest on psychopatą może być odpowiednio prowadzone przesłuchanie i śledztwo.

Opracowano na podstawie artykułu:
How to Spot Psychopaths: Speech Patterns Give Them Away

Dodano po 10 minutach 17 sekundach:
Niebezpieczny wdzięk
Większość z nas myśli, że mając do czynienia z psychopatą można z łatwością go rozpoznać. To w końcu – w naszych wyobrażeniach – jawnie zły człowiek. A jest to niesłuszny wniosek. Psychopaci bywają dowcipni i elokwentni. Często są zabawnymi i zajmującymi rozmówcami, zdolnymi do błyskawicznej, inteligentnej riposty. Umieją opowiadać przekonujące historie, które ukazują ich w korzystnym świetle. Potrafią dobrze się zaprezentować, bywają sympatyczni i pełni uroku. Ten wdzięk jest u nich jednak wyłącznie powierzchowny. To właśnie on czyni psychopatów tak niesłychanie niebezpiecznymi. To właśnie z jego powodu są oni w stanie tak bardzo się do nas zbliżyć.

Czy jednak mamy być ostrożni i nieufni wobec każdej napotkanej osoby? A może dla własnego bezpieczeństwa lepiej się z nikim nie wiązać? To oczywiście nie jest rozwiązanie. Nie można tak żyć. Powinniśmy jednak wyrobić w sobie czujność na pewne cechy typowe dla psychopatii. Zauważenie ich powinno zapalić nam w głowie czerwoną lampkę. Jakie to cechy?


Egocentryzm
Psychopaci charakteryzują się narcystycznym, grubo przesadzonym poczuciem własnej wartości oraz zdumiewającym egocentryzmem i roszczeniowością. Postrzegają siebie jako centrum wszechświata, istoty wyższe, którym wolno żyć zgodnie z własnymi regułami. Cechują ich wygórowane mniemanie o sobie i zarozumiałość. Uwielbiają poczucie władzy i sprawowanie kontroli. Rzadko odczuwają zakłopotanie z powodu swoich prawnych, finansowych lub osobistych problemów. Uważają je za tymczasowe komplikacje, wywołane brakiem szczęścia, nielojalnością przyjaciół lub niesprawiedliwością i nieudolnym systemem. Słowem – zawsze jakimś czynnikiem zewnętrznym. Sądzą, że ich zdolności pozwolą im być kimkolwiek zechcą. Badacze prowadzący rozmowy z psychopatami przebywającymi w więzieniu zauważają ich zachwyt nad popełnionymi przez nich przestępstwami – opowiadają o nich ze szczegółami i dumą. Czy zauważymy ten egocentryzm już na pierwszym spotkaniu z psychopatą? Niekoniecznie – pamiętajmy, że znakomicie się maskują. W końcu jednak ich przesadne poczucie własnej wartości wyjdzie na pierwszy plan, choćby na chwilę.

Brak wyrzutów sumienia
Psychopaci wykazują się szokującą obojętnością wobec destrukcyjnego wpływu, jaki ich działania wywierają na innych. Mówią o tym nieraz zupełnie otwarcie: nie poczuwają się do winy, nie żałują wywołanego przez siebie bólu i zniszczeń i nie widzą powodu, dla którego mieliby się tym wszystkim przejmować. Robert D. Hare, światowy autorytet w dziedzinie badań nad psychopatią, w swojej słynnej książce „Psychopaci są wśród nas” przytacza taką wypowiedź więźnia na temat zamordowanej przez niego osoby: Facet powinien mieć pretensje tylko do siebie. Wyraźnie było widać, że jestem w kiepskim nastroju. Po co mnie wkurzał? Zresztą wcale nie cierpiał. Pchnięcie nożem w tętnicę to najlżejsza śmierć. Brak wyrzutów sumienia i poczucia winy łączy się u psychopatów z niezwykłą zdolnością do usprawiedliwiania swoich postępków oraz ignorowania odpowiedzialności za działania.

Brak empatii
Wiele cech, które wykazują psychopaci – zwłaszcza ich egocentryzm, brak wyrzutów sumienia, płytkość uczuciowa i skłonność do oszukiwania – ściśle łączy się z absolutnym brakiem empatii. Psychopaci nie potrafią wejść w skórę kogoś innego. Cudze uczucia ich zupełnie nie interesują. Postrzegają innych niemal jak przedmioty, którymi można się posłużyć dla własnej satysfakcji. Ich ulubionym celem są ludzie słabi i bezradni, którzy aż się proszą, żeby ich wykorzystać. Warto podkreślić, że brak empatii może być niekiedy obserwowany u normalnych osób, takich jak lekarze – im służy to w lepszej zawodowej efektywności. Psychopatów odróżnia od nich ogólny brak empatii. Są obojętni wobec praw i cierpień zarówno obcych ludzi, jak i rodziny. Niekiedy można odnieść wrażenie, że bardziej troszczą się oni o przedmioty, jak np. samochód, niż o wewnętrzny świat swoich bliskich.

Skłonność do oszukiwania i manipulacji
Kłamstwa, oszukiwanie i manipulacja są zdolnościami wrodzonymi u psychopatów. Co ciekawe, przyłapanie ich na oszustwie, rzadko kiedy kończy się reakcją zawstydzenia czy zakłopotania. W takiej sytuacji psychopata po prostu zmienia opowiadaną przez siebie historię albo próbuje przekształcić fakty w taki sposób, aby ją potwierdzały. Psychopaci wydają się dumni ze swojej umiejętności łgania. Niektóre z ich przedsięwzięć są skomplikowane i starannie zaplanowane. Inne zaś opierają się na bardzo prostym pomyśle, np. równoczesnym związku z kilkoma kobietami lub przekonywaniu członków rodziny i przyjaciół, że pilnie potrzeba im pieniędzy na „wykaraskanie się z kłopotów”. Bez względu na rodzaj pomysłu, plany zawsze są realizowane z chłodną pewnością siebie i tupetem.

Płytkość uczuć
Psychopatów charakteryzuje także ubóstwo emocjonalne, które ogranicza zakres i głębię ich doznań uczuciowych. Czasem przypisują sobie silne emocje, ale nie są one zbieżne z ich stanami afektywnymi. Na przykład utożsamiają miłość z pobudzeniem seksualnym, smutek z frustracją, a gniew z poirytowaniem. Wyraźny brak afektu i głębi emocjonalnej badacze zajmujący się psychopatią podsumowują w taki sposób: psychopata zna słowa, ale nie zna melodii. Ich uczucia są płytkie, nie wykraczają poza emocje pierwotne, co oznacza, że prawdziwie przejawiają tylko prymitywne reakcje na najbardziej naglące ich potrzeby. Eksperymenty z użyciem biomedycznych urządzeń rejestrujących wykazały, że u psychopatów nie występują fizjologiczne reakcje kojarzone na ogół z doznawaniem strachu. Jest to o tyle istotne, że normalnych ludzi strach powstrzymuje przed pewnymi działaniami. Psychopaci nie mają zatem takiej blokady.

Bądźmy czujni!
Oczywiście wiedza o wymienionych cechach psychopaty nie stanowi żadnej gwarancji, że się przed nim uchronimy. Cechy te mogą być dobrze maskowane, często nawet przez wiele lat. Psychopaci nie odczuwają głębokich emocji czy poczucia winy, jednak mogą skutecznie udawać, że je w sobie mają. Ich oszustwa wobec nas mogą przez długi czas być umiejętnie ukrywane. Jeśli jednak zauważymy coś niepokojącego, powróćmy do tej listy. Przyjrzyjmy się uważnie i krytycznie zachowaniom, które nas zaniepokoiły. Zbadajmy temat głębiej.

Myślę, iż wniosek, że taka analiza może uratować nam życie, nie będzie przesadny.

Marlena Hess

MS 6/2022, 28 kwietnia 2022

Bibliografia:

Robert D. Hare, Psychopaci są wśród nas, Kraków 2006.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-26, 18:57

Marcin-stop. Nie znasz umiaru.

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Przez to co wklejasz, TONAMI, muszę szukać treści Arka. Opanuj się.

Dodano po 53 sekundach:
Arek pisze: 2023-10-26, 18:28 Nie zaprzeczam. Ale nie wykluczam działa złego ducha/ów.
A oglądałeś Dhamera?

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 19:05

Dobrze racja tyle wystarczy tutaj i tak już jest w tym co dodałem czym cechuje ( charakteryzuje) się psychopata jak postępuje. Odniesienie też tam jest do morderców ich odczuć i tego jak pojmują to co zrobili. Tak że racja nie ma co szukać tego samego bo to będzie masło maślane.
Chciałem trochę pomóc bo temat ciekawy.
Tutaj co dodałem to tylko skupiłem się na razie na tym czym się cechuje w ogóle osoba psychopaty? Jak go rozpoznać po jego zachowaniu. Racja nie ma co przytaczać zbyt wielu stron. Za dużo bym tutaj musiał przytaczać bo co innego psychopata w pracy jako szef główny co innego w związku partnerskim. Co innego rozpoznać cechy psychopatyczne u dziecka. Tutaj co wyszukałem to tylko jak ten psychopata w ogóle postępuje na co dzień. Na pewno temat będę obserwował .

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Psychopaci

Post autor: Arek » 2023-10-26, 19:15

CiekawaXO pisze: 2023-10-26, 19:01 Marcin-stop. Nie znasz umiaru.

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Przez to co wklejasz, TONAMI, muszę szukać treści Arka. Opanuj się.

Dodano po 53 sekundach:
Arek pisze: 2023-10-26, 18:28 Nie zaprzeczam. Ale nie wykluczam działa złego ducha/ów.
A oglądałeś Dhamera?
Tylko czytałem życiorys.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 19:29

Dodałem kilka tych kopiuj wklejek bo były tam odniesienia do wypowiedzi seryjnych morderców psychopatów i ich cech osobowości. Bo Ciekawa akurat pomyślałem że bardziej to ją zainteresuje jak zachowuje się taka osoba psychopaty mordercy i jak odczuwa to co zrobił?
Aa co do cech wiadomo że na każdym portalu raczej podadzą lekarze specjaliści to samo tylko inaczej ubarwią.

Co do wypowiedzi o oglądaniu horrorów jasne że wypaczają psychikę takie filmy jak Halloween czy Piątek 13 stego albo Koszmar z ulicy wiązów. To jest nie zawsze dobre kino w końcu tam jest mordowanie i robienie komuś krzywdy. Sam byłem fanem takich filmów gdzie były takie postacie. Ale nie że bawiłem się przy tym dobrze bo ktoś zginął. Nie pasjonowało mnie to że tam jakaś postać umarła zabita przez seryjnego mordercę. Lubiłem takie filmy mam do tej pory kolekcje na dvd typu Piątek 13-stego albo Koszmar z ulicy wiązów ale nie jestem osobą która patrzy z zachwytem na sceny mordu. Trzeba umieć to zauważyć żeby nie było że zachwyt nad taką sceną że jest rzeźnia. Dla mnie to nie było urocze jakoś czasem czułem odraze albo obrzydzenie. Lubie kino grozy ale nie żeby to było strasznie bestialskie. A to co odczuwam na pewno nie lubie jak ktoś za bardzo pokazuje to okrucieństwo. Może i są ludzie co mówią ale super bo mu urwał ręke bo mu odciął głowę ale to trzeba chyba się już tym karmić. Ja nie odczuwam takiego aż zachwytu jak widzę takie sceny grozy. Ale wiem że ludzie są co ich to nawet jakby kręciło bo ktoś kogoś zabił na filmie w okropny sposób. Mnie raczej to nie bawi dla mnie to nie jest żadna rozrywka. Raczej nie patrzę na to jak oczarowany. Nie lubie jak ktoś powie że taka rzeźnia to on lubi na to patrzeć nawet podoba się mu to analizuje scenę w której bohaterowie robią rzeczy chore. Dla mnie to nie jest normalne patrzeć może na scene mordu i jeszcze że ktoś powie ale super to jest pokazane. No to dla mnie nie super raczej nie jestem taki że będę klaskał bo zobaczę jak ktoś kogoś kroi jak mięso w rzeźni. Raczej mam taką lampke że nie traktuje tego jako czegoś co mnie otacza dookoła że to jest dla mnie normalny widok.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-26, 19:38

Arek pisze: 2023-10-26, 19:15
CiekawaXO pisze: 2023-10-26, 19:01 Marcin-stop. Nie znasz umiaru.

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Przez to co wklejasz, TONAMI, muszę szukać treści Arka. Opanuj się.

Dodano po 53 sekundach:
Arek pisze: 2023-10-26, 18:28 Nie zaprzeczam. Ale nie wykluczam działa złego ducha/ów.
A oglądałeś Dhamera?
Tylko czytałem życiorys.
No, serial troszkę ryje. Niektórzy, a właściwie rodziny ofiar, nie chcieli aby powstał. Jako ciekawostkę dodam, że znalazł się bardzo bogaty Pan, starszy człowiek, który po wyprowadzce wszystkich lokatorów, którzy mieszkali w tym samym bloku z Dahmerem(nikt nie chciał tam zostać), wykupił ten blok, i całego go zburzył, w holdzie dla ofiar, i aby to miejsce poszło w niepamięć. Piękny gest.
Ostatnio zmieniony 2023-10-26, 20:48 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-27, 06:09

https://www.filmweb.pl/film/Synalek-1993-93905

Co do tematu to może trochę jakiś filmów które poruszaja temat osób które są ze skłonnościami psychopaty? Ja pamiętam z lat młodości film Synalek. Doskonałe role Macualaya Culkina i Elaiha Wooda.
Ale jeszcze mam inne filmy być może mniej znane i dostępne u nas w Polsce.

Dodano po 5 minutach 18 sekundach:
https://www.filmweb.pl/film/Powr%C3%B3t ... 1990-40714

Stary film ale pamiętam jak oglądałem jak byłem młody raz jedyny na Polsacie. Zapamiętałem ten film i po latach odnalazłem go chociaż nie pamiętałem tytułu. " Powrót zaginionego " też porusza ten temat chłopaka psychopaty.
Jak na telewizyjną produkcję całkiem niezły. Oglądałem po latach na you tube bo ten film bardzo wrył się mnie w pamięć. Też nieźle zagrane role.

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
https://www.filmweb.pl/film/Seryjny+zab ... 995-109298

Tutaj na koniec żeby nie przesadzać przeginać wisienka na torcie.
Sam Tobin Bell słynny Jigsaw John Kramer w roli seryjnego zabójcy psychopaty. Produkcja raczej kina klasy B ale nieźle zagrana. Jeden z niewielu filmów gdzie Tobin zagrał główną rolę. Na razie takie filmy trzy żeby nie było że przeciągam.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-27, 07:54

Ty nie rozumiesz,że to jest wątek aby uchronić kogoś przed losem ofiary,prezentując jak działają prawdziwi,realni psychopaci, a nie prezentacja filmów o nich?Tym bardziej nieistniejacych?
Nie wiem jak to zrobisz,ale masz usunąć te polecajki.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Ten twój elaborat jakie lubisz horrory też jest zbędny. To nie twój blog.

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-27, 07:59

Dobrze usuwam w takim razie te polecajki. Niestety nie da się tego posta usunąć. Przepraszam w takim razie już nie będę tobie zaśmiecał tematu tym spamem. Co do wypowiedzi na temat horrorów odniosłem się do wypowiedzi usera Arka. Tak żeby nie było że pisze coś nie wiadomo po co na co po prostu moja opinia co do wypowiedzi innej osoby. Tak że już nie będę tych esejów tutaj tobie wrzucał jak sobie tego nie życzysz Przepraszam chciałem dobrze jak widzę wyszło źle.
Myślałem że warto zamieścić jak taki temat powstał takie informacje ale jak tylko zaśmiecają wątek to nie będę dodawał. A co do posta teraz już nie da się usunąć...
Ostatnio zmieniony 2023-10-27, 08:15 przez John Wick, łącznie zmieniany 1 raz.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1932
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Psychopaci

Post autor: Andy72 » 2023-10-27, 14:21

Zakaz kary śmierci (wprowadzony przez anonimowych Dobrodziejów Ludzkości :-) komunikuje społeczeństwu że życie jednego psychopaty jest znacznie więcej warte niż życie jego N ofiar, mimo tego że nawet jak w kodeksie jest kara śmierci to psychopata może ją uniknąć po prostu nie mordując, w odróżnieniu od jego ofiar, które wyboru nie miały.
Moralizatorzy tacy jak Dostojewski czy Kieślowski występowali przeciwko karze śmierci. W "Krótkim filmie o zabijaniu"mamy dokładne, ze szczegółami pokazane morderstwo na taksówkarzu, potem jednak gdy sędzie wydaje wyrok, karę śmierci, mamy paro-sekundową scenę - Barcisia, który również patrzy na sędziego, tak jak patrzył na mordercę jak ten postanowił zamordować, tym samym Kieślowski zrównuje morderstwo ze sprawiedliwym wyrokiem sądowym.
Ostatnio zmieniony 2023-10-27, 14:22 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-27, 15:26

Andy musze obejrzeć ten film.

Ale. Żaden psychopata w momencie popełniania przestępstwa, nie myśli o karze śmierci czy więzienia, bo on uważa, że jest na tyle inteligentny, że go nie złapią. Że jest niezniszczalny. Kara śmierci nie odstrasza psychopatów.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Psychopaci

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-27, 15:27

CiekawaXO pisze: 2023-10-27, 15:26 Andy musze obejrzeć ten film.

Ale. Żaden psychopata w momencie popełniania przestępstwa, nie myśli o karze śmierci czy więzienia, bo on uważa, że jest na tyle inteligentny, że go nie złapią. Że jest niezniszczalny. Kara śmierci nie odstrasza psychopatów.
Może nawet ich ekscytuje, podnieca i prowokuje
Ostatnio zmieniony 2023-10-27, 15:29 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-27, 15:36

Tak może być.
Niektórzy to robią żeby zwrócić na siebie uwagę albo przeczytać o sobie w gazecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”