Psychopaci

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Psychopaci

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-26, 17:39

CiekawaXO pisze: 2023-10-26, 17:37 @Arek horrory podnoszą poziom lęku to prawda. Tylko że to nie jest wątek o horrorach, a o życiu, i czasami śmierci.
Osobiście boję się psychopatów, że mogę ich spotkać na swojej drodze.

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-26, 17:35
CiekawaXO pisze: 2023-10-26, 17:28
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-26, 17:23 Trzeba by spojrzeć szerzej i bardziej systematycznie na zaburzenia. Zgodnie z dsm5.
Psychopatyczne I jakiekolwiek inne zaburzenia osobowości to szerokie spektrum.
To spójrz.
Bo ten artykuł podchodzi do sprawy zero-jedynkowo. Albo nie jesteś psychopatą albo jesteś.
Podobnie jest masa filmów na YouTube o narcyzach czy borderline.
To jest takie stygmatyzujące i niesprawiedliwe.
Ale, jest popyt to jest i podaż. Liczą się kliknięcia
Nie musisz brać udziału w wątku, jeśli dane są dla ciebie zbyt trywialne, a swoich nie podajesz. Nie musisz go psuć innym.
Polecam https://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C ... prov=sfla1

I bardziej ogólne to:
https://en.wikipedia.org/wiki/Personali ... prov=sfla1
Ostatnio zmieniony 2023-10-26, 17:43 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-26, 17:39

Arek pisze: 2023-10-26, 17:38 Trzeba ufać, że Bóg nie pozwoli zrobić nikomu krzywdy. Czy ja się boję - walczę z lękami. Jeśli Bóg z nami, którz przeciwko nam :)
Tak tylko dodałem. Dyskutujcie i rozważajcie :)
Oj nie, jako że Bóg dopuszcza zło, nie możemy liczyć na ochronę :)

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 17:41

Aa tam streszczać to w wolnym czasie warto takie kanały sprawdzić posłuchać. Ja nie studiuje psychologi ale mnie ciekawi taki temat i to oglądam bo dużo można się dowiedzieć. To warto zobaczyć sobie samej bo zawsze takie materiały mogą się przydać.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-26, 17:42

To wklej pół internetu i z bani.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Psychopaci

Post autor: Arek » 2023-10-26, 17:43

Mój duch w rękach Boga, jest moją nadzieją, bo innej nie mam. A czy umrę jutro czy za 30 lat to nie jest dla mnie istotne, nie o takim ratunku myślę :)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 17:45

Ok to postaram się żeby znaleźć coś gdzie nie trzeba oglądać słuchać tego wykładowcy co tam opowiada. Nie wiem czy tak można kopiuj wklej robić ze stron gdzie jest taka tematyka psychologii bo żeby nie było że prawa autoroskie? Ale jak znajdę to coś dodam do tematu jakieś ciekawe odniesienia do tematu psychopatów.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Psychopaci

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-26, 17:45

Arek pisze: 2023-10-26, 17:43 Mój duch w rękach Boga, jest moją nadzieją, bo innej nie mam. A czy umrę jutro czy za 30 lat to nie jest dla mnie istotne, nie o takim ratunku myślę :)
A co to ma do wątku?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-26, 17:45

Arek pisze: 2023-10-26, 17:43 Mój duch w rękach Boga, jest moją nadzieją, bo innej nie mam. A czy umrę jutro czy za 30 lat to nie jest dla mnie istotne, nie o takim ratunku myślę :)
Ale chyba nie chciałbyś umierać z ręki Dhamera?

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 17:51

Psychopaci częściej mówią w czasie przeszłym
Analizy pokazały, że psychopaci częściej niż inni ludzie posługują się czasem przeszłym. Oceniając jakieś bieżące wydarzenie, najprawdopodobniej powiemy np.: "uważam, że to kiepski pomysł". Psychopata zaś z większym prawdopodobieństwem odpowie: "myślałem, że to kiepski pomysł". Zdaniem specjalistów może to wskazywać, że na "większe psychologiczne oderwanie" od ocenianego tego zdarzenia, własnego zachowania czy środowiska.

2. Psychopaci częściej skupiają się na potrzebach materialnych
Psychopaci rzadko mówią o swoich potrzebach, a jeśli już, to częściej skupiają się na potrzebach biologicznych czy materialnych (jedzenie, schronienie, pieniądze) niż tych społecznych, duchowych lub emocjonalnych (rodzina, religia). "Na przykład psychopata, który przyznaje się do morderstwa, spędza większość czasu na rozmowach o tym, co zjadł na lunch i jakie korzyści finansowe miał nadzieję uzyskać, niż o tym, jak jego zachowanie wpłynęło na innych ludzi" — czytamy na inc.com.

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Mają tendencję do używania "kategorycznych słów"
Psychopaci częściej sięgają po takie słowa jak np. "nigdy", "nic", "zawsze". Zdaniem specjalistów jest to odzwierciedlenie ich sztywności psychicznej, sztywnego światopoglądu i skłonności do uogólnień. Jak zauważają, używanie słów kategorycznych wiąże się ze sztywnym myśleniem ("myśleniem czarno-białym"), które może występować również w innych zaburzeniach osobowości i zaburzeniach psychicznych.

Jest też badanie, które sugeruje, że w mowie psychopatów jest większa liczba zaprzeczeń, czyli takich słów jak np. "nie".

4. Psychopaci są gadatliwi
Oprócz gadatliwości psychopatów wyróżnia zdolność do opowiadania imponujących, "samolubnych" historii. "Starają się wyglądać na silnych i niewrażliwych oraz podkreślają, jak bardzo są niebezpieczni lub nieustraszeni" — w "Psychology Today" zauważa psycholog Arash Emamzadeh.

Psychopaci mają też tendencję do nadmiernego używania żargonu i problemy z trzymaniem się jednego toku myślenia. A gdy nie czują, że mają kontrolę, nagle zmieniają temat rozmowy.

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
Brak spójności w mowie psychopatów
Niektórzy badacze zwracają uwagę na brak spójności w mowie psychopatów (choć nie zawsze ona występuje i jest zależna od pewnych czynników, przede wszystkim od poziomu lęku) i problemy z zachowanie płynności mowy — sporadyczne jąkanie się, gdy temat dotyka ich słabych punktów, częstsze używanie "uh", "um", co zdaniem badaczy "wskazuje, że opisanie tak silnego, »emocjonalnego« zdarzenia innej osobie było dla nich stosunkowo trudne".

6. Nieoczekiwane reakcje
Z badań wynika, że w języku psychopatów niewiele jest słów związanych z emocjami (zwłaszcza strachem). Mają oni skłonność do generalizowania i pomijania istotnych szczegółów. Niekiedy ich reakcje mogą być nieoczekiwane lub niewłaściwe (np. śmiech, gdy mówią o smutnym zdarzeniu). Jeśli chodzi o język ciała psychopatów, obserwowano pochylanie się i częste używanie gestów dłoni.

Biorąc to wszystko pod uwagę, może się zdarzyć, że kiedy psychopata nie będzie się kontrolował podczas rozmowy, niechcący pokaże nam swój prawdziwy emocjonalny świat. Trzeba jednak mieć świadomość, że te osoby potrafią nas oczarować i skutecznie uśpić czujność.


https://www.medonet.pl/psyche,szesc-zna ... 87887.html

Tutaj jakby co źródło z jakiego wziąłem te cechy które zdradzają osobę psychopatyczna.
Ostatnio zmieniony 2023-10-26, 17:58 przez John Wick, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Psychopaci

Post autor: Arek » 2023-10-26, 17:55

CiekawaXO pisze: 2023-10-26, 17:45
Arek pisze: 2023-10-26, 17:43 Mój duch w rękach Boga, jest moją nadzieją, bo innej nie mam. A czy umrę jutro czy za 30 lat to nie jest dla mnie istotne, nie o takim ratunku myślę :)
Ale chyba nie chciałbyś umierać z ręki Dhamera?
Co ja chciałbym to chyba najmniej ważne :)
Biedny człowiek, chyba był opętany.
Ostatnio zmieniony 2023-10-26, 17:58 przez Arek, łącznie zmieniany 2 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-26, 18:02

Czemu opętany? Zabijanie czarnoskórych gejów jest objawem opętania?

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Psychopaci

Post autor: Arek » 2023-10-26, 18:09

Być może. Pytanie z czego może brać się choroba psychiczna?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

John Wick

Re: Psychopaci

Post autor: John Wick » 2023-10-26, 18:12

Pięć cech psychopaty według psycholożki
Psycholożka Carly Dober w rozmowie dla serwisu news.com.au przedstawiła cechy, które są wspólne dla psychopatów. Oto one:

Tendencja do oszustw i manipulowania

Badania pokazują, że psychopaci bardzo często kłamią i manipulują innymi. Robią to nie tylko po to, aby dostać to, na czym im zależy, ale także dla czystej rozrywki.

Impulsywne zachowania

Psychopaci zachowują się nieadekwatnie do sytuacji. Brakuje im samokontroli, działają w sposób nieprzemyślany, od razu reagując na to, co się dzieje. Na słabe bodźce reagują silnie, a te mocniejsze powodują u nich gwałtowną reakcję.

Łatwość sprowokowania

Psychopatę nietrudno sprowokować do ataku. Czasem wystarczy tylko spojrzenie, by wywołać w nim wściekłość i gwałtowną reakcję.

Naginanie zasad

Psychopaci albo nie przestrzegają ustalonych zasad albo naginają je pod swoje potrzeby. Lekceważą autorytety i ignorują normy społeczne czy prawne. Nie przejmują się konsekwencjami, nie interesuje ich bezpieczeństwo, zarówno własne, jak i innych.

Brak skruchy

Całkowity brak skruchy za swoje czyny to kolejna cecha, którą można przypisać psychopatom. Brakuje im empatii, stąd też nie biorą pod uwagę cudzych uczuć.

Źródło: news.com.au

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Psychopaci

Post autor: Arek » 2023-10-26, 18:17

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-26, 17:45
Arek pisze: 2023-10-26, 17:43 Mój duch w rękach Boga, jest moją nadzieją, bo innej nie mam. A czy umrę jutro czy za 30 lat to nie jest dla mnie istotne, nie o takim ratunku myślę :)
A co to ma do wątku?
To w odpowiedzi do pytania Ciekawej ;)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Psychopaci

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-26, 18:19

Arek pisze: 2023-10-26, 18:09 Być może. Pytanie z czego może brać się choroba psychiczna?
Etiologia psychopatii:
Pomimo licznych badań do dziś brakuje zgody co do etiologii i patogenezy psychopatii. Okazuje się, iż niezwykle trudno wyodrębnić poszczególne czynniki bezpośrednio wpływające na wykształcenie się tak specyficznego zaburzenia, jakim jest psychopatia. Koncepcje dotyczące rozwoju psychopatii, umiejscawiane w obrębie tzw. podejścia biologicznego, bazują na założeniu, iż istnieje jakaś określona predyspozycja do psychopatii mająca charakter wrodzony. Predyspozycja ta bywa różnie definiowana, najczęściej jednak szuka się jej źródeł w cechach temperamentalnych, w kategoriach specyficznego genotypu, na poziomie specyficznego działania systemu neuroprzekaźników czy w końcu w obrębie anatomiczno-funkcjonalnych cech ośrodkowego układu nerwowego. Co więcej, uważa się, że właśnie czynniki biologiczne mogą odgrywać kluczową rolę w rozwoju psychopatii, nie wykluczając jednak możliwych współwystępujących czynników środowiskowych. Poniżej zaprezentowano zaledwie kilka z proponowanych przez badaczy potencjalnych źródeł powstawania psychopatii, wszystkie jednak dotyczą kluczowego dla omawianego zaburzenia elementu – nieprawidłowości funkcjonowania sfery przeżyć emocjonalnych u psychopatów.

Dodano po 44 sekundach:
https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/z ... sychopatia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”