Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Adrian
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2023

Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Adrian » 2023-10-28, 20:01

Witam nie wiem czy zauważyliście ale od około 20 lat klimat się gwałtownie zmienił zimy są krótkie a nawet ich nie ma soli juz nikt nie sypie jest prawie listopad a ja po dworze chodzę w bluzie wierzycie ze te zmiany nie są konsekwencją błędu ludzkiego ? Do głowy mi przychodzi tylko jedno to musi powodować energia atomowa jestem święcie przekonany że w reaktorach atomowych dzieję się coś złego i to najpewniej promieniowanie którego nikt nie widzi te promieniowanie najpewniej przenika każdą materie i trafia do atmosfery co powoduje zmianę klimatu kiedyś gdzieś czytałem że ludzkość doprowadzi się sama do zagłady przez fantomie istnienia pamiętam księdza jak mówił na religii że ludzie widzą tylko plusy a minusy zło tuszuje żeby nas wypędzić z raju
Ostatnio zmieniony 2023-10-28, 20:03 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Elbrus » 2023-10-28, 20:47

Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01 Witam nie wiem czy zauważyliście ale od około 20 lat klimat się gwałtownie zmienił zimy są krótkie a nawet ich nie ma soli juz nikt nie sypie jest prawie listopad a ja po dworze chodzę w bluzie wierzycie ze te zmiany nie są konsekwencją błędu ludzkiego ?
Albo"błąd". albo rozwój przemysłu i agrokultury.
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01Do głowy mi przychodzi tylko jedno to musi powodować energia atomowa
Do głowy przychodzi ci jedno, bo nie interesujesz się tematem tak szeroko, żeby inne rzeczy też ci wpadły. Zamiast wpadać w strach i rozsiewać go dalej polecam się dokształcać w tematach, które mogą cię dzięki przyswojonej wiedzy uspokoić. Nie musisz być megamózgiem na poziomie uniwersyteckim - fizyka atomowa to poziom gimnazjum i szkoły średniej. Dasz radę ogarnąć coś z półki popularnonaukowej.
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01jestem święcie przekonany że w reaktorach atomowych dzieję się coś złego
Co konkretnie? Dlaczego używasz zwrotu "święcie" przekonany? Jest to figura retoryczna, czy raczej coś, co ma związek z twoim stanem duchowej pewności? Bo jeśli Ducha Świętego mieszasz w twoje poznanie na temat świata materialnego, a nie będziesz miał racji, to chyba rozumiesz, że dopuszczasz się poważnego nadużycia? Poważniejszego niż powiedzenie w przestrachu 'O, Boże!'.
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01i to najpewniej promieniowanie którego nikt nie widzi
Fizyka cząstek i fizyka jądrowa jest dość mocno zaawansowana. Proszę wskazać konkretnie, o jakie cząstki i/lub jakie promienie masz na myśli?
Fizyka to jest nauka ścisła, a nie żadna magia i okultyzm, to nie jest wiedza tajemna.
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01te promieniowanie najpewniej przenika każdą materie i trafia do atmosfery
Wiele typów promieniowania jest dość silne i ma dużą przenikalność, ale nie aż tak duży zasięg. O jakie konkretnie promieniowanie ci chodzi i w jaki konkretnie sposób jest wytwarzane? Gdzie są źróła tej twojej wiedzy/przypuszczeń?

Na początek: sprawdź, co to są neutrina, jaka jest ich przenikalność i jaki mają wpływ na stan organizmów żywych.
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01co powoduje zmianę klimatu
W jaki konkretnie sposób promieniowanie jądrowe miałoby wpływać na zmiany klimatu?
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01kiedyś gdzieś czytałem że ludzkość doprowadzi się sama do zagłady przez fantomie istnienia
A jak nie doprowadzi, to co? To ten, kto tak przepowiadał, okaże się fałszywym prorokiem. Ale że nie wiadomo jak długo jeszcze ludzkość będzie istniała (setki, tysiące, setki tysięcy lat), to nawet fałszywe proroctwo fałszywego proroka dla osób słabych psychicznie będzie straszakiem.
Czy nie szkoda ci życia, żeby dać się zwodzić niefalsyfikowalnym proroctwom?
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01pamiętam księdza jak mówił na religii że ludzie widzą tylko plusy a minusy zło tuszuje żeby nas wypędzić z raju
A ja pamiętam księdza, który mnie uczył na studiach na laboratorium z mechaniki, bo ten ksiądz był doktorem nauk.
W sprawach naukowych radzę szukać porad wśród naukowców, a nie wśród osób, które żyją z tego, żeby straszyć innych bezpodstawnie.

Jeśli chcesz wierzyć w objawienia prywatne, to możesz sobie wierzyć, Kościół nie zabrania, ale Kościół nakazuje dbać o cnotę roztropności i zdrowe poznanie, a tym jest kierowanie się nauką, a nie pseudonauką i plotkami, bo takie plotki jak ty rozsiewasz robią krecią robotę dobrym naukowcom i inżynierom, którzy chcą tworzyć tanie i małoemisyjne źródła/nośniki/konwertery energii.
Ostatnio zmieniony 2023-10-28, 20:48 przez Elbrus, łącznie zmieniany 1 raz.
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

Awatar użytkownika
Adrian
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2023

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Adrian » 2023-10-28, 20:57

Czuje że te mało emisyjne źródła energii to dzieło zła przez które upadnie wiele gatunków roślin i zwierząt ale to są tylko moje przypuszczenia a co do nauki nie wypowiem się bo jej bezmiar jest wszystkim obcy
Ostatnio zmieniony 2023-10-28, 21:13 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Elbrus » 2023-10-28, 21:10

Adrian pisze: 2023-10-28, 20:57 Czuje że te mało emisyjne źródła energii to dzieło zła przez które upadnie wiele gatunków roślin i zwierząt ale to są tylko moje przypuszczenia
Skąd to "czucie" się bierze? A jak gdyby ktoś ci powiedział, że Jezus Eucharystyczny emanuje złem wokoło i trzeba zlikwidować kościoły, bo tak czuje w sercu, to co byś takiemu komuś powiedział? Co to za sposób poznawania świata?
Adrian pisze: 2023-10-28, 20:57a co do nauki nie wypowiem się bo jej bezmiar jest wszystkim obcy
Hiperbolizacja ("bezmiar"), to dość nieuczciwy sposób w próbie usprawiedliwienia się, żeby nie chcieć poznawać świata w sposób naukowy, pewny (nawet w małym wycinku), a woleć opierać się na plotkach i strachach.
Sposoby działania reaktorów atomowych są dostępne w internecie i nie jest to zarezerwowane dla wąskiej grupy osób - nie jest prawdą, że te procesy są wszystkim obce (bo nie trzeba być istotą wszechwiedzącą, żeby znać podstawowe prawa fizyki zachodzące przy udziale materiałów promieniotwórczych).
Maria Curie-Skłodowska, Polka, nasza rodaczka, dostała dwie Nagrody Nobla w tej dziedzinie (ogólnie pojętej), która podczas pracy z ręcznie pozyskiwanymi materiałami naturalnego, ziemskiego pochodzenia (a nie "diabelsko" wyprodukowanymi), popadła w chorobę popromienną, żeby przyzłe pokolenia wiedziały więcej, miały łatwiej, a ty swój patriotyzm okazujesz w tym, że kompletnie to ignorujesz i oddzielasz od siebie jako "działanie Złego".

Szczerze ci współczuję, że dałeś się w takie coś wpakować.
Ostatnio zmieniony 2023-10-28, 21:20 przez Elbrus, łącznie zmieniany 3 razy.
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

Awatar użytkownika
Adrian
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2023

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Adrian » 2023-10-28, 21:13

wierzę że wszystko ma drugą stronę medalu i to tyle :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Dezerter » 2023-10-28, 21:53

Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01 Witam nie wiem czy zauważyliście ale od około 20 lat klimat się gwałtownie zmienił zimy są krótkie a nawet ich nie ma soli juz nikt nie sypie jest prawie listopad a ja po dworze chodzę w bluzie wierzycie ze te zmiany nie są konsekwencją błędu ludzkiego ? Do głowy mi przychodzi tylko jedno to musi powodować energia atomowa jestem święcie przekonany że w reaktorach atomowych dzieję się coś złego i to najpewniej promieniowanie którego nikt nie widzi te promieniowanie najpewniej przenika każdą materie i trafia do atmosfery co powoduje zmianę klimatu kiedyś gdzieś czytałem że ludzkość doprowadzi się sama do zagłady przez fantomie istnienia pamiętam księdza jak mówił na religii że ludzie widzą tylko plusy a minusy zło tuszuje żeby nas wypędzić z raju
Nie gniewaj się ale tak durnego wątku to już dawno nie było na naszym forum
bez urazy proszę, ale musiałem, tak z urzędu, bo jeszcze ktoś pomyśli, że katolicy tak uważają ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Adrian
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2023

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Adrian » 2023-10-28, 21:56

czemu durny ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Andej » 2023-10-28, 22:28

Adrian pisze: 2023-10-28, 20:01 Witam nie wiem czy zauważyliście ale od około 20 lat klimat się gwałtownie zmienił
Dokładnie 20 lat temu w październiku wszystko było w śniegu.
A globalne ocieplenia o ozimnienia następują cyklicznie.
Jestem ciepłolubny. Wolę ciepło. Taniej, gdy cieplej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: konserwa » 2023-10-28, 22:32

Ja tak mysle i mysle i wymyslilem - kon zgubil podkowe szczescia i mamy to co mamy - nawet atom przy tym to maly pikus. Klimat sie zmienia od lat milionow - raz cieplej, raz zimniej ( ciekawe, dlaczego epoka lodowcowa w Europie skonczyla sie i to bez wybudowania elektrowni atomowej ?).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: Andej » 2023-10-28, 23:00

konserwa pisze: 2023-10-28, 22:32 ( ciekawe, dlaczego epoka lodowcowa w Europie skonczyla sie i to bez wybudowania elektrowni atomowej ?).
Może dlatego, że atomy zostały wymyślone już wcześniej.
Kiedyś Grześkowiak śpiewał, że to wszystko bez te atomy:
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Energia atomowa zwiastunem piekła na ziemi?

Post autor: konserwa » 2023-10-28, 23:26

Acha ... to mamyty tez bez te atomy ...

Zablokowany