Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Anka-K
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 30 paź 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Anka-K » 2023-11-27, 22:19

To żadna tajemnicza rzecz.
Po prostu jeden z najbardziej znanych obszarów świata, o którym na pewno każdy 20-latek i starszy uczył się w szkole na geografii nie jeden raz obecnie zniknął z oficjalnych map świata. To jest fakt i to bardzo widoczny.
Są jeszcze starsze mapy z tym obszarem w necie, a właściwie to znalazłam tylko jedną, za to bardzo dokładną, choć pewnie też nie za długo będzie dostępna.
Nie wiem kto go usunął ale każdy może to sobie zobaczyć na własne oczy, więc to żadna tajemnica.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Albertus » 2023-11-27, 22:23

Anka-K pisze: 2023-11-27, 22:19 To żadna tajemnicza rzecz.
Po prostu jeden z najbardziej znanych obszarów świata, o którym na pewno każdy 20-latek i starszy uczył się w szkole na geografii nie jeden raz obecnie zniknął z oficjalnych map świata. To jest fakt i to bardzo widoczny.
Są jeszcze starsze mapy z tym obszarem w necie, a właściwie to znalazłam tylko jedną, za to bardzo dokładną, choć pewnie też nie za długo będzie dostępna.
Nie wiem kto go usunął ale każdy może to sobie zobaczyć na własne oczy, więc to żadna tajemnica.
No ale napisz wreszcie który to obszar!

Jeśli to nie tajemnica to w czym problem? Dlaczego nie możesz tego z siebie "wydusić"?
Ostatnio zmieniony 2023-11-27, 22:36 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

amisz
Bywalec
Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 13 lis 2023
Has thanked: 49 times
Been thanked: 30 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: amisz » 2023-11-27, 22:41

@Anka-K
Jeśli chodzi o Antarktydę, która wg niektórych teorii okala płaską ziemię...
Wg mnie została ona sfalsyfikowana, między innymi poprzez pewną wyprawę, którą śledziłem m.in na marinetraffic, czy czytając bloga z niej.
https://antarcticcircle60s.pl
Nie mam żadnych podstaw, by uważać, że to była jakaś fikcja, czy oszustwo. No i po tej wyprawie dałem sobie spokój z teoriami o płaskiej ziemi. Szkoda na to czasu, IMHO. ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Dezerter » 2023-11-27, 22:45

Anka ja też czekam na tą rewelacje, ale uprzedzam miałem z geografii 5 - zawsze i w podstawówce i w średniej
I przypominam, że temat jest w powaznym dziale
Ważne sprawy dla chrześcijan, Wersety biblijne
a nie Paranormal, czy Kawiarenka
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Anka-K
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 30 paź 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Anka-K » 2023-11-27, 22:47

Jakiś rok temu oglądałam film dokumentalny na YT o Oświęcimiu. Był bardzo ciekawy bo zawierał sporo materiałów nakręconych dosłownie od razu po wyzwoleniu. Na drugi dzień w kilku słowach powiedziałam o nim w pracy. Jeden z kolegów powiedział mi wtedy, że za to co powiedziałam, gdyby ktoś usłyszał, to groziłoby mi 3 lata więzienia, bo taka jest ustawa w Polsce. Sprawdziłam, faktycznie jest. Gdybym tu napisała nawet kilka zdań o tym filmie to popełniłabym przestępstwo.
Napisałam wyraźnie, nie wiem kto to usunął.
Nie uważam, że ziemia jest płaska, ale jednego obszaru na pewno na mapach już nie ma.
Możesz równie dobrze możesz zobaczyć to sobie sam. To naprawdę jest bardzo widoczne.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Dezerter » 2023-11-27, 22:48

Zachowasz się poważnie, jak dorosła osoba?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Anka-K
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 30 paź 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Anka-K » 2023-11-27, 22:54

Odnośnie Antarktydy już tu pisałam.
Anka-K pisze: 2023-10-31, 21:12 Jako ciekawostkę podam może informację, którą znalazłam dawno temu w Encyclopedia Americana 1958, volume 2 (p. 14).
Antarctica region
Four United States planes flew from New Zealand to McMurdo Sound on Dec 20, 1955, and made exploratory flights over unknown parts of the continent until Jan 18, 1956, when they returned to New Zealand. These flights proved the inland areas to be featureless in character, with a dome 13,000 feet high at about latitude 80 S., longitule 90 E. New mountain ranges were located at about latitude 85 S, longitude 50 W.
Dodano po 6 minutach 17 sekundach:
Dezerter pisze: 2023-11-27, 22:48 Zachowasz się poważnie, jak dorosła osoba?
Jak powiem to jestem dorosła, a jak nie to nie?
Czy to jakiś szantaż emocjonalny? Na mnie to nie działa.
Podałam naprawdę już wszystkie informacje prócz może nazwy geograficznej.
Obszar tej jest tak bardzo znany jeszcze, że na pewno widać jego brak.
Dlatego pozostawię nazwę jako ciekawostkę, żeby zainteresowanym chciało się w ogóle spojrzeć na mapę ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Dezerter » 2023-11-28, 20:16

... wiem Atlantyda :p
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Albertus » 2023-11-28, 20:25

Anka-K pisze: 2023-11-27, 23:01 Obszar tej jest tak bardzo znany jeszcze, że na pewno widać jego brak.
Dlatego pozostawię nazwę jako ciekawostkę, żeby zainteresowanym chciało się w ogóle spojrzeć na mapę ;)
To znaczy boisz się że ktoś ci coś zrobi albo wsadzi do więzienia jak wymienisz tą tajemną nazwę?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Dezerter » 2023-11-28, 20:44

Ja obiecują, że ze strony Moderacji nie będzie reakcji regulaminowej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-28, 21:12

A ja dam ci jakąś nagrodę, jak napiszesz .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Andej » 2023-11-28, 21:17

Kiedyś czytałem o tej wspaniałej krainie. Ale nie czytałem, aby była ona zaznaczana na jakiejkolwiek poważnej mapie.
Choć swego czasu było o tym głośno, to jednak nie zostało potwierdzone. A starano się tam dotrzeć droga lądową, tj. lodową.
A Ziemia jest wklęsła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: konserwa » 2023-11-28, 21:28

Ocean Spokojny ( dzisiejsza Oceania ) to pozostalosci po subkontynencie paragondwanskim.
Antarktyda - to Syberia, ktora odlaczyla sie od czesci Eurazji i po zmianie klimatu oraz ruchach prakontynentow po okresie bujnej wegetacji , zostala pokryta wieczna zmarzlina ( lodowcem ).
Praindie byly kiedys pod woda, teraz maja Himalaje. Wieksza czesc Europy byla ladolodem ( grubosc lodu przekraczala nawet 3km ) i swego czasu tworzyly kontynent lodowy wiekszy od Antarktydy.
Wyspy Japonskie to byla kiedys czesc chinskiego ladu, ale czesc utonela pod woda, tracac stale polaczenie.
Czukotka iAlaska stanowily jeden kontynent. Obecnie Alaska lezy w Ameryce, a Czukotka w Rosji.
A ksiezyc to kawalek ziemi, ktory nauczyl sie orbitowac. Czyli to pierwszy kosmonauta.

amisz
Bywalec
Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 13 lis 2023
Has thanked: 49 times
Been thanked: 30 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: amisz » 2023-11-28, 21:59

Hej! Ha! Kolejkę nalej. Hej! Ha! Kielichy wznieśmy...

Anka-K
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 30 paź 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Rdz 1, 7 jak to rozumiecie?

Post autor: Anka-K » 2023-11-28, 22:59

Tak jak patrzę na mapę to, chodziło o obszar o powierzchni co najmniej paru milionów km2, a więc wcale niemały. W sumie to żadna trudność zobaczyć jego brak i żadna tajemnica, zwłaszcza, że zdjęcia niektórych lokalnych wierzchołków górskich są jeszcze w Wikipedii.
Jednakże… tak mnie tknęło.
Moja podstawówka w małym miasteczku nie była może jakość specjalnie wybitna, ale podstawowa znajomość linii brzegowej świata i głównych łańcuchów górskich na wyrywki była warunkiem promocji do następnej klasy. Parę wieczorków w kuchni nad atlasem przyjemnie spędzonych i szósteczka wpadała + spora satysfakcja. Zresztą tak dużo tych nazw wcale nie było, a dziś w dodatku każdy tu większość z nich zna. Nasza pani od geografii nie była może zbyt uczuciowa i pewnie dlatego też nie miała skrupułów zostawić kogoś na drugi rok do powtórzenia klasy, ale może dzięki temu jakoś się teraz ogarniamy. Dlatego sami rozumiecie moi Kochani, że nie mogę Wam tego zrobić :p

ODPOWIEDZ