zdrowe palenie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Adrian
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2023

zdrowe palenie

Post autor: Adrian » 2023-11-01, 12:22



pozdrawiam

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: zdrowe palenie

Post autor: Elbrus » 2023-11-01, 12:35

Rozumiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale ta jest trochę słaba.
Zatrudnienie aktorów lub modeli na sesję zdjęciową ze stylowymi fajkami może by lepiej wyszło.

To, że suchy tytoń jest mniej niezdrowy, to jeszcze nie powód, żeby nazywać go zdrowym.
Proszę podać zdrowotne właściwości tytoniu, a jest większa szansa, że to chwyci.
Ostatnio zmieniony 2023-11-01, 12:36 przez Elbrus, łącznie zmieniany 1 raz.
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

Awatar użytkownika
Adrian
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2023

Re: zdrowe palenie

Post autor: Adrian » 2023-11-01, 13:14

kiedyś paliłem papierosy i byłem wrakiem człowieka przerzuciłem się na fajke i światłość znów wróciła haha

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: zdrowe palenie

Post autor: Elbrus » 2023-11-01, 13:55

Adrian pisze: 2023-11-01, 13:14 kiedyś paliłem papierosy i byłem wrakiem człowieka
Nigdy nie paliłem, nie ciągnęło mnie, nie odczuwam żadnej straty. Nie jestem ewenementem.
Adrian pisze: 2023-11-01, 13:14przerzuciłem się na fajke i światłość znów wróciła haha
Ok, ale w czym palenie fajki miałoby być bardziej korzystne niż brak palenia w ogóle?
Bo dochodzi do tego jeszcze koszt pieniężny - zaproponowana korzyść musiałaby być warta pieniędzy, uwagi i czasu (bo o przyrządy do palenia trzeba dbać, mieć czas na ich konserwację, kupno wkładu, konsumpcję, utylizację popiołu itd.).

A minusy są obiektywne, taki jak np. coraz mniej miejsc, gdzie palenie jest dozwolone i mniej czasów wyznaczonych (np. w pracy), kiedy akceptowalne jest, że wtedy się pali, a palić się chce, bo to nałóg.
Mniejsze jest też przyzwolenie społeczne, mniej powszechna moda, większa dezaprobata wobec zapachu (przechodzącego przecież na ubrania, meble, samochód itd.).
W końcu, świadomość ryzyka pożaru - to jest nawet większe w przypadku fajki, niż ze zwykłym papierosem, bo właśnie fajka jest tym, co kulturowo bliższe jest paleniu w domu, gdzie panują sprzyjające do tego warunki, żeby usnąć z żarzącym się tytoniem i sprowadzić niebezpieczeństwo nie tylko na siebie, ale i sąsiadów, jeśli mieszka się w gęstszej zabudowie.
Ostatnio zmieniony 2023-11-01, 14:01 przez Elbrus, łącznie zmieniany 2 razy.
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: zdrowe palenie

Post autor: Dezerter » 2023-11-01, 19:30

Adrian sugeruje nieprawdę *-:)
- każde palenie jest szkodliwe, czy to papierosów, czy fajki, czy czegokolwiek
- produktem spalania są substancje smoliste rakotwórcze i mutagenne.
Są to potwierdzone i pewne fakty naukowe.
Wątek zamykam jako szkodliwy
Adrian dostaje ostrzeżenie słowne, publiczne, by stanowił się zanim założy następny wątek.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany