Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Andej » 2023-11-16, 20:49

Wydaje mi się, że zamiast skupiać się na masonach i wielu innych czyniących wszystko, aby zniszczyć Kościół, lepiej skoncentrować się na jego obronie. Na dawaniu świadectwa.
Uważam, ze znacznie większym zagrożeniem są liberokomunistyczne rządy UE i większości krajów. Zwłaszcza, gdy władzę obejmują farbowane lisy. Deklarujące się jako katolickie, ale propagujące i wprowadzające to, co jest sprzeczne z Nauka Kościoła. Szczególnym zagrożeniem jest np. to, co robi niemiecki episkopat. Bo jest to niszczeniem Kościoła od wewnątrz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: pom » 2023-11-16, 21:06

Bo tu jest Przyjacielu właśnie robota masonerii (UE i nie tylko). Nie będę pisał nazwisk. Wielki bum jest po pewnej czarnej mszy, i z racji tego, że duża część naszego społeczeństwa nie stara się, żyć w stanie łaski Uświęcającej to takie mamy następstwa. Niepokojący jest też barak wiedzy, że magia działa na osoby nie żyjące życiem sakramentalnym - także ta z harrego pottera.

Dodano po 9 minutach 44 sekundach:
@Andej

Zainteresuj się mistyką św. Jana Pawła II. :ymblushing:

Dodano po 10 minutach 30 sekundach:
Pozytywnie działa na nas przyjmowanie Eucharystii w stanie łaski Uświęcającej i jest dla nas ochroną.
Ostatnio zmieniony 2023-11-16, 21:21 przez pom, łącznie zmieniany 2 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: pom » 2023-11-19, 08:07

Bóg Trójjedyny jest jedynym Bogiem, a szatan jest tylko sługą i może wykonać tylko tyle ile mu Bóg pozwoli.

Dodano po 4 minutach 41 sekundach:
Ten z ogonem nie ma żadnej mocy nad nami jeżeli dążymy do świętości.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Dezerter » 2023-11-19, 09:01

Załóż temat, albo odśwież na temat mistyki JPII, bo nic nie wiem

Przykład św Pawła, o. Pio i innych świętych, którzy jak wynika z ich relacji mieli duże problemy z diabłem przeczy twojej ostatniej tezie

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
A tak w temacie bardziej
to masoneria chciała i zapewne chce zniszczyć Kościół, bo w ich oczach jest ostoją zacofania i konserwatyzmu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: pom » 2023-11-19, 09:25

Dezerter pisze: 2023-11-19, 09:05 Załóż temat, albo odśwież na temat mistyki JPII, bo nic nie wiem
To jest propozycja dla Andeja, a inni jak się tym zainteresują to znajdą jak Bóg pozwoli.
Dezerter pisze: Przykład św Pawła, o. Pio i innych świętych, którzy jak wynika z ich relacji mieli duże problemy z diabłem przeczy twojej ostatniej tezie
Nie przeczy moim zdaniem.
pom pisze: Bóg Trójjedyny jest jedynym Bogiem, a szatan jest tylko sługą i może wykonać tylko tyle ile mu Bóg pozwoli.
Ten z ogonem nie ma żadnej mocy nad nami jeżeli dążymy do świętości.
Im człowiek bardziej się doskonali w dążeniu do świętości i modli się za innych tym ten z ogonem jeszcze bardziej się wścieka np wielu świętych także św. Faustyna Kowalska. Ale jest tu ochrona Boga.

Dodano po 47 minutach 21 sekundach:
Wściekłość tego z ogonem jest tym większa im skuteczniejsza jest modlitwa za innych.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Arek » 2023-11-19, 10:16

Nie mogę się zgodzić. Temat jest o wiele bardziej złożony niż może się wydawać. Pom, zdarzało się w historii, że obecni Święci byli opętani i potrzebowali pomocy z zewnątrz. Tak, żeby wyobrazić sobie przełożenie działań szatana na człowieka to może tak ujmę, że szatan jest o tysiąc kroć inteligentniejszy od człowieka. A więc sami faktycznie nie mamy szans, ale w Bogu i z Bogiem możemy być chronieni. Ale im bardziej Łaska działa w nas tym kuszenie jest większe to nie oznacza, że można zabić czy kogoś okraść. To jest walka duchowa w której człowiek nieustannie walczy z pokusami. Tak Bóg jest Wszechmogący i czuwa, by zło nie przeskoczyło szali. Bóg daje nam tyle ile jesteśmy w stanie unieść, a dzięki temu zło w Mocy Bożej naprawia nas. Ale ważne, by nie wchodzić świadomie w dialog ze złem, a tym bardziej w to, że człowiek może przechytrzyć szatana. Wszystko trzeba robić w Bogu pokładając nadzieję, że nic mi złego nie może się wydarzyć, bo żyję Bogiem. Podstawą takiej relacji jest stan Łaski Uświęcającej. Inna droga jest błędna, a zły ma nas wtedy w garści i tym sposobem jesteśmy prawie na łopatkach, lężę i nie mogę się podnieść. Aż do momentu takiej woli, że wyrywam się pełnią woli i kieruję się w stronę Boga.

Dodano po 12 minutach 24 sekundach:
Ostatnio chciałem poszerzyć swoją wiedzę o masonerii. Podczas wchodzenia głębiej doświadczyłem mocnego ataku pokusy, która była bardzo silna i myślałem, że już nie jestem w stanie jej zwalczyć. Gdyby nie to, że jestem w stanie Łaski Uświęcającej poległbym, bo wiedziałem, że jestem na straconej pozycji.

Każdy w swoim życiu ma różne walki duchowe podnosimy się i upadamy. Ale ważne by z każdej walki wychodzić mocniejszym i nie poddawać się myśli, że jestem na straconej pozycji. To jest intencją złego, aby pokazać nam, że jesteśmy bezsilni. Sami - tak, z Bogiem - nie
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Andy72 » 2023-11-21, 06:12

https://www.vaticannews.va/pl/swiat/new ... fryke.html

Społeczeństwo krajów Afryki centralnej jest skorumpowane przez masonerię. Trzeba do niej należeć, aby zrobić karierę czy uzyskać stanowisko publiczne. Wskazuje na to przewodniczący episkopatu Republiki Konga, odnosząc się do najnowszego dokumentu Dykasterii Nauki Wiary, w którym potwierdzono zakaz wstępowania do masonerii. Przypominamy o tym naszym wiernym, ale presja masonów jest bardzo silna – dodaje abp Bienvenu Manamika Bafouakouahou.

Krzysztof Bronk - Watykan

Podkreśla on, że lokalnym elitom w Afryce trudno jest się ustrzec przed wpływami masonerii. Nawet jeśli ktoś ma wystarczające kompetencje i zdolności, by ubiegać się o jakieś ważne stanowisko, to nie jest w stanie go uzyskać, jeśli nie zostanie masonem. Metropolita stołecznego Brazzaville zauważa, że w jego kraju masoneria już się z tym nie kryje, działa całkiem jawnie i rekrutuje wielu młodych. Kościół przestrzega przed nią katolików, ale wie, że stają oni przed bardzo poważnym dylematem, bo nawet jeśli są dobrze wykształceni, to nie otrzymają stanowiska, jeśli nie będą w masonerii. Dla nas jest to poważny problem duszpasterski – dodaje abp Manamika. Podkreśla jednak, że Kościół nie może się uchylić od głoszenia Ewangelii. Musi strzec Prawdy i kształtować sumienia.

Rozmawiając z agencją Fides kongijski biskup uskarża się również na działalność wspólnot zielonoświątkowych, które prowadzą swego rodzaju „wojnę partyzancką” na terenie duchowym, w tym sensie, że zaciekle walczą z Kościołem katolickim. Sieją zamęt w wierze katolików, oferując szybkie i łatwe rozwiązania ich problemów.

Odnosząc się do ekologicznej adhortacji Laudate Deum, przewodniczący kongijskiego episkopatu zapewnia, że w jego kraju wszyscy opowiadają się za ochroną środowiska. Mają oni jednak znikomy wpływ na losy swej ojczyzny. To nie my podejmujemy decyzje. Jesteśmy biednymi ludźmi w bogatym kraju – dodaje abp Manamika.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: konserwa » 2023-11-21, 17:21

Czy muzulmanie w Afryce centralnej rowniez jest skorumpowane przez masonerie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”