Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Hildegarda » 2023-11-02, 03:39

Zainteresowałam się ostatnio tematem masonerii, bo wcześniej jakoś nie miałam okazji, tzn. nawet jak gdzieś coś pobieżnie o nich przeczytałam, to traktowałam to raczej tylko w kategoriach teorii spiskowych, a ostatnio zaczęłam więcej o tym czytać i się interesować.
Stąd moje pytanie, co sądzicie o tym, że masoneria chce zniszczyć Kościół? I ogólnie co są dzicie o masonerii, czy różne teorie jakie o nich krążą można traktować jako prawdziwe np. dotyczące New Age, czy NWO, dążenie do stworzenia jednej, światowej, deistycznej religii?

W innym miejscu dostałam link do takiej książki:

"Spisek przeciwko Kościołowi" Pinay Maurice, w której ponoć są różne dokumenty na potwierdzenie tego, a w internecie trafiłam też na takie cytaty:

"My, masoni, musimy obalić i pokonać katolicyzm całkowicie"
(Biuletyn Wielkiego Wschodu Francji, 1895)

". . . znikną narody i religie, powstanie jedna ojczyzna, jedna wiara, życie ''szczęśliwe'' na ziemi."
(Żyd Heinrich Heine, wierszokleta w Niemczech, mason, 1842)

"Nadszedł już czas na rozpoczęcie bezwzględnego niszczenia wszystkich dotychczasowych odrębnych państw i królestw, na zniesienie wszystkich religii, ma się rozumieć, za wyjątkiem talmudycznej, i na ustanowienie na całym świecie jednego państwa żydowskiego, w którym naród żydowski będzie żywiołem panującym, i w którym będzie obowiązywała tylko jedna religia, mianowicie żydowska."
(Z manifestu Wszechświatowego Związku Żydowskiego, Paryż 1890)

"Proklamujemy republikę światową, skasowanie granic, istnienie jednego, jedynego prawa: prawa człowieka, które ogłosili nasi chwalebni poprzednicy Wielkiej Rewolucji."
(Hiszpański mason Lozano na światowej konferencji masońskiej w Rzymie, 1914)

"Pojęcie ojczyzny jest przestarzałe. Musi być zastąpione przez Ojczyznę światową, rzadzoną przez organ w rodzaju Ligi Narodów. Dzisiejsza Liga Narodów składa się wyłącznie z Braci, czyli masonów, którzy rozumieją, że nacjonalizm się przeżył."
(Eksplika Kongresu Masońskiego w Belgradzie, w związku z przyjęciem Niemiec do Ligi Narodow, 1926)

"Jeżeli mamy być szczerzy wobec samych siebie, przyznajmy, że zaangażowaliśmy się w rozmyślny, wspierany i skoncentrowany wysiłek dla wymuszenia ograniczeń wobec suwerenności i niezależności suwerennych i niezależnych państw"
(Arnold Toynbee w odczycie dla masońskich przywódców podczas tzw."Czwartej Konferencji Instytucji dla Badań Naukowych Stosunków Międzynarodowych", 1931)

"Musi powstać jedna wiara i wspólne prawo dla ludzi. Główną bitwą jest bitwa o wychowanie."
(H.G. Wells, "Experimenting in Autobiography",1934)

"Misją Amerykanów jest zniszczenie państw narodowych"
(Robert Strauss-Hupe w piśmie masońskim "Orbis", 1945)

". . . nie będzie wojen między narodami, gdyż nie będzie narodów."
(Mason James Burnham, "Walka o świat", 1950)

"Gwarancją istnienia Polski może być tylko rząd światowy oparty na nadchodzącej cywilizaji Nowej Ery."
(Melchior Wańkowicz, "Polacy i Ameryka", Londyn 1953)

". . . społeczeństwo polskie powinno stopniowo rezygnować z zasad suwerenności państwowej na rzecz struktur Europy . . . eksponowania swojej dumy narodowej, winni krytycznie odnosić się do tradycji narodowej i ograniczać jej rolę w wychowaniu, zwłaszcza w kształtowaniu postaw młodego pokolenia."
(Kazimierz Wójcicki, redaktor "Życia Warszawy", 1991)

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-11-02, 08:20

@Hildegarda zapewne wiele osób by chciało założyć "rząd światowy", ale każdy chciałby swój i natrafia to generalnie na taki problem, że zaczynają walczyć między sobą jak im zaczyna lepiej iść.

Co do tego, czym jest masoneria, to czytałem trochę Stanisława Krajskiego, który napisał wiele książek na ten temat. Nie polecam go za bardzo ze względu na słabe używanie źródeł, ale jedna dość prawdopodobna opinia jest taka, że inner circle masonerii jest to elitarna sekta panteistyczna czy neoplatońska, umocowana w różnych strukturach władzy i elitach intelektualnych. Dzieje się od czasu renesansu, gdy wraz z Gorgiosem Gemistosem Pletonem powrócił do Europy grecki poganizm i neoplatonizm, założono Akademię Platońską we Florencji, a na dworach europejskich zaczęli się panoszyć różni magicy i astrologowie (Dee, Kelley, de Nostredame itd).

Religijny rdzeń miałby dotyczyć stosunkowo niewielkiej elity, a masoneria wysługuje się w realizacji swoich planów dużą liczbą naiwniaków i oportunistów, których do swoich tajemnic łatwo nie dopuszcza i utrzymuje ich w przeświadczeniu, że jest to klub dżentelmenów pozwalający na jakieś pieniężne czy polityczne benefity. Co to jest za tajemna wiedza, można jedynie spekulować, ale prawdopodobnie zawiera takie elementy:
- Istnieje wędrówka dusz, i jedne dusze są lepsze niż inne (bardziej oświecone). Człowiek po śmierci ponownie wciela się jako bardziej oświecony (pod pewnymi warunkami), albo nawet uwolnić się całkiem z ciała stając się bytem boskim.
- Istnieje Absolut, ale nie jest to rozumny Bóg, tylko taka ciemna masa, z której wyłaniają się byty. Masa może być kontrolowana mocami rozumu ludzkiego, co uzasadnia np. używanie i skuteczność magii.
- System integruje w sobie inne tradycje neoplatońskie, lub podobne (kabała, sufizm, religie wschodu).

Z powyższych punktów widzenia wynika dość łatwo a) plan rozkręcenia światowej religii panteistycznej, dzięki czemu masoni będą mogli skupić w swoim ręku maksymalną kontrolę nad Absolutem (ofc mówiąc motłochowi tylko niewielką część tego, w co sami wierzą). b) Promowanie pseudomistycznych i pseudonaukowych filozofii typu marksizm czy heglizm czy New Age.
c) to że Kościół Katolicki jest wrogiem ze względu na to, że jest ich zdaniem najgroźniejszym konkurentem do kontroli nad ciemną masą, skupiając silnie siły umysłowe swoich zwolenników. Masoni wiedzą, mniej więcej, że istnieją święci, cuda itd, ale nadają temu inne znaczenie.


Ze swojej strony myślę, że panteiści historycznie wiele razy byli w błędzie, co do tego, jak zrobiony jest świat, więc nie potrafiłbym im wierzyć. Późny antyk - okres największej dominacji neoplatonizmu był też okresem największej antynaukowej odklejki i to samo też można powiedzieć n.t. Hegla, Engelsa, Goethego, Nietzschego, Schellinga itd. Równocześnie, wiara w Boga, który wszystko "wedlug miary liczby i wagi" uczynił była wielką latarnią morską w podróży ku współczesnej nauce. Więcej na ten temat u Stanleya L. Jakiego (i także temat ten pobocznie porusza moja książka na kzaw.pl)
Ostatnio zmieniony 2023-11-02, 08:23 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Hildegarda » 2023-11-02, 09:22

krystian.zawistowski pisze: 2023-11-02, 08:20 @Hildegarda zapewne wiele osób by chciało założyć "rząd światowy", ale każdy chciałby swój i natrafia to generalnie na taki problem, że zaczynają walczyć między sobą jak im zaczyna lepiej iść.
Znalazłam jeszcze taki dość obszerny artykuł pisany chyba przez katolika, z całą historią powstania i on tam twierdzi, że to religia lucyferyczna, która ma na celu zwalczyć KK i chrześcijaństwo ogólnie. W artykule są wymienione różne stopnie przez jakie przechodzą poszczególni masoni i według tego co pisze, ci na najwyższym poziomie zajmują się gnozą, czarnoksięstwem i kultem Lucyfera.

“Zatrute źródło” MASONERIA


A jak się wpisze w google religia masonów, to też można trafić na taki tytuł "Masoneria religia lucyferyczna"
https://splendor24.pl/pl/p/Masoneria.-R ... zna-/17226

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
Nie chce tu wyskoczyć link do tego wpisu jaki chciałam podać, ale jak się wpisze w google "Zatrute źródło" MASONERIA to na którejść pozycji na pierwszej stronie wyskakuje ta strona na fb
Ostatnio zmieniony 2023-11-02, 09:26 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Andej » 2023-11-02, 09:26

Czy cala UE jest przesiąknięta masonerią i dlatego tak walczy z Kościołem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: faraon » 2023-11-02, 11:14

W polityce jest tak ze kazdy chce swoje wizje swiata uskuteczniac, dokladnie tak jak to zrobil Hitler. Roznica jedynie polega na roznych wizjach swiata i metodach ich wprowadzania.
W rezultacie systemy prawne i polityczne sa zlepkien wielu niedokonczonych wizji wprowadzanych roznymi metodami.
4 czy nawet 8 lat kadencji, to za malo, dlatego takie zaciekle sa walki miedzy roznymi partiami, ktore traktuja wyborcow jako pozyctecznych idiotow.
Ostatnio zmieniony 2023-11-02, 11:18 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Hildegarda » 2023-11-02, 12:46

Andej pisze: 2023-11-02, 09:26 Czy cala UE jest przesiąknięta masonerią i dlatego tak walczy z Kościołem?
Z tego co czytałam w innym miejscu, to nawet w samym KK mogą być masoni próbujący wprowadzać ich koncepcje do nauczania KK

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
Dlaczego masoneria i Kościół są nie do pogodzenia. Rozmowa z o. Zbigniewem Sucheckim OFMConv

https://www.zyciezakonne.pl/wiadomosci/ ... nv-121192/

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-11-02, 16:29

@Hildegarda no, nie jest to pewnie jakieś odległe od faktów "religia lucyferyczna, która ma na celu zwalczyć KK i chrześcijaństwo ogólnie", ma jednak ten mankament, że nie mówi, o co właściwie im chodzi. "masoni zajmują się kultem lucyfera" - dobra, ale co to znaczy? Notabene nikt normalny nie czciłby diabła, gdyby rozumiał pod tym terminem to, co chrześcijanin, więc musi tu stać za tym jakiś zupełnie inny plan i wizja świata.

Rozważania nad tym w sumie na razie doprowadziły mnie do wniosków, które przedstawiłem, a które dużo szerzej opisał tutaj Krajski
https://kukonfederacjibarskiej.wordpres ... lska-2018/
Ostatnio zmieniony 2023-11-02, 16:30 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Hildegarda » 2023-11-02, 17:26

krystian.zawistowski pisze: 2023-11-02, 16:29 @Hildegarda no, nie jest to pewnie jakieś odległe od faktów "religia lucyferyczna, która ma na celu zwalczyć KK i chrześcijaństwo ogólnie", ma jednak ten mankament, że nie mówi, o co właściwie im chodzi. "masoni zajmują się kultem lucyfera" - dobra, ale co to znaczy? Notabene nikt normalny nie czciłby diabła, gdyby rozumiał pod tym terminem to, co chrześcijanin, więc musi tu stać za tym jakiś zupełnie inny plan i wizja świata.
Z tego co czytam to oni to traktują jako oświecenie, uwolnienie od religijnych dogmatów, promowanie uniwersalizmu religijnego pod przykrywką równości, wolności i braterstwa, sami się przyznają, że czerpią z gnozy, znajdziesz to nawet na ich oficjalnych stronach. Chrześcijaństwo jest tu traktowane jako zacofana, dogmatyczna religia, a im chodzi o osobiste oświecenie, które tam idzie w parze z praktykami okultystycznymi na najwyższych szczeblach, oczywiście same te praktyki też są pod przykrywką samorozwoju, zdobywania wiedzy duchowej itp. A w praktyce to ja to widzę tak, że jeśli objawienie Jezusa było prawdziwe i wierzący w Jezusa mają jakąś ochronę Ducha Świętego, to gdy wiara w Jezusa zniknie, zniknie też wiara w Boga Osobowego, to ludzie tej ochrony zostaną pozbawieni, z pewnością będą mieć większy problem z różnymi zagrożeniami duchowymi, co już widać w przypadku młodych ludzi odchodzących od chrześcijaństwa i poszukujących w różnych, podejrzanych formach duchowości, gdzie są jakieś zabawy z "energią życiową", uzdrawianie, poprawianie funkcji umysłu u różnych guru itp.

jeszcze w tym artykule "zatrute źródło" trafiłam na taki wpis o początkach masonerii:

"Wszystkie jednak odłamy masonerii zrodził ten sam duch. Niezmiennie jest on obecny w pewnej haggadzie, z której czerpie natchnienie do działania każda loża masońska. Jest to legenda o budowie świątyni jerozolimskiej przez Salomona, króla Izraela. Głównym budowniczym tej świątyni był Adoniram - w nawiązaniu do historycznej postaci Hirama, syna wdowy z pokolenia Naftalego (por. IKrI 7,13-14) - zabity przez trzech uczniów. Z tej legendy, tłumaczonej alegorycznie, płynie przesłanie potężnej nienawiści do Jezusa Chrystusa i do chrześcijaństwa, a szczególnie do Kościoła katolickiego. W wyjaśnieniu alegorycznym zabójcami budowniczego świątyni jerozolimskiej, Adonirama, czyni się uczniów Jezusa, a głównie św. Piotra (papieża) oraz Jana i Andrzeja (pierwszych świadków zmartwychwstania), zarazem oskarża się założony przez Jezusa Kościół o podstępne i zbrodnicze zajęcie miejsca Izraela w jego roli wobec świata. Z tego płynie wniosek, że nie jest możliwe dokończenie „budowy świątyni jerozolimskiej" bez zniszczenia katolickiego Kościoła.

W języku francuskim maçon znaczy murarz, budowniczy - od tego słowa pochodzi nazwa „masoneria". Masoni są więc tymi, którzy „budują świątynię jerozolimską", ale w znaczeniu faktycznym ta budowa dotyczy całej ludzkości i całego świata.

Nad pracą masonerii - zaprowadzeniem nowego porządku w świecie - czuwa Wielki Architekt Wszechświata. Masonowi z trzech pierwszych stopni wtajemniczenia mówi się, że jest to Bóg lub rozum w zależności od tego, w co on wierzy. Dla bardziej wtajemniczonych Wielkim Architektem Wszechświata są sami masoni. Na jeszcze wyższych stopniach Wielkim Architektem Wszechświata okazuje się naród izraelski. Tylko masoni najwyższych stopni wtajemniczenia zyskują pełną świadomość, że Wielki Architekt Wszechświata to Lucyfer, dla którego wznoszą wszechświatową świątynię, i mają nadzieję, że w jego imię oni będą rządzić światem."



Ogólnie ich wizja może być bardzo kusząca dla wszystkich, którzy nie są świadomie wierzącymi chrześcijanami, nie mają świadomości istnienia osobowego zła i zupełnie nie widzą w tym żadnego zagrożenia, wręcz przeciwnie, kojarzy się to z pięknymi, wzniosłymi hasłami, więc współcześnie jak najbardziej można ludzi na to złapać bez większego problemu.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Andy72 » 2023-11-02, 20:18

Hildegarda pisze: 2023-11-02, 17:26 Masonowi z trzech pierwszych stopni wtajemniczenia mówi się, że jest to Bóg lub rozum w zależności od tego, w co on wierzy. Dla bardziej wtajemniczonych Wielkim Architektem Wszechświata są sami masoni. Na jeszcze wyższych stopniach Wielkim Architektem Wszechświata okazuje się naród izraelski. Tylko masoni najwyższych stopni wtajemniczenia zyskują pełną świadomość, że Wielki Architekt Wszechświata to Lucyfer, dla którego wznoszą wszechświatową świątynię, i mają nadzieję, że w jego imię oni będą rządzić światem."[/i]
Przypomina to rzeźnię do której wpuszcza się krowy, które mogą iść tylko wygrodzoną drogą. Więc wpuszcza się jeszcze nie do końca zwyrodniałego masona na pierwsze stopnie, gdy nie wie co będzie na następnych.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Dezerter » 2023-11-02, 22:27

Ja już się wypowiadałem o Masonerii - moim zdaniem traci wpływy a nie zyskuje
viewtopic.php?f=79&t=9618
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Andy72 » 2023-11-02, 23:40

Dezerter pisze: 2023-11-02, 22:27 Ja już się wypowiadałem o Masonerii - moim zdaniem traci wpływy a nie zyskuje
viewtopic.php?f=79&t=9618
Jak to?? skoro jej idee zyskują poparcie? Dawniej masoneria walczyła o zakaz kary śmierci na przykład, podczas gdy dziś wydaje się to normalne.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Hildegarda » 2023-11-03, 03:56

Wszystko zależy jak się do tego podejdzie, czy traktuje się ich tylko jako przestarzałą organizację zrzeszającą intelektualistów, czy potraktuje się poważnie różne teorie jakie o nich krążą, które niejednokrotnie są wspierane różnymi materiałami, wypowiedziami masonów itp.
Ich idee jak najbardziej przechodzą, tylko kwestia tego, czy należy traktować różne grupy szerzące podobne idee jako całkowicie niezależne i odrębne, czy jako wywodzące się od nich, gdzie oni są tym rdzeniem głównym. Jest coraz więcej zwolenników new age, a coś takiego jak uniwersalna, deistyczna religia w imię braterstwa z wszystkimi ludźmi, może być ciekawą opcją dla bardziej liberalnych chrześcijan, zresztą moje zainteresowanie masonami, wzięło się z dyskusji w innym miejscu o katolickim księdzu Teilhardzie de Chardin i o jego nietypowych pomysłach na wiarę. Ile ludzi współcześnie opowie się za bardziej radykalnym podejściem do chrześcijaństwa, mając przekonanie, że przynajmniej niektóre dogmaty są absolutną podstawą i nie można z nich rezygnować w imię takich pomysłów, kryjących się pod pięknymi hasłami? Ja kiedyś na grupach biblijnych czytałam wypowiedzi katolickiej teolożki, która oficjalnie twierdziła, że new age to wyższy poziom chrześcijaństwa i w takim kierunku należy zmierzać, więc to już nawet nie dotyczy tylko ludzi, którzy oficjalnie od chrześcijaństwa odchodzą.
Andy72 pisze: 2023-11-02, 20:18
Hildegarda pisze: 2023-11-02, 17:26 Masonowi z trzech pierwszych stopni wtajemniczenia mówi się, że jest to Bóg lub rozum w zależności od tego, w co on wierzy. Dla bardziej wtajemniczonych Wielkim Architektem Wszechświata są sami masoni. Na jeszcze wyższych stopniach Wielkim Architektem Wszechświata okazuje się naród izraelski. Tylko masoni najwyższych stopni wtajemniczenia zyskują pełną świadomość, że Wielki Architekt Wszechświata to Lucyfer, dla którego wznoszą wszechświatową świątynię, i mają nadzieję, że w jego imię oni będą rządzić światem."[/i]
Przypomina to rzeźnię do której wpuszcza się krowy, które mogą iść tylko wygrodzoną drogą. Więc wpuszcza się jeszcze nie do końca zwyrodniałego masona na pierwsze stopnie, gdy nie wie co będzie na następnych.
Oni po prostu sprawdzają osobowość i tylko osoby przygotowane mogą wchodzić na wyższe poziomy. Na najwyższym, z tego co można przeczytać i o ile można to poważnie potraktować (ja tego nie wiem, mówię to co przeczytałam, również w katolickich źródłach) odbywa się już gnoza, magia, czarnoksięstwo, współpraca z demonami, kult Lucyfera jako tego oświecającego i dającego wiedzę tajemną. Wiadomo, że przeciętna, pierwsza lepsza osoba nie może tego robić, poza tym odchodząc i rozpowiadając takie rzeczy mogłaby mocno zaszkodzić organizacji, dlatego ten poziom najniższy przedstwiany jest jako zrzeszenie intelektualistów o neutralnym podejściu religijnym, którzy działają dobroczynnie i polemizują na różne tematy przeznaczone właśnie dla inteligencji, a poziomy wyższe owiane są tajemnicą, wymagają specjalnych inicjacji i tylko osoby dobrze sprawdzone się na nie mogą dostać.
Cytat przytoczyłam z artykułu "Zatrute źródło. Masoneria", teraz widzę, że autorem jest ksiądz Tadeusz Kiersztyna, więc nie jest to wzięte z pierwszego lepszego artykułu z teoriami spiskowymi, zresztą zarówno w księgarniach katolickich, jak i na portalach katolickich można znaleźć wiele treści, które w podobny sposób nawiązują do masonerii. Nikt poważny nie publikowałby takich treści na poczytnych portalach i nie udostępniał książek, gdyby to były tylko jakieś bzdury wymyślone przez grupę nawiedzonych spiskowców.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Hildegarda » 2023-11-03, 05:48

Dezerter pisze: 2023-11-02, 22:27 Ja już się wypowiadałem o Masonerii - moim zdaniem traci wpływy a nie zyskuje
viewtopic.php?f=79&t=9618
Dezerter ja się tak tą masonerią przejęłam, że kazałam ostatnio mężowi i synowi lecieć w podskokach na mszę na cmentarz na Wszystkich Świętych, już nie pamiętam kiedy ostatnio byłam na takiej mszy na cmentarzu z własnej, nieprzymuszonej woli ;))

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Dezerter » 2023-11-03, 20:26

Hildegarda pisze: 2023-11-03, 05:48
Dezerter pisze: 2023-11-02, 22:27 Ja już się wypowiadałem o Masonerii - moim zdaniem traci wpływy a nie zyskuje
viewtopic.php?f=79&t=9618
Dezerter ja się tak tą masonerią przejęłam, że kazałam ostatnio mężowi i synowi lecieć w podskokach na mszę na cmentarz na Wszystkich Świętych, już nie pamiętam kiedy ostatnio byłam na takiej mszy na cmentarzu z własnej, nieprzymuszonej woli ;))
I to potwierdza popularną tezę (skąd ona się wzięła?) , że Pan Bóg nawet ze zła potrafi wyprowadzić dobro - czy jakoś tak.
Andy - masoneria przez wieki była źródłem i krzewicielem "idei postępu i równości" , dziś te hasła przejął mainstream, więc gdzie dziś miejsce dla masonerii?

Członkiem i to dość wysoko stojącym był przez lata Bronisław Wildstejn i musiał odejść, gdyż bracia nie chcieli się zgodzić na jego zaangażowanie polityczne. Tego o żydowskich korzeniach człowieka bardzo cenię i szanuję, czy ktoś zna jego wypowiedzi na temat masonerii, bo on by wiedział co mówi....
Ostatnio zmieniony 2023-11-03, 20:28 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy masoneria chce zniszczyć Kościół?

Post autor: Andy72 » 2023-11-03, 20:38

Cenię Bronisława Wildsteina, akurat nie lansuje typowo masońskich poglądów.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”