Siła różańca

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1925
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Siła różańca

Post autor: Andy72 » 2023-11-03, 20:48

Cytat z książki „Przedziwny Sekret Różańca Świętego” Św. Ludwika Maria Grignion de Montfort:

„Nawet gdybyście stali nad brzegiem przepaści; nawet gdybyście byli jedną nogą w piekle; nawet gdybyście, jak czarnoksiężnik, zaprzedali duszę diabłu; nawet gdybyście byli zatwardziałymi heretykami, upartymi jak szatan, wcześniej czy później nawrócicie się i zostaniecie zbawieni, pod warunkiem, powtarzam baczcie na wszystkie słowa i terminy, których używam – że będziecie odmawiać pobożnie święty Różaniec aż do śmierci, aby poznać prawdę, uzyskać dar skruchy i przebaczenie grzechów”.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

wierzacy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 19 wrz 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Re: Siła różańca

Post autor: wierzacy » 2023-11-03, 22:03

Andy72 pisze: 2023-11-03, 20:48 Cytat z książki „Przedziwny Sekret Różańca Świętego” Św. Ludwika Maria Grignion de Montfort:

„Nawet gdybyście stali nad brzegiem przepaści; nawet gdybyście byli jedną nogą w piekle; nawet gdybyście, jak czarnoksiężnik, zaprzedali duszę diabłu; nawet gdybyście byli zatwardziałymi heretykami, upartymi jak szatan, wcześniej czy później nawrócicie się i zostaniecie zbawieni, pod warunkiem, powtarzam baczcie na wszystkie słowa i terminy, których używam – że będziecie odmawiać pobożnie święty Różaniec aż do śmierci, aby poznać prawdę, uzyskać dar skruchy i przebaczenie grzechów”.
Zgadzam się. Różaniec przynosi dobro i pokój. Pisałem już przykład potwierdzający działanie Różańca w wątku „Moje świadectwo Boga”.

ODPOWIEDZ