Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: faraon » 2023-11-09, 20:06

CiekawaXO pisze: 2023-11-09, 19:53 Pablito, nie wiem, ale Marek cię nazwał Zwodzicielem chyba w momencie, gdy tak gadałeś nie wprost, bułka przez bibułkę, a każdy wiedział że chodzi o to, że chcesz podważyć nasze Prawdy, ale dyplomatycznie.
Chyba przestał już cię tak nazywać, jak napisałeś, że chciałbyś abyśmy byli Unitarianami.
Ja taką pisaninę nie wprost, też traktuję jako zwodzenie.
Ale już się określiłeś, napisałeś wprost, więc słowo Zwodziciel osłabło.
Wiesz, mnie Marek ciagle tak traktowal i ciagle nawiazywal do jakichs rzekomych objawien o ktorych niewiele w ogole pisalem.
A jak cos pisalem to nie bylo to w rzadnym wypadku nauczanie kogokolwiek, tylko dyskusja o konkretnym rozumieniu czegos.
Jednak Marka uwagi adpersonam dazyly do tego by totaalnie mnie wyeliminowac z dyskusji jak jakiegos niedorozwoja, czy totalnego idiote, ktory nie ma prawa w ogole sie odzywac, a tylko dlatego ze Marek ma fobie na wiele tematow i traktuje kazda dyskusje jako nauczanie, jego prywatne nauczanie i kazdy kto innaczej cokolwiek rozumie, to bez zadnej dyskusji jest heretykiem, zwodzicielem, klamca i w ogole powinien byc natychmiast wyrzucony z forum.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-11-09, 20:09

CiekawaXO pisze: 2023-11-09, 20:04 A tu SJP:

https://sjp.pwn.pl/slowniki/zwodzi%C4%87.html
zwieść — zwodzić
1. «wprowadzić kogoś w błąd»
2. daw. «zawrócić z drogi»
3. daw. «sprowadzić, spuścić na dół»
Chyba nie ma tu nic nawet o oszustwie.
Na pewno nie ma.
tylko wprowadzanie w błąd, więc nie jest to jakieś wielka obraza wg definicji.
Czasami słowa brzmią groźnie, ale jak się zajrzy do definicji, to nie jest tak źle.
Wprowadzić kogos w błąd. jako pierwsze znaczenie.
czyli to, co wcześniej zacytowałem. Jednoznacznie negatywne, obraźliwe i poniżające.

Ale pomijając słownik, który mimo wszystko jest jednoznaczny.

Czy gdy Ty pomyslisz sobie o nazwaniu kogoś zwodziceilem, czy nie przychodzi Ci do głowy skojarzenie, że ten zwodziciel:
- kłamie
- oszukuje
- chce zrealziować poprzez kłamstwo / oszustwo jakiś ukryty cel
- chce działąć na naszą niekorzyść

To moje intuicyjne potoczne rozumienie, które od zawsze miałem w głowie.
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:14 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15139
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4268 times
Been thanked: 2990 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Dezerter » 2023-11-09, 20:11

Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 19:52 Chciałbym, żeby @Dezerter się wypowiedział na temat tego czy tak właśnie rozumie słowo "zwodzić"?
Ewentualnie również inni moderatorzy:
@miłośniczka Faustyny
@Morkej
@Praktyk

Czy według Was jest to uprawnione aby nazywać tak rozmówców - mających inne poglądy - na tym forum?
Inne poglądy - Nie, ale sprzeczne z wiarą katolicka - Tak,
bo zgodnie z definicja "wprowadzasz w błąd, mamisz"
Czy zgadzacie się z definicją słownikową, że jest to obraźliwe? I jest synonimem słowa "oszust"? I że:
"polega na celowym przekazywaniu fałszywych informacji lub zatajaniu istotnych faktów w celu osiągnięcia korzyści. Synonimami tego wyrażenia są między innymi: "oszukać", "nabrać", "okłamać", "zwieść", "wykiwać", "wyrolować""
Nie jest to obraźliwe np. "Zwiódł ją pięknymi słówkami" - przykład użycia ze wspomnianego współczesnego SJP.
teraz gdy wiemy, że jesteś unitarianinem, wiemy, że ty po prostu tak błędnie wierzysz :( i będąc w błędzie chcesz nas w ten błąd wprowadzić wierząc, że wprowadzasz w prawdę.
Jednak pouczony w sposób wyczerpujący na forum o Prawdzie dalszego (już trzeba to nazwać ) powinieneś albo zaprzestać indoktrynowania, albo, gdy to robisz nadal, pogodzić się ze ktoś stwierdzi, że zwodzisz.
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 5 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6528
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 894 times
Been thanked: 732 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-09, 20:12

Niee nie Faraon.
Ponoć mu coś wysłałeś, i napisałeś, że jak on czegoś tam z tym nie zrobi, to mu się coś stanie.
I on tę rozmowę zabezpieczył, więc ma dowody.
I może ich użyć.

Co do tego jaki jest Marek, to wiesz, ten wątek nie służy do pisania jaki kto jest, tylko do wyjaśniania. Jak on się nie odniósł, to nie chce wyjaśniać już nic, i sprawa jest zamknięta-nie dogadacie się. Amen:)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15139
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4268 times
Been thanked: 2990 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Dezerter » 2023-11-09, 20:15

Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 20:00
Dezerter pisze: 2023-11-09, 19:59 SJP Współczesny II tomowy - z półki w moim pokoju, taki bordowy
zwodzić - wprowadzić kogoś w błąd , mamić, oszukiwać
...no sory
Napisz proszę pełnym zdaniem. Bo nie rozumiem sesnu Twojej wypowiedzi. A nie chcę Cię źle zrozumieć w tej ważnej dla mnie kwestii.
:)
Podałeś jakiś historyczny SJP z zamierzchłych czasów a ja podam ci Współczesny SJP
zwodzić - wprowadzić kogoś w błąd , mamić, oszukiwać
więc przepraszam, ale moim zdaniem wprowadzając w błąd narażasz się na nazwanie zwodzicielem
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:16 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-11-09, 20:19

Dezerter pisze: 2023-11-09, 20:11
Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 19:52 Chciałbym, żeby @Dezerter się wypowiedział na temat tego czy tak właśnie rozumie słowo "zwodzić"?
Ewentualnie również inni moderatorzy:
@miłośniczka Faustyny
@Morkej
@Praktyk

Czy według Was jest to uprawnione aby nazywać tak rozmówców - mających inne poglądy - na tym forum?
inne poglady nie, ale sprzeczne z wiarą katolicka - tak, bo zgodnie z definicja "wprowadzasz w błąd, mamisz"
Ojciec.Pablito pisze:Czy zgadzacie się z definicją słownikową, że jest to obraźliwe? I jest synonimem słowa "oszust"? I że:
"polega na celowym przekazywaniu fałszywych informacji lub zatajaniu istotnych faktów w celu osiągnięcia korzyści. Synonimami tego wyrażenia są między innymi: "oszukać", "nabrać", "okłamać", "zwieść", "wykiwać", "wyrolować""
Nie jest to obraźliwe np. "Zwiódł ją pięknymi słówkami" - przykład użycia ze wspomnianego współczesnego SJP.
teraz gdy wiemy, że jesteś unitarianinem, wiemy, że ty po prostu tak błędnie wierzysz :( i będąc w błędzie chcesz nas w ten błąd wprowadzić wierząc, że wprowadzasz w prawdę.
Jednak pouczony w sposób wyczerpujący na forum o Prawdzie dalszego (już trzeba to nazwać ) powinieneś albo zaprzestać indoktrynowania, albo, gdy to robisz nadal, pogodzić się ze ktoś stwierdzi, że zwodzisz.
Czy czytałeś definicje słowa "wprowadzać w błąd", które zacytowałem?
Czy zauważyłeś, że aby zaistniało "wprowadzenie w błąd" muszą wystapić jednocześnie:
- świadomość mówienia nieprawdy
albo
- zatajenie prawdy
oraz
- celowość i pełna świadomość przekazywania nieprawdy
- intencja pozbawienia kogoś jakiejś korzyści.

Czy przypisujesz moim wypowiedziom te trzy cechy?
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:25 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6528
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 894 times
Been thanked: 732 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-09, 20:21

Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 20:09
CiekawaXO pisze: 2023-11-09, 20:04 A tu SJP:

https://sjp.pwn.pl/slowniki/zwodzi%C4%87.html
zwieść — zwodzić
1. «wprowadzić kogoś w błąd»
2. daw. «zawrócić z drogi»
3. daw. «sprowadzić, spuścić na dół»
Chyba nie ma tu nic nawet o oszustwie.
Na pewno nie ma.
tylko wprowadzanie w błąd, więc nie jest to jakieś wielka obraza wg definicji.
Czasami słowa brzmią groźnie, ale jak się zajrzy do definicji, to nie jest tak źle.
Wprowadzić kogos w błąd. jako pierwsze znaczenie.
czyli to, co wcześniej zacytowałem. Jednoznacznie negatywne, obraźliwe i poniżające.

Ale pomijając słownik, który mimo wszystko jest jednoznaczny.

Czy gdy Ty pomyslisz sobie o nazwaniu kogoś zwodziceilem, czy nie przychodzi Ci do głowy skojarzenie, że ten zwodziciel:
- kłamie
- oszukuje
- chce zrealziować poprzez kłamstwo / oszustwo jakiś ukryty cel
- chce działąć na naszą niekorzyść

To moje intuicyjne potoczne rozumienie, które od zawsze miałem w głowie.
Mogę mieć takie odczucia, jak czuję, że ktoś mi nie mówi całej prawdy.
Ty nie mówiłeś wtedy CAŁEJ prawdy, i było czuć owe zwodzenie, zawijanie, urabianie, dyplomację, niepotrzebną.
Teraz jest też inaczej. Pisałam milion razy, jak mnie wkurzył twój post o kanibaliźmie-dla mnie to było czyste zwodzenie, wręcz oszukańcze intencje, bo nie wierzę ci w twoje tłumaczenia, że ciebie po prostu "kanibalizm interesuje". Ale było minęło, chyba sobie wyjaśniliśmy.
Ale przyznasz, że Marek też napisał, że on lubi jak się go urabia, tylko to było inne słowo, zapomniałam jakie, w sensie miał na myśli dyskusję na wrażliwe tematy, że je lubi,ale wprost, kawa na ławę.
Tylko widzisz, Marek wie że ten temat jest, i on już zakończył dyskusję. Warto uszanować jego zdanie, a ja nie mogę wchodzić w jego buty, bo to nie jest cel tego pokoiku.
Więc o Marku nie ma sensu dyskutować jak go tu nie ma.
Chyba że z moderacją.


Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
Czy zauważyłeś, że aby zaistniało "wprowadzenie w błąd" muszą wystapić jednocześnie:
- świadomość mówienia nieprawdy
albo
- zatajenie prawdy
oraz
- celowość i pełna świadomość przekazywania nieprawdy
- intencja pozbawienia kogoś jakiejś korzyści.
Mi umknęło.
Daj jeszcze raz gdzie to jest napisane, czy sam to napisałeś?
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:25 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-11-09, 20:27

...

Dodano po 44 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-11-09, 20:23 Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
Czy zauważyłeś, że aby zaistniało "wprowadzenie w błąd" muszą wystapić jednocześnie:
- świadomość mówienia nieprawdy
albo
- zatajenie prawdy
oraz
- celowość i pełna świadomość przekazywania nieprawdy
- intencja pozbawienia kogoś jakiejś korzyści.
Mi umknęło.
Daj jeszcze raz gdzie to jest napisane, czy sam to napisałeś?
W zacytowanej poniżej odpwiedzi Binga.
Wynika to z definicji słownikowej, na której jest oparta ta odpowiedź Binga.
Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 19:41
"Wprowadzić kogoś w błąd" to wyrażenie oznaczające wprowadzenie kogoś w nieprawdziwe przekonanie lub mylne wyobrażenie. Może to dotyczyć różnych dziedzin życia, takich jak biznes, polityka, nauka, a także relacje międzyludzkie. Wprowadzanie w błąd polega na celowym przekazywaniu fałszywych informacji lub zatajaniu istotnych faktów w celu osiągnięcia korzyści. Synonimami tego wyrażenia są między innymi: "oszukać", "nabrać", "okłamać", "zwieść", "wykiwać", "wyrolować" ¹²³⁴.

Mam nadzieję, że to pomogło!

Źródło: Konwersacja za pomocą usługi Bing, 11/9/2023
(1) Synonim wprowadzić kogoś w błąd • Słownik synonimów wyrażenia .... https://synonim.net/synonim/wprowadzi%C ... %82%C4%85d.
(2) Synonim wprowadzić kogoś w błąd • Słownik synonimów wyrażenia .... https://bing.com/search?q=wprowadzi%c4% ... %82%c4%85d.
(3) Wprowadzanie w błąd – Wikipedia, wolna encyklopedia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wprowadza ... %82%C4%85d.
(4) Synonim wprowadzić w błąd • Słownik synonimów wyrażenia wprowadzić w .... https://synonim.net/synonim/wprowadzi%C ... %82%C4%85d.
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:29 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 2 razy.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6528
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 894 times
Been thanked: 732 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-09, 20:32

Yhym.
No cóż mogę powiedzieć Pablito. W poście o kanibalizmie, tak się poczułam jak Bing napisał. Oszukana.I uważam że zataiłeś prawdziwe intencje. I ja tego zdania nie zmieniłam do tej pory.
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:32 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15139
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4268 times
Been thanked: 2990 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Dezerter » 2023-11-09, 20:34

Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 20:19
Dezerter pisze: 2023-11-09, 20:11
Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 19:52 Chciałbym, żeby @Dezerter się wypowiedział na temat tego czy tak właśnie rozumie słowo "zwodzić"?
Ewentualnie również inni moderatorzy:
@miłośniczka Faustyny
@Morkej
@Praktyk

Czy według Was jest to uprawnione aby nazywać tak rozmówców - mających inne poglądy - na tym forum?
inne poglady nie, ale sprzeczne z wiarą katolicka - tak, bo zgodnie z definicja "wprowadzasz w błąd, mamisz"
Ojciec.Pablito pisze:Czy zgadzacie się z definicją słownikową, że jest to obraźliwe? I jest synonimem słowa "oszust"? I że:
"polega na celowym przekazywaniu fałszywych informacji lub zatajaniu istotnych faktów w celu osiągnięcia korzyści. Synonimami tego wyrażenia są między innymi: "oszukać", "nabrać", "okłamać", "zwieść", "wykiwać", "wyrolować""
Nie jest to obraźliwe np. "Zwiódł ją pięknymi słówkami" - przykład użycia ze wspomnianego współczesnego SJP.
teraz gdy wiemy, że jesteś unitarianinem, wiemy, że ty po prostu tak błędnie wierzysz :( i będąc w błędzie chcesz nas w ten błąd wprowadzić wierząc, że wprowadzasz w prawdę.
Jednak pouczony w sposób wyczerpujący na forum o Prawdzie dalszego (już trzeba to nazwać ) powinieneś albo zaprzestać indoktrynowania, albo, gdy to robisz nadal, pogodzić się ze ktoś stwierdzi, że zwodzisz.
Czy czytałeś definicje słowa "wprowadzać w błąd", które zacytowałem?
Czy zauważyłeś, że aby zaistniało "wprowadzenie w błąd" muszą wystapić jednocześnie:
- świadomość mówienia nieprawdy
albo
- zatajenie prawdy
oraz
- celowość i pełna świadomość przekazywania nieprawdy
- intencja pozbawienia kogoś jakiejś korzyści.

Czy przypisujesz moim wypowiedziom te trzy cechy?
Myslę, że tak - chocby te dwa
- celowość i pełna świadomość przekazywania nieprawdy - bo zostałeś wielokrotnie pouczony o prawdzie
- intencja pozbawienia kogoś jakiejś korzyści. - zaprzeczenie Boskości Jezusa może skutkować brakiem zbawienia więc sam oceń...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-11-09, 20:34

CiekawaXO pisze: 2023-11-09, 20:23 Ty nie mówiłeś wtedy CAŁEJ prawdy
Ja nie zmieniłem swoich wtedy (kiedy?) wypowiedzi.
Rozmawiam tak samo jak wczesniej.
Nie wiem skąd Ty wyznaczyłaś jakąś cezurę?
Możliwe, że po prostu w pewnym momencie zwróciłaś uwagę na moje wyjaśnienia.

A wątek o kanibaliźmie nie był wymierzony w kogokolwiek.
Pisałem przecież o tym wprost, że zwróciłem na to uwagę po lekturze ustawnowienia Wieczerzy Pańskiej i uświadomienia sobie jak szokujące musiało to być dla słuchaczy.
Przecież rozmawialiśmy również o tym.
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:35 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 3 razy.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15139
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4268 times
Been thanked: 2990 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Dezerter » 2023-11-09, 20:38

Jestem przekonany, że jak nie dasz ku temu powodu, to nikt już ciebie nie nazwie zwodzicielem, a jak nazwie bezpodstawnie, to ja pierwszy zareaguje EOT
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6528
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 894 times
Been thanked: 732 times
Kontakt:

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-09, 20:39

Niee, nie wierzę ci przykro mi.
Ale to już chyba zostaniemy po prostu przy swoim.
To jest szablonowy zarzut protestantów, a ty to ubrałeś w "takie mam zainteresowania, i co mi zrobicie? nie można?"

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-11-09, 20:40

Dezerter pisze: 2023-11-09, 20:34
Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 20:19
Dezerter pisze: 2023-11-09, 20:11
Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-09, 19:52 Chciałbym, żeby @Dezerter się wypowiedział na temat tego czy tak właśnie rozumie słowo "zwodzić"?
Ewentualnie również inni moderatorzy:
@miłośniczka Faustyny
@Morkej
@Praktyk

Czy według Was jest to uprawnione aby nazywać tak rozmówców - mających inne poglądy - na tym forum?
inne poglady nie, ale sprzeczne z wiarą katolicka - tak, bo zgodnie z definicja "wprowadzasz w błąd, mamisz"
Ojciec.Pablito pisze:Czy zgadzacie się z definicją słownikową, że jest to obraźliwe? I jest synonimem słowa "oszust"? I że:
"polega na celowym przekazywaniu fałszywych informacji lub zatajaniu istotnych faktów w celu osiągnięcia korzyści. Synonimami tego wyrażenia są między innymi: "oszukać", "nabrać", "okłamać", "zwieść", "wykiwać", "wyrolować""
Nie jest to obraźliwe np. "Zwiódł ją pięknymi słówkami" - przykład użycia ze wspomnianego współczesnego SJP.
teraz gdy wiemy, że jesteś unitarianinem, wiemy, że ty po prostu tak błędnie wierzysz :( i będąc w błędzie chcesz nas w ten błąd wprowadzić wierząc, że wprowadzasz w prawdę.
Jednak pouczony w sposób wyczerpujący na forum o Prawdzie dalszego (już trzeba to nazwać ) powinieneś albo zaprzestać indoktrynowania, albo, gdy to robisz nadal, pogodzić się ze ktoś stwierdzi, że zwodzisz.
Czy czytałeś definicje słowa "wprowadzać w błąd", które zacytowałem?
Czy zauważyłeś, że aby zaistniało "wprowadzenie w błąd" muszą wystapić jednocześnie:
- świadomość mówienia nieprawdy
albo
- zatajenie prawdy
oraz
- celowość i pełna świadomość przekazywania nieprawdy
- intencja pozbawienia kogoś jakiejś korzyści.

Czy przypisujesz moim wypowiedziom te trzy cechy?
Myslę, że tak - chocby te dwa
- celowość i pełna świadomość przekazywania nieprawdy - bo zostałeś wielokrotnie pouczony o prawdzie
- intencja pozbawienia kogoś jakiejś korzyści . - zaprzeczenie Boskości Jezusa może skutkować brakiem zbawienia więc sam oceń...
Aby być fair powinieneś te oskarżenia udowodnić.
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:42 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 2 razy.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Podziękowania i rozwiązywanie problemów - ad personam.

Post autor: faraon » 2023-11-09, 20:42

CiekawaXO pisze: 2023-11-09, 20:12 Niee nie Faraon.
Ponoć mu coś wysłałeś, i napisałeś, że jak on czegoś tam z tym nie zrobi, to mu się coś stanie.
I on tę rozmowę zabezpieczył, więc ma dowody.
I może ich użyć.

Co do tego jaki jest Marek, to wiesz, ten wątek nie służy do pisania jaki kto jest, tylko do wyjaśniania. Jak on się nie odniósł, to nie chce wyjaśniać już nic, i sprawa jest zamknięta-nie dogadacie się. Amen:)
A nie napisal co mu sie mialo by stac?
To co mu napisalem to typowy przyklad tego do czego ludzie sami sie moga doprowadzic takim postepowaniem jak jego.
Chcialem by podal to na forum, bo i Dezowi sie skarzyl ze to pogrozki. Ale nie podal, bo wie ze gdy odpowiem na to, to wyszedl by na ....
Jednak uwaza ze trzyma to jako jakis dowod, ciekawe na co? Chyba jedynie by wszyscy uwazali ze ten faraon to strasznie zly czlowiek. ;)
To co wyczytal z tego PW to nawet sie logiki nie trzyma i jest wewnetrznie sprzeczne, a wyjasnienie tego co napisalem jest bardzo proste.
Ostatnio zmieniony 2023-11-09, 20:56 przez faraon, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ