Spowiedź i rozmowa

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
stokrotka
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2023
Been thanked: 2 times

Spowiedź i rozmowa

Post autor: stokrotka » 2023-11-16, 10:21

Szczęść Boże!
Po kilku miesiącach życia daleko od Pana Boga chciałabym w końcu zebrać się na odwagę i spróbować chociażby porozmawiać z jakimś księdzem. Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ jestem skrupulantem od kilku lat i po części to spowodowało, że odeszłam od Boga. Wiem, że są różne dyżury spowiednicze, stały konfesjonał, ale ja nie wiem, czy dam radę przystąpić do spowiedzi. Chociaż bardzo bym chciała, to chyba dla mnie za dużo na ten moment. Przy poprzednich spowiedziach wszystko zapisywałam na kartce A4 drobnym druczkiem kratka w kratkę... To dla mnie straszne. Wiele rzeczy jest także do wyjaśnienia, nie wiem, czy spowiedź w moim przypadku ma sens - nie jestem pewna, czy żałuję, dużo grzechów popełniłam z myślą, że przecież i tak się kiedyś wyspowiadam, bo w głębi duszy ja takiego życia nie chcę. I teraz moje pytanie do Was - mieszkam w Gdańsku, także czy ktoś zna dobrego księdza na terenie Trójmiasta, który będzie w stanie mi pomóc? Albo podpowiedzieć, że np. na stronie konkretnej parafii są informacje o pomocy duszpasterskiej. Mam też bardzo ograniczony czas, bo studiuje dziennie i pracuje + co drugi weekend nie ma mnie w Gdańsku.
Jeśli byłby ktoś w stanie westchnąć za mnie w modlitwie będę bardzo wdzięczna :)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Spowiedź i rozmowa

Post autor: Arek » 2023-11-16, 13:04

stokrotka pisze: 2023-11-16, 10:21 Szczęść Boże!
Po kilku miesiącach życia daleko od Pana Boga chciałabym w końcu zebrać się na odwagę i spróbować chociażby porozmawiać z jakimś księdzem. Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ jestem skrupulantem od kilku lat i po części to spowodowało, że odeszłam od Boga. Wiem, że są różne dyżury spowiednicze, stały konfesjonał, ale ja nie wiem, czy dam radę przystąpić do spowiedzi. Chociaż bardzo bym chciała, to chyba dla mnie za dużo na ten moment. Przy poprzednich spowiedziach wszystko zapisywałam na kartce A4 drobnym druczkiem kratka w kratkę... To dla mnie straszne. Wiele rzeczy jest także do wyjaśnienia, nie wiem, czy spowiedź w moim przypadku ma sens - nie jestem pewna, czy żałuję, dużo grzechów popełniłam z myślą, że przecież i tak się kiedyś wyspowiadam, bo w głębi duszy ja takiego życia nie chcę. I teraz moje pytanie do Was - mieszkam w Gdańsku, także czy ktoś zna dobrego księdza na terenie Trójmiasta, który będzie w stanie mi pomóc? Albo podpowiedzieć, że np. na stronie konkretnej parafii są informacje o pomocy duszpasterskiej. Mam też bardzo ograniczony czas, bo studiuje dziennie i pracuje + co drugi weekend nie ma mnie w Gdańsku.
Jeśli byłby ktoś w stanie westchnąć za mnie w modlitwie będę bardzo wdzięczna :)
Oczywiście masz moje wsparcie w modlitwie. Bądź dobrej myśli. Pamiętaj jesteś kochana, choćby wszyscy Ciebie odrzucili Bóg będzie z Tobą. Faktem jest, że to Ty możesz otworzyć się na Boga, ale nie musisz jeśli nie chcesz. On do niczego człowieka nie zmusza, zawsze jest z nami i jest cierpliwy. Nie martw się i uśmiechaj się więcej do ludzi, bo masz piękny uśmiech :) tak czuję.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Spowiedź i rozmowa

Post autor: AdamS. » 2023-11-16, 13:06

stokrotka pisze: 2023-11-16, 10:21 Jeśli byłby ktoś w stanie westchnąć za mnie w modlitwie będę bardzo wdzięczna :)
Modlitwa oczywiście zapewniona - nawet już za chwilę. :) A jeśli chodzi o radę, to polecam po prostu rozmowę z jakimś księdzem (najlepiej wikariuszem, bo zwykle ma więcej czasu), aby się specjalnie umówić na taką spowiedź w czasie poza kolejkami do konfesjonału. Można wcześniej zasięgnąć opinii, który ksiądz ma charakter pogłębionego spowiednika. Kartkę w takiej sytuacji można przed sobą mieć, aby trzymać się jakichś punktów, ale warto też zdać się na Ducha Świętego, żeby nie sprowadzać spowiedzi do recytacji grzechów - a raczej podążać za spowiednikiem w duchowym prowadzeniu. Ufam, że będzie dobrze. :)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Spowiedź i rozmowa

Post autor: konserwa » 2023-11-16, 13:46

Znalem dobrego ksiedza , ale to bylo 30 lat temu. Nie wiem, czy teraz bylby rownie kontaktowy, i nie wiem gdzie jest. troche szkoda. Wspieram w modlitwie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Spowiedź i rozmowa

Post autor: Dezerter » 2023-11-16, 21:47

stokrotka pisze: 2023-11-16, 10:21 Szczęść Boże!
Po kilku miesiącach życia daleko od Pana Boga chciałabym w końcu zebrać się na odwagę i spróbować chociażby porozmawiać z jakimś księdzem. Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ jestem skrupulantem od kilku lat i po części to spowodowało, że odeszłam od Boga. Wiem, że są różne dyżury spowiednicze, stały konfesjonał, ale ja nie wiem, czy dam radę przystąpić do spowiedzi. Chociaż bardzo bym chciała, to chyba dla mnie za dużo na ten moment. Przy poprzednich spowiedziach wszystko zapisywałam na kartce A4 drobnym druczkiem kratka w kratkę... To dla mnie straszne. Wiele rzeczy jest także do wyjaśnienia, nie wiem, czy spowiedź w moim przypadku ma sens - nie jestem pewna, czy żałuję, dużo grzechów popełniłam z myślą, że przecież i tak się kiedyś wyspowiadam, bo w głębi duszy ja takiego życia nie chcę. I teraz moje pytanie do Was - mieszkam w Gdańsku, także czy ktoś zna dobrego księdza na terenie Trójmiasta, który będzie w stanie mi pomóc? Albo podpowiedzieć, że np. na stronie konkretnej parafii są informacje o pomocy duszpasterskiej. Mam też bardzo ograniczony czas, bo studiuje dziennie i pracuje + co drugi weekend nie ma mnie w Gdańsku.
Jeśli byłby ktoś w stanie westchnąć za mnie w modlitwie będę bardzo wdzięczna :)
Stałą spowiedź od samego rana mają Oblaci w kościele niedaleko dworca głównego, ale nie wiem jaka to parafia
Masz również Parafia Rzymskokatolicka Św. Józefa W DNI POWSZEDNIE:
o godzinie: 6:30, 7:15 i 18:30 SPOWIEDŹ: podczas każdej Mszy Świętej
Nie ma przeszkód nigdy , by się nawrócić i pojednać :)
Ostatnio zmieniony 2023-11-16, 21:50 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ