Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
ODPOWIEDZ
Przeemek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 663
Rejestracja: 11 maja 2022
Wyznanie: Protestantyzm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 37 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: Przeemek » 2024-01-11, 09:48

Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-11, 09:07 I znów to samo.
Na przemian atak i płakanie, gdy zostanie odparty :)
Hehe... sam fakt, że musiałeś właśnie coś takiego napisać publicznie pokazuje, że jednak przemawia przez ciebie bezradność i pokazuje, że to ja jednak "wygrałem" - dzięki panie Marku za potwierdzenie mojej intuicji ;)


Tylko po co cały czas mnie prowokujesz i "popychasz" do takich przepychanek? Dlaczego to robisz panie "profesjonalny" apologeto? Dlaczego tak traktujesz gości? Po to by dawać pożywkę innym, jak pani @CiekawaXO , która może nie zauważy Twojej "chytrości" i zacznie oskarżać twoich adwersarzy o "atakowanie wiary"? O to Ci chodzi? Chcesz "walczyć" na "wygraną", korzystając z "wszelkich" narzędzi? Czy rzetelnie i merytorycznie wykazać swoją rację? Aby każdy użytkownik skorzystał z dyskusji?


P.S. Aby wszyscy mieli jasność..... Tak właśnie wygląda dyskusja z panem "apologetą"........ Gdyby apologeta był profesjonalistą, prowadziłby merytoryczną dyskusję z szacunkiem dla innych opinii. Nie uciekłby się do taniej retoryki, oskarżeń i wyzwisk - to oznaka słabości argumentacji. Rzetelny dialog wymaga otwartości na poglądy rozmówcy i ich głębsze zrozumienie. Inaczej to tylko jałowe przepychanki, a nie poszukiwanie prawdy.........

Kiedy kończy z merytoryką, zaczyna "pusto" oskarżać, atakuje i prowokuje mnie do "obrony" moich poglądów......... Podobnie takie wypowiedzi jak panów "Konserwa-ów", subtelnie podszywana niechęć, wyrzucanie frustracji i złośliwości, a nawet inwektywy czy próba wyśmiewania.... Tak się traktuje gości pani @CiekawaXO ? Wystarczy spojrzeć na mój dialog z innymi użytkownikami, można "normalnie" dyskutować, nie?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-11, 09:54

Panie Przemysławie.
Ale wiele osób ma pretensje do stylu pisania Marka, jak przeglądałam archiwum, i admin napisał coś w stylu: każdy może miec swój styl.
Nie pomogę Panu w tym względzie, żeby wymóc na moderacji aby Marek był milszy. Nie jest to osiągalne w żadnym stopniu.
Bo Marek się obrazi i sobie pójdzie, a admin potrzebuje Marka.
Polityka:)
Ale przyznaję Panu rację.
Ostatnio zmieniony 2024-01-11, 10:01 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: Tek de Cart » 2024-01-11, 10:09

I teraz @Marek_Piotrowski mógłby spokojnie odpisać w zasadzie to samo co @Przeemek tylko zmieniając adresata tych słów... ;)
Obaj uważacie że macie racje, a drugi się myli i raczej nie da się tego rozstrzygnąć, bo dla jednego jedne argumenty są przekonujące a dla drugiego inne
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: kazik95 » 2024-01-11, 10:30

Jeśli spirala nienawiści się nakręca to przynajmniej jedna osoba musi zacząć ja wyhamowywać.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-11, 10:38

Jestem zadziwiony, że niektórzy przypisują "nienawiść" prostowaniu ewidentnych błędów i przeciwstawianiu się oczywistej akcji propagandowo-werbunkowej (choć sami w tej sprawie nie robią nic - no, chyba że chodzi o obronę masturbacji...).
PLUM, przeżyję.

@Przeemek
Myślę, że już sam tekst z Twojego ostatniego wpisu pokazuje, kto tu skupiony jest na temacie, a kto na ambicji do wygrywania (a przynajmniej wmówienia innym, że wygrał ;) ):
Przeemek pisze: 2024-01-11, 09:48 Hehe... sam fakt, że musiałeś właśnie coś takiego napisać publicznie pokazuje, że jednak przemawia przez ciebie bezradność i pokazuje, że to ja jednak "wygrałem" - dzięki panie Marku za potwierdzenie mojej intuicji ;)
Nie zdajesz sobie sprawy @Przeemek ile w tym krótki fragmencie o sobie i swojej działalności tu na forum powiedziałeś ;)

Będzie coś na temat w końcu? Bo jeśli wątek będzie dalej toczył się w ten sposób, wystąpię o jego zablokowanie.
Ostatnio zmieniony 2024-01-11, 10:44 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-11, 10:53

Bardzo boimy się zablokowania tego wątku.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: konserwa » 2024-01-11, 10:58

Mam jedno takie male podsumowanie - Przeemek woli Lutra gadanie, a odrzuca gadki Apostolow.
Wobec tego ja wole z apostolami, a Przeemek niech wsiada sobie do luteranskiego autobusu - dokad dojedzie, nie moja sporawa, lecz zanim dojedzie to wystygnie mu kawa.
Ja wypije sobie swieza zaczerpnieta z apostolskiego zrodla ... mniam.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-11, 13:22

To ja lecę chrust i szczapki na stosik zbierać...
Zimno sie jakoś zrobilo.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: konserwa » 2024-01-11, 13:59

Bedzie kawa?

Przeemek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 663
Rejestracja: 11 maja 2022
Wyznanie: Protestantyzm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 37 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: Przeemek » 2024-01-11, 15:46

CiekawaXO pisze: 2024-01-11, 09:54 Panie Przemysławie.
Ale wiele osób ma pretensje do stylu pisania Marka, jak przeglądałam archiwum, i admin napisał coś w stylu: każdy może miec swój styl.
Nie pomogę Panu w tym względzie, żeby wymóc na moderacji aby Marek był milszy. Nie jest to osiągalne w żadnym stopniu.
Bo Marek się obrazi i sobie pójdzie, a admin potrzebuje Marka.
Polityka:)
Ale przyznaję Panu rację.
No to w tym wypadku trzeba ustąpić panu Markowi..... ale rozumiem, jestem tu gościem, więc uszanuję......
Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-11, 10:38 @Przeemek
Myślę, że już sam tekst z Twojego ostatniego wpisu pokazuje, kto tu skupiony jest na temacie, a kto na ambicji do wygrywania (a przynajmniej wmówienia innym, że wygrał ;) ):
Przeemek pisze: 2024-01-11, 09:48 Hehe... sam fakt, że musiałeś właśnie coś takiego napisać publicznie pokazuje, że jednak przemawia przez ciebie bezradność i pokazuje, że to ja jednak "wygrałem" - dzięki panie Marku za potwierdzenie mojej intuicji ;)
Nie zdajesz sobie sprawy @Przeemek ile w tym krótki fragmencie o sobie i swojej działalności tu na forum powiedziałeś ;)

Będzie coś na temat w końcu? Bo jeśli wątek będzie dalej toczył się w ten sposób, wystąpię o jego zablokowanie.
A jednak zabolało... znowu musiałeś zmanipulować kontekst, żeby jakoś wyszło "z twarzą"... Ale dokładnie tak jak piszesz "Myślę, że..." to Twoje zdanie, a o mojej działalności świadczą wszystkie moje wpisy, każdy może je ocenić i zobaczyć, czy potwierdzają twoją manipulację...

Grożenie zablokowaniem wątku tylko dlatego, że przedstawiłem krytykę pana Marka wypowiedzi, jest już desperackim zabiegiem z Jego strony. Każdy może ocenić moje racje i argumenty przedstawione w tym wątku - wniosły one wartość do dyskusji. Natomiast próba kneblowania krytyki i kontrowersyjnych opinii na tym forum jest niezgodna z ideą wolnej debaty. Ale sugestia zamknięcia wątku ujawnia jeszcze coś innego, bo zastanawiające, że ktoś, kto nazywa się apologetą, boi się otwartej debaty i woli uciszać głosy krytyków......?

Może skupmy się na meritum sprawy zamiast na działaniach mających uciszyć niewygodny głos - chyba, że merytorycznie nie może pan apologeta dać rady? W takim razie mogę obiecać, że już się więcej nie dam prowokować i poddawać dygresyjnym wybiegom... Panie Marku, gospodaruj swoim forum jak sobie życzysz, ostatnim zdaniem i czymkolwiek co sobie wymyślisz, nie będę reagował.....
konserwa pisze: 2024-01-11, 10:58 Mam jedno takie male podsumowanie - Przeemek woli Lutra gadanie, a odrzuca gadki Apostolow.
Wobec tego ja wole z apostolami, a Przeemek niech wsiada sobie do luteranskiego autobusu - dokad dojedzie, nie moja sporawa, lecz zanim dojedzie to wystygnie mu kawa.
Ja wypije sobie swieza zaczerpnieta z apostolskiego zrodla ... mniam.
Jak już opiniujemy, i gospodarzy forum w ogóle nie interesują tematy wątku, tylko skupianie się na osobie protestanta... co nie ukrywam, pochlebia mi... to ja, za przykładem gospodarzy, wzorem do naśladowania... też wyrażę swoją opinię...

Twierdzenie, że "Przemek", czyli protestant, odrzuca nauki apostołów, świadczy o całkowitym niezrozumieniu zasad protestantyzmu i reformacji, które opierają się wprost na pismach spisanych przez apostołów, zawartych w Biblii, więc nawet uczyniły tylko z "gadki" apostołów najwyższy autorytet prawdy w swojej doktrynie.

Czyli pan Konserwa wypowiada się na temat, na który nie ma zielonego pojęcia... co potwierdza tylko fakt, by nie opiniować, jeśli się nie zna na temacie... Do tego jeszcze podwójna hipokryzja, sam np. w tej wypowiedzi [ viewtopic.php?t=9486&start=255#p355088 ] zrównuje "gadkę" średniowiecznego teologa z "gadkami" apostołów - na którego to "gadce", a nie bezpośrednich słowach apostołów, zbudowano doktrynę opierającą się na filozofii greckiej... ale twierdzi, że "woli być z apostołami"... pokazał właśnie, że albo oszukuje czytelników swoimi wypowiedziami, albo nie odróżnia czym jest "gadka apostołów", a czym jest "gadka filozoficzna" - więc oszukuje sam siebie..... To każdy "zwykły" protestant wie i potrafi odróżnić "gadki apostołów" od niespójnych gadanin późniejszych decydentów o całkiem innym statusie niż wybrany z 12-ski uczeń Jezusa....

A już zarzucanie mi porzucenia ideałów apostołów, podczas gdy sam jest wyznawcą zasad Kościoła Katolickiego, który wprowadził niezliczone ludzkie (gadki)tradycje, jest rażącą hipokryzją i dowodem ignorancji.
Ostatnio zmieniony 2024-01-11, 15:49 przez Przeemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-11, 15:53

Ponieważ nadal nie na temat, więc nawet nie chce mi się polemizować.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: konserwa » 2024-01-11, 17:44

No coz - stare bajery niby nowego protestanta ... bo jesli odrzucic Apostolska Tradycje to jednoczesnie odrzucic Chrystusa.
Czyli - nie pozostanie nic procz ... zwiedzenia.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Protestantyzm, a nawrócenie człowieka

Post autor: kazik95 » 2024-01-11, 17:56

Żeby pokazać, że rozmowa katolicko protestancka nie zawsze musi być kłótnią.

Poniżej papież Franciszek ściska dłonie z biskupem luterańskim

Obrazek
Jeden chrzest w Chrystusie
Papież Franciszek mówił o "jednym chrzcie na odpuszczenie grzechów", który jednoczy wszystkich chrześcijan.

"Chrzest święty jest pierwotnym darem Bożym, leżącym u podstaw wszystkich naszych wysiłków religijnych i naszego zaangażowania w osiągnięcie pełnej jedności" – powiedział, dodając, że wszelki postęp w kierunku przezwyciężenia podziałów, uzdrowienia pamięci i pojednania opiera się na sakramencie.

Papież przypomniał, że ekumenizm jest «drogą łaski», a nie tylko dyplomacją kościelną.

"Nie zależy ona od ludzkich negocjacji i porozumień, ale od łaski Bożej, która oczyszcza pamięć i serca, przezwycięża postawy nieugiętości i kieruje ku odnowionej komunii: nie ku redukcyjnym umowom czy formom synkretyzmu irenicznego, ale ku pojednanej jedności pośród różnic".

Zachęcił też luteranów i katolików do wytrwania w dialogu, aby osiągnąć większą jedność między członkami Ciała Chrystusa.

Jedno ciało
Papież kontynuował rozważania na temat «jednego ciała» Chrystusa, które, jak powiedział, zraniliśmy naszymi podziałami.

"Kiedy boli nas podział między chrześcijanami", powiedział, "zbliżamy się do doświadczenia samego Jezusa, który widział swoich uczniów wciąż podzielonych, Jego tunikę rozdartą".

Papież Franciszek dodał, że przeżywamy mękę Pana, nie mogąc uczestniczyć w tym samym ołtarzu, chociaż jesteśmy pełni entuzjazmu w dążeniu do jedności chrześcijan.

Konflikt z komunią
Następnie wezwał wszystkich, aby kontynuowali "z pasją naszą drogę od konfliktu do komunii", podczas gdy katolicy i luteranie badają "ścisłe więzi zjednoczonego Kościoła, posługi i Eucharystii".

“It will be important to examine with spiritual and theological humility the circumstances that led to the divisions, trusting that, although it is impossible to undo the sad events of the past, it is possible to reinterpret them as part of a reconciled history.”

Accompanied by the Lord
Finally, Pope Francis recalled that Lutherans and Catholics are not alone as we tread the path from conflict to communion: “Christ accompanies us.”

And he invited everyone present to pray the Our Father “for the restoration of full unity between Christians.”
Dodano po 26 sekundach:
https://www.vaticannews.va/en/pope/news ... union.html
Ostatnio zmieniony 2024-01-11, 17:57 przez kazik95, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Przeemek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 663
Rejestracja: 11 maja 2022
Wyznanie: Protestantyzm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 37 times

Re: Dzieje Apostolskie 15 - Sobór Jerozolimski

Post autor: Przeemek » 2024-04-16, 10:10

Pompieri pisze: 2024-04-13, 10:42 Niczego nie wyjasniles. Podales przy tym swoje przekrety. W dalszym ciagu nauka apostolska jest Tobie niemila, wolisz swoja prywatna.
A powiedz jakie przymierze z Bogiem obowiązywało Żydów/pogan podczas Wieczerzy Pańskiej?
Jakie obowiązywało podczas tzw. Soboru Jerozolimskiego? I dlaczego?

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1094
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 457 times
Been thanked: 183 times

Re: Dzieje Apostolskie 15 - Sobór Jerozolimski

Post autor: Pompieri » 2024-04-16, 10:17

Te podzialy sa sztuczne.
Jest jeden Bog, ktory dziala zawsze tak samo.
My ludzie przechodzimy cykl pokolen, ale Bog prez tysiaclecia jest ten sam.
Tak wiec dywagacje te nie maja wiekszego sensu.
Formalizm biblujny nie jest intencja Boga.
A wiec jakie przymierze ?

ODPOWIEDZ