Czy to grzech czy choroba

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Czy to grzech czy choroba

Post autor: Andej » 2023-11-21, 17:06

Nikt, sądzę że nawet spowiednik, nie może jednoznacznie stwierdzić, bez bezpośredniego kontaktu. Masz wątpliwości, to się wyspowiadaj.
Nie oczekuj pewnych i jednoznacznych odpowiedzi. To jest internet. Nigry nie wiesz, kim jest ten, kto odpowiada.
Przykro mi, ale jedyną instancją jest spowiednik.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jane

Re: Czy to grzech czy choroba

Post autor: Jane » 2023-11-21, 17:09

@Nadiaa
Czytałam kiedyś o takim badaniu psychologicznym. Badani mieli następujące zadanie: nie myśleć o białym niedźwiedziu.

Nagle wszyscy nie mogli przestać o nim myśleć.

Tak samo działa to, co Ty masz, tylko bardziej. Boisz się, że coś będziesz miała i lęk wywołuje myśl. To tylko Twój mózg.

Zrób sobie to:



Na spokojnie.
I daj znać, jakie efekty.

Nadiaa
Przybysz
Przybysz
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2023

Re: Czy to grzech czy choroba

Post autor: Nadiaa » 2023-11-21, 17:38

Nie nie będę robić żadnych testów chcę już zamknąć po prostu ten temat bo mnie to już męczy dziękuję za to że ktoś tam wcześniej napisał że jeżeli ktoś jest właśnie chory To nie jest do końca wolny i myślę że to jest moje usprawiedliwienie i mam nadzieję że to są zbyt małe rzeczy właśnie dzięki temu żeby to były ciężkie grzechy więc mam nadzieję że nimi nie są i idę dalej I mam nadzieję że z tego wyjdę z tej choroby o co mi chodzi natomiast do spowiedzi na pewno nie będę szła bo miałam problem z odpowiedziami chodziłam kilka razy dziennie Już się z tego wyleczyłam a myślę że nie muszę iść do spowiedzi skoro uważam że nie popełniłam ciężkiego grzechu Mam nadzieję że tak jest a jeśli chodzi o was to nie sugerujcie się moją sytuacją bo ja jestem w innej sytuacji niż wy na takich ludzi patrzy się inaczej i inaczej się takie sytuacje rozstrzyga niż wasze
To Tyle w tym temacie

Dodano po 44 sekundach:
Tak myśle

Dodano po 43 sekundach:
że tyle i

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Bez mojego i

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Zawsze jak tutaj piszę jakiś temat to mam problem z tym żeby skończyć w ogóle to pisać To jest jakieś nienormalne jak jakaś Mania zgłoście proszę mój profil żeby mnie zablokowali całkowicie

Dodano po 4 minutach 12 sekundach:
Aaaaa nie wytrzymam i czy muszę poprawić ten wyraz który miał być małej litery a napisałam z dużej

Zablokowany