Artykuł o 2Tm2,3 - poszukiwania

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
arczisdb
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Artykuł o 2Tm2,3 - poszukiwania

Post autor: arczisdb » 2023-11-30, 08:41

Szczęść Boże :)

Drodzy użytkownicy,
od wielu lat słucham 2Tm2,3. Dzięki zespołowi zainteresowałem się Pismem Świętym jako źródłem ich tekstów. Słuchanie utworów sprawiło, że Słowo Boże stało się obecne w moim życiu codziennym.

Aktualnie przygotowuje się do napisania artykułu o zespole do czasopisma naukowego. Kwestią kluczową jest dla mnie w jaki sposób kontakt z twórczością 2Tm2,3 wpłynął/bądź nie na życie publiczności.
Otrzymałem już kilka skanów artykułów od zespołu, przejrzałem masę stron www i kilka forów.
Udało mi się zebrać trochę materiału. Niebawem przygotuję ankietę online.

Jednak jeśli ktoś z Was posiada jeszcze jakieś artykuły, wywiady itp. i chciałby się nimi podzielić, to będę bardzo wdzięczny.
Cenne będą dla mnie świadectwa osób, którzy chciałby się podzielić swoim doświadczeniem wpływu 2Tm2,3 na ich życie duchowe i nie tylko.
Natrafiłem na kilka w artykułach, jednak może ktoś z Was chciałby napisać kilka słów w tej materii?

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam,
ks. Artur sdb

Moja prawie 20-letnia naszywka :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Artykuł o 2Tm2,3 - poszukiwania

Post autor: Andej » 2023-11-30, 09:22

Wyznam, iż nigdy nie słyszałem o 2Tm2,3. Dlatego postarałem się wygooglować, co to za twór. Okazało się, że to Tymoteusz. Kilka razy słyszałem ich granie. Ale nic poza tym. Przykro mi, ale nie pomogę.

Ale korzystając z okazji zaprasza Cię do pozostania na naszym Forum, niezależnie od tego, czy ktoś podeśle jakieś materiały, czy też nikt tego nie uczyni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Artykuł o 2Tm2,3 - poszukiwania

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-30, 09:33

Czytał ksiądz książke RADYKALNI Jakimowicza?
Tam są świadectwa muzyków, myślę że może być to bardzo pomocne.

Dodano po 45 sekundach:
Mnie ta ksiązka nawraca i jest własnie o muzykach tego zespołu.

Dodano po 4 minutach 37 sekundach:
Może warto też poczytać komentarze pod ich występem na Woodstocku?

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Ostatnio zmieniony 2023-11-30, 09:34 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

arczisdb
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Artykuł o 2Tm2,3 - poszukiwania

Post autor: arczisdb » 2023-12-01, 10:12

Dziękuję za podpowiedzi :)

Książkę mam :) A pomysł z komentarzami jest jak najbardziej trafiony!
CiekawaXO pisze: 2023-11-30, 09:40 Czytał ksiądz książke RADYKALNI Jakimowicza?
Tam są świadectwa muzyków, myślę że może być to bardzo pomocne.

Dodano po 45 sekundach:
Mnie ta ksiązka nawraca i jest własnie o muzykach tego zespołu.

Dodano po 4 minutach 37 sekundach:
Może warto też poczytać komentarze pod ich występem na Woodstocku?

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15088
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4243 times
Been thanked: 2975 times
Kontakt:

Re: Artykuł o 2Tm2,3 - poszukiwania

Post autor: Dezerter » 2023-12-01, 20:57

Witamy na forum prezbitera :)
Podałem link do wątku i zacytowałem wpis księdza na fejsie na forum Ultima Thule Tymka - jest odzew :)
Wspaniały zespół , byłem kilka razy na koncercie, poznałem prawie wszystkich muzyków, kilku z nich to kiedyś moi idole a teraz bracia w Chrystusie.
Tomasz przepytywany przeze mnie o Neo potrafił bardzo sensownie , merytorycznie i szczerze odpowiedzieć na moje wątpliwości i obronić dość specyficzne podejście do chrześcijaństwa. Taka legenda punka jest bezcennym świadkiem Chrystusa w tym środowisku

Litza dał super świadectwo swojej dojrzałej wiary podczas wizyty u Kuby Wojewódzkiego.

Maleo daje mocne świadectwo w swoim i dość nieprzychylnym środowisku trójkolorowych rasta - spotkałem na forum RwP sporo katolików fanów Izraela i swego czasu dawaliśmy mocne i dobre świadectwo prawdzie, że Lew z plemienia Judy to Jezus Chrystus, a nie jakiś cesarz.
Pamiętam z tamtych czasów, że miałem misję nawrócenia Bryla (pisał też na forum), ale z tego co wiem, to ani mi, ani Maleo ani Stopce się nie udało :(

Dość kombatanctwa
Liczymy na zamieszenie na forum owoców księdza pracy.
Ostatnio zmieniony 2023-12-01, 20:58 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

arczisdb
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2023
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Artykuł o 2Tm2,3 - poszukiwania

Post autor: arczisdb » 2023-12-02, 10:16

Dziękuję :)
Artykuł oczywiście udostępnię.
Dezerter pisze: 2023-12-01, 20:57 Witamy na forum prezbitera :)
Podałem link do wątku i zacytowałem wpis księdza na fejsie na forum Ultima Thule Tymka - jest odzew :)
Wspaniały zespół , byłem kilka razy na koncercie, poznałem prawie wszystkich muzyków, kilku z nich to kiedyś moi idole a teraz bracia w Chrystusie.
Tomasz przepytywany przeze mnie o Neo potrafił bardzo sensownie , merytorycznie i szczerze odpowiedzieć na moje wątpliwości i obronić dość specyficzne podejście do chrześcijaństwa. Taka legenda punka jest bezcennym świadkiem Chrystusa w tym środowisku

Litza dał super świadectwo swojej dojrzałej wiary podczas wizyty u Kuby Wojewódzkiego.

Maleo daje mocne świadectwo w swoim i dość nieprzychylnym środowisku trójkolorowych rasta - spotkałem na forum RwP sporo katolików fanów Izraela i swego czasu dawaliśmy mocne i dobre świadectwo prawdzie, że Lew z plemienia Judy to Jezus Chrystus, a nie jakiś cesarz.
Pamiętam z tamtych czasów, że miałem misję nawrócenia Bryla (pisał też na forum), ale z tego co wiem, to ani mi, ani Maleo ani Stopce się nie udało :(

Dość kombatanctwa
Liczymy na zamieszenie na forum owoców księdza pracy.

ODPOWIEDZ