Nie potrafię znaleźć dla siebie miejsca

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Nie potrafię znaleźć dla siebie miejsca

Post autor: Adam01 » 2023-12-15, 22:57

Robin91 pisze: 2023-12-15, 22:03 W żaden sposób nie mogę zaakceptować tej wszechmiłości Jezusa. Dla mnie jest to coś upokarzającego abym miał kochać swoich wrogów. W 2011 roku popadłem w rozpacz. Nie podobała mi się rzeczywistość a dzisiaj jeszcze bardziej nie podoba mi się. Jedyne co podoba mi się w chrześcijaństwie to wspomniana wcześniej przeze mnie etyka seksualna. Nie potrafię znaleźć choćby malutkiego środowiska gdzie mój pakiet poglądów byłby w pełni akceptowany. Jak wspomniałem wcześniej najbliżej mi do neopogańskich nacjonalistów. Tyle, że ich stanowisko w sprawie aborcji eugenicznej czy poligamii jest dla mnie nie do przyjęcia. Z ateistami się nie zadaję, bo (...) [nie używaj określeń nacechowanych obraźliwie - mF] . Nie wiem co jeszcze robię na tym forum. Wszak katolikiem jestem jedynie formalnie. Musiałem gdzieś sobie ponarzekać. Przynosi mi to chwilową ulgę. Do ateistów czuję ogromny wstręt. Więc nie czytam ich literatury a być może przestałbym się bać piekła gdybym zaczął ich czytać. Tylko co z tego jak mam spędzić całe swojego życie w samotności.
Jeśli uważasz, że etyka seksualna jest atrybutem chrześcijaństwa, to chyba nie czytałeś Biblii. Nawet niewolnictwo jest w niej na legalu. Od jakiegoś czasu nurt religii jest niesiony z tłumem kierowanym z bardzo dużą bezwładnością, ale jednak kierowanym i coraz mocniej skręca. Ty natomiast, zamiast wygodnie urządzić się i płynąć na fali, to podskakujesz ponad tłum. Skończy się tak, że ktoś Cię w końcu ściągnie w dół i tłum podepcze. Eugenika niemiecka być może miała jakieś podstawy naukowe, jednak zamiast propagować promować ich zalety to dopuściła się takich zbrodni, że będzie spalona jeszcze na kilkadziesiąt lat co najmniej. Nie wiem co masz przeciwko samotności, ja tam bardzo lubię swoje towarzystwo :D
I jak mawiał mistrz Kobuszewski, nie bądź rurka i nie pękaj :p

Robin91
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2023
Been thanked: 7 times

Re: Nie potrafię znaleźć dla siebie miejsca

Post autor: Robin91 » 2023-12-16, 15:06

Czy jest jakiś sposób by pogodzić się ze samotnością? Wiem, że to wbrew ludzkiej naturze ale chcę przestać być ciągle smutny. Psychologowi nie mówię co mnie trapi bo wiem, że będzie wtedy "święte oburzenie" i próba zmiany mojego światopoglądu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Nie potrafię znaleźć dla siebie miejsca

Post autor: Andej » 2023-12-16, 17:25

Po co chodzić do psychologa, jeśli nie mówi się o wszystkich problemach?
Kiedyś popełniłem taki błąd. Czas stracony.
Czy jest ktokolwiek, komu mówisz o wszystkim? Ktoś w realu. Czy jest ktoś, komu możesz powierzyć wszystko. Nawet najgłębsze, najbardziej intymne sprawy? Jeśli nie, to obawiam się, że nie znajdziesz drogi wyjścia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany